Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. června 2022 20:34

Bogue Profumo: AG

Je velmi harmonickou kompozicí zelených citrusů, bílých květin a růže se sametovými tóny chypre, trochou jehličí a dřevem. Kromě balzamické ambry s kadidlem vůni prohřívá i tropický ylang. Evokuje časy poctivých vůní ze staré školy.

Pineward: Velvetine

Je nádhernou balzamicky ambrovou vůní. V kombinaci s jehličím evokuje vánoční atmosféru v dřevěném srubu u kamenného krbu s jedličkou a hrnkem mléčného kakaa s hřebíčkem, oslazeného jen trochou skořice. A ač je to tématickou povahou spíše zimní vůně, rozvoní se krásně i ve vedru!

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 20. června 2022 21:54

The Collector: Altesse Mysore (Alexandre.J) - pižmová růže se sladkou švestkou, dlouho macerovaná v tekuté pryskyřici. Po rozvonění odlehčená sladcervanilkovým dřevem. Je povedená, intenzita i výdrž na výbornou, ale je dost jednotvárná a všeho je nějak moc (čímž připomíná Montalky).

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 21. června 2022 19:16

Dans Tes Bras Frederic Malle

...lahodná, nadýchaně hutná hustá hladká hřebíčková tekutina, delikátně ochucená tmavofialkovými kvítky a v momentě i téměř černým - to zásluhou kadidla - jasmínem, delikátně živočišným a umazaným drzými pačuliovými prsty...

...ano, kadidlový jasmín  - to je správnej elegantně živej rajc k původně relativně lenivému úvodu(kořenitost, byť lahodnou, totiž spojuji spíše s pomalým tempem než rychlostí a živostí...).

Ach!...

...celé je to tak krásné!, ale TAK směšně slabounkaté, mizivé a už nyní, co píšu tato slova, rozpadající se v

nicotu...

Na kůži mi v pár minutách zbylo jen pár větrových molekul z umírajících santalových dřev.

A pak

NIC.

Tragické.

...kolik, že chtějí za flakon.?.

Následujíc obrázek si zaslouží pouze úvod vůně...:

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. června 2022 10:03

Miru No páni! Vezmeš ji?

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. června 2022 10:33

Dalia 

...já ne. Nezkoušela jsem ji. A mám obavy, abych zas "nenapnula hubu", že je "slabá" nebo tak něco.?.

Mrzí mě, že ji neznám, nemám vyzkoušenou, no

Spíše mě láká Teint de Neige EdT, co tam taky mají za pěknou cenu

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. června 2022 11:06

Music de Parfum Pianissimo

Ničím osobitá, ničím zajímavá. Cítím pouze jednolitou drogérkovou sladkost s podivným plastovým tónem. Toto má být niche vůně?

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 22. června 2022 22:33

Initio: Oud for Happiness 

Citron s bergamotem a svěží zázvor, lékořice jako sladké dřevo, ne černý pendrek, ale vysušené kořeny rostliny lékořice. Působí to příjemně a opravdu pozitivně, nevím, jak toho v Initio dosahují, že hodně jejich vůní vzbuzuje pocit harmonie.

Oud? Možná. Je tady taková suchá dřevitost a později se přidá i vanilková krémovost.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. června 2022 15:50

Pineward: Noki

Dlouho jsem si myslela, že tropické ovocenky navíc s rybízem nejsou absolutně pro mě. Mango je tu zralé, ale nepřeslazené a krásně vyvěžuje kyselou svěžest liči s rebarborou. Černý rybíz tu není ani sirupovitý, ani bonbónový. Především však je všechno to ovoce zasypané čerstvou chladivou mátou. V této svěží poloze ovšem nezůstane dlouho. Jen do té doby, než vynikne vřelý santal s pryskyřičnatou ambrou, evokující rozpálené písečno-kamenité pláže, lemované stromy.

Unum: Reliqvia

Jedná se o klasické Sorcinelliho jemně štiplavé kostelní kadidlo s jehličím a palčivě dřevitým hřebíčkem. V tomhle případě do něj ovšem navíc v úvodu nastrouhal trochu muškátového oříšku a osvěžil rybízem, pomerančovou kůrou a nesladkým pomerančovým květem. V další fázi kadidlu zůstane už jen díky mastixu lehce citrusový nádech, doplněný v základu pačuliovou zemitostí a peprností guajakového dřeva.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. června 2022 15:57

wendulka Obě pěkné, Noki víc pro mě:) Zatím do Španěl nedošla, ale do Prahy už ano

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. června 2022 16:11

Korsičanka 

Pro mě jen Noki. Vím. Ani do Polska. Ale tak já na letošní léto mám co nosit, takže nikam nespěchám.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. června 2022 16:34

wendulka Všichni máme co nosit, to je jasné. Ale touha po nové kráse je velká

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. června 2022 16:54

Korsičanka 

Tak moje touha po ní zase tak velká není no. Vidím to nejprve na Velvetine.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. června 2022 17:10

wendulka Ta je až na zimu a po ní zas já tak netoužím, když mám odstřik.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. června 2022 10:48

Cuir Cannage - Dior

Než se objeví kůže v plné síle, cítím květiny a mýdlo. Květinový akord nemálo podobný tomu, který zní v L'Heure Bleue. Pak se pomalu rozvíjí aroma kůže společně se vzdušným a přitom lehounce dehtovým tónem břízy a jemnou svěže kořenitou vůní jalovce.

Příjemná květinově kožená vůně s lehce starosvětským puncem.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 25. června 2022 21:33

Jean Poivre: The Mysterious Garden 

Ovocná orientální delikatesa hojně posypaná šafránem, skořicí a kardamomem. Za ní začíná prosvítat růže a přes dřevité tóny se vůně přehoupne do krémovějšího základu, ve kterém je ale koření stále zřetelné.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. června 2022 22:42

Annette Neuffer: Havana Plum

Přijměte pozvání do kubánského baru na koktejl složený z archivního rumu, švestkového koňaku a panáka absintu. Namísto citrónu jej barman ozdobil plátkem sladké šťavnaté mandarinky. Má připravou i krabici s doutníky. Jen místo oříšků nabízí kávové ledové kaštany. To by samo o sobě nevadilo, kdyby mu jeden zákazník v semišově zeleném saku nepřevrhnul na čerstvě navoskovaný barový pult džbánek s lepkavým pačuliovým medem, který zmizí až z příchodem hřejivé prachově skořicové ambry.

Pentalogies: L'Odorat - Étude 1.5

Drtivá většina kávových vůní, které jsem doposud vyzkoušela, byly gurmánské. Pro L´Odorat to neplatí ani sebemenším náznakem. Káva je tu skutečně čerstvě namletá v plechové dóze, umístěnou na dřevěné polici společně se svazky sušených bylinek, mezi nimiž vyčnívá ovocná levandule, špetičkou lékořicového anýzu a prázdným kalamářem od inkoustu. Vedle toho je ale L´Odorat ještě vůní ambrově pryskyřičnatou a jemně koženou. Harmonické, nositelné a velmi originální!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. června 2022 11:54

AMORA Hendley Perfumes

V téhle vůni, ve vzpomínce, navždy schovaní, navždy ukrytí, Ty a já, Lido, Rochelle ve zlatavě ligotavých minišatech, u mikrofonu, přítmí v odstínu aubergine, sladké, mámivé a omamně syté, ovoce rajských stromů tam ve tmách, to medové, to pryskyřičné, co se nepřejí, Tvoje vonné cigaretky a sloupy dýmu, můj Rose Jam & jako by se to vlastně nikdy nestalo, tak navždycky to je. 

... vůně, kterou nevyčteš z knih, tak opravdová, plná kouřových, stínových valérů boysenberry, honey gold i cantaloupe, jako život po setmění, ticho a klid a hluk a vřava někde daleko, ovoce a růže a med a kouř, something beautiful, something stupid, spleen a nálada madisonských mostů, co už nikam nevedou. Vše hmatatelné. V nás i kolem nás. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. června 2022 19:27

AFTER THE FLOOD Apoteker Tepe

Hlubokým lesům hluboce se obdivuji, temně, zeleně, hořce, všem vzrostlým stromům třídy pinopsida, jejichž konce nevidět, temnotě i pouhému stínu, měkkému světlu dopadajícímu na zelenavý mech, prosycený rosou a deštěm, s drobnými paraplíčky kvítků, všem větévkám a uschlému trnoví, spadlým hnízdům a rozbitým skořápkám, peříčkům i pryskyřici, vzduchu rannímu i večernímu, křiku i tichu, houbám čeledi russulaceae a vlhkým plísním na tlejících pařezech, ano, tlení, i tomu se hluboce obdivuji, všem jeho nasládlým vůním, které připomínají, že co jste vy, byli jsme i my, prach jsi a v prach... 

Geosmin a petrichor. Všude a ve všem.

Ozonická vlhkost. 

Říše hub podle Whittakera. 

Eukaryota po povodni. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 27. června 2022 09:38

Les Sables Roses Louis Vuitton

...z velmi tmavých růží vytkaný do hustého ale měkoučkého koberce, oud -

zlatistý,

zaprášený/zasypaný na velejemno namletým zasychajícím šafránem, zasychajícím/již ne tak průtahovým pepřem, zasychající/na břehu moře v poledním žáru rozpadající se v prach/ ambrou,

zvláštně, jakoby tiše kvílivě, nakyslý...

...to, jako by jste dlouhé houževnaté stvoly růží i s listy, trny a samozřejmě i s opojně vonícími květy začali v rukách kroutit, kroutit silou a v protisměru, jako když ždímáte masivní a ne ještě opraný hadr.

A tím nekompromisním, kroutivě ždímavým pohybem lisujete z rostlin vše, co v nich je, bylo živé,

a ty vznosné krasavice u toho prostě téměř neslyšně, až děsivě neslyšně, a současně křehce, něžně

kvílí a tím dodávají přítomnéhu oudu krásně bolestnou nakyslost.

Solidní arabka od Louise Vuittona