Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 22. února 2021 17:19

Remember Me Jovoy Paris

Nádherný čaj, s trochou rozpuštěného hnědého cukru/příjemná měkká nasládlost, s delikátním drhnutím z bergamotu

začíná po chvilince mléčnět, velejemně se dochucovat nepatrnými stopami plumérií a houstnout vanilkou změklými cedrovými dřevy.

Příjemné, letní.

(mně osobně tam ale ten tón plumérie vadí)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 22. února 2021 17:21
Reakce na Renusatko:

Tak to je síla. Varanasi Meo Fusciuni. Okamžitě umývám, na to nemám nervy. Já tam mám jen oud, koňské koblihy a další nechutné věc. Manžel i kluci mi řekli ať ten vzorek hned vyhodím, že se tady nedá dýchat. Mám to na ruce tak 10 minut a žádná změna. 

EDIT. Ještě teda pro pobavení. Manžel tady furt chodí a říká, že je to strašnej parfém. Aniž by něco věděl, tak mi říká, že úplně cítí spocené Indy a ty jejich parfémy. Pak se ptá, co je to za značku, tak mu to říkám a zároveň i to, že to má takovej neškodnej název Varanasi. Tak úplně vykulil oči a prý jestli vím, co to je. No nevím. Tak dle něho nejšpinavejší a nejsmrdutější město Indie, kde se spalují mrtví. Prý se tam nedalo ani dýchat. Já to teda netušila a manžel aniž by tušil, co mám na ruce, tak to rozklíčoval. Meo to tím pádem vyrobil výborně.

​A môže toto čudo niekomu aj voňať? Pri čítaní tvojho príspevku mi skysol úsmev na tvári

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. února 2021 17:23

Jitka77 Tu  sadu mám taky a je to jak píšeš, tam žádná vyloženě hrůza hrůz není. Tohle je novinka a je to  úplně něco jiného. Jak koukám, tak nejen u mě. A musím i říct, že tak strašnou reakci ještě doma nic nevyvolalo. Všichni tři se úplně děsili a to seděli dost daleko, celej večer větrali a ještě dnes hledáme ho...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. února 2021 17:29

alibi Tak co si budem namlouvat, Andy je chemik, že? Ale já na jeho vůně nedám dopustit, no. Mně zas jeho ALPY zachraňovaly v 1. covidové vlně.

Online Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 22. února 2021 17:44

...pouze na pár nadechnutí z kůže...:

Holy Stick Chapel Factory

...varianta na vůni Tobacco Vanille Tom Ford.

Varianta ale mnohem hezčí, řekla bych. Jemnější, sofistikovanější.

Online Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 22. února 2021 18:09

21 Conduit St. Jovoy Paris

...grep s levandulí a rebarborou.

Vše měkce jemné, chvílemi přecházející do čajova a chvílemi zas do trpkosti sytě zelených rebarborových stvolů.

Pak, tahle relativní ježatost zjemní zásluhou mandlového mléka nebo spíše mandlové smetany, ale neustále vnímáte podprahovou pichlavost zelených jehliček lesních stromů zastrouhnutých grepovou kůrou a v ten samý moment cítíte ale i měkkost a delikátně senovou nasládlost z tonky.

Jak to nejlépe popsat,

co cítím za vůni.?

...když jsem byla hooodně  malá, tak mě táta naučil dělat čaj z čerstvých, světlounce zelených výhonků pichlavých větviček z lesních velikánů.

No a k tomu odvaru si představte neviditelnou levanduli s peříčkovým pižmem, kdy tihle dva silicový odvar už jenjemně pohladí, aby byl hodný...

...a úplně nakonec se objeví ještě i prachově smaragdovo antracitová

kouřovost. Přesně onen odér/kouř ohně z vlhkých/syrových dřev.

Klidná vůně...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. února 2021 18:15
@Miru o5 krásný obrazový doprovod
Online Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 22. února 2021 18:17

teena-s 

děkuju

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 22. února 2021 18:23

Renusatko Jo to je něco úplně nového, aha. Dobře vědět!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:53

Korsičanka já vím, pamatuju si to, je dobře, že sis našla v té příšerné době alespoň nějakou berličku 

U mně ten sám účel plnil Orange x Santal 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:57

alibi Teď už těch berliček je víc, střídám je několikrát denně.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. února 2021 20:23

Korsičanka voňavé berličky fungují, dobře děláš

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. února 2021 21:51

The House of Oud: Get The Feeling

Můj pocit z této vůně? Jako kdybych otevřela zázvorovou limonádu s citrusovými bublinkami, jakou můžete znát například z Twilly od Hermes, jen v sofistikovanějším podání. Vzápětí ji následuje anýzově nasládlá vůně zelené anděliky s heřmánkem a s tóny lehce připálených švestkových povidel, okořeněných špetkou kardamomu. Pačuliově dřevitý základ s jalovcem pak typově odkazuje k Oliver Peoples od Byreda. 

Clive Christian: Crab Apple Blossom

Slibované větvičky jabloně v záři jarního slunce jsem v ní bohužel nenašla, spíš stejně jako euridike řezavé citrusy s kapkou neroli, mátou, kyselou rebarborou a ona zelená jablka Granny Smith, rozsypaných na balvanech, omývaných slanou mořskou vodou, která s sebou přinesla kromě řas i pár vodních květů. Chtít za toto takovou vůni takové peníze považuju za hodně špatný parfémový vtip. Konceptuálně bych ji chápala možná tak u Le Labo nebo Etat Libre d´Orage.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:06
Reakce na Korsičanka:

wendulka Já mám jen smůlu, že na mně Annettiny parfémy drží tak 2 hodiny.

​Jak, jak??? Ja som si to riedila, aby som to vôbec mohla používať!!!

(No, ja viem, iná koža...)

Fleur

ad Night Fighter....aj ja ju mám studenú, ale žiadna bledolíca dáma....pripomína mi jednu pieseň mojej mladosti:

https://www.youtube.com/watch?v=ePr-L0zhh5M

Podobnú studenonočná ale podstatne noblesnejšiu atmosféru som mala kedysi v Caron Nocturnes, ale kým to bola proste dáma....toto je badass.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:08

slniecko Přesně tak, tvoje kůže je bílá, přeci.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:08
Reakce na Renusatko:

Manžel byl v Indii opakovaně a je pravda, že dost zvláštní pach jsem cítila vždycky z kufru i oblečení dlouho po vyprání.

Já právě nevím, jestli mě nalákala slniecko recenzí nebo to bylo jen takové musím zkusit všechno. Vůbec jsem se na ten popis ve Vava nedívala. Fakt chyba. Ruka několikrát vydrhnutá, deodorantem natřená a ještě dnes dopoledne mám pocit, že nám tady někde kočka schovala poklad.

​sorry

ale ja v nej mám fakt takú vodnatejšiu Vegu

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:10

Ale neviete si predstaviť, ako sa teším, že moji obľúbenci Prin Lomros a Anette Neuffer sa dostávajú do povedomia

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:12
Reakce na Korsičanka:

slniecko Přesně tak, tvoje kůže je bílá, přeci.

​Hej, to viem, pravidelne mi to pripomína, keď sa dokážem v lete spáliť za 20 minút s 50kou filtrom .

A ten výraz lekárničky, keď sa mi snažila zmerať melatonín v koži a skúšala to na kadekom naokolo, aby si overila, že jej ten prístroj funguje ...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:16
Reakce na svěženkář:

wendulka To zní skveěle, pan Prin Lomros drinky umí! A nejen ty.

Jako původní řada Strangers byly taky trochu "líbivky", ale řemeslně skvěle udělaný a autentický Bigarade, Ember...).

​jj...akože úplne "líbivky" by som ich nenazvala, skôr viac (kvalitný starý) mainstream...ale to mám pocit aj u tých ďalších thajských značiek, že sa odrážajú od totálnych klasík a klasických akordov a potom z toho idú ďalej.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:22

slniecko 

A ten výraz lekárničky, keď sa mi snažila zmerať melatonín v koži a skúšala to na kadekom naokolo, 

aby si overila, že jej ten prístroj funguje ...

A to jsem použila SVŮJ výraz pro lidi, na nichž skoro vše voní jinak než na mně