Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. července 2022 11:06

blackviolet Nelákej mě, ty svůdnice Vše kolem mrkve já můžu

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 11. července 2022 11:57

Korsičanka Já nelákám, já právě varuju . Mrkvový kosatec mám taky ráda, jenže když ho cítíš jen na kůži a jinak ne, je to škoda.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. července 2022 11:59

blackviolet Ok, díky teda. Taky jsem koukala na cenu a ta odradila spolehlivě:)

I když - Iris Torréfié jsem taky zpočátku skoro necítila - a ejhle, 2 zbytkové flakony doma jako poklad:))

Online zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 11. července 2022 22:42

Dusita Montri: Dnes doputoval vzorek, zřejmě pozornost za loňskou objednávku Erawan, kterou považuji za nejpovedenější a vlajkovou.

Zpět k Montri, růže s hřebíčkem, trochu kočkopejsek, spíš k pánské straně. Značko, když to s "Touche de Oud" neumíš, tak to nedělej.

Na první dobrou je to ale dobré, že by niche? Po šesti hodinách na zápěstí je to třískající déjá vu, Nivea po holení v letní noci...

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2022 17:11

Maison Crivelli - Lys Solaberg
První dojem: Tohle bude hodně divoký mejdan.
V chladnějším jarním počasí jemná pudrová mrkev, rozmačkaná s kdoulí a lilií, to celé podbarvené živočišným tónem. Po rozehřátí zvířátko rychle převládá. V teplém letním počasí zpocená živočišnost nastupuje okamžitě a velmi nekompromisně. Záhy se objeví i jakési synteticky působící žužu (zřejmě poskládané z lilie a kdoule) a do toho všeho mírně nahořklá zatuchlost tříslovin.
Shrnutí: Zvláštní balancování mezi živočišno-chemickou otravností a voňavou guilty pleasure. Vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Ta divoká nejednoznačnost mě na jednu stranu baví, ale na druhou stranu nevím, kam bych tuhle vůni nosila, abych netorpédovala někoho citlivějšího, popřípadě dokonce sebe ve slabší chvilce.
K použití: Průrazná vůně. Těžko se hodnotí, na suché a studené kůži může ucházejícně vonět tak tři až čtyři hodiny.

Maison Crivelli - Papyrus Móleculaire
První dojem: Mladý kopr ve sluncem vyhřátém skleníku.
Hned v úvodu výrazně nastoupí měkké zelené, kořeněné stonky. Zeleň je korunována jemným koprovým a mrkvovým tónem, zdá se mi, jakoby se překlápěly až lehce do cedru. Toto vyznění si u mě podrží skoro po celou dobu, snad jen ke konci se ostřejší kořeněnost zjemňuje. Cigárka ani kosatec se na mé kůži patrně nekonají. Celá kompozice působí nezvykle, skoro jsem si při čekání na poště připadala nepatřičně, i když se mi vůně ve své prostřední a závěrečné části dost líbí.
Shrnutí: Soukromá bylinková zahrádka pro období mezi jarem a létem.
K použití: Decentní, ale umí zavonět i do okolí, když se jí chce. Slušně znatelná na suché a studené kůži vydrží lehce přes čtyři hodiny.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 12. července 2022 19:44

Považuje se značka Chabaud za niche?

No, vyzkoušela jsem kompletní sortiment a jsem zklamaná. Většina parfémů voní jako něco, co už tu bylo. Klony Hypnotic Poisonu, Coco Mademoiselle, Eclat d'Arpege, Isseyho... A navíc to má strukturu jako vůně cca přelomu devadesátek a 2000...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 12. července 2022 21:00

Evanilla 

Kouknula jsem do článku na Fragrantice a podle něj je to mainstreamová značka...

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 12. července 2022 22:35

Memo Paris: Argentina 

Je toho tolik, čím by mohla Argentina vonět. Co třeba pampa nebo Ohňová země, květy jacarandy, červené víno nebo čaj mate, dulce de leche nebo alfajores. A tango! To bych tady v nějaké formě čekala. Ale je to všechno jinak.

Jedna z prvních myšlenek, které jsem si k vůni poznamenala, je argentinské slunce. A jak jsem zjistila později z popisku, slunce v ní opravdu má být. Svítí na růži s pudrovým mošusovým semínkem, které jí dodává jemně ovocný nádech. Růže je i trochu zelená díky šáchoru a magnóliově bílokvětinová. A nakonec zlatě balzamicky ambrová.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 13. července 2022 05:20

euridike Díky To by sedělo. Pokusím se příspěvek přesunout do správného vlákna.

Online andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 13. července 2022 06:17
Reakce na euridike:

Evanilla 

Kouknula jsem do článku na Fragrantice a podle něj je to mainstreamová značka...

​jsem ponekud zmatena a vubec se mi to nezda Ktery clanek?

Vyzkousela jsem Ile Mythique a za mainstream to nepovazuju, ani s ohledem na jine teoreticke definicni znaky mainstreamu (vyssi dostupnost, cena, vlastnictvi velkou spolecnosti, tvorba vuni s panelem prumernych spotrebitelu, sortiment je prevazne neco jineho nez  vune...)

Ze stranek znacky: Chabaud Maison de Parfum is a family owned French niche perfume brand from Montpellier.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. července 2022 11:15

andry euridike Evanilla Podle mě (vycházím tedy z jejich webovek)  jednoznačně niche.

Offline damien
Avatar
příspěvků moje polička 13. července 2022 11:41

Dnes jsem zkoušela Diptyque Eau Duelle EdT a  Blackpepper od Comme des Garcons

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. července 2022 12:07

blackviolet Už dávám do seznamu k vyzkoušení, nalákala jsi mě.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 13. července 2022 12:36

Fleur andry 

Zřejmě upadají mé kognitivní schopnosti. 

Evanilla 

Omlouvám se za uvedení v omyl.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 13. července 2022 12:58

euridike

Nic se neděje Na věci to nic nemění. Pro mě ty vůně nejsou originální a voní poněkud zastarale. Ty co by se mi líbily se brzy rozpadají do nijakého základu. Škoda.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 13. července 2022 13:27

Fleur Myslím, že by se ti mohla líbit. A dobře drží, cítím ji z ruky ještě dnes.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 13. července 2022 22:36

Pentalogies: L'Odorat - Étude 1.5 

Kožené pouzdro se starou listinou popsanou vetiverovým inkoustem. Kůže pouzdra je jemná a navoněná bylinkami, květinami a kávou. Moc zajímavá kompozice na téma kůže.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 15. července 2022 22:29

Memo Paris: Irish Leather 

Kožená pohovka pod jalovcovým keřem uprostřed zelených irských luk.

Samozřejmě je toho tady daleko víc, ale dojem kůže v zeleni je hlavní. Zeleň zahrnuje šalvěj a citrusy, jalovcové větvičky se sladkými jalovčinkami, březové listí a čaj maté. Také kosatce. A pryskyřičné dřevo uhlazené krémovou tonkou.

Hodně povedená kůže na hranici unisexu s malým přesahem do pánských vůní.

Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 16. července 2022 22:14

Blood Orange (2020) (Aaron Terence Hughes) - Tak trochu klamavý název - pod čerstvými smrkovými hoblinami a suchými lístky růží prosáklými lehkou a nepříliš sladkou ambrou se ten krvavý pomeranč nějak ztratil. A ani mi to nevadí...

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 16. července 2022 22:25

Valmont - Storie Veneziane: Gaggia Medio I 

Krásné spojení santalu s ambrou. V úvodní fázi převládá kořeněný tón s kardamomem a ovocnou skořicí, čímž trochu připomíná Ambre Narguilé. Jednu chvíli se objeví i lehký květinový podtón, který ale brzy zmizí a uvolní prostor lehce sladké ambře s krémovým santalem. Výdrž je celodenní a přesto, že je to extrait, první hodiny jde celkem do prostoru. Jedinou chybou této vůně je hodně vysoká cena.