Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 21:00

Renusatko 

Neopisuješ

Reine de Nuit mě podle tvé recenze zajímá - hlavně nezapomeň vložit do DTB.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 22:50

jerry Já milovnice růží nejsem, málokterá mi sedí, ale tahle je opravdu hodně zajímavá. Škoda jen celkem malé výdrže. Možná je to tím teplým počasím, ale je rychle pryč.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 15:09

Maison Violet

Dům založen původně r. 1827; nedávno vůně vzkříšeny - nepátrala jsem, jak přesně, ale jsou skutečně dost "vintage" a klasického střihu.

Mrzí mě to, ale s touto značkou jsem neměla vůbec štěstí, nic mě nenadchlo a ani na mně nic nevoní hezky.

Nuée Bleue - začátek podobný s Prada Infusion d'iris, ale ostřejší, po pár minutách na mně začala čpět. Bylinná, zelená, ostrá, hořká; zpocený kosatec Přítelovi voní jako aviváž nebo nějaký mycí prostředek. Asi to takto vonět nemá, ale na mně žel bohu...

Tangara - dřevité kosatcové citrusy, elegantní, místy až chanelovské. Pak mentolky a k tomu koření až to v nose svědí. Má to v sobě všechno možné a ve finále z toho na mé kůži nic nevzniklo.

Sketch - velká chyba navonět se lehce na zápěstí a po dvou hodinách jít cvičit Oproti ostatním z této řady, Sketch má opravdu výdrž a výkon! Ambrovitá hmota, údajně původní vůně se jmenovala Ambre Royal - no to sedí, bohužel pro mě. Hutná sladká těžká kořeněná hmota, ze které prosvítá tuberóza.

Pourpre d'Automne - připomněla mi nedávno zkoušený Splendiris, ovšem o mooooc kyselejší a víc fialkový - tady opět kombinace kosatec x fialka. Ne a ne.

Un Air d'Apogée - ovocný dámský tabáček, zase dokysela a gumovité. Ale ta není špatná.

Cycle 001 - jediná "nová" vůně a je to znát. Cedr, dřevitá molekula (vyzní moderně a synteticky); smůla, která se mi moc líbí, ale rychle se vytratí. Přijde mi nedokončená... a spíš pro pány.

Vzorky ráda někam posunu.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 15:55

Evanilla to ti vážně musely nesednout. Mně se (kromě Cycle 001) líbí všechny 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. srpna 2020 17:49

Evanilla stáva sa

Tiež som niektoré značky musela oželieť.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 21:24

Imaginary Authors: Cape Heartache 

Procházka v letním lese, převážně jehličnatém. K modrému nebi se tyčí vysoké smrky, na borovicích zasychá pryskyřice, tmavě zelenými větvičkami nám kynou jedličky. A na pasece, mezi vyschlými pařezy, vykukuje pár malých červených lesních jahůdek z bujného jahodí. Voní trochu po vanilkovém pudru.

Carner Barcelona: Palo Santo 

Nad ohníčkem, ve kterém žhne cedrové i guajakové dřevo, se zahřívá nádoba s mlékem, vanilkou a kapkou rumu. Směs je okořeněná anýzem, muškátem a hřebíčkem a vzniká hustý karamelový krém. Až z ohníčku zbude jen trochu kouře, položíme nádobu k vychladnutí do trsu vetiveru, aby krém dostal i slaně oříškovou příchuť.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:00

Yuzu (Eau de Parfum) (Acqua di Parma) - hořkokyselý citrus, do kterého se postupně vmísil sladký uhlazený cedr - dost dlouho to vypadalo na příklon spéš k pánské cedrovce. Rozvoněla se do nasládlé dřevité květinovky....po yuzu bohužel ani stopy.

Lui (Guerlain) - jemný sladký pepř s ještě lehčím prachovým hřebíčkem a nepatrný závan šafránu - všechno je to lehké, vzdušné, rozevláté. A po rozvonění vysoce distinguovaná pryskyřice s jemnou porcí sladkých zahradních karafiátků. A na vše se snesl z labutěnky vyklepnutý vanilkový pudr.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:29

Dvě letní vůně na téma "moře".

N-Cigale: Figue Fresh 

Jako svěží sprcha pod vodopádem v deštném pralese blízko pobřeží nějakého tropického ostrova. Chladná zpěněná voda s citronovou šťávou a mátou. Kolem spousta zeleně, fíkovníky s dozrávajícími plody a slaný mořský vzduch. Sem tam kvítek lotosu. Jenže deštný prales roste rychle, vodopád mizí za liánami ze dřeva a kašmeranu, zůstane po něm jen kousek zapomenutého krémového mýdla. Není to ale vůbec špatné a výdrž je nadprůměrná.

Bottega Profumiera: Shardana 

Slaná mořská voda, na kůži po zaschnutí zanechává malé krystalky. A k nim je tu hodně zelených bylin – tymián, pačuli, mořská tráva, keříky myrty, trsy pačuli – a také kořenitý anýz. Svěžest se obejde bez jakýchkoliv citrusů a ani akvatické tóny nejsou protivné. Je to spíš slaná než sladká vůně, doplněná ještě mýdlovým pižmem a dřevem, santalovým i cedrovým, proto evokuje spíš opuštěný zarostlý mořský břeh než pláž v turistickém letovisku. Pěkné.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 17:11
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 21:26

alibi óooo, jééé, to je česť !!!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:08

slniecko já děkuji za inspiraci. píšeš moc pěkné články

děkuji též prďola   a Korsičanka za možnost vyzkoušet.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 21:43

Yuja (Jo Malone) - citrusově dřevitá osvěžující a chladivá. Rozvoněla se však do obyčejné cedrovky - sice jemné, ale vysloveně generické.

Violet Accord & Patchouli from Singapore (Pàris à la plus belle) - ovoce postupně obalené sladkým semišem a přímo uprostřed semiše trůní sladký ovocný drops...vypadá to sice trochu nepochopitelně, ale je to celkem příjemné. Rozčarování přišlo záhy - sladce dřevitá, rozplizlá, nijaká.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 12:09

Rose Seljuke - Chopard

Steampunková růže …

Jako malá jsem si ráda prohlížela ilustrace v románech Julesa Verna a dnes vím, jak by mohla vonět některá z dam v jeho příbězích. Například omamně sladkou růží zahalenou v obláčku vůně dřev a k tomu lehkým kovovým chladem. A trošku vanilkou.

Je to krásné!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 11:24

Insieme - Bois 1920

Nálada ryze letní …

Nejprve osvěžující vzdušné tóny s lehce pánským akcentem, který mě tady ovšem vůbec neruší. A pak to zesládne po jahodách s vanilkou, ke kterým se přidá špetka slanosti, což má asi vytvářet dojem moře.

Vůně mi typově připomíná Levante od Nobile 1942 v umírněnější podobě. Je velmi příjemná, pohodová, letní a u ní si troufnu použít přívlastku svůdná.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 12:03

EAU DUELLE Diptyque

...překvapení -

protože okamžitě(bezprostředně po nástřiku) si uvědomuji

lahodnost a slast!.

Vanilkou nasládlý a naměkčelý jalovec(ve finále jalovcový flanel...),

jehož éterickou svěžest drobného cypřiše konejší mírumilovné pižmo a

delikátní dřevitost mazlivě provzdušňuje kardamon, jenž ale po chvíli uvolňuje své místo měkoučkému a hustému černému čaji...

...nejkrásnější čaj, co jsem kdy cítila!

Vůně černých svinutých lístků je tak útulná, hebká, svůdně pružná, hustá a nadýchaná...

...jestli existuje čajová smetana s podprahovými hříšnými akcenty

(kadidlové pohlazení prostupující celou vůní),

pak je toto ono.

Totiž - sedněte si na vrcholky hor, na nějaký fakt vysoký horský štít, a jak přes plíce filtrujete led z ovzduší, tak se vám v těle, v ústech, řídký ozón spojí s černým čajem se smetanou, jehož polykání střídáte s občasnými, něžnými polibky vás objímajícího muže, jenž s lehce přivřenými víčky pokuřuje vanilkový doutník a nebo drtí/pohrává si mezi zuby s drobnou větvičkou jalovce...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 12:35

ROSE CUIR Jean Claude Ellena

...růže v mýdle...

Dekadentní nápad, vícevýznamový...

...proužek cigaretového kouře, noha přes nohu a jehly...

...ženské tělo se velmi zlehka a jen tak mimoděk otřáslo chladem a hned jsou její drobná ramena přikryta mužovou koženou bundou, ještě teplou jeho tělem...

Vůně začíná růží s červenorybízkovou kyselkavostí, je to příjemné, osvěžující a neinfantilní.

Po pár vteřinách je bobulovité ovoce pryč a objeví se křehké a měkké aldehydové tóny provzdušněné delikátně drhnoucí pelargonií...

...a někde vzadu vnímáte jakoby rozžvýkaný, hodně naměkčený a vanilkou jemně nasládlý vetiver.

V podstatě - vůně pro femme fatale.

Opravdu

(a nebo klidně pro tomboy...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 12:40

DaligrammeMessages Secrets à Gala - Ma Muse - Salvador Dalí

Z jiného světa …

Jsi křehká a jak z jiného světa

v němž slova vyznání nejsou pouhá jen věta.

Tam život všech je život jeden

a každý láskou čistou tam je veden.

Křehce působící květinovka, která má pro mě zvláštní magičnost. Neumím ji popsat, umím ji procítit. Je krásná.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 12:40

Miru Nevím, co je tomboy:), ale Rose & Cuir mám v chladu moc ráda. A teď mi psala paní Lucie z Vavavoom, jak ji vůně velmi mile překvapila v létě Jdu ji vyzkoušet:)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 12:45

ROSE 31 Le Labo

...začíná jako jemná, skoro stydlivá vláčně pižmově pudrová růže,

ve chvíli vnímám i kmín...

...sice spíše tlumeně, ale je tam, takové to živočišno z Hypnotic Poison EdT...

Ovšem vůně vůbec není éterická, jemná vílí nebo naivistická.

Rose 31 je delikátní růžový orient. Orient(guajak, vetiver, oud, pižmo) sice nasládlý a křehký, ale sebevědomý...

...přestože vůně v čistém, průhledném flakonu, hodí se do tmy...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 12:46

Korsičanka 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tomboy

...případně k ženám, preferujícím dandy styl