Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 18:46

blackviolet wendulka The Noir je bozi! Ja teda nejsem zdaleka tak zbehla, ale caj ve vunich mam rada (nastvali me, ze zrusili Dior Pondichery). The Noir je sofistikovana a ma skvelou vydrz, mela jsem maly baleni, ma ho nejlepsi kamoska, tak nechci vonet stejne. Ale je fakt krasnej!!

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 18:58
Reakce na jerry:

​Le Labo je pro mě nebezpečná značka - co jsem vyzkoušela, to se mi líbilo.

A podle tvé recenze (a zmínce o Philtre Ceylan) bych si na Thé Noir 29 drze troufla snad i naslepo. 

​Me se od nich libi taky dost veci, i ten detskej pudr (labdanum), akorat nektery nevydrzi vubec,

coz me teda stve dost, protoze na me treba vubec nedrzi jejich bergamot a neroli. Jinak ale super, krem na ruce moc fajn, balzam taky, krem na oblicej pridavam kapku oleje jeste. Krasne ale voni! Santal co mam je uzasnej, takovej sametovej a kremovej, Patchouli je taky dobry, vic uderny. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 09:45

ACCORD OUD Byredo

Dávno již tomu, co jsem vlastnila flakon Accord Oud Byredo. Náš vztah byl krátký, zpočátku to vypadalo na velkou lásku, ale pak se to nepěkně zvrtlo, takže - jak by pravila chůva Debbie z Addamsovy rodiny - musel jít. Ale stihlo se odehrát ještě to, že se k poslední fázi našeho vztahu nešťastnou náhodou připletl tatínek mého přítele, odmítal uvěřit, že se opravdu jedná o standardní parfém - a svůj dojem z vůně zformuloval následně zhruba takto: "Je vedro. Strašný vedro, takový to úmorný, neodbytný a sálající, sladký pach z nedalekých stájí je cítit až do kuchyně, kde se mísí s vůní ostružinové marmelády, která líně bublá na plotně. S povzdechem otevřu spodní šuplík prádelníku, vyndám dobře ukrytou placatku borovičky, spláchnu ten letní splín, pak ji zase schovám a jdu zamíchat tu zatracenou marmeládu, která se očividně začíná připalovat, protože žena se někde na zahradě zase zapovídala se sousedkou, takže zapomněla na celý svět. Čert aby to spral..."

A já to vidím stejně. Naprosto. První desítky minut jsou jako bylinně-živočišné tornádo, které mě osobně zadupe do země, většinou se vzpamatuji a seberu až během sladce prašného epilogu - ten se mi ale líbí velice. Jen u mě asi v tomto případě neplatí, že konec dobrý - všechno dobré.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 16:53

Paris - Riviera (Chanel) - na začátku se mihnul lehce zapudrovaný závan petitgrainový závan jak z Mugler Cologne a rozvinuly se jemné až éterické květinky přikryté peřinkou z krémového bílého pižma. V dojezdu pak svěží jemně zelené pudro-krémové mýdélko. Bohužel intenzita a výdrž jsou taky "éterické"...

Emir (M. Micallef) - kožená klubovka politá jemným koňakem, ze které rychle vystoupil pudrový semiš. Tuhle pánskou vůni bych klidně i nosila. Po rozvonění lehce živočišná šalvěj (či spíše zapocený šalvějový soliflor), díky které bylo mé prvotní nadšení rychle zchlazeno.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 18:51

 Fugit Amor Jul et Mad

...olejovitý karfiát a prázdná lahev od vodky na žulovém náhrobním kameni.

Chvíle chladu a smutku z vybledávajících vzpomínek...

...a pak, stačí zavřít oči, nastavit tvář vycházejícímu slunci, nechat se ohřívat, nechat si postupně prostupovat celé tělo zlatým teplem, jakoby vás někdo objímal, jako by ten, který už jen spí, byl najednou vedle vás a tisknul si vás k sobě, a právě to jeho teplo i dech vám byly energií...

...zvláštně pichlavě pálivá a delikátně podprahově škrabavá(pepř, vetiver) ale současně zlatistě měkoučká a teplá vůně karafiátů macerovaných v mírně nasládlém koňakovitém likéru.

A pak se tam i objeví pyl, tinktura z obilného pylu, pyl nacpaný do sklenice s nesladkým medem, pyl z horkých letních dní, kdy vzduch se chvěje nad obzorem a jazyk se lepí na patro a košile na kůži...

Moc pěkná vůně.

Resp. začíná zajímavě a přitažlivě, pak je slibně pěkná. Ale pak už je jen pěkná. A to je málo. Jakoby neměla konec, pointu nebo co

(ale mám nerva. Zas je to takové vzorné. Taková šprtka způsobně sedící v lavici, jakoby spolkla pravítko a s očima upřenýma na vyučujícího hltá každé jeho slovo. Žádnej drive, "něco". Je to prostě "jen" pěkňoučké)

...nakonec mám na kůži takové jemně bodavé vláčně prachově pylové žvýkačkově polštářkové zlatavé pižmo

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 19:03

Copal Azur Aedes de Venustas

...kadidlo, šafrán a naslanělé pryskyřice.

Vetiverověpepřový/jemně zelenědřevitý průtah nosem.

Ano, a pak má nesmírně dobrý postřeh blackviolet, dovolím si ji odcitovat:"...Svěží vánek od moře přináší vůni pinií, je to svěží a takové šumivé jako když se do koupele přidává karlovarská vřídelní sůl. Pak nám kadidlo trochu zesládne a ke slovu se dostane tonka, sluncem prohřátá ambra a stopa pačuli..."

A to je vše.

,

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 19:40

No. 09 Orange Star Tauer Perfumes

...intenzivní mýdlový pomeranč. Resp. silně aromatizované mýdlo s vintage odérem vydrbaného pomeranče,

jehož kůra není citrusová a a sytě oranžová, ale sterilní, vybledlá, bledá, přecházející do citronové žluti a i ony citrony začínají po chvilce vyhrávat...

...kyselý úsměv prosím! Cvak a Blik a cukrblik a jedeme dál, pánové...

Tauer se baví, jak tahá člověka na vařené nudli, jak mu točí nosem mezi svými dvěma prsty, až vám to kolikrát vžene slzy do očí a úžas a překvapení do výrazu...

...bláznova bláznivá jízda na kolotoči ingrediencí.

Horce ledové pichlavé kadidlo s příchutí vykuchaného pomeranče otráveného citronovými slzami a zasypané rozdupanou citronovou travou...

Myslete si o té vůni, co chcete...

(možná je v ní ledové kadidlo, možná čistota v x významech toho slova, možná je v ní odpor, odpor ke všemu možnému, ale je v ní i tep, život..., byť skrývaný...)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 19:48

Miru vnímam Fugit Amor podobne, príťažlivá na začiatku, potom len pekná a potom...už len pocit, že ju nepotrebujem.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 19:50

Cardinal Heeley

...na popisu, starého víc jak rok, bych neměnila asi nic...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 19:59

Dancing On The Moon Maison Martin Margiela

Jedovatý durman hustý krémovým, lehoulince naalkohovělým jasmínem, vlezlá plumérie a zas ten

Alien Essence Absolue - teď díky kašmeranu,

a pak - ó, ty kráso!..

Vanilka.

Vanilka chladivá poctivou italskou zmrzlinou, hustá tak, že se musí kousat a na lžičce se sotva znatelně tající hutná hmota táhne jako pevný med...

...tak jestli to vydrží ve své finální podobě gelato di lusso je to skvost.

(Pokud se tam ovšem zase nevsomruje plumerie s koktejlkem s pěti různobarevnými paraplíčky. Uáááá!..)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 20:09

Dries Van Noten Frederic Malle

V citronovém sirupu s muškátovým oříškem a karafiátem je živočišný jasmín,

a ne bergamot, ale spíše vyloženě pomerančové aroma, takové pevné a měkké současně a vanilka v mléce a v tom znovu sirup, tentokrát právě lehce pomerančový s odlesky jahod se smetanou...,

a k tomu ještě pyl a kůže a nepolapitelné opojno...

Povedené

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 20:10

milacka 

...přesně

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 21:06

Miru výtečné recenze, děkuji!

Pokud jde o Orange Star, tak já v ní cítím jakési "technické" rušivé prvky (připomíná mi manželův citrusový čistič na řetěz od kola ), ale je to přesně ta vůně, které tenhle přešlap odpouštím. A často mi ji okolí (bohužel vyjma rodinného) velmi chválí.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 21:34

Miru 

Ty dneska jedeš  jak sovětská údernice

S Fugit Amor to mám podobně - pěkná vůně (uvítala bych tedy víc karafiátu), ale rychle ztrácí dech. Od č.p. bych čekala víc.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 21:46

jerry na mně má tedy fugit amor nekonečnou výdrž. ale je fakt, že pak už jen hutné a vláčné hřebíčkové pižmo, kámen zmizí poměrně brzy. pro mě je to vůně plná lásky, rozhodně ne plytká ani krotká

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 21:54

viktorka_od splavu 100% súhlas, výdrž nekonečná, až otravná. To sa mi ešte so žiadnou inou vôňou nestalo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 21:55

Biely kvet no rozhodně umí být i nepříjemná, pravda:-)

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 21:58
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 05:48

Biely kvet viktorka_od splavu 

...chtěla bych zažít nekonečnou výdrž!.

...plytká není. 

Jen krotká. Na mně...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 05:50

jerry 

...no, a to je taky konec, údernice dopracovala