Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 19:20

Oud Imperial Duftanker MGO

Lahodný oud v delikátních hedvábných tekoucích pryskyřicích(hlavně benzoin) s růžemi, s jejich masitým oranžovočervenými květy, vintage mazlavost, klouzavá hutnost a současně provzdušněnost.

Jako, je to pěkné, ale uvědomuji si, že tohle už tady je. Mockrát...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 19:24

Yogananda Duftanker MGO

Hezký. Hezký je to.

Zlatě bezgravitačně balzamický, vanilkově nasládlý, vlhký poutpouri tón(růže, jasmín, větvičník), oud velmi krotký, téměř neviditelný.

...jak říkám, jestli je to Yogananda, nějaký Oud nebo nějaký Gentleman - skoro jedno. Voní to nešpatně, příjemně, ale neoriginálněale a tak nějak nastejno

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 19:32

...nechala jsem si ji, asi instinktivně, nakonec. A aspoň mi zlepšila náladu. Je totiž nejhezčí asi

Labdanum Duftanker MGO

...všechno tam je, co píší. A voní si to lahodně, delikátně alkoholově, delikátně alkoholovokoženě, vanilkovo alkoholovokoženo labdanově.

Snesla bych flakon, ne že ne...

EDIT: řekla bych, že dostat jakýkoliv flakon od této značky, tak unosím. S větší či menší potěchou, ale jo.

Akorát bych musela dávat bacha - ne všechny vůně jsou pro běžný lid, na den. Ale na večer a do noci -

hmmm...

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2022 20:39

Miru Madame, povedené Duftanker suma sumárum 

Miru má dar parfémového proudu vědomì, dlouho mě nelákalo zapálit si, tak jako při četbě Tvých recenzì...prostě maximalizovat smyslovou slast, hluboce a trochu hřìšně.

Info o novèm F Malle mě vetiverově rozjuchalo, ovšem douška v závorce mi vzala vánek z navoněných plachet.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 15. října 2022 04:37

Woody 

...

(máš pravdu, většinou by se mé psaní mělo číst pomalu - je tam hodně popisů a to člověk potřebuje klid, aby si to všechno uvědomil, protože se snažím, aby si vůni co nejlépe představil...)

((a máš taky pravdu, resp. je dobré, když si člověk umí vychutnat jakékoliv požitky...))

(((a do třetice - bohužel, vůně FM nemají intenzitu, výdrž a ani hutnost, co byla před pár lety. Nyní to jsou neškodné voděnky)))

Děkuji...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 15. října 2022 05:53

L´Eau d´Épine Chapel Factory

...krásné...

...rozdupané křehké stonky menších růžových stvolů/nasládlá zelenost se mísí s temnou zeleností galbana a trochou měkkého kouře z páleného dřeva hinoki. I zelenost umí být lahodná, vláčně osvěžujícně zmalátňující

...a touhle hmotou, přes vrstvu šedavého matného zelena začíná vzlínat kadidlový, jakoby zaprášený, prašný, kroutící se vzhůru, proužek posvátného dýmu

...a někdo stojí nad tím vším, rozkročený, pevný ve svém postoji a v prstech drtí a sype dolů, do delikátně prokouřené khaki hmoty, nasychající jemný vetiver, zavadlé květy růží  a

a k tomu, zasyknutí, jako když se nešikovně zraníte o struhadlo(při strouhání čehokoliv), a téměř bolavý vjem - tak se představuje křehoučká, měkká a teplá mikrohoblinka z jinak pevné a kvalitní kůže

...a vším výše zmíněným prostupuje teplo, bezgravitační hedvábná a lesklá pryskyřičnatost(labdanum + ambra) 

...ovšem vůně působí zvláštním způsobem ne vyloženě čerstvě, spíše velejemně nakysle, jak při žvýkání zelených stvolů šťovíku, kdy zkřivíte tvář do překvapeného šklebu, jenže pokračujete, protože je to prostě příjemné. Takové meditativní sadomaso...

Jestli Hermit Coat je živočišné(téměř hříšné, byť prvotně ukryté v cudném hávu) kadidlo,

tak L´Eau d´Épine je meditativní, povznášející a současně uklidňující vůně.

Pro milovnice růží, vůní Hermes, vzduchu, volnosti, svobodných myšlenek a tak vůbec - doporučuji!.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 15. října 2022 06:09

Smoke Akro

...kouření.

...černej tabák.

...černej, velmi kvalitní, původně pevnej, tuhej, nyní měknoucí už, tabák se skoro až dehtovým zabarvením.

Drsnost života hned v úvodu. Žádný sladký řečičky, žádný chytrý kecy...

...jenže ve chvíli vůně přece jen trochu vyměkne(ovšem nepozbyde své hutnosti, naopak...), rozmyslí si tvrdej úvod a přizve, tyjo, to znám tu vůni...,

přizve si k sobě pach, odér, vůni humidoru.

Ale ne toho luxusního, z černého lakovaného dřeva, ale ze dřeva neupraveného, ovšem letitého, ohlazeného dlaněmi a prsty častým používáním. A tenhle humidor natáhnul do sebe pachy všemožných cigár - jejich nespočet barev a chutí...

...oóch...,

zavírám oči a vidím těžkej chesterfield, kvalitní doutník, teplo objímající a pak i teplo z plamene svíčky, kterou mám na stole a v dlani si v olovnatým křišťálu hřeju 

zbytky už(mnou) zteplalého ginu, a když si přivoním k druhé dlani, necítím jen dobrej doutník ale i vůni často používané dýmky...

No, tohle je k***a dobrá vůně!.

...jo. TOHLE je 

TABÁK.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 15. října 2022 06:25

Thé Arabique Frau Tonis Parfum

...v nose, v ústech se mi prolíná několik vjemů najednou a přesto si uvědomuji vývoj

- jakoby na povrchu hladký černý čaj - žádné drhnutí suchých svinutých lístků, ale hladkost...

...hladkost prvotně nejspíš z přítomných kdoulí - oblá tlumeně lahodná ovocnost, jež po chvilince se opět ohladí ještě víc...

...polknete hlt single malt whisky a útroby máte v jednom, všezaplňujícím, příjemném teple a vůně zase o kousek víc se ohladí, vyleští do požitkového lesku...

...nakonec, už tak vymazlenou kompozici, doladí k dokonalosti hustá tekutá, nesladká, vláčně mohérová vanilka(s relativně téměř mléčnými podtóny, jak je jemná, vyšlehaná)

Lahodnost nejen pro gentlemany(absolutně uklidňující vůně, pokud bych ji nasávala z muže), ale

i pro křehké dámy(i holky mají rády klučičí věci...)

Lahodná delikátnost ve flakonu

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 15. října 2022 10:52

Miru Ad Crystal Saffron: z rukávu kožené bundy ho cítím z jednoho střiku i po třech týdnech. 

Připadá mi, že celá značka má ty vůně sice dobře zkomponované, ale dost lineární a hodně hodně prostorové (což mi u některých až vadí).

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 15. října 2022 11:15

Fleur Já po prvním střiku nadšená a pak zase zklamal - lineární a otravný. Navíc se mi všechny po rozložení zdají nějak ploché a povrchní (ne výdrží, ale obsahem).

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 15. října 2022 11:19

Fleur 

...tak na oblečení nevím, vždycky jsem dala každého vzorku jeden střik na kůži.

Jako je to pro mě příjemná vůně, dostat ji - nosím ji. Ale kupovat sama - nee, to zas není tak božská. Intenzita na mně spíš tělová.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 15. října 2022 12:48

Miru 

S recenzí na 724 MFK v podstatě souhlasím, já ji vnímám jako elegantní, čistou, vkusnou vůni francouzského střihu, která mi evokuje kolínskou, ale bez pro mě nepříjemných aspektů kolínské, především bez lihového/alkoholového tónu. Ale výdrž tristní. :(

Na Crystal Saffron jsem fakt zvědavá! 

Uncut Gem vidím podobně jako Ty, podstatou/zpracováním mi značně připomíná French Lover, která je pro mě ale tak nějak animálnější, víc působí na první signální. 

No a všechny recenze .

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 15. října 2022 12:50

euridike 

...kuju moc!

A těší mě, že vnímáme některé vůně podobně...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 15. října 2022 14:42

Miru 

Jsi údernice - píšeš tak rychle, že tě nestačím ani dočítat.

Díky za pěkné počtení

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 15. října 2022 19:04

jerry 

...děkuju!

(jak dorazí vzorky, neumím si to šetřit...)

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 15. října 2022 22:23

Doháním resty, zde várka jarních vzorků od prďola 

Brokilän - Pineward
První dojem je pesto z jehličí na horké křupavé bagetě. Poctivý jehličnatý les zde voní zelení, jehličím a smolnými šiškami. Od skutečnosti skoro k nerozeznání. Po rozvonění je patrná sandaraková pryskyřice coby lehce citrusový opar, podkreslený jemným živočišným oudovým podtónem. Vůně se chová obdobně v teplém i studeném počasí, drží se spíš u kůže.
K použití: na suché a studené kůži vydrží kolem 3,5 hodiny v chladu, v teple je výdrž lepší, přes 4,5 hodiny.
Shrnutí: Takhe nějak jsem si představovala vůni lesů amerického jihozápadu z brakové literatury mého dětství (kdo četl třeba Lovce šelem, tak tuší, kam tím mířím).

Murkwood - Pineward
První dojem je jehličnatý les v chladném mlžném ránu, po dešti. Počáteční okamžik je hodně hrabankový. Po rozvonění lesní půdu překrývá vrstva chvojí, proloženého lékořicově laděnou myrhou, s občasnými tóny mentolu. Vše přikrývá obláček z nakuřovaných čajových lístků. Paprsky slunce stoupajícího po obloze začnou z chvojí odpařovat silice a les se prosytí jejich vůní.
K použití: Chladivé složky mají ze začátku trochu větší průraznost, jinak je vůně spíš komorní. Na mé suché a chladné kůži je parfém solidně znát něco přes tři hodiny, ale sestra ho po večerním vyzkoušení jemně cítila ještě ráno. Dovětek: Jak o tom tak přemýšlím, tak když bych se tím pořádně polila, tak by byla intenzita asi dost velká. Ale zlít se je moc velká škoda...
Shrnutí: Místo na houby bych do tohohle lesa šla na flakony.

Fanghorn II - Pineward
První dojem: Vlhkým mechem pohlcená zřícenina v hlubokém lese. Zpočátku zemitě teplá vůně jehličnatého lesa, prosycená vůní nakypřené hlíny. Pak vlhká hrabanka smíchaná s padajícím listím, ofouknutá chladivým vánkem. Tu a tam zpod ní ční zářivě zelené polštáře mechu, lesknoucího se krůpějemi rosy.
K použití: Vůně spíš komorního rázu, na suché a studené kůži vydrží cca 3,5 hodiny. Vývoj stabilní víceméně za jakéhokoli počasí.

Between Two Trees - Floraïku
V chladném počasí kolem 15°C a níž je tahle vůně hezká. Svěží grep, promísený s maté a zelenými lístky do lehce sladké, energií velmi nabíjející směsi. Nejpěknější je střed trvání, kdy k tomu všemu přijde ještě lehký nóbl saponátový závan (to nemyslím nijak hanlivě, tyhle tóny mi víc než vyhovují!) s jemně nahořklým vetiverovým podkresem. Vyšší a zejména tropické teploty vůni na mé kůži ale úplně nesvědčí, to vykoukne synteticky opocený ocásek. Tudíž bych ji mohla nosit na ven od podzimu do brzkého jara. Na suché a studené kůži vydrží tak 6 hodin, ke konci už je poměrně komorní. Flakon včetně vychytávek v kazetě je ale překrásný, lahůdka pro oko estétovo.

Wald - Euphorium Brooklyn
U mě vůně hodně reaguje na okolní teplotu. V chladném počasí připomíná výrazně hořký, trochu zakouřený bylinkový likér. Všechny své schopnosti předvede až v teplejším počasí. Tehdy voní teple, jako jehličnatý les na rozpálených skalách. Ze skalních puklin vykukuje aromatické lesní kvítí, čerpající sílu z dřevitě zemitého základu.
K použití: Za tepla je vůně první hodinu až dvě velmi prostorová. Celkem je solidně znatelná tak 5 hodin, plus další 3 hodiny navrch voní ještě u kůže. Obdobně za studenějšího počasí.
Shrnutí: Lesní vůně do tepla nebo pro lidi s horkou pokožkou.

Norne - Slumberhouse
První dojem je borový les v parném létě. Pak na mně trochu hořkne a dál už se nevyvíjí, což je docela škoda.
K použití: Ze začátku výraznější, ale na mě celkem rychle vyvane, na suché a studené kůži drží tak 2,5 hodiny.

Bylo to super, mockrát díky za možnost vyzkoušet!

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 15. října 2022 22:51

Francois Charles - Rancé 1795
První dojem: Oblíbený typ vůně mojí babičky. V chladném počasí je nástup ostrý, svěží až mrazivý. V úvodu dominují citrusy a zázvor s levandulí. Po pár minutách začne vůně velmi decentně sládnout. Pak vystoupí svěží nedozrálé jablko. Závěr je až saponátově opojný. V teplém počasí z úvodních citrusů vystupuje více bergamot a společně s levandulí brzy zmizí a nahradí je nesmělé jablko, s nímž parfém lehce zesládne a změní se do polohy mýdlové čistoty.
K použití: Začátek je vyloženě pánský a dominantní, ale vůni unese i žena. V chladném počasí je parfém na suché a chladné kůži velmi trvanlivý, bezpečně znát je ještě po deseti hodinách. V teple je výdrž slabší, odhadem poloviční.
Shrnutí: Fougérová klasika, která v mnoha variacích prostupuje časem.

Burvuvu - January Scent Project
První dojem je dědova dřevěná chata z konce 40. let 20. století, postavená v lese z modřínů a dubů, na písčitých půdách. Stěny jsou z masivních modřínových hranolů, jejichž větrově voňavá tuhnoucí míza se pokouší proniknout tlustou vrstvou fermeže, změklé rozpálením od odpoledního slunce. Nad vším se vznáší opar z terpentýnu a olejových barev. V úvodních několika hodinách je vůně tak zajímavá, že bych se jí mohla opájet pořád.
K použití: Úvod je velmi výrazný, po cirka půlhodině se stáhne, ale pořád je dobře znatelná. Po třetí hodině už ji trochu hledám, ale pořád najdu. Základ je znát ještě po šesti hodinách.
Shrnutí: Vůně pro lidi výrazné charakterem, tichošlápka by podle mého soudu převálcovala.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:11

Blond Hendley Perfumes

Kůže v barvě pouštního písku, hřejivá, suchá, hebká a matná díky květinovému pudru. Je protkaná jedinou žilkou sytě meruňkové vonokvětky, díky níž ve vůni pulzuje život. Nádech, výdech, teplo přítomnosti někoho blízkého. Ale vůně je příliš jemná, lze ji ucítit jenom v pevném objetí.

Tady jsem až překvapená, jak intimní ta vůně je, čekala jsem větší průraznost.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:15

Fleur 

...to zní dobře.! Škoda, že to nemá grády...

(a to by se Ti mohla líbit vůně Cuir Curcuma Affinessence...)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 16. října 2022 13:03

Vosina parádne si sa rozpísala