Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 12:19

barbucha no já si máloco kupuju znova a kupuju si jen 30 ml vždycky jenom a stačí. Zatim ty jediný dvě, co mám podruhý je právě zrovna sensuous a love chloe

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 12:59

Potrefenáhusa 

Ty třicítky jsou dobrý, než ti případně začne lízt na nervy, je pryč  A líp se nosej v tašce.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 13:04

dost_bot tiež si myslím, že pačuli (zatuchlosť) s vanilkou a môže tam hrať rolu aj ten kmín (vanilka + kmín zažívacia sušienka).

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 09. listopadu 2018 21:17

Potrefenáhusa 

Zrovna u 24 F je docela rozdíl mezi EDP a EDT, rozhodně se každá vyvíjí trochu jinak. Tím by to taky mohlo být. Jako luxusní bych ji rozhodně popsala i dnes.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 09. listopadu 2018 21:24

barbucha 

Snacha je spíš na lehčí vůně? Z těch zahrad je podle mého nejuniverzálnější Li, ostatní jsou každá specifická, každá trochu do extrému, takže risk. Zrovna Toit dost lidí asi ani nesnese. Já bych se teda nebála nadělit jejich kolínskou - Neroli Dore, Rhubarbe Ecarlate, Pamplemousse Rose, Orange Verte jsou podle mě bezpečná volba, ostatní už jsou taky možná něčím trochu moc pro běžnou populaci. Osobně bych nepohrdla ani Terre Eau Tres Fraiche, ale ta je vedená jako pánská.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 10. listopadu 2018 11:09

dynda 

Taky mě napadla ta Li jako nejmíň "závadná". Asi to tak udělám. Ty kolínský jsou fajn, ale nedělaj se malý - pro případ, že by jí to nesedlo, je to větší riziko.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 10. listopadu 2018 14:11

barbucha 

Li je dobrá volba.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 10. listopadu 2018 14:49

Da se verit eshopu parfemy-levne.cz? Maji jednu vuni, kterou nemuzu sehnat :/

Online alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 14:20

Jsem v pasti, neumím tady v databázi najít modrý jabko od lolity lempické - našla jsem jen edt, ale zajímá mě edp. poradíte mi prosím někdo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 15:38

razorblade To je sesterský e-shop profi-parfemy. Kdysi jsem tam nakupovala, ještě když měli možnost osobního odběru kousek od metra Karlovo náměstí. Tehdy cajk.

alibi Který edp myslíš? To původní z roku 1997 nebo už to reformulovaný z roku 2010 anebo to současný?

https://www.parfumanie.cz/database/detail/lolita-lempicka-eau-de-parfum-lolita-lempicka

https://www.parfumanie.cz/database/detail/lolita-lempicka-le-premier-parfum-eau-de-parfum-lolita-lempicka

https://www.parfumanie.cz/database/detail/lolita-lempicka-mon-premier-parfum-lolita-lempicka

Jsem ty názvy trochu upravila, aby to bylo přehlednější a při té příležitosti jsem zjistila, že toaletku z roku 2011 jsme tu měli duplicitně.

Online alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 15:55

wendulka díky, díky. hned tu první. já hledala a našla jen tu toaletku

a mimochodem ty hranatý jabka jsou 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:23

Asi se fakt zeptám blbě...?

Jaká je kvalita vůní Yves Rocher - myslím, co se týká použitých složek.

Třeba momentálně mě fakt zaujala ta Quelques Note d´Amour, ale za 30tku dát tisíc korun - není to na YR přemrštěné?

Online Sweet Potato
Avatar
34798 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:42

Miru Kvalitu netuším. Ale YR má každou chvíli nějaké akce, nejčastěji -40%, případně 1+1. Registrovaným furt chodí slevy. Možná počítají rovnou s tím, že za plnou cenu to kupuje málokdo.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:47

Sweet Potato Miru U nich je to zvláštní. Vůně tam nekupuju, ale málokdy ulovím krém výhodně. Oni mi na něj sice dají slevu, ale vždy to tak záhadně spočítají, že odcházím s o dost lehčí peněženkou.  

Online Sweet Potato
Avatar
34798 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:52

Korsičanka Jak se to tak přihodí? Nabídko výhodná, ochraňuj nás!

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 18:13

Sweet Potato Parádní modlitba

Online Sweet Potato
Avatar
34798 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 18:37

Korsičanka  To je z Pratchetta. U nás se to vžilo víc než klasické “nechci slevu zadarmo”

https://www.databazeknih.cz/knihy/velka-jizda-17183

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 18:39

Sweet Potato 

...jj, to vím. Ale i tak, jestli jako jsou kvalitativně lepší než něco z drogerie.

(ale voní mi ta vůně fakt hezky, dobře. Nom snad se mi podaří zkusit ji i z flakonu)

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 18:55

Sweet Potato Tak do něj jsem nezabředla:) Půl knihy o panu Pumpovi mi stačilo

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 17:41

Miru Já bych si radši pořídila to Narciso (než tě začne třicítka nudit, tak ji spotřebuješ).

Vůně od YR v té střední kategorii mi přijdou nejhorší. Paradoxně nejlepší bývaly ty levnější toaletky typu verbena, zelený čaj, nebo naopak ta řada Secrets d´Essences - ovšem ani tam bych nekupovala za běžnou cenu, ale počkala bych si na akci. Stačí chvíli šmejdit na jejich webu, většinou se objeví formulář s nabídkou zasílání informací o novinkách a akcích. Měla jsem takhle jejich Rose Oud za poloviční cenu (a na konci padesátkového flakónu už jsem byla ráda, že je pryč).