Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 12:53

Gynt 

Víš, myslím, že nakonec nejdůležitější jsou ta slova, která jsou jako ponorná řeka, skrytá někde pod povrchem, co netrvají, jen plynou, ta nahlas nevyřčená, nenapsaná a neviděná. /I proto nepíšu recenze na vůně, na nichž mi opravdu záleží a sejde./

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 12:53

Miru 

Vzpomněla jsem si na Tebe, když jsem viděla novou Fire at Will Jovoy Paris, ještě jsem ji nezkoušela, ale říkám si, že to by mohla být vanilka pro Tebe...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 13:55

euridike 

...kuju

Já myslím, že jsem na ni taky už koukala(složení MÁ pěkné).

Ale u téhle značky se nedá vůně vzít naslepo. Některé jsou krásné a některé jsou nemožné(= strašné)...

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 20:47

slniecko nemá madera del naranjo už ukončenou výrobu? Přijde mi, že už není k sehnání. Kupovala jsem někde náhodně vyštrachaný flakon pro muže na léto, je to fakt parádní letní polívačka... nebo máš tip na zdroj, prosím?? 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 23:29
Reakce na jerry:

slniecko 

Zajímavé postřehy - každopádně  True Lust Rayon Violet De Ses Yeux si píšu na seznam k vyzkoušení. Citrusovky od Angel Schlesser mám v hledáčku už dlouho, mají výborná hodnocení a téměř pohádkový poměr cena/výkon.

Ad Axum - já tam mám zelené jehličí a suchou šalvěj. A hodně kadidla, takže se mi líbí.

Ja som tomu kadidlu asi nebola dosť dobrá alebo čo...:)

Ale plánujem veľkú parfémovú obmenu, čo sa týka mojej police a veľmi rozmýšľam, že True Lust Rayon Violet De Ses Yeux bude moja nová fialka.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 23:31
Reakce na andry:

slniecko Aurum od Kemi jsem si hodila do jedne skatule s Oud Satin Mood.

A Trespasser pry reformulovali...

​Fňuk....to by som bola zvedavá, či toto bol starý, alebo nový Trespasser...

Oud Satin Mood som zatiaľ neskúšala, ale v Aurum žiaden oud necítim.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 23:43

Pokračovanie Wanderpacketu:

Guerlain

Encens Mythique

Very Guerlain! Ok, tak toto bola pôvodne reakcia predavača v Guerlain oddelení v Harrods, s ktorým som sa trochu zakecala a dala som mu skúsiť Vegu, ktorú som mala so sebou a on ju predtým nemal možnosť skúsiť....niežeby teda táto vôňa mala niečo s Vegou spoločné (snáď až na použitie aldehydov), ale moja prvá myšlienka, keď som ju skúsila bola, že aj keby som nemala k vialke popisku, tipla by som si výrobcu okamžite. Tento typ ruže s púdrovým pižmom je veľmi charakteristický. Tu je doplnený trochou mierne pikantného ružového korenia, malým závanom veľmi jemne koženého tónu....akurát na to kadidlo furt čakám....ako predstavovala som si ju inak, orientálnejšie a temnejšie, ale aj tak je pekná.

Patchouli Ardent

Vždy ma milo prekvapí, keď niekto dokáže z pačuli spraviť peknú vôňu. A táto je pekná. Napriek otrepanej kombinácii s ružou (zase raz, peknou ružou, to ale u Guerlainu prekvapenie nie je, tam to s ružou vedia) je to natoľko ozvláštnené dužinatou nie celkom zrelou figou, malou štipkou kože a orientálne korenistými tónmi, že výsledok otrepaný rozhodne nie je. Je to intenzívna, zaujímavá, luxusne pôsobiaca mierne orientálna vôňa.

Jacques Fath

L'Orée du Bois 

No, tak lesná vôňa to fakt nie je, ale ak si predstavíme lúku na okraji lesa,tam, kde je  masa stromov chránená okrajom rôznych kríkov, tak môže byť. Rozhodne v období, keď to všetko kvitne. Je to opojná vôňa predovšetkým žltých kvetov na čele s mimózou, jemne osviežených citrusovým úvodom a ozvláštnených trochou rasce, ktorá vytvára jemne drevitý efekt.

Annette Neuffer

Make Someone Happy 

Hustá temná zeleň, záhadná, ehm teda záhradná archangelika, naozaj veľa tuhej zelene, do toho neufferovská zmeska, trocha medu. Farba etikety sadla ako....eee...vrchnák na kompost? Ale dobré to je, môže byť. Proste veľmi typická vôňa pre túto značku, v tomto prípade posunutá ešte viac do zelených a drevitých tónov, zaoblená živicami, nedom a troškou vanilky.

Kemi

Aqua Regia

Veľmi zvláštna vôňa. Začala ako krásna ruža s trochou vanilky....lenže po chvíli ju niekto znenazdajky zalial mimoriadne ostrou pánskou kolínskou s citrusmi a vetiverom. Ako tá postupne vyprcháva, ale ruža je ňou už tak nasiaknutá, že sa už úplne nespamätá, len robí pozadie pre dané tóny, ktoré sa postupom času trochu umravňujú.

Humiecki & Graef

Candour 

Zaujímavá bylinková vôňa. Pôsobí sviežo a pritom pohodovo. Veľa zelene, veľmi pestré bylinkové tóny, od ostrých-zázvor, cez chladivé-levaduľa, pokojné - olivový list, nahorklé - šalvia, púdrové - puškvorec...a napriek tomu pôsobí nerozbito, celistvo, avšak absolútne nie nudne. Skvelá.

Franck Boclet

Tobacco 

No, keby som chcela byť cynik, čo ja v žiadnom prípade nie som, povedala by som, že zoberieme fľašku Montblanc pour Femme, nalejeme do hrnca, necháme mierne odpariť, aby sa zahustila a dokvapneme trochu tabakovej arómy. Ale! Ono je to fakt pekná vôňa (však aj Montblanc pour Femme je pekná vôňa...)....a viem si predstaviť ju nosiť...akurát sa nemôžem zbaviť obrazu cigary utopenej v slivkovom kompóte.

The Zoo

Rhubarb My Love 

Ou jeah! Rebarbora, čerstvo nasekaná, čakajúca kým bude hodená do kompótu alebo na koláč. Veľmi jednoduchá vôňa, ale veľmi fajn.

Folie à Plusieurs alebo Moth and Rabbit

The Lobster

Hehe, vďaka tomu, že na vialke bol uvedený len názov vône, tak som zistila, že Mark Buxton túto vôňu prakticky zrecykloval pre dve parfémové značky. Ale k vôni. Začína niečím veľmi zvláštne vodovo-nasládlym, k čomu sa pridá pár morských tónov. Potom trochu bobkového listu, zaliať senným nálevom aj s meňavkami, hotovo. Je to zvláštna a zaujímavá vôňa, aj keď mne osobne veľmi nesadla. Ale je fakt, že mne od Marka Buxtona málokedy niečo sadne, čo nutne neznamená, že je to zlé.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 12. listopadu 2021 07:09

slniecko ta starsi by mela byt tmavsi tekutina, nova svetlejsi/cira. Pokud je to naaaahodou vzorek, co sel nejakou cestou ode me, at uz vialka nebo z ALZD, tak je to imho ta starsi verze.

A Oud Satin Mood neberu moc jako oudovku, je dost sladka :)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 17:01

Lily of the Valley (Acqua di Parma) - zpočátku konvalinka svěží, jemně zeleně nasládlá, pižmově sametová. Rozvoněla se do pudro-krémové konvalinky jemně vypodložené uhlazeným dřevem, s nepatrným kouskem zeleně. Konvalinkový soliflor - hodně povedený, autentický, ale nikterak úderný ani opojný.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 21:10
Reakce na marieu:

slniecko nemá madera del naranjo už ukončenou výrobu? Přijde mi, že už není k sehnání. Kupovala jsem někde náhodně vyštrachaný flakon pro muže na léto, je to fakt parádní letní polívačka... nebo máš tip na zdroj, prosím?? 

​a toto som si všimla až teraz. Nie, bohužiaľ nemám tip, vzorka mi priputovala vo Wanderpackete.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 21:18
Reakce na andry:

slniecko ta starsi by mela byt tmavsi tekutina, nova svetlejsi/cira. Pokud je to naaaahodou vzorek, co sel nejakou cestou ode me, at uz vialka nebo z ALZD, tak je to imho ta starsi verze.

​Hmmmm....vzorka je z Lulua a tekutina je zlatožltá

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 21:54

Posledná várka Wanderpacketu (ostatné vône som buď skúšala predtým, alebo sú v Bratislavských parfumériách, tak kvoli nim nechcem zdržovať, aj keď som na ne poriadne zvedavá - hlavne Kerosene a Meo Fusciuni):

Humiecki & Graef

Askew 

Zloženie vyznieva strašne ťažkopádne, ale opak je pravdou. -všetky tie ťažké zložky sú tam len v úplne malilinkom množstve, aby to celé neodfúklo ako héliový balónik. Úžasne príjemná zelená pánska kolínska, s trochou kvetov, zázvorom a grapefruitom na rozveselenie.

Timothy Han

Heart of Darkness

Tmavá dužinatá zeleň, ako keď odtrhnete lístok africkej fialky, mach, temnetrevité tony, kadidlo....vlhký mach a vlhká koža...dym z ohňa...Jo, toto je Chlad a Teplo zároveň, studená temná noc a svetlo ohňa v krbe. Starý zabudnutý hrádok v horách a v ňom živý človek zohrievajúci sa po dlhej ceste.

Against Nature

Prisahala by som na jablkový úvod, ale ževraj nie. No tak keď nie, tak nie....rozhodne ale uvedené zelené tóny sú ako z takého toho zeleného jablka s pevnou šupkou. Do toho trošku studeného kovu (na tému neodporúčame v mrazoch oblizovať to zábradlie) a ....that's it. Drží to dobre, je to zaujímavé a pritom až ľahko nútiace do úsmevu. Občasné závany acetónu potvrdzujem. Chcem to. Asi. Ešte celkom neviem, ale asi áno.

She Came To Stay

Chľast. Niečo farby, ako tekutina vo flakóne. Klinčeky. A ....slané tyčinky, tak som sa napokon rozhodla. Slané tyčinky to budú.

On The Road

Toto musela byť pekne náročná cesta, lebo to galbanum je tak upotené...ako na mne galbanum väčšinou je. Ako ok, to je môj problém, uznávam. Okrem toho je okolo cesty kopa zelene, nejaká z nej už tak trochu pováľaná, opršané drevo, mokré opustené ohnisko a ku koncu sa ten spotený chudák bachne do stohu mokrej slamy. Ako neznie to celé veľmi lákavo, ale ako vôňa je to pekné. Rozhodne skôr pánske ako unisex.

The Decay of the Angel

Ten anjel malo byť asi ovocie s jazmínom ako v Jasmin des Anges ktorými to začínalo a trochou kadidla,  ale viete ako...oni tí malí nahatí putti...no nemajú plienku, no. A anjelik sa nám proste pokakal. Ako to sa stáva, ňuňu, a ja som ochotná ho umyť a prebaliť, ale nosiť ten výtvor? Prečo?

Affinessence

Cuir Curcuma

Nečakane príjemná vôňa. Čakala som niečo ako karí na koženej sedačke a houby! Toto sú veľmi príjemné nasládle živice s trochou vanilky (a nie, že nie...) trochu skrotené drevitými tónmi, suchou pačuli a ozvláštnené troškou kurkumy.

Patchouli-Oud

Tak tu som bola fakt zvedavá, ako si poradia s mojimi dvoma asi najneobľúbenejšími ingredienciami. No. Nezabilo ma to. Pravdepodobne preto, že ani pačuli, ani oud tam evidentne skutočné nie sú. Ako taká "temnejšia" tá vôňa je, a je pokojne možné, že by niekomu mohla aj sadnúť, ja ju posúvam do kolónky "no tak teda nič", ale keď si vezmete akú katastrofu som čakala, tak je to vlastne úplne super!

Vôňa označená Oud Abyad 1:

Veľmi príjemná, veľmi žensky pôsobiaca vôňa, ktorá začína ovocnými tónmi, ktoré sa veľmi pomaly, ale isto postupne preklopia do pomerne sladkej, ale nepresladenej ruže s trochou vanilky a pižma. Vôňa je to teda "solídna", ale neobťažujúca, hladká, nebolehlavová. Na mňa je asi príliš, ale viem si predstaviť dámy, na ktorých by som ju stretla veľmi rada.

Vôňa označená Arabisk Oud 2:

Slivka. Slivka s trochou...asi šafránu? No...viac som nevyskúmala, lebo na mne proste nedrží. Čo je škoda, lebo začala fakt zaujímavo.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 22:43

marieu 

Ahoj, 

s Madera de Naranjos se mi to stalo před pár lety. Když přišla reformulace, tak byla původní verze za hubičku (kolem 300Kč). Pak se nedala rok sehnat (jen ta reformulovaná za cca 500-800Kč).

Po 2. reformulaci se opakovalo. Letoš šla sehnat cca mezi 230-340Kč. A teď zas mizí... ale v pár eshopech je ještě kolem 260Kč. Ale s žádným z nich žel nemám osobní zkušenost. Zkus jeden z nich nebo jedině počkat na příští vlnu, jestli přijde. 

Jinak první verze byla silnější a lépe držela, druhá je pořád ještě fajn, nejnovější jsem ještě nezkoušel.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 23:17

slniecko tak to bude ok, mam tutez barvu.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 23:50

andry čiže to, čo je v tej vzorke je pôvodná, či reformulovaná?

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 07:09

svěženkář děkuju hezky za podrobnou informaci! Zkusím se ještě porozhlédnout. 

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 10:13

slniecko ja bych tipla puvodni, ale zduraznuju to tipla.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 11:50

slniecko 

A nepřipomíná Ti Against Nature Timothy Han trochu Outrageous! F. Malle...? 

Miru 

Takže - já jsem Fire at Will Jovoy ještě nezkoušela, ale kamarádka ano, prý voní velmi podobně jako Sensual & Decadent LM Parfum, takže asi tak... 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 13:10

euridike 

...tak jsem jukla na Sensual Decadent a

ten má teda dost nebezpečné složení, resp. ve složení rebarbora, něco z ylangu(beztak to bude tuhý dužnatě zelený) a oud = dost děs. To by muselo vonět vše zbylé BEZ těchto "děsů"...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 14:17

Miru Sensual & Decadent voní jako zesílená Sensual Orchid od LM, žádná rebarbora ani zeleň. Ani oud.