Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 17:44

Miru Já vím, to byl humor

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 17:52

andry Promiň, že jsem přeslechla či zapomněla, příště si sednu vedle tebe, paňčelko A to myslím vážně

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 18:07

Korsičanka jeste jsi me presvedcovala, ze tomu krivdim... pokud jsem si to teda ted nepopletla ja

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 18:49

andry No, a vidíš, pamatuju si to jen velmi povrchně . Ale vím, jak ses tvářila:) A když jsem je teď smyla, tak mi paže voní celkem příjemně Možná se Floraiku vůně mají layeringovat

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 19:04

Korsičanka no, mají :)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 23:41

No....tak....dobre....Calaj na mojej pokožke........ale bola som ubezpečená, že v teple by to mohlo byť lepšie, v Rumunsku je predsa len iná klíma...:

Black Beard

Nejaké navoňané zvieratko, aj keď navoňané celkom fajn vôňou. Nahorklá po muškáte, vetrová po sušenej levanduli, trošku bylinná. Mohli vybrať iný nosič ako tú malú chlpatú guličku:).

The Last PH 85

Zaujímavo ovocný úvod, zmes citrusov a šťavnatá slivka, do toho kožené tóny. Potom to už pokračuje pomerne tuctovo - teda na tento segment - koža, tabak, mach, korenia, drevá - zameniteľná s mnohými v danej kategórii, ale nositeľná. A tá čerstvá slivka občas prebleskne, čím to trochu ozvláštni a oživí.

Metaphore WJ

Bergamot s tymiánom...a do toho zas nejaký živočích. Nope.

Lilyn

Ylang s bazalkou je tak trochu kombinácia ako dukátové buchtičky s oreganom. Ako na úvod je tam aj jemný citrusový závan, ale potom sa sa pridá aj trocha kokosu a živočíšne tóny...do toho nejaký akvatický tón...nerobí mi tá vôňa dobre.

Oshun

Ten zvláštny živočíšny akord je aj tu. Neviem, čo by toto spravilo v lete, ale jednoducho...v tomto ešte miernom počasí to na mne neznesie ani kocúr. Mimo toho tam cítim borovicovú živicu, ktorá ma akokeby z bobrej nory zachraňuje späť do lesa, ale nie dostatočne ďaleko... nie... dosť... ďaleko.... otázne je, ČO by bolo dosť ďaleko...

Carmen

Táto vôňa je ostroružová. Tým nemyslím ružu ako kvet, ale ostroružovú farbu, aká fičala na prelome osemdesiatok a deväťdesiatok. Neviem, čo to v nej robí, ale je to plastová hračka od kolotočov z výrazne navoňaného plastu pochybnej proveniencie. Alebo je to predsa len krepová, niečím brutálne navoňaná ruža zo strelnice. Ale zas - nie je tu ten zver!!!

Transilvania

Tu to je....ten nepríjemný umeločerešňový tón, ktorý sa v decentnejších vôňach (nie, táto teda nie je decentná) v decentnom množstve s pridaním vanilky vydáva za čerešne s marcipánom. Bohužiaľ tu je v množstve vražednom a navrch s tým zverom, čo je všade. Ako určite sú ľudia na svete, ktorí chcú voň....é...chcú byť cítiť ako morča natreté čerešňovým lekvárom, ale ja tak ďaleko ešte nie som....

Love Toxin

Drsná zeleň, šľahúne niečoho, čo človek na pozemku fakt, že nechce, ešte k tomu s pichliačmi...do toho niečo sladké, ako roztrúsené ovocné bonpari, pečie slnko, predpubertálne decká si vyšli niekam na rumovisko, kde majú zakázané ísť - nikto nevie, kde čo môže spadnúť - zapadnutý pozemok so zarastenou zabudnutou stavbou, prázdninový únik a tie bonpari...

No....

Ale ja to prisámvačku vyskúšam ešte niekedy v horúčavách, toto snáď nie je možné!!!

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 06:08

slniecko 

...musím přiznat, že Tvoje recenze se s mým vnímáním, resp. mojí chemií shodují málokdy.

Ale trochu mě potěšilo, že i Ty nejsi z Love Toxin zrovna nadšená...

že v tom nejsem sama

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 07:34

slniecko necekala jsem, ze by ti Calaj sedl

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 09:47

Miru 

..."lavojebalka"...

tuto výstižnost jsem si zapůjčila od místní uživatelky-moc se mi líbí :D

S vůněmi BDK jsem přišla do styku pouze na pár momentů očicháním ze skla a nijak mě neupoutaly,nějak se mi nelíbí flakonky na kůži jsem proto ani nezkusila,přišly mi jaksi povědomé ,na způsob jo,tohle už jsem cítila a je to aspoň 2 roky tipuji,takže o produkci nemám valnou představu,nicméně bych to měla napravit asi...na výskyt třešně bych si patrně pamatovala...

ad Tvé přirovnání k Venom(P.C.),vůbec mi styčné body nenaskakují,já snad musím mít něco s nosem,tohle mi Guerlain neměl dělat... 

Učinila jsem další pokus s aplikací

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 09:51

slniecko ....necekala jsem, ze by ti Calaj sedl 

Ani já ne

Tak i ostatní Calaj popisy budu od tebe brát s rezervou a budu se těšit na osobní zkoušení:)

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 09:52

teena-s 

...flakonky mi neva, a když se mi nelíbí u vůně víčko, nechávám ho doma(stejně se většinou v kabelce vodloupne).

Já sice od BDK vůně zkoušela, ale kdyby to byly dobrý držáky, pamatuju si to...

Máš pravdu v tom, že když mi nějaká vůně něco připomíná, tak pokud nemá velmi dobrou výdrž a intenzitu, tak mě to v podstatě najehlí, protože to je vobšlehnutý a ještě mizerný.

Hmm, ten Guerlain... Mám pocit, že to občas dělají schválně, že ty intenzity jsou legrační. Mě takhle mizerně držel Iris Torrefie, teď ta Joyeuse Tubereuse, ta byla úplně tragická...

A nebo.!, nebo je to znaemní, že máme hledat dál tu pravou vůni právě pro nás...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 10:01

Zato vůně Anka KUŞ ze vzorků od Martula  jsou sakra dobré

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 10:13

Miru Mno nevím,jestli je to schválnost,zrovna Patch.Ardent(kterou v EE cítím) je teda silák akorát,jen to není ten typ vůně co bych chtěla často nosit.To,že vás osvědčených čichen tolik hanělo prostor.a výdrž Torrefie je důvodem,proč ji nemám-uvedené složky bych jinak velmi ocenila alespoň v odstřiku

Podpora @Korsičanka s oceněním vůní A.Kus- její absintovka mi taky udělala radost

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 13:40

teena-s Dík! A pozor: Iris Torréfié já nehaním, naopak - zbožňuju jeho klid, vyrovnanost a jemný luxus. Dokonce na mně i drží a v závanech se i vrací:)

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 21:04
Reakce na Korsičanka:

Zato vůně Anka KUŞ ze vzorků od Martula  jsou sakra dobré

​doporucujes?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 21:08

andry Yes - This Ember má grády Jen ji v Lulua zatím nemají. A Absinthe-Minded mám zatím v košíku  - tu jsem zkoušela v létě od Iv.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 16. dubna 2022 21:28

Korsičanka zajimave flakony... a ten clovek za tim je pulka z Fort & Manlé?

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 17. dubna 2022 07:01

teena-s 

...tak jsem četla Tvoje setkání s "Kořením" a

ano, vůně je lahodnější v teple, a když člověk zvýší fyzickou aktivitu, jakoby se kolem něj začne vlnit v povětří...

...v chladu vůně poněkud ztvrdne, ubere na až jinak narkotické lahodnosti, více naopak přidá jisté kyselosti(vše je to ale v nepatrných nuancích).

A ano, chce to emoce, ať už momentální, nebo ukryté hodně hluboko, ale prostě nějak přítomné...

No, ráda bych si přečetla, jak by jsi charakterizovala vůni L´Aura od Dary R. ..?.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. dubna 2022 09:44

andry Vidíš, to mě vůbec nenapadlo - asi jo:) Až budu mít čas, mrknu někam. Nebo ty?

Tak jsem se dočetla, že nos za designérskou značkou  Anka Kuş  je Ali Erkekli

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 17. dubna 2022 18:52

euridike

...četla jsem Tvoji krásnou, poetickou recenzi na Rouge Smoking...

No, a čistě technicky ji vnímáš, prosím, jak.? Voní to kvalitou, vydrží, je intenzitvní.?