Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 15:59

Miru 

No já jsem právě Sensual & Decadent měla, flakon, ale rozloučily jsme se, protože  /a já už to tady jednou psala/ pro mě je to tedy jednoznačně vanilková vůně, hutná, sladká, pylová, ale je v ní taková ta divná sladkost, která mi připomíná sladký pach rozkladu, taková ta hnilobná sladkost, která je mi dost nepříjemná, znepokojující v tom ne dobrém slova smyslu.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 16:18

euridike 

...tak takhle to zní dost zajímavě!..

(i když - myslím, že ten hnilobný pach/rozklad má na svědomí právě ylang. To je často houževnatý, až navalující zeleno. A to mi často vůni zkazí, ten ylang. Resp. málokde je zapracovaný dobře - spíš jakoby do - byť vláčného - ale sucha, pudrově delikátně dřevitého. Jakmile tam dají stopu ylangový zeleně, je to v háji)

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 19:59
Reakce na Miru:

tam dají stopu ylangový zeleně, je to v háji)

​Mám stejný problém - y-y suchý, pudrový, krémový ano, ale jakmile je tam kus zeleného lístku, je to přesně to, co popisuje euridike.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 21:49

Ex Nihilo: Honoré Delights

Neroli a bergamot jsou zamíchané v hebkém krému z kosatcového pudru a mýdlového pižma. Ale také květiny nepřijdou zkrátka. Pomerančové květy, bílé a něžné, zdobí krém, který sládne mošusovým semínkem a ze kterého se vynořují hoblinky santalového dřeva.

Zdánlivě jednoduchá, ale elegantní vůně, ke které mě napadají přívlastky „půvab“ a „šik“.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2021 07:28
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 15. listopadu 2021 11:25

Gumin (Tiziana Terenzi) - jemně ledová a ještě jemněji anýzová hodně zelená fialka, kvetoucí mezi suchými trsy loňské trávy. Po rozvonění se fialka vytratila, ledovost zůstala a s ní i pár kousků staré citronové kůry a kapky mízy z čerstvě naříznutého kmenu. A kdesi pod zeleným plevelem se schovává ovocný bonbon. Je zvláštní tak, až se plíží k hranici divnosti.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 15. listopadu 2021 12:31

Patchouli Ardent a  proste nebeska nadhera. Prooc???

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 12:03

Pear Inc . (Juliette Has a Gun) - sladší (ale nikoliv sladká) šťavnatá hruška nahlížená přes ledově chladné sklo, naložená v bělostném pižmu, po rozvonění doplněná o závany sladkého tabáku, čerstvě vydroleného z drahé cigarety. V dojezdu pak hruška v závěji pudru...či spíše závěj pudru s hruškou spíš jen tušenou přes ojíněné sklo. Ona to vlastně není po celou dobu ani tak hruška jako spíš něco jako hruškový parfémový hologram. Intenzita solidní, výdrž velká. Nečekala jsem příliš, o to víc a příjemněji jsem překvapená.

Tohle chci!

Edit: pinožím se s recenzí, snažím se popsat nepopsatelnou hrušku, co vlastně hruška není, abych pak při vkládání do DTB zjistila, že euridike ji popsala tak přesně a výstižně, že můžu podepsat každé její slovo.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 12:33

jerry Recenzí není nikdy dost - zvláště těch tvých

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 13:01
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 16:29

Matcha Meditation

Zenový klid, matcha jako jezírko se zpěněnou zelenou hladinou, břeh rámovaný citrusovníky. Když meditovat, tak právě tady, s vlažným čajem a šťávou z citrusů, zvuky zurčící vody, živé přírody, někde v dálce bzučí čmelák... Jenomže on je to Čmelák a všude rozprašuje moučkový cukr se suchým šampónem. Ze šálku zeleného čaje se stala sladce saponátová kaše, meditaci střídá zklamání z promarněné šance na skvělou vůni.

A vlastně ani nevím, jestli patří mezi niche...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 10:50

Patchouli Ardent.

To jsem takhle šla do Notina a vidím, že kromě toho, že tam stále pracuje nezničitelná paní Květa s pečlivě načesaným mikádem, mají i vůni Patchouli Ardent. A co má v názvu příslib přítomnosti pačuli, je pro mě něco jako povinná četba. Něco z toho je světová klasika, něco přímo literární perla a něco...no...prostě to někdy někdo napsal a asi ho to bavilo, ale...

A pak někdo napíše takovou tu experimentální blbost, o které si myslí, že ji dá kamarádovi k výročí úmrtí jeho andulky a stane se z toho kultovní záležitost. A to se mi stalo tento týden. Jednak nekriticky zbožňuju kombinaci temně modré a zlaté, protože mi to evokuje nebeskou klenbu plnou zlatých hvězd, ale celkově mi Patchouli Ardent přijde, jako by mě někdo vtáhl do ikony. Inverzní perspektiva, dřevo, vrsty temperových barev a plátkové zlato. Jen to je všechno takové netradiční: Cedrový podklad? Místo plátkového zlata růžové okvětní plátky? Do pigmentů přimíchané rozemleté fíky? A co pačuli? Kde jsi?

Přítomnost pačuli potvrzena, ale spíše zastává v tomto chrámu roli stavebního dozoru. No, moc pěkně se ti to povedlo postavit. Jsem naprosto nadšená a s uhranutým výrazem pomalu kráčím k chrámové kasičce a vhazuji tam 3 700 Kč...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 11:32

Luna

Tahle vůně se opravdu povedla a okouzlila nejenom tebe. Jakmile spotřebuji zásoby Ambre Éternel, tak si ji také pořídím (tedy jestli se tou dobou bude ještě vyrábět). 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 11:53

Luna Fleur No, vidíte, a já se s odstřiky už 2 měsíce loučím...a nikdo je nechce

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 11:58

Korsičanka Já jeden odstřik mám, ale pokud se mi vůně líbí, tak chci stejně celý flakón (časem...).

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 12:04

Fleur To vím:)

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 12:07

Korsičanka Hm, ja chci urcite taky flakon. Takovou krasnou kombinaci jen tak nenajdeš.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 12:09

Luna Kvůli prodeji vám dvěma jsem to nepsala

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 13:39

Luna 

Krásná recenze. Patchouli Ardent mám vrcholu seznamu na vyzkoušení - původně sice jen ze studijních důvodů (jestli jako zase další zatuchlý sklep), ale po objevení Lord of Misrule a tvé recenzi to může být i jinak.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 10:43

jerry 

Mně se Pear Inc. taky dost líbí, ta se povedla...