Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. června 2022 18:53

Rubikona Puredistance

typ vůně, co bytostně nesnáším. 

Pro mě navalující

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. června 2022 19:22

Miru Takže Anka Kus: Ismael Effendi a Solstice scents: Sea of Gray?

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. června 2022 19:29
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. června 2022 19:54
Reakce na Miru:

Rose de Petra Stéphane Humbert Lucas

..naovocněle mýdlová růže - jako by vystoupil kus z Chanel No 5...

Tak už teď, po pár vteřinách chápu, proč se tahle vůně tak moc líbí...

...je to o pár odrůd růží bohatější Chanel No. 5 s přidanou luxusně delikátní, živočišnou hodnotou z kmínu,

kdy po chvíli se chanelová stopa nenásilně upozadí a vystoupí velejemná pikantnost z kardamonu, jenž v kombinaci s pepřem vytváří až hedvábně

šafránový dojem.

Řekla bych, že

nádherné...

...vysoce elegantní orient růž

​Zní to moc lákavě.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. června 2022 19:58

Dalia 

...jo, nebývale příjemná vůně s růží

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. června 2022 20:31
Reakce na Fleur:

Lost Alice Masque Milano

Alenka v říši divů tu nejvíc přípomíná skutečnou Alice Liddell tak, jak ji vyfotografoval Lewis Carroll a ilustračně ztvárnil Dušan Kállay. Ve vážné tváři s mléčně bílým odstínem pleti a jemným kosatcově fialkovým žilkováním se smějí a divoce blýskají jenom temné oči. Kondenzované mléko a štiplavý pepř, pudrový kosatec a černý čaj, sladká bílá čokoláda a mrkvový dort s hustým ořechovým krémem na dřevěném tácku. Kdo konečně přizná, že dětská čistota a nevinnost je alibistickým konstruktem dospělých, kteří potřebují svá selhání připsat času? Vůně kontrastů, hladká a sladká pichlavost.

Přistupovala jsem ke zkoušení se skepsí, poslední dobou mě nic nezaujalo, sladké vůně špatně snáším... nakonec jsem byla příjemně překvapená, ačkoliv můj šálek čaje to rozhodně není.

​Vzorek mi leží doma už dlouho, ale dostala jsem se k němu až teď a musím s tebou do puntíku souhlasit. Parfémová Alenka rozhodně není blondýnka z filmového či televizního zpracování. Má mléčně bílou pleť a jiskřivé až pichlavé tmavé oči s fialkovo-kosatcovým žilkováním. Zajímavý kontrast ledového černého čaje se svěžím bergamotem a špetkou pepře, pudrového kosatce, dřeva a mrkvového dortu s krémem, vytvořeným z kondenzovaného mléka.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 27. června 2022 21:24

wendulka Lichotí mi, že z ní máš stejný dojem

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. června 2022 22:11

Initio: Ou for Greatness 

Ze všeho nejdřív vnímám sladkou krémovou hebkost, která trvá jen krátce, protože se do ní začíná prolínat krotký dřevitý oud a koření. Muškátový oříšek a šafrán a zelené i dřevité stonky levandule. Ale krém nezmizí úplně, zjemňuje kořenitě dřevitou kompozici a příjemně ji uhlazuje.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. června 2022 01:02
Reakce na Miru:

...všechny vůně, co jsem dnes zkusila - připadají mi jak vůně pro lidi, co se vůní bojí.

Co se voní jen proto, protože přece každý se něčím voní/měl by se vonět, tak si taky něco koupí, no.

Značkové to je, v parfumerkách běžně ne, zní to záhadně, takže to bude dobré.

Nelíbí se mi z toho nic.

​Hehe, tak ja ti garantujem, že sa vôní nebojím .

ale vždy ma strašne baví, ako úúúúplne inak na nás dvoch tie vône vyjdú.

Považujem za úplný zázrak, že prvú Modrú hodinu som si kúpila naslepo na základe tvojej recenzie a milujem tú vôňu dodnes.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. června 2022 04:06

slniecko 

...měla bych to upřesnit - všechny ty vůně jsou takové hodné, spořádané, nekomplikované(byť v tom dobrém smyslu slova), a nebo, pro mě, na úplně jiné vlně, než na které frčím já...(jako vnitřně celkově...)

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:20

Wish Come True Stéphane Humbert Lucas

...tangerinkové kapky vsakující se do bergamotových hoblin, jež jsou zjemněné hebce ylangovým pudrem(typově méně sladká Eve Jil Sander ve velmi delikátním provedení).

Po chvilince vůně začíná pocitově chladit - určitě kadidlo s vetknutým jasmínem vytvářejí iluzi chladivého pohlazení, ve kterém je vlahá, prachově pudrová hebkost s jemnou navanilkověle jasmínovou chutí a kdy hustotu zajišťují plyšově labdanové mikropilinky...

...vůně je pro mě stejně příjemná, jako když si za zavřenými víčky představujete plnění svého snu -

ano, Wish Come True...

(barva flakonu tuto kompozici vystihuje dokonale)

((a s vonnou tekutinou musíte zacházet jak se sny - nevyplašit, hýčkat a užívat si, procítit každou jednotlivou molekulu hebkosti a

něhy...))

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:30

Panthea Stéphane Humbert Lucas

...bergamotový a chladivě průtahový pepřový

prach,

a k tomu ještě naopak teplá pryskyřičnatá průtahovost z elemi,

a pak je to směs nasládklosti, příjemné nakyslosti(jakoby jablečné), a k tomu nasládlost provzdušněně hutně tabáková, a ještě pak

k tomu chladivost z pižma a bílého čaje barvy slonové kosti...

Vznešená a současně něžná vůně

(typově mi připomíná Tomo Her, i ingredience jsou celkem podobné. Místo kadidla v Annayake je v Panthée elemi, a pak shodně jasmín, pačuli, pižmo, vanilka, ...i když rozdílný, tak čaj, tengerinka versus liči, rybíz, atd. ...)

Škodda však přílišné intimity...

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:40

ad Le Sillage Blanc Dusita

 - už vím, kde je to zkopčeno!:

Cabochard Grés 2019

Přičemž Cabochard vyznívá kvalitněji a paradoxně je mnohem levnější...

(věřím, že i když jsem zkoušela verzi z 2019, Dusita se nainspirovala u Cabochardu původního...)

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 29. června 2022 21:12

1988 (Floris) - nasládle svěží bergamotové entrée s trochou hladkého dřeva, které se rozvinulo do citrusy vypodložené bylinné podoby rozemnuté suché rozmarýny a malé štipky suché meduňky. Po rozvonění suchá dřevitá růže s dřevnatým stonkem, kolem níž krouží jemné obláčky citrusů, pižma a nasládlého suchého vetiveru. Floris je synonymem pro kvalitu a 1988 to jen potvrzuje.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. července 2022 12:25

PLAY-DOH Demeter 

Pamatuji si to, jako by to bylo zajímavé - to odpoledne, kdy TzL s vítězoslavným gustem snědl minimirabelku vymodelovanou z Play-Doh /dokonce ze čtyř odstínů byla stvořena, aby vypadala autenticky/. A to jen proto, aby mě naštval. A aby měl navrch. Neměl. Bylo mi jedno, co s ním bude. Nemile mě rozrušil jen úbytek oblíbené antistresové hračky, protože kam se na Play-Doh hrabe inteligentní plastelína a kinetický písek. Ani bublinková fólie na Play-Doh nemá. Protože...

Protože Play-Doh je vláčně a hebce tvárná, neodmlouvá a neodporuje, měkce se poddá - a hlavně - voní jako smoothie, které Marge Simpson právě umixovala Lise k sváče. Sladce. Jemně. Animákově. Idylicky. Trochu zábavně. A trochu nostalgicky /to musí, když už nejsi dítě/... 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. července 2022 13:04
Reakce na Miru:

slniecko 

...měla bych to upřesnit - všechny ty vůně jsou takové hodné, spořádané, nekomplikované(byť v tom dobrém smyslu slova), a nebo, pro mě, na úplně jiné vlně, než na které frčím já...(jako vnitřně celkově...)

​A toto je podľa mňa krásny príklad, že parfémy sú viac umenie ako remeslo (aj keď aj tá remeselná stránka tam samozrejme musí bzť)...pretože proste komunikujú, každý zvlášť, s človekom, jeho vnútorným nastavením, momentálnou životnou situáciou, náladou....

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. července 2022 13:10
Reakce na Miru:

ad Le Sillage Blanc Dusita

 - už vím, kde je to zkopčeno!:

Cabochard Grés 2019

Přičemž Cabochard vyznívá kvalitněji a paradoxně je mnohem levnější...

(věřím, že i když jsem zkoušela verzi z 2019, Dusita se nainspirovala u Cabochardu původního...)

​To je pokojne možné, Pissara aj sama hovorí, že jej hlavnou inšpiráciou sú staré klasické poctivé vône. v mnohých nejakú konkrétnu aj cítim, ani nie okopírovanú, ale je to, ako keď sa pozeráš na obraz a vieš, od akého staršieho sa daný maliar odpichol.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 01. července 2022 13:26
Reakce na slniecko:

​To je pokojne možné, Pissara aj sama hovorí, že jej hlavnou inšpiráciou sú staré klasické poctivé vône. v mnohých nejakú konkrétnu aj cítim, ani nie okopírovanú, ale je to, ako keď sa pozeráš na obraz a vieš, od akého staršieho sa daný maliar odpichol.

​...tak to mě těší/beru to jako kompliment...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. července 2022 13:54

Miru tak to aj bolo myslené

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. července 2022 16:21

ModestMourek

...moc se mi líbí Tvůj popis vůně Fado Jasmim