Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:30

euridike Nejsem sice slniecko, ale ja vune CdG miluju. A sedi mi. Moje naprosta srdcovka je Zagorsk, ale brala bych toho daleko vic...

Mimochodem wendulka - ten Floriental jeste porad nemam.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:33

Luna No ale to je chyba, kterou bys měla co nejdřív napravit!

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:35

wendulka V kvetnu se vracim do prace, jupi! Tak treba na nejake prirustky na policku nasetrim.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:38
Reakce na euridike:

TELEGRAMA - Imaginary Authors

Pozdní noc.

Skype.

Já tady.

On tam.

A mezi námi hranice...

Na potemnělé obrazovce vidím jeho unavené oči.

Ptám se: "Chceš zazpívat Malé kotě šlo na kutě příst?"

Neusměje se.

"Řekni mi, jak dnes voníš..."



Jako ručně vyráběný papír.

Jemný a vláknitý, číst ho můžeš dotyky svých prstů jako Braillovo písmo.

Čistý je.

Tabula rasa.

Přesto už je v jeho struktuře napsáno vše - neviditelným inkoustem, který voní po levanduli.

Voním jemně a tiše - jako opuštěné vosí hnízdo.

Jako dopisní papír, na nějž psal pradědeček dopisy za oceán, kam odplula jeho sestra, ještě pár těch listů mám, víš...

Takhle voním...

//Ano, tohle je vůně papíru - jemná, vláčná, nasládlá, dřevitá - s akcentem tišivé levandulové vůně, vnímám ji jako jemnější, něžnější a tišší variantu Comme des Garcons 2.//

​Podmanivý text i fotografie!

Líbí se mi flakón, ale vůni jsem nezkoušela a podle složení bych po tom asi ani netoužila (odepsala jsem ji předem kvůli absolutu levandule), ale když ji přirovnáváš k CdG 2, tak to budu muset napravit.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:49
Reakce na euridike:

slniecko A které CdG se líbí Tobě? //Promiň, jsem zvědavá...//
Mně osobně úplně nesedl snad jen Nomad Tea + Sticky Cake, vůně sama o sobě se mi líbí, jen není pro mě, nehodí se ke mně...

​No, takto z hlavy mi okamžite napadá ten Amazingreen a studená CdG 2....a z opačného súdka, ako som bola znechutená ich karafiátom.... musela by som si prejsť staré poznámky.

a mám "strašnú" dlhodobú dilemu, neviem, či chcem,valebo radšej nechcem vyskúšať ichvWisteriu hysteriu

Inak, to by som si teraz mohla dať za úlohu....dať si  všetky staré poznámky na policu

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:25

Luna Zagorsk mám, je nádherný... I Floriental se mi hodně líbí, srdeční záležitostí je ale CdG2 - a Tvoje recenze na ni je ...

Fleur Já tady levanduli nevnímám jako intenzivní akcent, je taková sametově inkoustová... Obecně mám raději levanduli jemnou, sladkou, suchou, tu výraznější, ostřejší a zelenější ve vůních nevyhledávám...

slniecko Tak u CdG2 se naprosto shodneme /ale já ji tedy nevnímám jako vyloženě chladnou/, i Amazingreen se mi líbí...
Wisteria Hysteria je krásná, tu musíš zkusit!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. března 2020 16:12

euridike sa po tom karafiáte bojím, že budem sklamaná

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. března 2020 16:16

euridike 

...jak na Tobě vůně CdG voní, jakou intenzitou.?

Na mně jsou dost intimní(Concrete, Copper, "2"),

jediný BlackPepper je intenzivnější. Ale není prostorovka, jen, když se přiblížím, tak někdo pochválí/cítí.

(mmch, je tak zvláštně příjemná, jiná, je mi v ní hodně dobře...)

A Tebou zmiňovaná Wisteria Hysteria - sloýžení nádherné, ale už si nepamatuji, co mě odrazuje, ale asi cena ještě vyšší než klasická řada...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2020 16:48

Miru No... Rozhodně to není vůně, která by šla výrazně do prostoru, ale není ani vyloženě intimní, tělová, jen pro toho, kdo se dostane do mé intimní zóny //když to vezmu podle dělení na proxemické zóny, tedy na nějakých 60 cm a méně//, spíš je to vůně osobní zóny - když vedle mě budeš sedět v tramvaji, mineš mě na ulici, tak tu vůni zachytíš - já mám třeba u CdG2 tu zkušenost, že při výraznější aplikaci už mi není tak vysoce příjemná, stává se s množstvím agresivnější, ale třeba Floriental ne, ten jen tak sladce ztěžkne...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. března 2020 16:57

euridike 

...při výraznější aplikaci...

Ty vůně jsou zvláštní, resp. na mně právě výraznější aplikace s temito vůněmi nefunguje...

...já nevím, přirovnala bych to ke zvuku - na rádiu, když otočím knoflíkem, tak zvuk zesílím, když se stříknu pětkrát Addictem, na někoho to bude příliš a i já ho vnímám intenzivněji(mně příjemněji).

Ale nastříkám si na kůži třikrát CdG a ony, ty vůně prostě voní na cca "5tku", na nic víc/na aspoň třeba "6tku" to nevytáhnu ani náhodou.

Ale je fakt, že třeba Copper při větší fyz. námaze jemně zintenzivní a když jsem v klidu, ona je taky relativně potichu, a někdy si zmizí úplně a pak se zas objeví...

A jaký je, prosím, ten Zagorsk?, jak voní.?

Prosím,Luna , napiš mi taky, jak ho vnímáš..?.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 31. března 2020 09:23

Miru Zagorsk je vůně opuštěného venkovského kostela. Kontemplativní, pro mě je jako aromaterapie, mám ráda jeho vůni kolem sebe, hlavně v zimě... //Ale třeba v jedné mé známé ta vůně vyvolává vyloženě úzkostný pocit, připadá jí temná, svíravá, vyloženě jí vadí - a chápu proč, pokud se někdo bude cítít úzkostně v tmavém venkovském kostele, kvůli přítmí, chladu, vůni dřeva, kadidla, kvůli syrovosti stavby samotné - tomu se asi Zagorsk moc líbit nebude...//

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 31. března 2020 11:27

ODEUR 71 CdG

Květy promoklé na kost, vodnaté, dužnaté, vodou nasáklé, ztěžklé a přesycené k prasknutí. Křupavá, vláknitá zeleň, v ní mýdlovitá bělost mámivě jedovatých květů, navinulé duběnky a červený roll-on Fa z devadesátek. Neonové světlo uvězněné v čiré vodě. Tak trochu Warhol. Tak trochu Joji a jeho Slow Dancing in the Dark. Výsledek syntézy růžového světla, železité vody a pop-art/urban něhy newyorského nočního klubu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:39

milacka Musím se optat - už jsi vyzkoušela South Bay?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:09

euridike áno, už mám čuch viac-menej v poriadku, večer pridám krátku recenziu, ďakujem ti za tip, v horúcom počasí urobí dobrú službu.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:59

euridike South Bay

Grapefruit v čistej prírodnej forme, osviežujúci, trpkohorký. Neskôr sa pridá kvetinový akcent frézie a záver je v rukách krémového santalu. Citrusová  letná drevitá vôňa, bez syntetiky s kratšou životnosťou. 

Offline jerry
Avatar
8974 příspěvků moje polička 31. března 2020 22:54

14 Iris Oriental/Iris Taizo (Pierre Guillaume/Parfumerie Générale) - horké balzámově kořeněné dřevo, jemná likérová sladkost s nádechem vanilky - taková adventní vůně. Gurmánské tóny postupně vyprchaly, koření se trochu utlumilo,ale dřevo macerované v vroucí ambrové pryskyřicí zůstalo - za ním se někde daleko schovává kousíček hodně sladké lékořice. Tohle je dobré, sakra dobré...

Desiria (Bvlgari) - růže s fialkami si ustlaly v hedvábí a přikryly se ledovým pižmem. Je to taková hladká a vysloveně líbivá vůně ve stylu Meteorites Le Parfum. Intenzita nevelká, výdrž taky žádná sláva.

slniecko ji v recenzi popsala stručně, jasně a výstižně jako "luxus pre zbytočne zakríknuté introvertky" . Souhlasím. Do puntíku.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 08:10

ad Copper a CdG2

Copper - pořád jsem přemýšlela, proč mi je tak moc příjemná, proč ji tak ráda(byť s nosem u kůže) nasávám, fetuju...

...asi proto, že mi něčím(podstatou, hloubkou.?.)

připomíná vůni - zelenější a paradoxně bez kůže - Cuir Beluga a něčím i Vanille Fatale

CdG2 - a tahle zas, spíše to otočím - od Toma Forda Metallique je jakousi vzdálenou, fordovsky "špinavější" variací na vůni CdG2, aneb zklidnění a čistota(nejen duše, ale i prostoru a vůbec...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 08:54

Miru To je zajímavé - CdG2 jsem opakovaně pořizovala a cítila se v ní skvěle (koření, štiplavost, lehkost, hloubka, příroda, koncentrace), Métallique jsem opakovaně zkoušela a vždycky nechápavě odložila (plast, tupost, povrchnost, syntetičnost, lenost). Ale já jsem nikdy neměla k Fordovi pozitivní vztah, žádnou jeho vůni jsem netoužila mít a ani nenosila (což není nic proti nim, ale působily na mě nějak hřmotně a hlučně, neunesla jsem je), tak proto mi to přirovnání připadá překvapující.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 08:57

Fleur 

...joo, píšeš to dobře... V podstatě to tak je...

...prostě Tom Ford je jiná civilizace oproti té východní...

Proto ty vůně tak vnímáš, v podstatě i já.

Resp. každá ta civilizace si udělá vůni na téma "čistota"(nebo cokoliv) tak, jak umí, zná...

Vůně Tom Forda vnímám jako "těžké"(v x rovinách), i jeho svěženky...

Vůně CdG, i v případě orientů, tak mají lehkost, jakoby levitovaly...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:12

Miru Úplně se mi teď po CdG2 zastesklo, kdyby někde byla za výhodnou cenu, tak se snad neudržím .