Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 17:08
Reakce na Fleur:

Dancing On The Moon:

Noční sen. Jsem malá holka, příbuzní mě vzali na pouť, ale zapomněli mě zavřenou v autě. Vůně kokosového suku, plastového vnitřku přehřátého auta s troškou benzínu. Chci ven, kdyby se dalo alespoň otevřít okno! Zoufale lomcuji všemi klikami a páčkami, zdálky doléhá melodie odrhovačky od kolotočů, konečně se mi podaří objevit kličku, kterou stáhnu okénko. Namísto přívalu čerstvého vzduchu mě zaplaví vanilková vlna, nasládlé výpary z bílých květů zaprášených keřů, které rostou u parkoviště, a závan hnoje. Vůně venkova, smějí se pokaždé příbuzní mému nakrčenému nosu, když míjíme kravín. Není úniku. Jestli se rychle neprobudím, tak...

​Ako keby som tam bola, skvelé !!!

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 17:11

Slumberhouse

Ore - Nádherná gurmánka. Začína čokoládovými bonbónmi s tmavým koňakovým krémom, do toho sa postupne pridá stará, v dubovýc sudoch vyzretá whisky, a hlavne, hlavne tie staré drevené sudy po desaťročia presiaknuté vyzretým alkoholom. Do toho balzamické tóny. Všetko dohromady to ale tvorí jeden viacmenej jednotný prúd, nádherne spojený a vyvážený. Je fantastická.

Guerlain

Embruns d'Ylang - Pod ylangovou vôňou si väčšinou predstavím niečo tropicky letné, opaľovacokrémové a veselé. Toto rozhodne letné a radostné je, ale ide na to úplne z inej strany. Úvod je vyslovene kvetinový, uvedené koreniny s ylangom vytvárajú krásny mäkký a nenásilný karafiátový akord (sama som prekvapená, väčšinou karafiát hľadám a som sklamaná a tu mi bol naservírovaný úplne nečakane). Neviem, čo presne myslia pod "slnečnými tónmi", ale vôňa skutočne pôsobí ako prežiarená slnkom. Ale nie pekelným poludňajším prázdninovo-kúpaliskovým horúcim peklíčkom, ale krásnou slnečnou žiarou. áno, ten ylang tam je, aj lané tóny, ale jedno aj druhé vo veľmi jemných množstvách, takže prvé neovalí a druhé nepôsobí drsne. Santalový tón v základe vôňu ešte jemne uhladí a zaoblí. Nádherné, optimistické a nevšedné.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 18:16

Moth (Zoologist)

Růžemi navoněný středověký funkcionář má teď své nejlepší roucho neprané (v rámci zachování historie, že) ve vitríně nějakého hradu jako součást sbírky.
Vůně uleželé, zaprášené látky, v níž se kdysi někdo místo sprchy notně políval růžovým parfémem, uskladněné ve stinné místnosti s regulovanou vlhkostí. Moli v ní nebydlí, snad kvůli těm růžím.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 20:23

andry Fleur Když vy něco vyzkoušíte a popíšete takhle, tak vím, že já už nemusím

slniecko Ore se mi taky líbila a to moc, byla to hned druhá vůně v seznamu, že bych ji mohla od Slumberhouse nosit. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 20:30

slniecko Hezký popis Embruns d'Ylang Teď abych o ní zas přemýšlela...

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 20:59

Korsičanka ...ze ja tu recenzi nenapsala!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 21:04

andry Jako že se ti nelíbí??? Nebo že chceš být pochválená?

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 21:19

Korsičanka ne ze nelibi, furt je to Guerlain, ale nijak me neuchvatila, furt je to ylang

Ale neboj se niceho, jeste mam v supliku vzorky neroli a tuberozy z teze rady

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. dubna 2020 22:53

Le Labo: Thé Noir 29 (Eau de Parfum)

V centru Vídně, co by kamenem dohodil od katedrály Sv. Štěpána, najdete v 800 let staré budově, v níž muzicíroval slavný Wolfgang Amadeus Mozart, prodejnu Haas & Haas s vlastním čajovým a dalším doprovodným sortimentem z plantáží z celého světa a přilehlou restaurací, kde všechny druhy můžete postupně vyzkoušet. Obzvláště příjemné je posezení na zahrádce ve dvoře, kde automatický systém v horkých letních dnech rozstřikuje vodu do vzduchu a krásně osvěžuje. Začít můžete třeba s jejich kouřovým Darjeeling Earl Greyem s typickou bergamotovou chutí anebo Indian Ocean, jednou z jejich speciálních černých čajových směsí s vůní fíků. Buď si ho můžete dát klasicky horký anebo ho necháte ledově vychladit. Anebo vyzkoušíte Thé Noir 29..

Juliette Has a Gun: Vanilla Vibes

Zavede vás na bělostnou písečnou pláž z Bois Naufragé s průzračně čistou slanou mořskou vodou, plnou dřevěných lehátek se slaměnými slunečníky. Jen místo fíků máte v ruce vanilkový koktejl, zahuštěný bíločokoládovou tonkou a oslazený hnědým cukrem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 06:45

wendulka ja se s tebou podivam na tolik mist, to je parada!:-)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 09:19
Reakce na Korsičanka:

slniecko Hezký popis Embruns d'Ylang Teď abych o ní zas přemýšlela...

​Ta recenze od slniecko mě také pozitivně zviklala.

Ale když jsem začala číst recenzi andry na Ambre des Merveilles, tak jsem na začátku úplně ztuhla, že teď začnou z flakónu lítat cucky, jak ji kriticky rozcupuje, ale konec dobrý, tak jsem si oddychla - přece jenom jsem ji nosila a do budoucna možná někdy zopakuji, tak bych se nerada dočetla nějaké slovní spojení, které na mě vykoukne vždy, když stisknu rozprašovač .

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 09:30

Fleur ja nechci lidi preventivne desit

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 09:31

Fleur andry 

...no, mně Embrus Ylang taky krutě nevoněl. Ani jsem to sem nedávala...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 10:03

Miru To je škoda, já si ráda přečtu i negativní recenze (i když to někdy zamrzí, pokud se jedná o oblíbenou vůni, ale tak to prostě chodí, každý to cítí jinak). Napiš!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 11:22

Fleur 

...já už se ho zbavila, někomu jsem ho poslala se vzorky, už nevím, komu...

Jen si vybavuji, že jsem byla na vzorek natěšená a vděčná, že zkusím dobrou vůni, čekala jsem něco v kvalitě Cuir Beluga..., ale na mně to bylo něco rozmáznutého zelenodřevitého, teplého, možná lehce tlejícího, taková bujná zelenobíložlutá květena, lehce zapařená, v dusnu, mazlavá.

No, prostě to nešlo...

(teď jsem jukla na složení - no, jasné, kombinace ylang + santal + sůl = zapařená tropicana, nic pro mě)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 11:40

...ach, ten flakon, teda spíše ta barva a textura jeho povrchu mě lákaly už dlouhou dobu, složení zajímavé, ale značka vytvářející krásnou, signifikantní módu má parfémy spíše úrovně průměrné. No, zvědavá jsem byla. Takže:

Myrrh Assoluto Valentino

...byla by tak krásná! Kdyby...

...kdyby se mezi lahodně olejovitou nadýchanou myrhu vyšlehanou se smetanovou vanilkou s vpletenými jasmínovými květy nevetřel

ylang.

...ylang zelený, tuhý, dužnatý, rozcapený, teple/nepříjemně máslový, prostě mezi nagurmánštělou delikátně koženou orientálku se vnutilo mazlavé skleníkové zelenožuto.

Škoda.

Chce to tu správnou nositelku. A to já nejsem...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 11:46

Miru Ty tomu ylangu dneska dáváš !

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 11:50

Fleur 

...no, to je fakt dnes prokletí

Musím ale uznat, že ta Myrrh Assoluto je kvalitní.

Mně se sice kompozičně nelíbí, ale fakt to kvalitní vůně je.

Klidně bych ji tipla na Guerlain a klidně k tomu Embruns Ylang nevzdálená, a pak troošinku k Mahoře bez tuberozy(taková ta krémová příjemná mazlavost).

Takže určitě pro milovnice zlatých květinových elegantních vůní bych ji doporučila.

Já čekala orientálku, třeba se stopami kůže nebo tak něco, ale to teda není...

Je to bílozlatá, máslově krémová, myrhou hustá ale vyšleháním nadýchaná květinová vůně(jasmín, tuberoza, a jiné květy) s delikátními orient podtóny

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 13:54
Reakce na wendulka:

Le Labo: Thé Noir 29 (Eau de Parfum)

V centru Vídně, co by kamenem dohodil od katedrály Sv. Štěpána, najdete v 800 let staré budově, v níž muzicíroval slavný Wolfgang Amadeus, prodejnu Haas & Haas s vlastním čajovým a dalším doprovodným sortimentem z plantáží z celého světa a přilehlou restaurací, kde je všechny můžete postupně vyzkoušet. Obzvláště příjemné je posezení na zahrádce ve dvoře, kde automatický systém v horkých letních rozstřikuje vodu do vzduchu a krásně osvěžuje. Začít můžete třeba s jejich kouřovým Darjeeling Earl Greyem s typickou bergamotovou chutí anebo Indian Ocean, jednou z jejich speciálních černých čajových směsí s vůní fíků. Buď si ho můžete dát klasicky horký anebo ho necháte ledově vychladit. Anebo vyzkoušíte Thé Noir 29.

​Ach . Tak to vypadá na moc pěknou čajovku .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 17:19

blackviolet 

Za mě se Thé Noir s klidem může zařadit vedle čajovek jako Philtre Ceylan.

Já ji chtěla vyzkoušet už dlouho, co se o ní 0zero7 (?) zmínila prvně. Ale k vzorku jsem se vlastně dopracovala až teď díky nouzovému stavu, kdy jsem si byla nucená objednat šampony Rahua z Ingredients online a využila nabídku sady 5 vzorků zdarma k objednávce. Respektive to bylo tak, že jsem jim napsala, zda by mi místo Thé Noir nepřibalili jiný od strangelove NYC, který online nevedou a oni nakonec poslali i ten, takže jsem jich dostala 6 zdarma.

A zpětně se teda trochu kaju, že jsem ji nevědomky chtěla zase upozadit. Já se bála toho vavřínu, ale zbytečně. Je super!