Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 17:45

Patchouli Ardent (Guerlain) - sytý suchý kouřový vetiver smíchaný se stejně tak suchou a kouřovou pačuli (která byla ale hned pryč) s prachovým pepřem a sušenými fíkovými listy - ale není to žádná "temnota", protože vše odlehčuje studené pižmo. A vypadalo to, že nic hezčího už přijít nemůže...leč omyl ....sladce krémová, jemně sladce zakouřená kůže se zabalenými cedrovými hoblinkami a s ní se posléze po úplném rozvonění  konečně dostavila hlavní hvězda - pačuli -  zelená a lehce svěží (spíš v podobě "pačuliového zeleného krému") . Intenzita a hlavně výdrž jsou famózní. Pro mě zdaleka nejhezčí z celé řady Les Absolus d'Orient.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:05

jerry Krásně ji popisuješ - já ji snad stáhnu z inzerce

Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 18:41

jerry A já ji dostanu od Ježíška, je opravdu nádherná.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 18:50

LunaJežíšek se vyzná ! Korsičanka Radím ti, abys ji neprodávala, nebo ji stejně budeš shánět nanovo .

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 19:21

Fleur  Život je koloběh vůní.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 20:01

Korsičanka To je moc hezky vyjádřeno !

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 20:24

Luna 

Není nad znalého Ježíška

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 22:00

Ex Nihilo: Explicite 

Muškátový oříšek a šafrán působí v bílokvětinové kráse jako první připomínka orientu. V květinách se objevuje hlavně pivoňka, ale také bílá růže a konvalinka bez zelených lístků. Lehká gurmánská mezihra je z krémové náplně pralinek, ne moc sladká, zato pepřově pikantní. A pak už orient převezme vedení a zamíchá bílé květiny v ambrové vanilce se santalem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 23:45
Reakce na Luna:

jerry A já ji dostanu od Ježíška, je opravdu nádherná.

​No za tu recenzi si Patchouli Ardent rozhodně zasloužíš.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:19

jerry To byly moje loňské vánoce.Letos bude taky Guerlain...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:23

Miguel Matos: Fado Jasmim

Nestává se příliš často, aby na mně něco vonělo podobně jako na slniecku. Tropické ovocné koktejly s přezrálým banánem, broskvemi a sladkou maracujou rozhodně nepatří k mým oblíbeným. Bílokvětinovky nijak zvlášť nemusím, zejména pak když se jedná o máslově ovocnou tuberózu. Kokos v parfémech vyloženě nesnáším. Všechno tohle se tady sešlo.

Netroufám si odhadnout, zda je to tím, že Miguel do koktejlu zamíchal i švestky z Le Parfum de Therése a tuberózu nechal vykvést u kvetoucího jasmínového keře nebo příjemně živočišně pižmovým základem s hořkoslanou balzamickou ambrou s mechovými tóny, no tahle vůně dokázala to, co se úplně nepovedlo Carnal Flower a Le Parfum de Therese. Baví mě svojí barevností!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 10:03
Reakce na Panenka:

Letos bude taky Guerlain...

​U mě taky(ale ne P.A.).

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 10:53
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 09:47

teena-s 

... tedy ty Tvoje poslední recenze - ty jsou úžasný...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 16:17

euridike moc děkuji,od Tebe mě to obzvláště těší

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 21:22

teena-s 

Ad Moss Cologne - bavila jsem se u tvé recenze a pak jsem si vzpomněla, že vlastně mám vzorek. U mě to mělo opačný postup - nejdřív "jo, to by šlo", ale konec byl skoro na Solvinu Ale ještě jí dám šanci...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 21:40

jerry Dej! jen mě mrzí ta nevýdrž...každopádně tento vzorek mě nalákal k touze vyzkoušet i jiné vůně značky

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 22:46

Perris Monte Carlo: Vetiver Java 

Že si v Perris Monte Carlo vyberou skvělý vetiver, bylo jasné. Kvalitní ingredience jsou značkou Perrisu. I tady je poznat, že vetiver z Jávy je výjimečný a trochu jiný, než ho známe z většiny vetiverových vůní. Voní to jakoby se pražily oříšky na otevřeném ohni. Vetiver, který na začátku doprovází bergamot a pepř, je dřevitý, kouřový, jemně zelený a v kouři je i závan kávy a květin. Když se objeví pižmo a ambra, obklopí se balzamickým krémem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 07:46

La Via del Profumo: Milano Caffé

V milánské kavárně najdete kožená křesla a lehce zaprášené dřevěné stolky (opopanax). Čerstvě upražená kořeněná káva se tu podává na stříbře společně s vysokoprocentní hořkou čokoládou. Především to ale uvnitř kromě příjemně živočišné kůže voní nádhernou propolisovou ambrou z fordovské Amber Absolute.

La Via del Profumo: Venezia Giardini Segreti

V čem spočívá tajemství benátských zahrad? Voní jako Parfum Sacré ve vintage verzi s tím rozdílem, že Dominique Dubrana do nich přimíchal místo koření bylinky, no caronovský jasmín s růží a především nádhernou myrhou se zkrátka nezapřou. Přítomnost benátských kanálů naznačují mořské tóny s hořkoslanou balzamickou ambrou. Uklidnění rozhoupaného žaludku z projížďky v gondole pak v závěru skýtá sklenice teplého mléka s kapkou medu.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 22:35

Moss Cologne (Bortnikoff) - klasická kolínská ve "starodávném" slova smyslu - hustá, zprvu ostřeji citrusová jak čerstvě naříznutá limetková kůra, chviku i rozmarýnová, posléze nasládle chyprová Jak tekutá ambra vpíjející se do usychajícího zeleného mechu. Po rozvonění bohužel nastal obrat - vůně seřídla a proměnila se v mokré hadry rozvěšené v nevětrané vlhké koupelně, říznuté laciným jakožecitrusovým WC blokem.