Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 20:54

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 20:57

Fotka z druhej strany sa mi stratila

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 20:58

Micuska Ďakujem, Vierka! Vidím obe. 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 02. listopadu 2018 21:00

Biely kvet Kupovala som ho kratko pred ofiko uvedenim na trh. Mozno sa grafika trochu zmenila 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 11:37
Reakce na Biely kvet:

Prosím, dá sa nahrať na poličku vlastné alebo aspoň iné foto flakónu?

​Zatím nedá. Je to na seznamu plánovaného redesignu. Bohužel ale nejsem schopná říct, kdy na to přijde řada. Zatím ho mohou v dtb jen změnit správci. O kterou vůni ti jde konkrétně?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 11:43
Reakce na Paris:

Prosím o radu odbornice. Která vůně je nejvíc podobná Armani Privé Rose Alexandrie a mohla by ji nahradit? Sehnala jsem si jen větší odstřik a tím, že končí, tak flakon už pravděpodobně neseženu za rozumnou cenu. 

Jaká je ve srovnání s ní Lutensova La Fille de Berlin? Děkuji.

​Úplně jiná.

Osobně mě nic stejného voňavě a především cenově nenapadá. Možná Chateau Krigler, ale tam chybí to výrazné aldehydově laděné neroli.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 14:02

wendulka Žiadnu konkrétnu nemám na mysli, to nie je také dôležité, len ma to tak napadlo. 

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 03. listopadu 2018 18:00

wendulka díky moc. Zkusím ji sehnat k vyzkoušení.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 21:33

prosím vás, jaký je vlastně rozdíl mezi kolínskou a edp/edt? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 22:23

Jiná Realita Liší se množstvím obsažených vonných látek. Různé zdroje uvádí různá rozpětí. nejčastěji se u kolínské hovoří o 3-5 %, u toaletní vody 6 - 9 %, eau de parfum obykle 10 až 14 %, přičemž některé zdroje uvádí, že intenzivnější varianty mohou obsahovat až 20 % vonných látek.

A konečně parfémové extrakty/čisté parfémy. Tam je podíl vonné esence 15 až 30 %, u intenzivnějších variant to prý může být až 40 %

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 22:29

wendulka já jsem si právě koupila jo malone a přijde mi, že voní hodně, určitě víc, než kdejaká tolaetka (a v mém případě i hodně hermésů), původně jsem si to myslela tak, jak to píšete, ale trochu mě to znejistělo 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 22:33
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 22:37

Jiná Realita Aha, tohle. Jo Malone to má trosičku jinak podobně jako třeba Atelier Cologne. Ti pracují s koncentrací Cologne Absolue s obsahem 15 % vonných látek, tedy na bázi parfémového extraktu, která do téhle obecné tabulky nezapadá.

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 07:45
Reakce na wendulka:

Jiná Realita Liší se množstvím obsažených vonných látek. Různé zdroje uvádí různá rozpětí. nejčastěji se u kolínské hovoří o 3-5 %, u toaletní vody 6 - 9 %, eau de parfum obykle 10 až 14 %, přičemž některé zdroje uvádí, že intenzivnější varianty mohou obsahovat až 20 % vonných látek.

A konečně parfémové extrakty/čisté parfémy. Tam je podíl vonné esence 15 až 30 %, u intenzivnějších variant to prý může být až 40 %

​Procenta, která uvádí wendulka , jsou učebnicová. V praxi to pak opravdu může vypadat jinak. Například Eau parfumée (s koncentrací odpovídající EdC) od Bvlgari (Au Thé Rouge) si výdrží a intenzitou nezadala s EdP.

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 08:47
Reakce na alibi:

Jiná Realita přečti si tohle, hodně to vysvětluje

https://parfumerka.wordpress.com/2017/07/01/%E2%80%A2-co-to-jeedp-edt-edc-cologne-extrait-cisty-parfem/

​Problém tohoto blogu je v tom, že jsou zde informace přebírané z neuváděných (a tudíž neověřitelných) zdrojů, mnohdy patrně doplněné o vlastní autorčiny dedukce, které nejsou vždy spolehlivé, neboť se snadno nechá svést k lidovým etymologiím, nebo jí nedostatek vzdělání v oblasti historie nebrání uvěřit naprostým pitomostem.

Mimochodem, rozklikla jsem si její další článek o původu eau de toilette, na který odkazuje, a je to typická ukázka výše uvedeného.

Přisuzuje tam vynález EdT Lubinovi a předkládá primitivní etymologii (toile - plátno, eau de toilette - vůně k provonění plátěného prádla v prádelníku). Nějak jí uniklo, že slovo toilette (odvozené skutečně od toile - látka, štóla) bylo používáno již ve 14. století pro kousek látky, který sloužil k zabalení nějakého luxusnějšího zboží (knihy, látky, šperkovnice); již v 17. století pak ve spojení "table de toilette" (toaletní stolek), ten se totiž pokrýval malým kouskem látky, často zdobeným krajkou, na který se rozložily přípravky a náčiní sloužící k osobní hygieně; ze 17. století je rovněž doložen výraz "coffre de toilette" pro schránku s kosmetickými prostředky. Od tohoto významu péče o zevnějšek spojené s hygienickými potřebami je odvozen výraz "eau de toilette" a odtud se pak výraz toilette rozběhl dvěma směry - od užití v plurálu pro označení WC až k významu luxusní večerní róby.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 08:57

Fleur přiznám se, že toto jsem nezkoumala. zaujalo mne vysvětlení toho, že edt a edp a čp jsou namíchané s jiným složením, a že by to mohl být důvod silnějšího vnímání slabší koncentrace vůně

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 09:03

alibi Jasně; nereagovala jsem přímo na ten článek, na který jsi odkazovala . Jenom mě odtamtud navedl odkaz k dalšímu a to jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo plakat...

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:54

Chtěla bych koupit snaše nějakou vůni, bude mít narozeniny... chválila mi Voyage od Hermés, tak jsem pojala úmysl pořídit něco od téže značky (no jak jinak ).

Voyage kupovat nebudu - myslím, že vonět stejně jako tchyně nikdo nechce  Jelikož si zjevně potrpí na zásadně jemný, nevtíravý a nijak úderný nebo nedejbože příliš "exotický" vůně, napadlo mě třeba něco ze zahrad - Monsieur Li? Sur le Toit? (Nil určitě ne, je na její vkus určitě moc zvláštní)

Twilly by už byla asi moc... leda tak ještě Eau des Merveilles možná... prostě něco líbivýho 

No nevím! Měly byste nějakej tip?

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 17:06

barbucha Co třeba Eau de Merveilles Bleue? Mně by se líbila i Caleche.

Offline RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 17:15

barbucha jo, ty dvě zahrady by se jí mohly líbit