Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2020 08:40

blackviolet 

Super, že se taky shodneme.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 27. července 2020 08:53
Reakce na Korsičanka:

Biely kvet Moc pěkná recenze! Víla se proměnila v muže jménem Andy a on od té doby tvoří jednu krásu za druhou. Někdy se mu to úplně nepovede, aby uspokojil všechny...Ale kdo z nás je bez chyby?

​Výborný a vtipný závěr krásného příběhu od @biely kvet

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. července 2020 08:54

černá káva Díky!

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 27. července 2020 12:09

AlexQ 

Podle google ji v e-shopu nabízí Sephora a měla by být dostupná na prodejně v NC na Flóře a na Smíchově.

Mimo Prahu nevím, to se špatně na jejich webu hledá. Pokud jsi z Prahy, tak Flóru ti cestou z práce mohu prověřit.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 27. července 2020 13:04

jerry Z Prahy nejsem, ale i tak moc děkuji za info :-)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. července 2020 11:49

Imaginary Authors: O, Unknown! 

Dřevitá kosatcovka krásně doladěná čajem. Kosatec je tady máslový i pudrový, čaj černý s krátkým zábleskem ovoce a lehce kouřový. Krémový santal s kořenitým podtónem jako bývá ten mysorský doplní zelený balzám s nádechem kůže. Hodně povedený kosatec.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. července 2020 21:42
Reakce na slniecko:

Maison Violet:

Nuée Bleue (2019)

Veľmi zaujímavá a príjemná kombinácia horkých citrusov a púdrových tónov. Nahorklosť odchádza, na výslnie sa dostáva nádherný kosatec. Len veľmi jemne sladký, púdrový, ale nie natoľko, aby zadúšal v krku, nádherný, nežný, hebký kosatec, kosatec ako zo starého obrazu, kosatec, ktorý akokeby som celý život hľadala a konečne našla. Nutne ho budem potrebovať

Aj já  jestli budeš medvedit, tak se hlásím 

A teď se rochnim v Un Air d Apogee

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 30. července 2020 16:12

Bee (Zoologist)

Medové orgie včelí královny. Hodokvas se sladkám nektarem zajídaným mateří kašičkou, podáváno v kalíšcích z vosku. Dřevěné rámky z úlu i s kousky propolisu a pylové kuličky na nožkách včel. Je to tam všechno. Celý úl koncentrovaný do lahodně sladké tekutiny.

Hermessence Cuir d´Ange (Hermes)

Kůže padlého anděla. Už není tak průsvitně čistý a peří jeho křídel je trochu pocuchané a zaprášené. Už není tak éterický. Od doby, co se toulá mezi lidmi, začíná být cítit člověkem.Přítuně živočišná kůže s problesujícími kvítky hořkého hlohu. Zrovna když se mi to začalo líbit, anděl mávnul křídly a zmizel někam pryč.

Rose America (Une Nuit Nomade)

Po přečtení recenze Fleur už skoro nemám co dodat. Snad jen, že ve mně tato vůně vyvolává smutek.. že už nikdy neotevřu železnou vrzající branku do tajné zahrady, kde se šlahouny růží pnou přes maliníkový keř a kde zůstaly navždy ukryté slzy z prvního zklamání. Dětství už se nikdy nevrátí a každé léto jednou skončí. Té nostalgie je tady na mě moc. I když je krásná, nemůžu ji nosit.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. července 2020 16:38

Martula Máš pravdu, že něco smutného v sobě má ukryto. Ale asi to teď souzní s mým životním obdobím, je mi v ní moc dobře.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 30. července 2020 16:41

Fleur Naprosto chápu. JE krásná. Jen teď mám asi životní období pro tuto vůni nevhodné.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. července 2020 18:21
Reakce na alibi:

Aj já  jestli budeš medvedit, tak se hlásím 

A teď se rochnim v Un Air d Apogee

​Super!!!

Založila som porcovanie tu:

https://www.parfumanie.cz/forum/detail/nakupujeme-hromadne:c4/t4340.htm?_fid=rmui

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. července 2020 21:46

Martula Vše krásně popsáno Bee určitě není nic pro mě, už ze tvé recenze mi není dobře Ale zajímavá značka...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. července 2020 08:08

Evanilla Díky! No, ten včelí úl je dost autentický

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. července 2020 08:49

Pas Ce Soir - Parfums BDK

Skok do dortu, po hlavě a přímo do růžové polevy, zabořit se až do sladkokyselé marmeládové náplně. Počáteční sladkost mi připomněla cukrovou vatu z BR 540, pak se přidaly příjemně nakyslé kdoule a vše završil opojný jasmín s pačuliovým základem. Ve druhé fázi se vůně typově přiklonila k Delina (Parfums de Marly) - na chvíli, než se jasmín propracoval k hlavnímu slovu. A i když mě ta vydatná dávka cukru na začátku trochu zaskočila, nakonec je to moc příjemná bílokvětinovka sladká tak akorát a hezky proměnlivá.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 31. července 2020 08:55

Martula 

Krásné!, všechno...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 31. července 2020 09:25

Martula Vypadá to, že Parfums BDK budou všeobecně dobrá značka

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. července 2020 12:03

Miru Díky Korsičanka Už si píšu seznam, co všechno chci od BDK vyzkoušet.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 31. července 2020 15:08

Korsičanka  vime preci! 

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 07:41

Lil Fleur (Byredo) - růže v hlavní roli. Nejprve to vypadalo, že půjde o růži orientální, sytě rudou, macerovanou v husté ambře. Ovšem sladké seno jemným ovocným likérem dalo tušit, že se vůně vydá asi jiným směrem. A vydala - na seno se snesl sladký růžový pudr a ovocný likér doplnil šafránový prach s jemným semišem. Myslím, že pěkně doplnila byredovské "růžové" portfolio.

Osmanthus Eau de Parfum (Acqua di Parma) - příjemně osvěžující ovocné květiny se během pár okamžiků zvrhly do podoby fekálních indolů. Teprve po několika hodinách se usadila do vcelku snesitelné (i když dost zaměnitelné) květino-ovocné pižmovky.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 20:38

jerry trochu vypadám, že opisujus hlavní rolí.

Night Veils: Reine de Nuit Byredo  Na jevišti se semišovou lenoškou, před těžkou oponou, se odehrává večerní představení. Temná, černá růže je hlavní hrdinka. Šafrán, pepř, mošus i kadidlo hrají jen nevýraznou roli a doplňují výkon růže. Aromatický, kořeněný, černý rybíz se svou trpkou chutí, tady vytváří pocit svěžesti, snaží se chvíli prorazit, ale postupně ustupuje ambře. Kořeněná tmavá růže s ambrou. Opravdu zajímavá a milovnicím růží doporučuji zkusit.

Imperial Tea Kilian Jasmín, jasmín, jasmín. Indolický, který mám normálně ráda, ale tady je ho opravdu moc a víceméně nic jiného. Je to divné a něco tomu chybí a určitě to není sladkost tonky, která se postupně přidává. Ta sem nesedí, je to přeslazené, gumové, žádné osvěžení.  Čaj v téhle vůni necítím, i když by tam být měl, vzhledem k názvu.