Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:33

Fleur 

...jo, je moc příjemná..., jak čisté/právě umyté, dospělé, zapudrované tělo v mrazivém vzduchu...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:34

milacka Trochu Ti závidím, že cítíš v South Bay frézie, protože jejich vůni mám nesmírně ráda... A těší mě, jestli se Ti líbí, řekla bych, že s nastávajícím jarem a teplem by Ti mohla být ještě příjemnější, v teple se lépe rozvine...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:08

AFTER THE FLOOD – Apoteker Tepe //Perfume Oil//


J
ak sladko, jak bolno
hořko nám bylo
tak sladko, tak bolno
a venku lilo…

/Zuzana Navarová – Pro labutě/



Voda dává, voda si bere, tobě připlaví, jemu odnese…

Voda je živá, ne u tebe – doma, v bílém umyvadle – ale tam venku, ta špinavá a hlínou přesycená, v ní mělnící se zeleň se dřevem, vyplavená vlhkost břehů, jejichž vůně suše sládne s přibývajícím sluncem. A na hladině toho světa zelená plata s porcelánovými květy leknínů.

Je po dešti.

Je po bouři.

Voda to ví, ale ještě vzdoruje, ještě to nechce nechat být, nechce se utišit a jít klidně spát…

//Vůně rybníka uprostřed lesa – voda zemitá a sladká, s dozvuky prvních podzimních dešťů a bouřek, s otisky vlhkých květů, mechu, kůry, hub. Příjemná a uklidňující aromaterapie.//

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:47

Miru Zagorsk bych na tebe uplne nevidela...Je presne takovy, jak pise euridike . V nekom muze vyvolavat uzkost, ve mne vsak vyvolava pocit nadeje a viry.

V zime je tahle vune nejkrasnejsi, v teple mi zase evokuje vuni malirske dilny.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:58

Luna 

...naprosto Vám věřím, že Zagorsk je úžasná vůně.!, ale současně, ano, máš pravdu, cítím, že pro mě není. I když úzkostmi netrpím...

Momentálně mi strašně vyhovuje BlackPepper.

(A i když není prostorovka, už mi byl dvakrát pochválen...)

Je v těm také kadidlo, dřeva, jenže i lékořice(ta mi ho proslazuje) a pepř - čerstvý vítr...

...prostě neobsahuje melancholii do smutné roviny...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 11:29
Reakce na euridike:

AFTER THE FLOOD – Apoteker Tepe //Perfume Oil//


J
ak sladko, jak bolno
hořko nám bylo
tak sladko, tak bolno
a venku lilo…

/Zuzana Navarová – Pro labutě/



Voda dává, voda si bere, tobě připlaví, jemu odnese…

Voda je živá, ne u tebe – doma, v bílém umyvadle – ale tam venku, ta špinavá a hlínou přesycená, v ní mělnící se zeleň se dřevem, vyplavená vlhkost břehů, jejichž vůně suše sládne s přibývajícím sluncem. A na hladině toho světa zelená plata s porcelánovými květy leknínů.

Je po dešti.

Je po bouři.

Voda to ví, ale ještě vzdoruje, ještě to nechce nechat být, nechce se utišit a jít klidně spát…

//Vůně rybníka uprostřed lesa – voda zemitá a sladká, s dozvuky prvních podzimních dešťů a bouřek, s otisky vlhkých květů, mechu, kůry, hub. Příjemná a uklidňující aromaterapie.//

​To je hezké! 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 12:14

Dalia Díky, ta vůně je opravdu příjemná...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 23:40

Fleur slniecko 

Potěšily mě vaše skvělé recenze na Persteril - akorát se nemůžu rozhodnout, jestli je to nikovka nebo exkluzivka

Ovšem ten, kdo zadával složení a popis do zdejší databáze, tak učinil s věru nevídanou pečlivostí a důkladností

A otázka za zlatého Bludišťáka - je to svěženka, gurmánka, chyprovka, aldehydovka, ambrovka, (květinovka či ovocenka asi ne) nebo snad gothic parfém?  A nebude se medvědit?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46039 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 08:24

jerry taky mě to včera pobavilo:-) no ale už se "medvědí" desinfekční gel na ruce.. to už je menší sranda

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 08:35

Fleur slniecko Jste báječné...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 08:58

AUBE RUBIS Atelier des Ors

Tak pěkná.

Tak divná…

Pačule a pačuli. No ano, jistě. Ale je to opravdu pačule a pačuli? Vypadá to tak… Rostlinka, zelené lístečky, míza… Ale něco tady nehraje… Vezmu lupu, podívám se zblízka… Heureka! Tohle vypadá na Mičurinův pokus zkřížit pačuli s bergamotem – vypadá jako pačule, lístečky jsou ovšem těžké, naducané, dužnaté, aby ne, jsou jako umně vyřezané z kůry zelenkavého citrusu. A je to tak trochu pačuli, tak trochu limeta, k tomu lehce a lehounce kousavý rybíz s natrpklými zrnky. Nedivila bych se, kdybych mezi lístky objevila drobné hluchavkovité kvítky v odstínu lila, které by voněly po fialkách. A o půdě, z níž tahle rostlinka vyklíčila, se mi ani nechce mluvit – voní jako lanýže a lanýže – ty čokoládové a ty houbové mám na mysli. Dá se k tomu ještě něco víc říct? Nedá...

//I mně ubyla řada pracovních povinností, poněvadž většina z nich se váže ke kultuře a umění, takže asi přibyde pár dalších recenzí, pardon, musím psát, protože když nepíšu, tropím hlouposti - a to vážně nikdo nechce...//

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 09:21

euridike Jen piš, tvé recenze jsou jak živá voda!

A u Aube Rubis už jsem 2x váhala, zda ji koupit - jsem ráda, že jsem tak neučinila, v drydownu mi něco velmi vadí Že bys to odhalila? Díky!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:16

Korsičanka Díky, udělala jsi mi radost..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46039 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:59

euridike a ty delas radost nam!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:08

jerry euridike 

vďaka....nápad, zloženie a popis je dielom OliveOyl

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:13

jerry jo a ja by som povedala, že je to moderná molekulárna záležitosť , niekde medzi utilitaristickým minimalizmom a nihilizmom.

Online Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:49
Reakce na euridike:

Fleur slniecko Jste báječné...

​Mě samotnou to včera pobavilo, když jsem rozklikla recenzi slniecko . První vteřinu, než jsem zaostřila svůj vetchozraký pohled, jsem si říkala, že to s tou kreativitou u flakónů fakt přehánějí .

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:39
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:55

Fleur

No když už tu máme Moschino Fresh Couture v designu lahve s čistícím prostředkem, tak co by ne, když vidím bezbřehou (protože bohužel nutnou) českou kreativitu posledních týdnů, tak by mě už nic nepřekvapilo…

viktorka_od splavu //Jsem teď díky Tobě zjistila, že se ještě pořád umím začervenat a trochu u toho stydlivě sklopit oči...//

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 14:11

slniecko Ten mám doma taky...litr. Mám to jako desinfekci na kytky. Hned si to přidám na poličku.