Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 18:38

Fleur I když nechci, aby to tak bylo, tak vím, že jsi to vystihla naprosto přesně, tu zásadní Achillovu patu mých recenzí, jsem si jí vědoma, mnohokrát jsem o tom přemýšlela... Uměla bych psát "uvědomělejší" recenze, objektivnější, ale pak bych to nebyla já, neměla bych tedy důvod psát, takže... Takže... Takže se někdy snažím najít zlatou střední cestu a kompromis, je-li to možné. Ale jak vidno, někdy to prostě možné není, no...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 19:00

euridike uvědoměle můžou psát jiní, přece nebudeme psát všichni stejně. navíc, vnímání vůní je individuální a to je na nich jedna z těch hezkých věcí, ne? takže neřeš a piš, jak ti ruka narostla

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 19:01

andry Kemi si můžu doživotně napsat do seznamu vůní, které nechci ani potkat .

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 19:03

Renusatko nu, dala jsem ji ráno na pravou ruku a půl dne držela myš v uctivé vzdálenosti - co nejdál to šlo

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 19:03

euridike Já si ráda přečtu všechny recenze, i když často vidím a cítím vůni úplně odlišně. Člověk postupem času ví, s kým má nos podobný a s kým ne. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 19:05

andry Líbí se mi flakón, ale recenze ani jedna. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 19:12

Renusatko andry No jak moudře pravil otec Mulcahy v seriálu MASH - každý se musí modlit podle svého - a já si tuhle zásadu přisvojila v mnoha ohledech, i v těch recenzích... A taky čtu všechny recenze tady, každá je pro mě něčím přínosná a zajímavá - a když je jich k vůni víc, tak si z nich v hlavě ráda skládám celkovou představu, obraz, to mě baví, je to jako číst si a představovat si postavy, vizualizovat si prostředí, celý příběh...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 19:23

Podle složení jsem čekala úplně něco jiného, podle názvu také. Dopředu se snažím recenze nečíst, takže jsem napřed myslela, že mám špatný vzorek. 

Sahara Noir Tom Ford - Je to jako otevřít starou skříň, kde měla babička uložené kabáty, kožené kabelky, kuličky proti molům, vánoční ozdoby a kadidlo. Dlouho tam nikdo nebyl, vše je mírně zatuchlé. Vnitřek je z nelakovaného dřeva, ale venku se jí někdo snažil oživit lakem a namazal jí panty. Vybaví se mi vůně sakristie a kostelních lavic, když jsme dědečkovi, který byl kostelník, pomáhali v tichém prázdném kostele připravovat výzdobu před důležitou událostí nebo bohoslužbou. Kadidlovka bez kadidla ve složení. 

U druhé jsem překvapená, jak moc se shodnu s ostatními v popisu. Skoro doslovně

Arabie Serge Lutens - Lékořice, lékořice, lékořice a dlouho nic jiného. Asi to dělají hlavně balzamické pryskyřice. Později se prosladí ovocem, fíkem a tonkou. Směs koření jí dodá tu správnou atmosféru arabského tržiště v rozpáleném slunci. Vše se prolíná do jedné krásné vůně, ale přitom při průchodu mezi dřevěnými krámky cítete chvíli koření, chvíli ovoce a nebo čokoládu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 19:23

andry To si piš, že Kemi chce vedro. Stejně jako Jabir a Tempest Všechny 3 jsou KRÁSNÉ, ať si kdo chce, co chce říká a ať má jednu ruku s myší jak chce  dlooouhou

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 20:17

euridike 

...ano, chápu Tě...

Na přeskáčku asi:

- o některých věcech se dá psát až po určité době

(buď musí být promlčeny, nebo, ano, pozbylo smyslu dávat jim smysl/dělat si z nich vlastní střežený poklad...)

- o některých věcech se musí psát okamžitě

(a nejlépe s prvním otevřením vialky či flakonu, žádné přípravy, naostro. Prostě jako v životě. Na první dobrou... Nebo špatnou.?.. Včetně všech emocí s tím souvisejících...)

- a nejlepší díla(malíři, herci, básníci a tak dál) vznikají, přesně, když je duše na hadry, zkroucená, zmačkaná jak papír, schovaná v koutě, když je člověk v duši rozšvihanej a okolí žije přesto v přesvědčení, jak je to pohodový a klidný a spokojený jedinec...

(proč jsou herci a autoři tak často v depresích, proč tak často chlastají a nebo i něco jiného.? Někdy i vědomě. Právě proto, že pak jsou jejich díla nejlepší. Zvláštní a vražedná zvrácenost, závislost...)

Jo, a když je člověk pak srovnanej, jsou ta díla dost často pak už nudná

(pokud tedy nemá talent a lásku a vášeň pro tu svoji činnost/tvorbu jako takovou).

Protože kladná...

Omluva za OT/vykecávání se.

Prostě rozmanitost v recenzích, poznámkách o vůních je víc než nezbytná. Je nutná a přínosná a obohacující a vždy si vše najde svého čtenáře...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 20:28

Korsičanka tehdy na té zahrádce teplo bylo a nevěděla jsem, kam tu ruku s Jabirem schovat

ale jako věřím v potenciál a hodlám přezkoušet.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 20:35

andry Nutno přečkat úvodní nálož, no

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 23:40

Love Tuberose (Amouage)

Hromada sladkého ovocného pudru, pouťový pendrek - ne lékořicový, ale taková ta barevná gumová trubka s měkkým prostředkem - a z toho občas vykoukne houbička gardénie (spíš více než méně) nebo pestík tuberózy. Přisypeme ještě sušenou smetanu s vanilkovým aroma, zdrsníme ňuňavou strukturu kysnoucím suchým cedrem a máme hotovo. Intenzita značná.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:35
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:37

BANA BANANA L´Artisan
Banana split se smetanou řádně vyšlehanou saténovými bičíky Umpa-lumpů, k tomu ostýchavé kvítky z mandlového másla, jemné a delikátní jako sen o tonutí v květinově bílé záplavě.


Vzácná lehkost gurmánsky ovocných a květinových vjemů v krémově snivém souzvuku.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 12:55
Reakce na alibi:

slniecko ber to tak, že nám euridike poskytla jeden ze zlomků své duše, o věcné doladění textu tady asi nešlo ;)

​Ja to chááápem, len som chcelapovzbudiť, že je to rozhodne dobré aj bez ďalšieho uhládzanie

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 13:26

slniecko no já to pochopila tak, že by to mohlo dopadnot tak, že se o recenzi vůbec nedozvíme :D

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 13:29

alibi Ja som to tiež tak pochopila.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 13:37

alibi Biely kvet A kdyby zůstala ukryta v té zásuvce, tak by se ale lautr nic nestalo, takových tam ještě je - ale ty už tam zůstanou, slibuju... //Měla jsem prostě tak nějak emočně náročnější ráno ten den - a jak už víme i díky Miru - někdy je potřeba nějak - jakkoliv - zachránit duši před explozí...//

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 14:07