Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 19:40

Korsičanka i na mně. To jsme nakonec s alibi říkaly obě, že necítíme žádnou přidanou hodnotu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 19:43

Renusatko Na mně naštěstí ne. Já vůni cítím jako odlišnou, leč odlehčenou Tauerovku, což mě příliš netěší. Ale nemůže být každý den svátek, no.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 19:44

Korsičanka Asi se tentokrát nekonalo nadšení u nikoho. Nebo si neuvědomuju, že by někdo uvažoval o nákupu.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 21:37

Arte Profumi: Attar Davana 

Živočišné kastoreum udělá z této květinovky vintage klenot. Ano, takhle si představuju parfém. Žádné osekané líbivé vodičky nebo syntetické molekuly. Tohle je vůně, kterou bych nazvala plnokrevnou. Tuberóza sekundovaná mechově zelenou davanou s jemným ovocným podtónem, později i trochou krémového jasmínu. A kastoreum je tady jako takový příjemně kožený tón. Že má tato vůně celodenní výdrž, ani nemusím zmiňovat.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 21:55

Korsičanka Renusatko  bohužel, Tauer mě  tentokrát zklamal 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. října 2019 12:23

Dnes prozkoumávám II Trudon a nevycházím z údivu. Složení píše listy, červený pomeranč, borovici a pepř. Já cítím zeleň (ok, to by se shodovalo), ale s mátou. Pomeranč nikde. Pak mech a lískový oříšek. Dobře, v této fázi je tam i pepř, ale kde je ta borovice a co tam dělají ty věci, co tam ani složení ani žádná z recenzí v datbází nepíše? Asi mám divný nos, chemii nebo obojí, ale špatný to vůbec není...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 01. října 2019 17:07

daniela ta recenze na Angelique Noire je naprosto výstižná

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 01. října 2019 18:18

andry Děkuju

Dneska jsem se s ní navoněla a připadala si jako "za starých časů", kdy jsem začala objevovat parfémy a zrovna Guerlain mě chytl hodně za srdce. V posledních letech tyhle exkluzivky docela zanedbávám

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 01. října 2019 18:26

daniela A Rose Flash se ti taky povedla, jen ta fáze, kdy ji necítíš..., ta je dost neuvěřitelná

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 01. října 2019 18:40

Korsičanka No fakt, voněla jsem se teda ze vzorku (z Vavavoom), ale několik střiků a pak jsem se musela pořád převoňovat.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 01. října 2019 22:36
Reakce na daniela:

andry Děkuju

Dneska jsem se s ní navoněla a připadala si jako "za starých časů", kdy jsem začala objevovat parfémy a zrovna Guerlain mě chytl hodně za srdce. V posledních letech tyhle exkluzivky docela zanedbávám

​Angélique Noire je božská... už spoustu let.  Jen to v tomto případě není tak Jean-Paulova zahrádka, resp. zahrada , ale zahrádka tvé jmenovkyně - za vůní stojí Daniela Andrier, ve spolupráci se Sylvaine Delacourte.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. října 2019 08:27

domenica Trochu to pokulhává, nad tím jsem taky přemýšlela, jak to napsat

Zahrádka Daniely Andrier mi připadalo takové neguerlainovské, ještě jsem uvažovala nad možností zahrádka u La Maison Guerlain... nakonec jsem tam přece jen napsala Jean-Paula - teoreticky by mohl v důchodu zahradničit a pěstovat suroviny pro "svůj" podnik

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 02. října 2019 08:31

daniela To by mohl. Také se mi ta představa líbí.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. října 2019 08:37

černá káva Ještě by mohl zahradničit Thierry Wasser, ale ten má zatím do důchodu daleko

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 02. října 2019 08:40

daniela Škoda, no. Ale hned jsi mě inspirovala a musela jsem se navonět Angelikou

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 02. října 2019 09:30

daniela oni taky v L'Art et la Matiere v poslednich letech nevydavaji nic moc svetobornyho mi prijde. Libivy, dobre zpracovany - a nudny (asi tak po Myrrhe et Delires mam na mysli).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. října 2019 13:31

daniela Angélique Noire je kouzelná vůně. Poznala jsem ji asi před deseti lety a byla jsem z ní tehdy doslova paf. Schovávala jsem si dlouho prázdnou vialku a chodívala ji očichávat. 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 02. října 2019 14:04

daniela Koukám, že jsi oživila Angélique. Už jsem ji taky dlouho nevytáhla a musela jsem si ji připomenout. Ten popis je krásný. Já jsem ji dost používala jedno léto a mám ji spojenou s pěknými vzpomínkami.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. října 2019 14:27

andry Tak hlavně že tam zůstávají některé z dřívějších vůní (třeba Bois d'Arménie nebo Cuir Beluga)

Dalia Takhle jsem chodila očichávat prázdnou plastovou vialku od Guet-Apens, jako fetišista doma u skříně

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. října 2019 14:29

Renusatko Vidíš to, mně připadá tou čokoládou spíše zimní, skoro vánoční

Letos asi vytáhnu (po letech) Tonku Impériale...