Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 11:01

Fleur No, možná by stála sada vzorků za hřích, abychom věděly, do čeho jdeme

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 17:47

Ako Floraiku? Tie vyzerajú naživo nádherne!!!

A majú ešte takú vymoženosť, že dve vône na layering obľúbenej, jednu na "odľahčenie" a druhú práve na "zhutnenie".

Už by som ich dávno mala objednané (vzorky), ale vždy, keĎ som ich chcela objednať, tak aspoň jednu nemali, tak som chcela vyčkať.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 18:46

Dve vzorky Unum, ktoré mi poslala gabucha a asi sa tej značke budem chcieť povenovať viac ...

Lavs

Soľ a aldehydové tóny. Potom studené, veľmi studené kadidlo. Trochu drevených tónov, ktoré postupne akoby "schnú" a a vyvynú, ostáva len vôňa akoby nadpozemského kadidla....skôr chladného, ale už nie tak studeného...pôsobí veľmi pokojne, akoby s odstupom a stálo a len veľmi pokojne a dlho slabne.

Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino Il Volto

Toto je dobré, toto je dobré!!! Strašne zaujímavá kombinácia bergamotu, galbana, korenia, niečo ako keby ste vymysleli citrisovú živicu a posypali ju trochou čierneho korenia. Potom prichádzajú na scénu slané morské tóny, malá trocha tabaku a kadidlo. Trochu úplne nesladkej škorice, drevá. Vyzerá to ako nesúrodá zmes a ...je to veľmi pekná a zaujímavá nesúrodá zmes....pôsobí sucho, nenápadne, ľahko odťažito. A každú chvíľu niečím prekvapí.

Ikonická Baccarat Rouge 540 od Maison Francis Kurkdjian

Čerstvé, skôr sladšie citrusové tóny prejdú do sladkej levandule. Potom chladné tóny dezinfekcie spolu s morskou vodou. Ešte trocha naplaveného dreva a odporúča sa. V podstate kríženec medzi kvalitným mainstreamom typu Mon Guerlain a nejakou umiernenou molekulárnou nikovkou. Vôbec sa nedivím úspechu.

A najnovšia 7753 od Histoires de Parfums

Príjemný, ale pomerne tradičný úvod "bergamot, korenie, galbanum" veľmi príjemne ozvláštňuje zeleň typická pre brečtanové lístie. Táto zeleň so silnými kvetinovými tónmu tuberózy a heliotropu vytvára mimoriadne zaujímavú a originálnu kombináciu, kde brečnan krotí (hlavne) tuberózu a tuberóza poľudšťuje dužinatý brečtan. Základ je príjemne sucho drevinato zelený, s dobiehajúcou hlavnou dvojicou.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 19:20

slniecko Lavs je moooc pěkná kadidlovka...a drží!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 09:07

Malé nakoukání //ano, dívala jsem se na Borata// do dílny Cecile Zarokian...

STAIRWAY TO HEAVEN Jul et Mad

Pomněnková čistota...

Vůně nebeská - protože vzdušná, lehká, éterická, větrná, čistá, svěží, povznášející, je v ní život, svoboda a naděje. Ale tahle vůně ví o existenci země. Je vysoko, nevidí ji, ale ještě si ji pamatuje, to pěkné z ní – měkkou jarní půdu mezi růžovými keři, její vlhkou a tmavou šťavnatost po dešti i následné suché sládnutí.

Vůně pro Sixtinskou kapli a letmé dotýkání Boha a člověka.

//Stairway to Heaven = vzdušné citrusy + vláčně zemité kosatcové máslo + šťavnaté černé bobule, které na slunci tiše vysychají a sládnou//



REMEMBER ME Jovoy Paris

Masala chai.

Plnotučným mlékem se prohnala minerálně slaná pára islandského gejzíru, vyšlehala ho v oblak pěny, který byl prodchnut a provoněn kardamomem, hřebíčkem a medovou esencí černého čaje. Prostě skvělost. //A to prosím nejsem na „jedlé“ vůně...//



CIO CIO SAN Parfums MDCI

Jako kdyby…

Jako kdybych byla šťastná a jarní a bezstarostná, jako loni touto dobou, tam a s ním, bylo tu, není tu, ale vzpomínky – pocity zůstaly, jako zrůžovělý linoryt, v každé buňce, v každé krevní destičce…

Jako kdyby se ty nejrůžovější velkokvěté pivoňky, ty marnotratné bonvivánky – těžké hlavy ozdobené drobnými třešňovými kvítky, bezbřeze opíjely silným čajem s citrusovou šťávou. Bezstarostně jim je, šťastné jsou, mají svůj nektar, každá z nich se cítí jako sama Afrodita, pro tuhle chvíli na ničem jiném nezáleží…

//Cio Cio San = velkokvěté růžové pivoňky + třešňové kvítky + oolong s citrusovou šťávou//



AURA SUBLIME Bijon

K této recenzi proběhla drobná mezistátní anketa.

Když se řekne "vanilka“, tak mě napadne...

Radek: "No samozřejmě vanilkový rohlíčky! A nebo ten máslovej krém s pravou vanilkou z lusku, jak ho dáváš do piškotovýho dortu, ten je báječnej..."

Etienne: "Vanilkové latté macchiato, hodně vanilky, málo cukru, vzít si v zimě sklenici mezi prsty a dívat se z okna, jak sněží. Nebýt u toho sám. Nebo ano, ale nesmí to bolet, vždyť víš..."

Rebecca: "Vanilkové mýdlo, to mě napadlo jako první, protože ho teď mám doma. A v létě mámina vanilková zmrzlina, dělá ji ze smetany a žloutků, je přímo nebeská. A vanilková svíčka Diptyque, co jsme obě dostaly k Vánocům od Lucie, tu si musím koupit zase, ta nemá chybu..."

Chápu a rozumím. Všem. Vanilka bourbonská i madagaskarská, prašná i krémová, sytá i lehká, sladká tak akorát, v mýdlových bublinách v umyvadle i na dezertní lžičce. Každá může být skvostná, báječná a nezapomenutelná.

Moje vanilka je ta kouřová, co pomalu a tiše stoupá vzhůru jako hlas Otise Reddinga, když zpívá "… a change is gonna come ...".

Otisky všech těchto podob vanilky v sobě nese Aura Sublime. Netuším, jak je C. Z. dokázala stvořit a prolnout do sebe - ale stalo se. Bravo!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 09:08

slniecko Tvoje recenze mi vždycky udělají radost...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 09:31

euridike 

...krásné recenze!, a všechny popisované vůně bych brala...

(jen by musely mít ale výraznou intenzitu a výdrž. S tím poslední dobou bojuji dost...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 09:46

euridike 

Zrovna předevčírem jsem vzorek Remember Me znovu vyštrachala a definitivně se rozhodla, že jakmile spotřebuju Aura Sublime, půjdu do ní jako do její čajové variace.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 09:46

...mimochodem - máte někdo zkušenost z eshopem MYSKINO.?

Mají dost zajímavých vůní...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 09:46

Miru Stairway to Heaven na mé kůži moc výdrž nemá - je v tomhle ohledu tak nějak průměrná, Aura Sublime i Remember Me jsou na tom v tomhle ohledu výrazně lépe, Cio Cio San je krásná, výrazná a "dlouhotrvající" hlavně na jaře, v mírném teple, chlad jí nesvědčí, utlumuje ji až příliš na můj vkus...
A děkuju...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 09:51

wendulka Remember Me je fakt moc pěkná - vkusná, nepodbízivá, výrazná - ale příjemná... Mně se ještě víc líbí Aura Sublime, obvykle nejsem na vanilkové vůně, ale tahle je úžasná...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:11
Reakce na euridike:

STAIRWAY TO HEAVEN Jul et Mad

Pomněnková čistota...

Vůně nebeská - protože vzdušná, lehká, éterická, větrná, čistá, svěží, povznášející, je v ní život, svoboda a naděje. Ale tahle vůně ví o existenci země. Je vysoko, nevidí ji, ale ještě si ji pamatuje, to pěkné z ní – měkkou jarní půdu mezi růžovými keři, její vlhkou a tmavou šťavnatost po dešti i následné suché sládnutí.

Vůně pro Sixtinskou kapli a letmé dotýkání Boha a člověka.

//Stairway to Heaven = vzdušné citrusy + vláčně zemité kosatcové máslo + šťavnaté černé bobule, které na slunci tiše vysychají a sládnou//

​Kouzelné! Pořídila bych si ji i naslepo.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:11

wendulka 

Vendulko, prosím Tě, vynašla jsem si, že jsi zkoušela vůni

Encens Asakusa...

...je měkká a aspoň trochu sladká nebo nasládlá.?.

(už konečně vím, co chci - sladké pižmové kadidlo...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:14

Miru Nasládlá určitě, ale nejsem si jistá, zda by pro tebe nebyla svojí intenzitou příliš mdlá...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:18

wendulka 

...chjo...

Nevím, co mám s kůží, asi stárnu...

BlackPepper je intimní(Concrete, Copper, CdG2 taky a ke všemu drží cca dvě hoďky max) 

a drží tak asi čtyři hodiny.

Taky jsem si vzpomněla, že mi moc voněla Désert Marocain od Tauera, ale aby na mně teď taky nebyla stydlivá až příliš...

Děkuji!.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:19

wendulka 

...no a tak, napadlo by Tě, prosím, nějaké nasládlé pižmové/teplé, měkké kadidlo, co je výraznější.?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:23

Miru 

Tak ono to nemusí být jen kůží a věkem už vůbec ne, těch faktorů kromě nosu bude určitě víc. Jak jsem psala už dřív, já teď řadu vůní vnímám mnohem intenzivněji než dřív.

Hele ale ten Tauer není špatnej nápad, ta bude teď s přicházejícím jarem a létem skvělá i skrze tu intenzitu.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:24

wendulka 

...tak dík...

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:28

euridike Cio Cio San... růžová pivoňka... to je něco pro mě... jdu hledat, kde by se dal objednat vzorek.

Offline clothilde
Avatar
1779 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:30

Fleur 

euridike 

slniecko 

wendulka Luna 

píšete krásné recencze na vůně