Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 22:23

marieu to já jen, že je třeba několikrát dobře zvážit na co se tady ptát, protože jinak se to "...Vás, dámy, mi byl čert dlužnej!!!" snadno stane každodenní mantrou

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 22:24

marieu Hele ale vzorek nebo odstřik od kolegyně parfumaniačky je nejbezpečnější a finančně nejpřívětivější cesta, jak se s vůní seznámit.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 10:29

No, začínám chápat, že hranice mezi parfu- nadšenkyni a objevitelkou a parfu- maniačkou je opravdu tenká. Musím se mít na pozoru

Offline coralline
Avatar
2151 příspěvků moje polička 31. ledna 2020 14:16

Nemůžu najít v databázi Hypnotic Poison s tímto složením:

HLAVA: hořká mandle, kmín
SRDCE: arabský jasmín, lišejník, dřevo jaracanda
ZÁKLAD: vanilka, pižmo

Vím, že tam proběhly nějaký reformulace. Je možný, že tu tahle verze není schválně? Nejsem až takový znalec. Tuhle verzi jsem zkoušela už dávno.

Online slniecko admin
Avatar
17518 příspěvků moje polička 04. února 2020 21:12
Reakce na Ava:

Nevím, zda tady není lepší vlákno na podobný dotaz, ale já ho každopádně nenašla, tak zkusím tady :) Bratr chce koupit vůni přítelkyni, ale nemají moc peněz nazbyt. Chtěl by něco kolem 600,- Dokážete poradit nějakou pěknou vůni? Existuje v této cenové kategorii vůbec něco slušného?

Jaká by asi měla být - pro ženu 30 let, nic extravagantního, ale zas nechce koupit generickou tuctovku. Spíše jemně sladká, taková mazlivá, ženská. Nechce výrazné ovoce, ani koření. Já mu nedokážu moc poradit, tyhle typy vůní nevyhledávám. 

Předem díky moc!

Viem, že je to už starý dotaz, ale dnes som bola v DM a spomenula som si na túto debatu, keď som tam zbadala na polici značku Juniper Lane, tie by mohli zodpovedať zadaniu. A ešte ma napadli Ardenky.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1060 příspěvků moje polička 06. února 2020 20:22

Mám blbý dotaz. Proč se porcování flakonu říká medvědění?

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 06. února 2020 21:23

ModestMourek 

Wikipedie: Porcování medvěda je v českém politickém slangu ustálený název pro tu část projednávání státního rozpočtu v Poslanecké sněmovně PČR, při níž je prostřednictvím komplexního pozměňovacího návrhu rozpočtového výboru na základě kuloárních jednání a lobbistických zájmů rozdělována část rozpočtu na veřejně prospěšné projekty konkrétních žadatelů.

A před lety se to ujalo i na porcování parfémů.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1060 příspěvků moje polička 06. února 2020 21:30

jerry Díky, to jsem netušil.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 06. února 2020 21:33
Reakce na ModestMourek:

Mám blbý dotaz. Proč se porcování flakonu říká medvědění?

Tehdy, za "slavných dob" Arome, před více než deseti lety, byl tenhle výraz z politického slangu docela v kurzu. Přestože patřím mezi ty, kteří stáli u zrodu konceptu porcování a i tohto pojmenování, tak výraz "medvědění" nebo dokonce spojení "rozmedvědit parfém" z duše nesnáším a nepoužívám.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 07. února 2020 21:03

domenica Naprosto souhlasím .

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:49

Nemohl by jste, prosím, někdo zajít do parfumerie Douglas a vyzkoušet

Chloé Nomade Absolu

(event. porovnat ji z původní Chloé Nomade EdP)?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 09. února 2020 15:50

Nevíte, prosím, zda se Lost Cherry začala fejkovat? Na ebay je k mání víc flakonů za nižší cenu, ale v posledních letech  moc nenakupuju a nesleduju trh ani ceny, tak nevím, zda je to důsledek toho, že to už není novinka nebo jsou to fejky.

Online slniecko admin
Avatar
17518 příspěvků moje polička 10. února 2020 12:56

Mirka Ford sa fejkuje chronicky, divila by som sa,keby tomu Lost Cherry unikla.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 10. února 2020 14:44

Mirka 

Může to být obojí, ale pokud budeš nakupovat u nějakého prověřeného prodejce s hodně hodnoceními, dalo by se riziko omezit.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 10. února 2020 16:17

Mirka Já tam kupovala jen u prodejců se 100% hodnocením+s nulovými neutrály i nulovými negativy. A zatím byly všechny vůně v pořádku.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 11. února 2020 06:44

Korsičanka jerry slniecko 

Máte pravdu, asi na to nebudu mít nervy, tím spíš, že jsem ji ještě nevyzkoušela.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 11. února 2020 06:47

Mirka Mně ty třešně (obecně) voní tak uměle, že bych i zaručený originál podezírala z imitace .

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 11. února 2020 06:53

Fleur Něco na tom bude, třešňový čaj, že.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 11. února 2020 06:57

Mirka Ano !

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 11. února 2020 10:12

Fleur Mirka Jak - čaj, dámy? Griotka nejprve. Čajíček se dostaví až postupně:) Ale občas se mi po ní zasteskne