Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 20. března 2019 20:41

L'Eau d'armoise (Serge Lutens ) - Suchý pelyněk s čerstvě otevřenou krabičkou antiperlí a závanem lékořice, po rozvoněný pelyněk utržený a pomalu ovadající až do podoby postupně se ztrácejícího ledového pižma. Je to pěkné, leč intenzita a výdrž jsou miniaturní.

Interlude Man (Amouage) - suchý prach smíchaný s jemně pudrovým sladkým pepřem a novým kořením, temný kouř a po chvíli ještě ambrově dřevitá sladká zakouřená pryskyřice. Je horká a temná jak cesta do pekla. Ovšem cestou lze minout ještě dávno vyhaslé ohniště s ohořelým dřevem a zapomenutou kůží, ve které zbyl ještě kousek jejího původního majitele. Drsná vůně pro drsné chlapy...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. března 2019 18:25
Reakce na jerry:

L'Eau d'armoise (Serge Lutens ) - Suchý pelyněk s čerstvě otevřenou krabičkou antiperlí a závanem lékořice, po rozvoněný pelyněk utržený a pomalu ovadající až do podoby postupně se ztrácejícího ledového pižma. Je to pěkné, leč intenzita a výdrž jsou miniaturní.

 

​Tak jsem za ní dnes vyrazila do Douglasu, když jsem včera viděla, že už ji máš orecenzovanou. Přistoupila ke mně blond paní prodavačka s obligátním s čím mi může pomoci, co hledám. I odvětila jsem jí, že novinku od Lutense. Pochopitelně jsem to vzala z opačného konce, takže byla až jako poslední. Paní prodavačka na mě spustila, že všechny ty vůně jsou nové. Tak jsem jí s úsměvem odpověděla, že opravdu nové nejsou, jen některé byly dříve dostupné pouze v Paříži anebo v jiném typu flakonu - aspoň tu Gris Clair nebo L´Eau de Paille by si mohla pamatovat.

Načež tedy pokračovala a trvala si na svém, že Douglas má všechny teprve 14 dní.

Tak jsem to vzdala, s úsměvem poděkovala, stříkla si vůni na ruku a raději jsem rychle odkvačila.

A k samotné vůni. Ten pelyněk na začátku je vskutku nádherný. I ty antiperle. Jenže jak potom začne uvadat, tak mi tam vlezou minerální tóny a rozvoní se na mně do podoby měsíčkové indulony se zbytky usušeného pelyňku a to už tak úplně nemusím. Ale určitě jí dám znova ještě šanci v teplejším počasí. To na mně tyhle hořké bylinkové vůně fungují většinou lépe.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 21. března 2019 18:57

wendulka , antiperle jako v Ormonde Woman?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. března 2019 19:38

zdensy Já antiperle v Ormonde Woman neměla.--

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 21. března 2019 20:55

Rose Rouge od VCA - byla jsem zvědavá, ale z výsledku jsem poměrně rozpačitá. Růže se v té marmeládě hodně ztrácí, vůbec bych si netipla, že jde o vůni z exkluzivní řady. Možná bude mít zajímavější vývoj ve větším teple.

Online jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 21. března 2019 22:32

wendulka 

Pro mě je problémem ne-intenzita a ne-výdrž - dneska jsem ji měla na sobě (na sluníčku bylo cca 20°C) a pořád to s výdrží nebylo nic moc. Tak si na celý flakón asi nechám zajít chuť 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. března 2019 22:53

jerry To je pravda. Stříkla jsem jí na sebe kolem páté a vnímala jsem ji jen do konce zpráv. Teď už cítím jen zbytky, když si ruku narazím přímo k nosu. Ale tak zase od kolínské asi nelze v tomhle ohledu víc čekat...

Online jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 21. března 2019 22:56

wendulka 

To máš pravdu...akorát za tu cenu by člověk čekal víc.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. března 2019 23:03

jerry Tak to každopádně. Pokud ji srovnám s těmi prvními třemi "vodami", tak je poznat, že ta propracovanost jde postupně dolů.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. března 2019 08:40

Fleur Já tedy RR koupila, neboť výdrž bylo to, co se ukázalo jako naprostá priorita vůně. Od večera do rána a bez problémů další den.  Ale protože po ní kamarádka toužila víc než já, nechala jsem jí ji

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 22. března 2019 11:19

Korsičanka Mně připomíná takové ty lákavě vyhlížející džemy s obrázkem šťavnaté jahody a s přesvědčivě vyhlížejícími kousky ovoce i se zrníčky uvnitř. Ovšem když ochutnáš, cítíš jen cukr, cukr, cukr...

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. března 2019 11:21

Fleur Asi máte pravdu, vy odbornice, které jste ji zavrhly, ale mně přišla roztomilá...Jenže pak jsem si uvědomila, kolik mám vůní a jaké pecky...a bylo vymalováno.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. března 2019 11:30

Dnes zkouším nově přišedší vůně Nasomatto - Pardon a Absinth. Obě jsem prubla kdysi dávno v Ingredients: Pardon zavrhla kvůli pánskému drydownu a vzorek Absinthu rychle darovala ještě na arome, neboť ten sklep v úvodu nešlo vydýchat.

A dnes: Pardon - jemně alkoholově navinulá nevinná vůně, na chlapovi asi vzbuzující vášeň.

..ale Absinth! Značka opět překvapila - zase jiný typ vůně s bylinkami a sladším dojezdem - nevím, nevím, zda odolám

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. března 2019 22:49

Sospiro: Laylati 

Hladká a krémová orientální vůně. Kořenité tóny s jemným pačuli jsou zamíchány do pižmově vanilkového krému, orient se v něm připomíná jen trochou zakouřeného dřeva a tabákových květů.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. března 2019 16:04
Reakce na Fleur:

Korsičanka Mně připomíná takové ty lákavě vyhlížející džemy s obrázkem šťavnaté jahody a s přesvědčivě vyhlížejícími kousky ovoce i se zrníčky uvnitř. Ovšem když ochutnáš, cítíš jen cukr, cukr, cukr...

Mně Rose Rouge vyhovovala nejvíc v teplotách kolem nuly. To jsem cítila i tu růži. Teď už je na ni moc teplo, tak jsem odstřik raději odložila.

Nicméně s tou marmeládavostí souhlasím ovšem s tím rozdílem, že já tam tu marmeládu měla v zimě poctivou.​

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. března 2019 16:36

Fleur Korsičanka wendulka Pro mě RR není vůně do tepla. Jedině chladný podzim a zima jí podlě mě sluší. Měla jsem ji teď v týdnu dva dny na sobě, kdy v mrazivém ránu byla fajn, ale během dne už mi v tom teple vadila.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:28

Hummingbird od Zoologist

Tohle je neskutečně něžná vůně a moc se mi líbí navzdory tomu, že omamné květinovky se sladkým ovocem většinou míjím obloukem.

Můj kolibřík je perleťově růžový a zdá se, že vyletěl z kouzelné pudřenky: při kmitání křídel kolem sebe víří pudrový pyl z kvetoucích stromů a světle fialového šeříku. Tohle je vůně exotické snové krajiny, jako kdyby ji namaloval Henri Rousseau. Dozrává tam sluncem prohřáté ovoce, které chutná jako sklenice medu rozpuštěná ve třech lžičkách lipového čaje; rostou tam obří pivoňky, v jejichž stínu cinkají drobné konvalinky; a za tou bujnou vegetací může být klidně cokoliv, třeba i vodopád se slanou mořskou vodou. Když mezi jejími kapkami kolibřík střelhbitě proletí, stane se z něj plameňák, protože v pohádkách, na obrazech a ve vůních je možné úplně všechno.

Kolibříka bych si uměla představit na romantické nevěstě. Navzdory výraznosti ingrediencí to není nijak otravná vůně, i té sladkosti je tam v kolibří porci, jako celek působí velmi vytříbeně a elegantně.

Online Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 24. března 2019 10:08

Fleur 

...to zní nádherně!..

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 24. března 2019 10:41

Fleur ten obraz jsi namalovala nádherně

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. března 2019 10:42

Fleur Překrásný popis.  Dávám okamžitě do "chci zkusit"