Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. října 2019 14:58

daniela Já jsem si Angélique vzala tenkrát omylem na dovolenou a v tom teple byla nádherná. Do té doby jsem ji taky nosila jen v zimě. 

Ke Guerlainům se pořád průběžně vracím. Mám spoustu nových vůní, novinek, nikovek, ale Guerlain je pořád láska.

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 02. října 2019 15:02

Renusatko Ano, i pro mě je Guerlain jednička. A Jicky je láska .

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. října 2019 15:26

Renusatko Tak to byl dobrý dovolenkový omyl

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 02. října 2019 16:13
Reakce na daniela:

domenica Trochu to pokulhává, nad tím jsem taky přemýšlela, jak to napsat

Zahrádka Daniely Andrier mi připadalo takové neguerlainovské, ještě jsem uvažovala nad možností zahrádka u La Maison Guerlain... nakonec jsem tam přece jen napsala Jean-Paula - teoreticky by mohl v důchodu zahradničit a pěstovat suroviny pro "svůj" podnik

​jasně, mohl... jen ten "jeho" podnik už je bohužel jiný.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 02. října 2019 16:21
Reakce na andry:

daniela oni taky v L'Art et la Matiere v poslednich letech nevydavaji nic moc svetobornyho mi prijde. Libivy, dobre zpracovany - a nudny (asi tak po Myrrhe et Delires mam na mysli).

​Tak vyloženě světoborných počinů v posedních letech - napříč značkami - je jako šafránu, řekla bych. A Néroli Outrenoir, Joyeuse Tubéreuse a Embruns d´Ylang mi nepřijdou nudné... patří mezi vůně, u kterých pokaždé když se k nim vrátím z jiných parfémových končin, cítím velmi slušnou kvalitu a nenudím se... extra se nenudím u Embruns d´Ylang.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. října 2019 16:58

daniela Tonka je taky krásná!

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 03. října 2019 09:56

domenica rozumím, vždycky to bude věc názoru (a napříč značkami máš úplnou pravdu)

Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 03. října 2019 21:29

Privé Orangerie Venise (Armani) - na malé kousíčky rozkrájená grepová kůra promíchaná s grepovou kůrou kandovanou. Po rozvonění svěže zelená vzdušná chyprovka ve stylu Cristalle EdT. Jen ten konec v podobě nasládlého cedru s ambrovou sladkostí má sklon k lacinosti, ale každopádně je to vůně hodně povedená.

Oud Ambroisie (Lancôme) - nakyslé dřevo, santalová růže, ovocný bonbon a medová pačuli. Jsem z ní na rozpacích - zřejmě pokus o arabku pro evropské nosy, ale je to nakyslé, řídké, nepříliš uspořádané, trochu syntetické.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:04

Děkuji milým dámám prďola a Korsičanka za možnost vyzkoušet vzorečny vůní Solstice Scent

Bylo to velmi příjemné zkoušení. Tedy až na tu čokoládu, ale to je můj osobní problém

Sun - Warmed Honey

První dojem medově pronikavý podobně jako Noora - Swiss Arabian.

Více pomeranče než Noora. Meruňkový džem s kandovaným zázvorem. Jemná a sladká. Pro mě vítěz testu.

Library

Jako arabský mukhallath - směs bylin, šafránu a dřev s výrazným cedrem a santalem.

Kouřové dřevo.

Night Watcher

Výrazné nahořklé byliny. Rozkopaná hlína, vlhké kořínky trávy. Jalovec a snad i trocha oudu.

Temně zemitá. Po chvíli se přidává ovocně citrusový tón a všechna ta temnota se překlopila v ovocný sad na podzim, kdy barevné listí už pomalu padá do trávy plné rosy.

Victorian Tea Room

Vitacitový prášek, který jsme si v dětství ve škole o přestávce sypali na dlaň a lízali jako pochoutku (dnešní mladá generace už neví, o čem je řeč). Pak to začalo vypadat nadějně..silný černý čaj s citronem. Bohužel do toho čaje napadala spousta sladkých ovocných bonbónů a vrátil se vitacit.

Quiet Night

Věrná vůně dětského olejíčku Aviril - levandule s heřmánkem.

Black Forest

Smrt čokoládou. Čokoláda tabulková i kakaový prášek. Čokoládová pralinka s višňovou náplní. Ostatní uvedené složky se k mému nosu vůbec nedostaly.

Smoky Mountain Mallow

Uzený černý čaj s labdanem. Kouř z udírny za sychravého podzimního dne, kdy běžíte v chladném dešti přiložit bukové poleno a honem se vracíte zpět do tepla ke kamnům a k horkému čaji.

Zajímavá vůně, ale nedovedu si představit, kam bych ji nosila.

Full Dark

Příjemná oudovka s růží a šafránem. Komplexní a hladká vůně, ze které nic nevyčnívá. Podle názvu jsem čekala něco úderného a cítím spíš aromaterapii.

Wolf Spirit

Lesní vůně. Rozemnuté jehličí, kůra, cedr a santal. Svěží vůně lesa za slunečného dne.

Old Havana

Akvatický tón spolu s tabákem a cedrem, v základu trocha vanilky. Vodní tón mě dost ruší a spolu s tabákem způsobuje "houbový efekt", který nemám ve vůních ráda.

Violet Truffle

Zase čokoláda, podobně jako v Black Forest. Jen je ještě oslazená. Nedá se jí uniknout, připadám si, jako bych nosem srkala granko z červeně puntíkovaného hrnečku z televizní reklamy.

Kde je ta fialka?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:15

Martula Otevřela jsem v pravý čas:) Tleskám tvému rozboru

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:24

Martula I já moc díky na další "pohled" na 2S vůně

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:28

prďola To já moc děkuji No, některé mi daly trochu zabrat Ale minimálně Sun Warmed Honey, Wolf Spirit a Full Dark se mi líbí hodně.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:45

Suédois - Euphoryum Brooklyn

Sladká vůně kůže. Není to kožená bota či kabelka. Nic "mrtvého". Tohle je živá a teplá kůže, jako když položíte ruku na šíji koně (hřbet kočky, hrudník muže..každý si dosaďte, co je vám nejpříjemnější) a cítíte, jak hřeje, jak se pohybuje dechem a tlukotem srdce. Živočišná vůně kůže se sladkou smetanou a mléčným santalem.
Je potřeba přečkat brutální začátek, který mi připomíná jódovou tinkturu. Trvá to jen krátce. Pak už nádhera.

A vizuály k této vůni mluví za vše

(Zdroj: http://euphoriumbrooklyn.com/wp-content/uploads/2015/06/Suedois_EB_Male_2.jpg

http://euphoriumbrooklyn.com/wp-content/uploads/2015/06/Suedois_Deer_1.jpg)

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:50

Martula z toho, co píšeš, se dá tušit, že to schwarzwaldský dortík neustál zrovná se ctí na mě se naštěstí zvrhne do krásně šťavnaté tabákovky a to já moc ráda

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. října 2019 11:56

Martula Jé, tou Suedois jsi mě hodně nalákala . Kde se dá vyzkoušet?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 05. října 2019 12:36

blackviolet riskla jsem naslepo flakon z Lulua a vyšlo to. Jinak vůbec nevím, jak se ke značce bez cla dostat. Jestli chceš, pošlu vzorek. Napiš SZ

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. října 2019 21:43

Parfums de Nicolaï: Baïkal Leather Intense 

Tuto vůni jsem si představovala úplně jinak. Patricia Nicolaï mluvila o inspiraci Cuir de Russie, takže jsem čekala pořádnou ruskou kůži s nějakou tou sibiřskou přírodou, navíc třicetileté výročí založení firmy, to už jsou očekávání velká.

Přes svůj název nejde o koženou vůni. Trochu kůže tam je, ale spíš jen jako podkres ostatních složek. Z nich je na začátku sladké yuzu se svěže zeleným bylinkovým tónem, potom trochu zakouřeného jehličí a guajakové dřevo. Nechybí fialka s krásným zemitým kosatcem, které jsou okořeněné šafránem, a v této chvíli se ukáže i kožený, spíše semišový tón. Všechno je zaoblené pižmem a tonkou s vůní sena.

Pro mě je to pěkná lesní vůně, jen ten název je poněkud zavádějící.

Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 07. října 2019 10:05

Irina (Bvlgari) - lehoučké a něžně éterické květinky v podobě pudrem poprášeného mýdélka. V dojezdu pak nasládlý svěže ovocný tón, působící až trochu nepatřičně. Velkou slabinou je ovšem intenzita. Tělová voda za cenu exkluzivky....

Blamage (Extrait de Parfum) (Nasomatto) - studená kamenná podlaha posypaná sladkým pepřem a poházená kusy dávno vysušeného dřeva s tušenými zbytky kouřové pryskyřice. Rozvoněla se do zvláštní hořkosladké podoby - něco jako suchá andělika zakápnutá sirupem. Zvláštní a krásná...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. října 2019 10:51

Noc v Ománu - Une Nuit a Oman

https://alibi-notes.webnode.cz/l/une-nuit-a-oman 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. října 2019 10:52

Martula ty vizuály i popis Euphoryum Brooklyn jsou moc lákavé :-)