Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 12:40

jerry Neboj se, pačuli je tu nečekaně svěží.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. listopadu 2021 18:37

Oud & Spice (Acqua di Parma) - kožený oud, jemně sladce živočišný, pomalu se měnící na sladce zakouřenou kůži, silně evokující dlouhodobý pobyt u táboráku. Po úplném rozvonění na kůži spadl jemný prach z pryskyřice a koření. Extrapovedená kouřová vůně pro fajnšmekry, která se intenzitou, výdrží a hlavně kvalitou vyrovná arabkám.

Jsem si vědoma, že mnohými oplakávanou Bvlgari Black nic nenahradí, ale jako nouzová náhrada by to možná šlo

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 19. listopadu 2021 23:05

Luna Pačuli, ktorému aj ja prikývnem, že ako môže byť...musí byť majstrovské dielo...

...inek, keď sme pri tých majstrovských dielach, tak som zatiaľ opatrne vyskúšala Kadine a teda dám si na čas s recenziou...ale...keby to nebola limitka....a keby to nebolo na bezstresové používanie cenovo dosť vysoko nad mojou mentálnou hranicou...tak si ju kúpim. Je úžasná.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 08:00

euridike 

...píšeš o Carnal Cacao...

Při přečtení složení mi naskočila Café Tuberosa Atelier Cologne(ingredience hodně podobné)

a ta se mi líbila moc.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 12:02

Miru 

... Cafe Tuberosa je jiná, lehčí, "vodovější" /nemám ten výraz ráda/, méně intenzivní, nemá tu sílu, Carnal Cacao je jako tuberózový nektar smísený s hořkosladkým prachem, zkoušela jsem za chladného/sychravého podzimního počasí - a to jsem z ní měla pocit "krásné, ale moc smutné, moc", to pro sebe teď nechci, ale myslím, že v letním počasí by mohla vyznít tak, jak má - svůdně a exoticky...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 12:28

euridike 

...zní to krásně!.

(no, kromě toho "smutné...", to by se muselo zkusit osobně).

Mně Café Tuberosa nepřišla vodová, líbila se mi. Ale na mně, bohužel po pár minutách přešla do intenzity velmi intimní a pak zmizela...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 16:10

Miru 

No já mám tenhle problém s Atelier Cologne obecně, že se mi v jejich provedení líbí svěžější, citrusové vůně, jakmile to má být nějaká kompozice, která v rámci mého vnímání vyžaduje hutnější, koncentrovanější, kompaktnější konzistenci, tak mi nesedí, ale to je můj problém vcelku. :)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 17:51

euridike ...v pohodě

Já to myslela spíš tak, že když Cafe Tuberose vnímám vcelku jako hustou, tak Tvá Carnal Cacao musí být hodně dobrá!.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 18:46

Parfums de Nicolai: Poudre se Musc Intense 

Mýdlové aldehydy v medových květinách, pivoňka a pudřenka s růžovým pudrem, pak i zralá mandarinka se zeleným neroli. A kupodivu i malina. Vůně se mění, ale přesto dělá dojem odlehčené moderní klasické vůně – aldehydové a pudrové květinovky v santalovém krému.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 20:00

Eau Capitale (Eau de Parfum) (Diptyque) - růžový olej - jemný a sametové hebký - a v pozadí dřevité stonky plné suchých trnů a trocha suché prašné zeminy. Po rozvonění doplněno ještě studeným pižmem v podobě studeného horského větru. Až mi jednou definitivně dojde zásoba Cabaretu, už vím, že Eau Capitale bude náhrada (ne kvůli podobě, ale kvůli pocitu z ní).

Online Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 20:08

jerry Já mám Eau Capitale také na seznamu parfémových přání, je skutečně povedená!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:19

Fleur 

Růže s přidanou hodnotou.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 09:48

jerry Áno, je krásna!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 21:41

Novinky 2021 Parfums Dusita

Cavatina a Anamcara

https://alibi-notes.webnode.cz/l/novinky-2021-parfums-dusita/

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 22:43

Night Veils: Casablanca Lily (Byredo) - pižmově nasládlé vzdušně svěží bílé květiny se špetkou zeleně - něžné, ale žádné křehotinky. Postupně zesládly, přidalo se sladce balzámové dřevo a v dojezdu pak nakysle ovocný sladký pepř. Každopádně není nudná - ten vývojový obrat je hodně výrazný.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 21:29

Floral Oriental Accord Iris & Jasmin Sambac (Pàris à la plus belle) - čekala jsem kosatec...aspoň trochu kosatce. Dočkala jsem se suché vanilkové pačuli s pudrovým dřevem. To už tady mockrát bylo - tak trochu Manifesto, tak trochu Sí, tak trochu La Vie Est Belle, tak trochu Flowerbomb. Není špatná, ale mezi nikovky opravdu nepatří...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 03:02

alibi hm, zdá sa, že Cavatinu musím vyskúšať. Pissara sa veľmi inšpiruje starými klasikami a staré Diorissimo mal môj syn ako dieťa hrozne rád (nové v línii Les Créations de Monsieur Dior už neuznal, normálne som ho musela predať ).

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 10:11
Reakce na Fleur:

jerry Neboj se, pačuli je tu nečekaně svěží.

​Tak zrovna Patchouli Ardent zkouším - a dávám ti plně za pravdu. 

Online Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 10:59

jerry Tak to mě těší!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:49

slniecko ano, myslela jsem na tebe, že by se ti Cavatina mohla líbit. mě nakonec z těch dvou (Cavatina a Anamcara) taky. a musím říct, že mají obě úžasný dojezd (Anamcara silnější)