Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline jerry
4482 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 18:53

barbucha 

Souhlasím s RoSa - tyhle dvě zahrady jsou nejlíbivější.

Od Hermese by stála za úvahu i Eau de rhubarbe écarlate .

Offline Kkat
296 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 19:26

Mám blbý dotaz. Mohla by se vůně Tom Ford Orchid Soleil EDP líbit někomu, kdo má v oblibě Lancom La vie est belle, YSL black opium, chanel mademoiselle..? Případně poradíte nějaký jiný, tohoto typu? 

Offline wendulka spravce
13924 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 19:37

Kkat No vyloučit nejde nic. Ale Orchid Soleil je naprosto odlišná vůně než ty, které uvádíš v oblibě. Osobně bych to viděla spíše na Noir pour Femme skrze tu Black Opium, případně Velvet Orchid skrze tu La Vie Est Belle. Tedy za předpokladu, že to má být něco od Toma Forda. Nebo chceš tipy i od jiných značek?

Offline Luna
5695 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 20:15

barbucha Sur le Toit si myslim, ze by mohla klapnout. 

Offline dost_bot
271 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 20:41

Prosím o radu (v parfémech nosem prostě nepoznám žádné složky, tak se ptám) : koupila jsem si Lalique Le Parfum.

A něco mi v něm úplně nevoní. Ráda bych věděla, co by to mohlo být, abych se tomu příště vyhnula.

Cítim takovou zatuchlou sušenku, jakoby nasládlou, ale ne sladkou. Trošku zatouchlou dusivku. Brzy to povolí, drží se hodně u těla, je to taková studená nasládlost.

Není to nepříjemné, jen divné a nepřitažlivé.

Je to vanilka? Nebo santal? Nebo jejich kombinace? Nebo něco úplně jiného? Dokázal by mi někdo z takto zmateného popisu poradit? :-)

Offline Kkat
296 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 20:49

wendulka od jakychkoli značek. Jsem uplný laik a koukam jen co je ve složeni a mohlo by třeba být cca podobne  Ale budu ráda za každou radu. 

Offline jerry
4482 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 21:25

dost_bot 

Tipla bych právě tu vanilku se santalem a pačuliovou zatuchlinku.

Offline dost_bot
271 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 21:30

jerry Takže ta zatuchlost, to je pačuli? Tak tomu se příště vyhnu. Díky.

Offline jerry
4482 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 21:37

dost_bot 

S velkou pravděpodobností (pačuli má dost často podobu mokré nebo naopak suché hlíny nebo zatuchlého sklepa).

Offline Fleur blogger
3591 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 22:16
Reakce na Luna:

barbucha Sur le Toit si myslim, ze by mohla klapnout. 

​Ta je právě jediná, kterou ze zahrad opravdu nesnesu - přehnali to se zavlažovacím systémem a hnijou jim tam jablka.

Já se přimlouvám za Jardin de Monsieur Li - ta mi připadá nejvíc neutrální a zároveň to není nic tuctového.

Offline barbucha blogger
18597 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 10:22

Fleur 

No vidíš, a já právě myslela, že jabka jsou vysloveně líbivý, shnilotinu si nepamatuju... musím je obě někde znova vyzkoušet - a pak si asi hodím korunou 

Offline Potrefenáhusa
24192 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 10:29

barbucha parfémově jsem naprostej amatér, ale Sur le Toit mi přijde jednak hodně typově podobnej jako ten Nil (mám moc ráda obě) a hlavně mi to oboje přijdou jako vůně vyloženě do vedra, teď ten Nil vůbec nemůžu nosit, až zas v létě.

Offline barbucha blogger
18597 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 10:37

Potrefenáhusa 

Typově jo, ale Nil je "divnější" - což většině fajnšmekrů vyhovuje, ale protože mezi ně snacha nepatří, tak potřebuju něco naprosto neškodnýho.

Počasí/teplotu neřeším, protože sama nosím letní vůně v zimě ráda  Přijde mi, že kolikrát i víc vyniknou.

Osobně z těch zahrad mám nejradši Mediterranee, ale ta je taky kapku osobitější než by bylo snaše zdrávo 

Offline Potrefenáhusa
24192 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 10:48

barbucha jj, já fajnšmekr nejsem, jen jsem se chtěla podělit o to, že by mi teď v zimě asi nevoněla. kdybych ji neznala, jaká je v létě super. Mně totiž přijdou takový hodně zelený a chladivý. V létě zas nemusim moc sladký a zahřívací, co mám ráda teď.

Offline barbucha blogger
18597 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 10:55

Potrefenáhusa 

To vidim  Sensuous je fajn 

Offline tina
1826 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 10:55

Potrefenáhusa Pro mě je Nil taky vysloveně chladivej, do vedra, takže teď bude hooodně dlouho odpočívat v šuplíku.

Offline Potrefenáhusa
24192 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 11:07

barbucha je

jinak ten tvuj 24, Faubourg - pamatuju, jak tím byla navoněná Elle v 90. letech, takovej ten založenej okraj a že to byla krásná luxusní vůně, ale když jsem ji teď někde zkoušela, přišlo mi, že voní úplně jinak

Offline barbucha blogger
18597 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 12:01

Potrefenáhusa 

Těžko říct... zrovna u ní jsem moc stížností na reformulaci apod. nezaznamenala, naopak bych řekla, že je jedna z mála, která nešla s kvalitou dolů. Zkoušela jsi ji taky na papíře, nebo na ruce? V tom by moh bejt rozdíl... a nebo si vzpomínky přikrašluješ  no a nebo máš pravdu a je jiná  Já ji objevila pozdějc, takže úplný začátky nepamatuju.

Offline Potrefenáhusa
24192 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 12:04

barbucha na ruce - možná jen nesedí mně...a vono se taky ty preference dost mění, mně teda určitě

Offline barbucha blogger
18597 příspěvků moje polička 08. listopadu 2018 12:11

Potrefenáhusa 

Tak to přece jen bude tím - v Elle byla na papíře, na kůži to bejvá dost rozdíl potom. 

Preference se určitě měněj. Sensuous jsem nosila před deseti lety, jako novinku... měla jsem ji ráda a docela dost komplimentů jsem i vyfásla a víc flakonů spotřebovala, ale dneska už by to nebylo nic pro mě. Ne že by nebyla pěkná nebo co, ale už je na mě  moc sladká.