Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 11:59

slniecko Miru moc dekuju za pomoc!

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 18:15
Reakce na Miru:

...mám další, asi ultra blbý dotaz - 

máte někdo zkušenost, info, že by někde OPRAVDU otipli člověka, dobře poradili vůni, která by se k němu mohla hodit.?.

​Vím, že jdu s křížkem po funuse, ale třeba se to někdy bude hodit i někomu jinému.

Překvapivě trefné poradenství jsem zažila v Guerlain. Mají na to velmi sofistikovaný systém anonymizovaných vzorečků a aplikace na tabletu. S paní jsem prošla několikafázovým procesem, kde si de facto vybíráš od typu vůně, přes složky až po doporučení konkrétních třech parfémů. Samozřejmě to není univerzální, řídí se to třeba sezonou, nebo momentální náladou... Ale v mém případě ta doporučení opravdu seděla. Dvě vůně jsem už znala a mám je na poličce, třetí jsem neznala, ale líbí se mi a uvažuji o ní.

Online Miru
Avatar
13774 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 18:19

Yvraine 

...tak to je dobré! Děkuji za super zajímavý tip

Offline Korsičanka
Avatar
12824 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 19:58

Yvraine To se ale odehrávalo mimo ČR, že?

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 21:17

Korsičanka 

V Boutique v Bruselu, ale bylo mi řečeno, že sadu vzorků a tablet by měli mít všude, tak nevím, třeba to bude k dispozici i v Praze.

Offline Korsičanka
Avatar
12824 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 21:39

Yvraine Díky, tak uvidíme:)

Online marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 09:03

Milé vůní znalé dámy, zatím jsem vás s oblibou jen četla,  teď chci poprosit o radu. Hledám vůni na podzim/zimu a nevím "co bych". Nejsem nijak zdatný nos, jednotlivé složky málokdy detekuju. Mám jen vágní představu, že by měla být teplá a hřejivá, ale ne těžká (jako kašmírový svetr), tělová a, spíš intimní (z principu pracovní pozice nemůžu omračovat a dusit lidi), nasládlá, ale ne lepivá. Zní to jako od všeho trošku, já vím a přitom jsem vlastně na prvním místě chtěla napsat "zajímavá" (facepalm...). Kvalitní mainstream by mi nevadil, za tipy mezi zajímavými exkluzivkami budu opravdu vděčná. Těším se na Vaše poučené rady!

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 10:28

marieu 

Na podzim jsem na tom byla stejně jako ty... měla jsem oblíbené vůně na léto, babí léto, a pak vyloženě zimní. Chtěla jsem něco pro podzimní sychravé dny. A okouzlil mě nový Mon Guerlain Intense. Zbytek řady Mon Guerlain mi moc nesedí, ale tohle byla láska na první přivonění... vůně je krásně hladká a oblá, kompozice je, dle mého názoru, velmi pěkně složená, jednotlivé složky spolu ladí a nic nikde ostře "nevyčuhuje", nejvíc vnímám klasickou guerlainovskou vanilku, která je příjemná a hřejivě teplá, pak výraznou růži podpořenou levandulí, takže výsledek není až tak sladký. Moje okolí vnímá parfém také pozitivně, dostala jsem několik komplimentů. Ačkoliv vůně celkem střídám, Mon Guerlain Intense jsem nosila v podstatě každodenně dlouhou dobu a neomrzel se mi.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 10:59

Prosím, máte někdo zkušenost s obchodem parfumcity.cz? Je spolehlivý?

Offline Fleur blogger
Avatar
6056 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 11:50

marieu Abychom měly alespoň nějaký odrazový můstek pro radu, bylo by dobré, kdybys napsala, jaké všechny vůně jsi už nosila (a proč jsi je třeba časem opustila).

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 11:57

marieu nevím proč, ale hned mne napadla Habanita L'esprit (Molinard)

a připomínka od Fleur je dobré vodítko

Online marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 12:22
Reakce na Fleur:

marieu Abychom měly alespoň nějaký odrazový můstek pro radu, bylo by dobré, kdybys napsala, jaké všechny vůně jsi už nosila (a proč jsi je třeba časem opustila).

​Ok, tak když pominu složité parfémové dospívání s úlety typu DKNY Zelené jablko a podobné výstřelky módy (promlčeno, doufám)... Momentálně mám Byredo Bal d'Afrique (pro mě na babí léto), na jaro Jo Malone Mimosa&Cardamon, v létě jsem nosila MFK Aqua universalis střídavě AA Mandarine Basilique. Prvně jsem vykročila z mainstreamu s TDC Sublime Balkiss, ale tu jsem nedonosila- prvotní test mě uchvátil, ale při denním nošení mi začal vadit nějaký chladně minerální prvek, co z toho (možná na mě konkrétně) výrazněji vylézal. Před delším časem jsem zkoušela No 5 Premiere, ale i přes tuhle současnější verzi, jsem si v ní připadala tak nějak babičkovsky- na kamarádce přitom klasická No 5 voněla naprosto famózně, květinově a mladistvě. Totéž s Coco Mademoiselle- v principu se mi líbí, ale na mně je cítit jako nepříjemný suchý šampon... jinak se mi stala s vůněmi taková věc- po těhotenstvích, kdy jsem trpěla na nejrůznější výrazné pacchy a vůně, jsem přestala používat konvenční drogerii a kosmetiku. Nejsem nijak alternativní nebo extra eko zaměřená, ale dávám přednost autentičtějším přírodním vůním, začly mi v podstatě vadit syntetické vůně. Místo aroma svíček jsem pořídila difuzér a esenciální oleje, teď objevuju svět kadidel a denně si podkuřuju damarou, jemným kadidlem a/ nebo špetkou ambry. Tož tak.

Online marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 12:25

@Alibi: Ano, děkuji! Ze zdejších recenzí to vypadá velmi slibně.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 15:31

marieu Mohly by pro tebe být zajímavé ambrovky, na podzim/zimu ideální. Tady je krásný přehled:

https://www.parfumanie.cz/forum/detail/slozky-a-kompozice:c14/t190.htm?page=1

Online marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:31
Reakce na blackviolet:

marieu Mohly by pro tebe být zajímavé ambrovky, na podzim/zimu ideální. Tady je krásný přehled:

https://www.parfumanie.cz/forum/detail/slozky-a-kompozice:c14/t190.htm?page=1

Ha! Už se stydím za nevalnou přípravu. Fantastický přehled. ​Jdu na to..

Offline Sweet Potato
Avatar
34670 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:37

marieu A co nějaká čajovka? Ty bývají takové "zachumlávací".

Online marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:45

Sweet Potato Sem s nimi, prosím!

Offline Sweet Potato
Avatar
34670 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:50

marieu 
Z dostupných (cenově i v obchodech) třeba:

https://www.parfumanie.cz/database/detail/eau-parfumee-au-the-noir-bvlgari
Mají v téhle řadě čaje všech barev.

Nebo Philtre Ceylan od Atelier Cologne?

Offline Sweet Potato
Avatar
34670 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:50
Online marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 17:26

Sweet Potato Složení fakt láká,  cena je dost brzda..