Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. října 2022 10:02

ANNABEL'S BIRTHDAY CAKE Marissa Zappas

Vanilla Ice Cream Soda, nadýchaná, hebká, smooooth, řekl by Santana, lehce pěnivá, žádná black cow s bourbonem a kořenovým pivem, tohle je dívčí, téměř dětská nevinnost a bezstarostnost, vanilková zmrzlina, soda, na povrchu se do zmrzliny měkce a pomalu propadají kousky citronových bílkových pusinek - prostě sladká, citrusově vanilková, optimistická, příjemná /letní/ vůně...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 13. října 2022 04:24

Korsičanka 

...Tvoje minirecenze na vůni Sanquinem Harena je pro mě moc zajímavá, moc pěkná!.

(a líbí se mi nejen parádní složení, ale i flakon, název značky i vůně...)

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 13. října 2022 09:15

Miru Děkuji:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 13. října 2022 10:08

Amora Hendley Perfumes

Mezi rybízovými keři uvízla rozkvetlá růže a vypadá to jako sousoší galvanizované mědí a medem. Intenzivní medová sladkost polevuje se vzdušnějšími tóny tabáku a jehličí (nemůžu uvěřit, že něco takového v souvislosti s tabákem píšu, ale zřejmě je to proto, že sladký začátek byl pro mě na hraně snesitelnosti), je to takový neviditelný vítr, který se zvedá zevnitř vůně a způsobí popraskání medové krusty. A teď přijde to největší překvapení, poněvadž v prasklinách prosvítá jemná fialková kůže vonící ambrou.

Medově růžový úder s rybízovou pikantností mi připomněl, stejně jako Andry, Secret du Paradis Rouge, Mon Précieux Nectar, ale především Tauerovu Rose Flash. Ale tam, kde Rose Flash s vytrvalostí spartakiádní cvičenky stojí stále na své značce sladce růžové pryskyřičnatosti, Amora změní barvu dresu. Vyloupne se z medové skořápky, rozvíří kolem sebe trochu svěžesti a ke konci už přilne na tělo semišovou hebkostí pižma, jež mi evokuje Skin od Trussardi.

Od počátečního zalykání se medem (to dlouho nevydržím) přes svěže nasládlou fázi (sladká zeleň, to nesnáším) vůně dospěla do nádherné kombinace pryskyřic s růžově koženou stopou (to chci!). Kdyby se z ní dala tahle finální fáze vypreparovat jako samostatná vůně, tak si ji hned pořídím. Takhle jen uznale zvedám palec, protože je opravdu povedená a navíc s vynikající sillage i výdrží.

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 13. října 2022 10:53

Fleur Prima recenze Budeš muset ten drydovn hledat jinde a není to jednoduché

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 11:33

Ambre Chromatique Maison Crivelli

Back to Black Song

...och!.

Lahodnost -

vyšlehaná pěna z hebce větrového pepře, kadidlových pavunčinkových strunek, z davany a nameruňkovělé vonokvětky, která má však v sobě černou.

...černou...

Černou změklou kůži,

černou tuš/nebo líčidlo.?, rozpíjející se a vsakující se do každého póru kolem očí a vytvářející tak antracitově uhlové mapky...

Tahle vůně není prvotně o ambře.

Tahle vůně je o

kůži.

...o kůži,

o kůži... O její struktuře, jemnosti, hrubosti, teplotě, síle, lesku i matu.

Ta kůže je taková táhle tuhá a současně poddajná, čvachtavá, nacucaná meruňkovicí, delikátní naslanělostí z těch pohyblivých vodních kuliček, jež právě říkají:

"moje panička trpí!,

právě teď..."

...ale jo, no, oukej, ta ambra, ona tam fakt

je. A je to takový vláčně prachový, pod tou kůží jaksi zvráceně dušený,

ambrový

pocit...

Jenže přítomné kadidlo nadzvedává tu těžkou asfaltovou deku smutku a klestí cestu plicím, prodýchává černou hmotu přes povrch země, posílá ambru přes linii horizontu až, až

ke slunci,

ke hvězdám...

(do háje!, beru sklenici vína, kácí se vzorky, kapky na stole... utírám trikem, co mám na sobě a píšu dál...)

A jo, už vím, proč je tahle ambra Chromatique. Vůně voní sice teple, měkce, zastřeně dekadentně, jenže i

kovově, leskle...

...jakoby ta ambra hrající si na schovku, prosvěcovala celou kompozici chromovým třpytem 

karoserie luxusního auťáku, oslepujícím třpytem drahejch kovů i šutrů, zlatejch zubů, a i pálivejch slz...

Řekla bych, že je to majstrštyk, jak z kadidla a pepře oblbnout člověka, aby si myslel že nasává pach poctivýho chromu...

...hm, teď mě napadlo -

opřená o blatník(chromovej, jak jinak),

z boků do pasu vyhrnutá kožená bunda a teplo

a pohyb...

...držíš mě

za

vlasy a

mapuješ

hrdlo

svým strništěm

svými

rty

a

je to

kouzelný...

...pak už

jen

luna

platinová

že

s tebou

dýchám

znova...

A ty

bereš

co 

patří

navždy

tobě

a

já - stojí vesmír -

když

žiješ

dýcháš

ty

ve mně...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 11:47

Crystal Saffron Matiere Premiere

...prašný šafrán v mžiku vytvářející dojem až oudovosti.

Je to děsně rychlý, nestíhám!..

...oudový tón mizí a zůstává navláčněním heboučkatý šafrán.

... a k tomu

nasládlost syntetického pižma, změkčeného zeleným kadidlem, po chvilince téměř naovocněle zelenkavým kadidlem.

Měkkost a jiskření...

...jiskření jak v noci umrzlý sníh ve světle lamp, jenže současně s tím luxusně delikátním ledovým poštipkáváním cítíte i měkost!.

...nasládlou měkost, velejemnou naovocnělou větrovost až žvýkačkovitého typu.

A vůně pořád oslňuje, třpytí se i ve své měkosti.

Je to jak stát pod noční oblohou - chlad noci, chlad hvězd i ozónu,

ale teplo těsného objetí, utěšující tíha klidu a bezpečí a

zase to

jiskření...

...vůně rtuti. Nekontrolovatelný a neusměrnitelný, leč velmi příjemný 

pohyb.

Dobré.

Dobré je tohle. Líbí se mi to

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 11:55

724 Maison Francis Kurkdjian

...moučkovým cukrem nasládlé citronky s ohlazenou citrusovostí, hustá hebká citronáda s pár mikropilinkami citronkové kůry

...něžným jasmínem změkčené pudrově hebké mydlinkové bubliny po chvíli začínají prosakovat osvěžující tekutinou z úvodu a

jakoby vás to probralo!,

fakt jako ráno, kdy si chrstnete spršku vody do tváře a

oči se vám otevřou 

dokořán,

na řasách vodní minidiamanty a jas...

Velmi příjemné!.

City elegantní sofistikovaná vůně.

Citrony, mýdlo, tělo, teplo, vzduch, chic.

Bílá, šedá, svit a 

tep

(něco mi to děsně připomíná, resp. spíše mix dvou až tří už známých vůní. Kdy jednou z nich je určitě Metallique Tom Ford, ale změkčený ještě něčím, co mě teď ještě nenapadá, jen, že to znám...)

EDIT: Heuréka! JO. Je to mix Chanel 1957 + Metallique Tom Ford.

Hodně povedené

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 12:09

Uncut Gem Frederic Malle

Vetiver.

Vetiver v hlavní roli a kolem něj, jen jako obdivný plebs -

vzdušný zázvor, opatrně a stydlivě nahořklý pelyněk,

ultra vymazlený jemňounkatý muškátový oříšek s bergamotem - lahodná pikantnost a

olibanum...

...olibanum opět čaruje. Je to sice pryskyřice, ale jedna z mála, která navzdory své podstatě umí vytvořit dojem ozónu, prostoru,

hladivého plného, všeobjímajícího nekonečna...

...a v tomto neohraničeném vesmíru se všechny výše zmíněné ingredience(včetně sólisty vetiveru)

rozpouštějí, dobrovolně ztrácí a podvolují...

Krásná vůně!.

Pro úspěšné gentlemany,

pro sportovce s duší kluka snílka,

a

pro ženy, jež rády provokují...

...čímkoliv

(hm, klasika. Tahle značka jde do kopru. Intenzita a výdrž jejich vůní v poslední době je nechutně směšná, tragická. Jejich škoda...)

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 14. října 2022 12:34

Miru Tak 724 od MFK jsme s kamarádkou zkoušely v Ingredients a... velká nuda. I když 1957 není moje krevní skupina, stejně ji považuji za mnohem povedenější. S vůní vanilkových rohlíčků - Metallique - bych ji taky nesrovnávala. Ale zase jsme se novinkou tolik nezabývaly

Vypadá to, že MFK - moje kdysi oblíbená značka - jde opravdu do kopru

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 12:57

Korsičanka 

...no, já ty vůně nesrovnávám, spíše typově připodobńuji...

Souhlasím, že samotný Chanel 1957 a samotný Metallique jsou lepší. Protože byly první a jsou osobité. Ta "724ka" - to už je nainspirované...

Jako vůně od MFK jsou dobré. Není to "sednusinazadek", ale dostat některé, ráda unosím. A nebo - kdyby ty ceny jejich byly za min 50tkové a větší flakony

No, a jinak - specielně jsem si objednala i vzorek Baccarat Rouge Extrait. Znovu. Dám mu ještě šanci na mně...

(když klasický EdP je na mně tak ničemný)

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 13:06

...tak jdu zkoušet voňavý balíček.

Když jsem koukala, čím začnu, resp. přivoňovala pouze k rozprašovačům - má to vše, plus mínus, stejný základ. Sladce balzamický, někdy více lesnatý/měkce jehličnanový, vyjímka byla, myslím, Comtessa(do ovocna, hm, jestli to bude nějaká kikina..?.), atp.(typově vzdáleně Joop! Femme 1987 nebo Le Bain 1988) Takže jsem jako první vzala to, co mi vonělo nejpříjemněji a nejvíc jinak než zbytek od

Duftanker MGO

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 13:17

Dark Side Duftanker MGO

...hutně táhlá hmota. Koňakovoambrově načokoládovělá,

pomalá, líná, lascivně provokující...

...koňak má v sobě podprahové tóny masitých hodně měkkých švestek, v dálce dubové sudy nacucané chlastem do absolutní bezvládnosti a mezitím si, jak vyvěrající láva plazící se všude, kde ji napadne, razí cestu

labdanum...

...velmi tmavé, lehce špinavé, s delikátně mazlavou vintage stopou, v níž neustále vnímám onen naovocnělý, nyní již étericky,

końakový akcent.

Gentlemen

Women

Darkness

Pleasures

Labdanum v nagurmánštělém provedení.

Povedené

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 13:28

...a teď se mi líbí následující název vůně, takže jdu na ni:

Aristokrat Duftanker MGO

...naskočila mi vůně Marconi 3 Profumi del Forte - 

balzamičnost, italy vintage, trochu chlastu a v něm máčené hutné pačuli, jak karamely táhlá tmavě zlatistá ambra,

a ano -

aristokracie...

...aristokratičnost prostupuje celou vůní, skrz naskrz.

jakoby ji nadzvedávala, její případnou těžkost, tupost, omezenost, jakoby ji provzdušňovala, dávala jí křídla a odlepovala nohy s koulí od země...

Jako tohle mít na kůži v drahém černém, jednoduchém obleku/oděvu, na ženě = k***a rajc!.

Elegantní high society

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 13:48

...tak teď jehličí...:

Black Forest Duftanker MGO

Hašlerky.

Ale, k***a hustý větrový bonbony!,

hustý macerovaným jehličím z kanadskejch hvozdů, ve kterejch se můžete prohánět na koni(zvířecí animálnost, animální pižmová stopa, teplá...)

a

myslet si svý.

O všech a o všem...

...svoboda, síla, stabilita, měkká hutnost, delikátní větrovost,

+ trocha velejemného odéru z bažin - kupodivu příjemný tón tlejících nasládlých(fresh orange juice)

dřevin, ozelenělých šáchorem a

provzdušněný teplou hutnostností, jindy poměrně těžkého, guajaku, zde  s vanilkovým zabarvením.

Pěkné!.

Pěkná vůně toto.

...a opět s vintage stopou

(tak sice je poznat, že jsou jednoho rodu. Ale odpouštím jim. Jsou vyvedený very good)

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 14:00

...bude tohle kikina nebo fakt komtesa.?.:

Comtesse Duftanker MGO

(v databázi není složení. Jsem líná lovit na netu, takže jen - co cítím já)

...pendrek. Ten černej gumovej, lékořicově sladkej špalek.

A japka/jablka. Zelený, šťavnatý, křupavý. Kůže, a pak, řekla bych trooošinku i hyracea...

A jo, už vím, co mi to připomíná! - GriGri Sideshow, ale tahle Komtesa nemá kolem pusy cukrovou vatu.

Jenže ulepenou, tu pusu, má...

...od sladký jablečný šťávy a ona lepkavá tekutina jí stéká přes prsty,  po dlaních, přes zápěstí až do rukávů... ...schovat se kolem loktů pod koženou bundou...

A éto vsjo.

Není to špatný.

Není to blbý.

JE to komtesa.

Moderní...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 18:53

Tabac Blond Duftanker MGO

..žádnej tabák nemám.

Balzamická tinktura opikantněná roztaveným karafiátem s podprahovými mastně mýdlovými podtóny, nasládlá, lehce iritující delikátní změklá dřevitost kosatců a tohle všechno omatlává kůži, která je tím v podstatě zničená.

Není tam žádnej tabák, kůži zkazili, je to balzamickej karafiát ze skleníku, na jehož střeše jsou chuchvalce teplýho vlhkýho prachu

Začínám chytat nerva...

...už to tu mám zas.

Můžu vzít jakej chci flakonek a je to na jedno brdo. Jen vždycky vypíchnou jednu dvě složky víc, téměř ve všem je vintage stopa, balzamičnost. Po chvíli se rozpadají do více či méně velmi podobného základu.

Když vypíchnou oud, tak ten samozřejmě vyčnívá trochu víc.

Když vypíchnou pižmo, živočišnost, utopí ho za chvíli zase v tom všeobecném základu značky.

Současně s touhle vůní jsem hned na ruku dala i 

Gentleman L(ovocnější) a Oud Star(opatrně koženější) a co myslíte.?.

jako bych měla na kůži jednu vůni...

...pěkně to spolu koexistuje, jako by to byla vůně jedna, resp. rozdíly mezi nimi jsou minimální, takové jako příjemné, takže se mohou spolu bavit dokupy...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 18:58

...tak další - 

Dubai Duftanker MGO

Pěkná orientální vůně.

Hutný a současně éterický oud ve velmi měkké společnosti balzamových pryskyřic, tekutých, zlatistých, vláčných, mohérově prachových...

...ale ve chvíli je to jen takový orient vánek, závan, hustě tkaný ale jinak tenounkatý kašmírový šál.

Mám pocit, že vnímám jakoby jednu celistvou ingredienci - nasládlý balzám ozvláštněný stopou větvičníku,

velmi lineární.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 19:05

No.5 Duftanker MGO

...tak tohle by šlo...

Kakao současně s oudem. Oboje má stejnou intenzitu, nikdo nemá navrh a tím pádem je to příjemná vonná kombinace...

...uvědomuji si ylang, hutně krémový tavený spolu s ambrou,a pak tu máme i mé milované pačuli, mírně oslazené jemně zavadající růží.

Tohle je fakt dobrá vůně.

Ale určitě bych ji nedoporučovala do společnosti lidí, kteří chodí jen do Sephory či Douglasu...

...každopádně z ní dýchá luxus, distingovanost, úroveň a takový ten pocit, že ostatní lidi kolem vás iritujete, ale oni se vám neodváží říct´

nic...

Lemaire

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2022 19:17

Honey Oud Duftanker MGO

...v minimálně sladkém medu topený zchlastaný

oud s vmíchávanými velmi tekutými, téměř vodnatými(voní lehoučce, netěžce)

pryskyřicemi.

Solidní nápad.!

Líbí se mi to.

Nejspíš to dělají rozdupané houževnaté zelené stonky se svými mini dýkami a sestrouhnutý bergamot do živého masa, že vnímám ten alkohol, jakousi svěžest a pár procent promile.

A to je dobře, že to tam, ve vůni je. Protože díky tomu je provzdušněná, lehce nositelná a přitom velmi stabilní.

Nenazavala bych kompozici medovým oudem, nýbrž dospělým...

...protože si na baru beztrestně objednal kvalitní drink