Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. července 2022 07:15

wendulka 

...zase jsem narazila na vůni...,

a jediná Ty jsi ji tady zrecenzovala.

Přečetla jsem všechny dostupné recenze na webu(vč jistého recenzenta na basenotes, který je u mě vždy zásadní v názoru na vůni, a ten je z ní nadšený) a

ta vůně se mi typově rýsuje něco na způsob Ligno Jeroboam, ale bez naovocnělých a čajových tónů.

Prostě - podle Tebe, prosím, voní vůně Scent Intense Costume National kvalitně.?, nebo aspoň jako poctivej mainstream.?.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. července 2022 09:24

Miru 

Je to fakt už doba, co jsem jí zkoušela, ale vím, že ani tenkrát mě nijak zvlášť nenadchly. Já to nerozlišuju, jestli niche nebo poctivej mainstream.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. července 2022 11:07

wendulka 

...já to myslela tak, jakože, ať už to je niché nebo mainstream, jestli to voní jako kvalitou/"poctivě"

(jako některý, vyjímečně, mainstream).

Hm, tak jdu hledat dál... ...kuju

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. července 2022 11:09

wendulka 

Jako já nepotřebuju x vůní. Mně stačí 3 - 5max. Ty, co mám na poličce, jsou pěkný. Ale už je znám. A je to, jako když člověk musí jíst, ale nechutná mu. Já se prostě ráno a během dne MUSÍM vonět(je to pro mě vzduch...), abych nezdechla, ale nemám z toho potěchu...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. července 2022 11:20

Miru 

Jo myslíš zpracováním? Řekla bych slabší niche. Asi.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. července 2022 11:22

wendulka 

...jo noo, přesně tak. Díky...

Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 18. července 2022 23:00

Hesperia (WienerBlut) - dozrávající mandarinka a velký žlutý citrón na zelené olistěné větvičce, po rozvonění zesládla do pryskyřicové citrusové hladkosti, ale ta počáteční svěžest zůstala. Povedená vůně...

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 19. července 2022 09:29

jerry To vyzerá dobre! A už robia aj 50 ml, to vidím prvýkrát.

Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 19. července 2022 23:22

Grapefruit & Patchouli (Luisa Zielinski & Rozen) - sladce pižmová na slunci zteplalá jakožecitrusová limonáda ozdobená nějakými neurčitelnými květy.

Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 20. července 2022 21:47

Energizer (Boadicea the Victorious) - chladivá zeleno-citrusová kombinace, příjemně hořká, postupně však ztrácející na chladivosti, citrusovosti i hořkosti pod náporem nasládlého pižma se sladce kouřovým jemně olejovým vetiverem.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 20. července 2022 22:15

La Via del Profumo: Sharif 

Plná náruč koření s kouřovým podtónem, něco jako budhistický krám, ve kterém hoří různé tyčinky. Převládají svěže zelené až kafrové a taky dřevitě skořicové a hřebíčkové. Pak se objeví sladké mandle a balzamické pryskyřice a vůně se zklidňuje a uhlazuje, ale rozhodně nekrotne. Přes sladkou gurmánskost si podrží lehkou živočišnost, která podtrhne jemně kožený charakter vůně.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. července 2022 19:07

Annette Neuffer

Blue in Green

Zeleň musí byť, to je priam Annettin podpis, tu s pomerne výranými citrusmi. Veľmi pekná zelená citrusovka, s hutnými žltozelenými citrusmi a hutnou tmavou zeleňou. Pre mňa trochu prekvapujúce, že na mne slabo drží, to sa mi pri tejto značke nestáva.

Elixir Solaire

Pomarančový háj, možno trochu opustený, ale s práve dozretými pomarančami. Pomarančová dužina, ale hlavne kôra, veľa zelene - ako inak. V tomto prípade je to chládok pod pomarančovníkmi, napodiv nie vysušený trávnik, sem-tam nejaký krík, dokonca trochu machu. Do toho jemne medovo-živicový tón, ktorý vôňu zaobľuje a pozlacuje. skoro mám pocit, akoby som v diaľke videla more a počula cikády.

Avicenna

Nádherne oblá a celistvá vôňa. Zeleň, korenia, živice, kvety, včelí vosk, je tam snáď všetko, na čo si človek spomenie, ale napriek tomu to nie je nejaká všeobecná všehochuť, ale krásna, komplexná, skôr mäkká vôňa s orientálnym akcentom. Takto bz vskutku mohla voňať pracovňa orientálneho prírodovedca a filozofa.

Mellis

Svieca z pravého včelieho vosku a do nej zaliate voňavé korenia...hlavne muškátový oriešok, pomarančová kôra, škorica...ako s deťmi odliata svieca v rámci adventných príprav, ale teraz už slávnostne zapálená, oni k tomu dostanú teplé kakao, dospeláci trochu punču...už je prítmie, a každý si vzchutnáva slávnostný kľud... 

Make Someone Happy

Hustá temná zeleň, záhadná, ehm teda záhradná archangelika, naozaj veľa tuhej zelene, do toho neufferovská zmeska, trocha medu. Farba etikety sadla ako....eee...vrchnák na kompost? Ale dobré to je, môže byť. Proste veľmi typická vôňa pre túto značku, v tomto prípade posunutá ešte viac do zelených a drevitých tónov, zaoblená živicami, nedom a troškou vanilky.

Narcissus Orientalis

Nezvyčajne pokojná a jemná vôňa na značku (zdôrazňujem - na značku!)...príjemná a pokojná nežná teplá vôňa narcisu...na mäkkom podklade....ale....tie živočíšne tóny. Ako Ja Viem, že tie na mne málokedy vypália dobre...ale ...no, tak tu vypálili extra nedobre. Proste mi to krásne zátišie spadlo v ZOO do výbehu hyen.

Chocolat Irisé

Bola som trochu zvedavá, či sa to nebude podobať na Iris Ganache, ale absolútne nie. Najprv prehrmia nejaké indoly, našťastie rýchlo stratia na sile, potom ostré čiernoríbzľové kvety a potom to príde...kosatec mrkvový ako nos snehuliaka, nahorklé neroli, čokoláda. Veľmi zaujímavá a neobvyklá kombinácia, nie úplne pre mňa, ja mám kosatec radšej v iných formách, ale ak ho niekto má rád mrkvový, odporúčam aspoň skúsiť. Len netreba očakávať žiadnu kosatcovú "vzdušnosť", táto vôňa je rovnako hutná, ako ostatné Annettine vône.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 23. července 2022 19:39

Amber Tapestry (Aftelier)

Ty vůně jsou takové... dlouho macerované. Ambrový koberec na zdi začíná jako jemná pudrová nesladká ambra s hořkou citrusovou kůrou a s kořenitým nádechem. Docela nevinná. Netrvá dlouho a přiřítí se zástup trochu žluklého indolického krémového jasmínu jak uzmutého někde u ALD. Ambra najednou dostává jiný rozměr, jako archivní víno. V závěru ji zase zjemní suchá trubička skořice svařená s máslovou hruškou a prohřeje hladké kožené kastoreum. Exkurze plná obrazů v chodbách historických budov.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 23. července 2022 19:41

andry 

...tak pokud to není ve vintage provedení, tak to mi zní božsky!.

EDIT: jukla jsem na složení a to je teda luxusní!!.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 23. července 2022 19:44

andry 

...viděla bych tu vůni k tomuhle

(parádní kontrast a rajc)

a nebo naopak takhle:

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 23. července 2022 19:53

Cuir de Gardenia (Aftelier)

Temně medově sladká (leč rozhodně nepřeslazená) krémová směs sytých bílých květin a ylangu, která postupně víc a víc houstne a propadá se do opojného tranzu. Je posazená na živočišné kůži s patinou, která načichla vonným dýmem z pálených pryskyřic a balzámů. Jako lektvar v ozdobné lahvičce umíchaný před pár staletími. Částečně mi evokuje chanelovskou Cuir de Russie, ale vřelejší, plnější, intenzivnější a vintážnější (pokud takové slovo existuje), smíchanou se Santalové (Nishane).

Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 23. července 2022 21:45

Yuzu Soda (Strangers Parfumerie) - zeleně citrusový "vichr z hor", který přešel do kovové hořkosti oscilující mezi tonikem z čerstvě otevřené plechovky a laciným citrusovým čističem nalitým do staré plechové vany (ale víc je toho čističe než toniku). Po celou dobu zůstala ledově studená. Ovšem výdrž je famózní...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 24. července 2022 04:22

andry 

...konečně začínáš zkoušet zajímavé vůně...

Opět to zní krásně!...

Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 24. července 2022 12:13

Entre Naranjos (Ramón Monegal) - sladce pačuliová ambra s neroli, postupně přecházející do nahořklé balzámové (až olejové) lehce svěží kouřovosti. Intenzita i výdrž na jedničku s hvězdičkou.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 25. července 2022 22:54

Forest Bathing (Aftelier)

Jemná až průzračná vůně zeleného mladého jehličí, na začátku trochu zapařená, což se mi u jehličnanů běžně stává. Potom se přes čerstvou křupavou dužinu nashi dostane k bíle opaleskující citronové polevě z Maherovy Crystal Moon, pod níž dýchají cypřišové vonné tyčinky.

Embers and Musk (Aftelier)

Netuším, kam tady schovali musk nebo cokoli jiného. Sýr uzený na dřevě, velmi autentický, právě vytažený z udírny. Dál už nic.