Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 10. března 2019 17:45

janejane 

...jo, je. Ale tehdy mi to připadalo jako lahodný luxus

Offline Korsičanka
Avatar
12837 příspěvků moje polička 10. března 2019 18:45

janejane Jenže to je právě na vůních krásné - některé působí na někoho disharmonicky, jinému to nevadí. Pro mě nemusí být všechny vůně harmonické, to bych vnímala jako uniformitu.Taky náladu mám někdy na hladivou a jindy na provokativní.

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 10. března 2019 18:52

janejane Prosím, když zmiňuješ Rose de Petra, nemáš tip, kde se dá vyzkoušet, příp. koupit vzorek? Díky

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 10. března 2019 19:45

999 Mám vorek z ALZD 

https://www.ausliebezumduft.de/stephane-humbert-lucas-777-rose-de-petra.html

ale dívám se na datum...8/17, , to už asi nemám odvahu posílat

Pokud by tam někdo objednával, tak se přidat.

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 10. března 2019 19:47

janejane Díky :-)

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 10. března 2019 19:51

Korsičanka neprotestuju a užívej si ji!

Offline Korsičanka
Avatar
12837 příspěvků moje polička 10. března 2019 20:02

janejane Díky!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. března 2019 23:47
Reakce na alibi:

"já chci být jen normální holka!" řekla, a znělo to, jakoby z ní unikal vzduch. na tváři stále stejný překvapený výraz, ústa jak v křeči našpulená do O. shovívavě se na zastaralou loutku podíval, ale nepřestal si prohlížet stránky čínských e-shopů. vybere si tam novou, lepší, se sametově hebkou kůží z termoplastického elastomeru.    

fucking fabulous (tom ford)

​Dobrý!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. března 2019 23:51

janejane Co se týče vnímání Soleil de Jeddah, máte pravdu oba. Je to tam všechno.

Miru Aha, tak proto jsem ji také vyhlížela na Tvojí poličce marně. No napadá mě, že buď se ti změnilo vnímání od té doby anebo reformulovali...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 11. března 2019 06:00

wendulka 

...no, minimálně vnímání se mi změnilo určitě, to vím...(i podle jiných vůní)

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 11. března 2019 11:31

...tak po pár letech znovu,

a nemají absolutně žádnou šanci ostatní vůně, co zkouším a mám je rozetřeny po pažích, protože mezi nimi je - 

Jasmin Rouge Tom Ford

je prostě nádherný...

Živočišný, ženský, s erotickým nábojem, čerstvý, hebký, nadýchaně krémový a současně svěží, jakoby gardeniově jemně  mazlavý, hedvábný a hřející, elegantní a moderní, křehký a hluboký...

(...no, slušel by mi...)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 11. března 2019 13:33
Reakce na alibi:

"já chci být jen normální holka!" řekla, a znělo to, jakoby z ní unikal vzduch. na tváři stále stejný překvapený výraz, ústa jak v křeči našpulená do O. shovívavě se na zastaralou loutku podíval, ale nepřestal si prohlížet stránky čínských e-shopů. vybere si tam novou, lepší, se sametově hebkou kůží z termoplastického elastomeru.    

fucking fabulous (tom ford)

 Plast ani nic podobného tam nemám, přesto mě vůbec nezaujala. Na tu Lost Cherry jsem se v Douglasu ptala taky a řekli mi, že možná během března. Předpokládám, že cena bude šílená. Ta FF byla přes 7000 ne?

Offline Korsičanka
Avatar
12837 příspěvků moje polička 11. března 2019 14:10

Renusatko To jsem ráda, že nebudeme v Brně vonět stejně Chybělas... Písni SZ.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 11. března 2019 15:46

José Eisenberg:

Cuir D'Orient Secret VI: Je starou známou vecou, že parfumérsky priemysel v Grasse vznikol v náväznosti na priemysel kožiarsky, predovšetkým teda rukavičkársky. A táto vôňa akoby to pripomínala. Veľmi jemná koža, ako mäkkulinké kožené rukavičky, v spojení s veľmi peknou, takmer klasickou kvetinovou vôňou. Celé to má veľmi ženský a kultivovaný nádych. Takto nejako si predstavujem, že mohli kedysi voňať rukavičky navoňané parfumérmi z Grasse. Teda skôr, než si ich dala nositeľka na seba. Nie je na nich totiž ani stopa púdru.

Cuir D'Orient Secret VI Homme: Rovnaká mäkkulinká koža ako v dámskej verzii, ale je jej kus väčšia nálož. A viac vyniknú drevá. Veľmi pekná, veľmi elegantná, viem si ju predstaviť tak na konzervatívnom gentlemanovi, ako aj na elegantnej dáme. Má väčšiu prieraznosť ako dámska, ale kratšie drží.

Tak a týmto mám túto kolekciu za sebou a musím skonštatovať, že je nenápadne zaujímavá. Aj vyznením, aj spracovaním - veľmi ma bavila tá hra s rovnakými zložkami v rôznych prevedeniach.

a ako bonus som skúsila

Bvlgari:

Rubinia: Ruža, neruža. Podvedome hľadám ružu, nachádzam skôr ružovú marmeládu, predstavujem si tmavotmavú ružu a márne. Nie, nie je tam a ani tam by nemá, len jednotlivé zložky vytvárajú očný klam, ako keď na obrázku zrazu vidíte niečo, čo tam nie je, nemalo tam byť a ani autor to tak nezamýšľal. Asi. Je to veľmi pekná vôňa, skôr sladká, ale nie lepivo, vyvoláva pocit tepla, luxusu a elegancie. Asi ako rubínový náhrdelník.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 11. března 2019 17:39

slniecko možná jsem pozadu, voním si jen šálu, ale po přečtení tvých recenzí si začínám vonět i rukavice. Škoda jen, že už je asi brzy odložím. A včera jsem si ze vzorku navoněla toaletní tašku, kterou nosím v kabelce, a dnes usilovně přemýšlela, kdo v práci tak příjemně voní. Odkud se vůně vzala mi došlo až při odchodu 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 11. března 2019 19:29

janejane to je milé 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 11. března 2019 19:40

jsem konečně přes víkend aspoň chvilku čmuchala:-) jen tak letmo, ale vůně opravdu povedené, první dvě bych považovala za dámské, druhé dvě vysloveně pánské

Jacques Fath Fath's Essentials: 

Bel Ambre

nádherně kořeněná, sytě sladce medová a lehce ovocná vůně. připomíná mi shalimar (edp) dobrá výdrž, krásná vůně!

Curaçao Bay

chutná, krásná plážová unisex... která brzy zesládne a skutečně připomíná likér Curacao. mňam!:-) a s kokosem... 

Green Water

pěkná pánská voda po holení s citrusy, ty se sypou na trávník vysychající po letním dešti, zmoklo i předtím dosušené seno které začlo trochu tlít

Vers le Sud

písek a moře a ohlazené kameny plné chaluh, sůl, chladný vítr a citronáda s ledem.. kostky cukru připravené na její oslazení se vysypaly do písku aniž jsme je stihli ochutnat, cítím jen bílou hladkost a tušenou sladkost, na jazyk se ale nedostane

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 13. března 2019 15:22
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. března 2019 18:21

jsem konečně přes víkend aspoň chvilku čmuchala:-) jen tak letmo, ale vůně opravdu povedené, první dvě bych považovala za dámské, druhé dvě vysloveně pánské

Jacques Fath Fath's Essentials: 

Bel Ambre

nádherně kořeněná, sytě sladce medová a lehce ovocná vůně. připomíná mi shalimar (edp) dobrá výdrž, krásná vůně!

Curaçao Bay

chutná, krásná plážová unisex... která brzy zesládne a skutečně připomíná likér Curacao. mňam!:-) a s kokosem... 

Green Water

pěkná pánská voda po holení s citrusy, ty se sypou na trávník vysychající po letním dešti, zmoklo i předtím dosušené seno které začlo trochu tlít

Vers le Sud

písek a moře a ohlazené kameny plné chaluh, sůl, chladný vítr a citronáda s ledem.. kostky cukru připravené na její oslazení se vysypaly do písku aniž jsme je stihli ochutnat, cítím jen bílou hladkost a tušenou sladkost, na jazyk se ale nedostane

​Tak to skvěle shodneme.

alibi Zrovna vánoční mši jsem teda v La Liturgie des Heures neměla, ale kostelní bohoslužba to byla jak vyšitá.

Offline blackviolet
Avatar
3327 příspěvků moje polička 14. března 2019 22:13

Ormonde Jayne: Ambre Royal 

Letní ráno jako vymydlené. Čisté prádlo usušené sluncem a poprášené kosatcovým pudrem. Citrusy, sladké orchideje a jasmín, něžná vůně broskvové vonokvětky. Zelená pačuli rašící na zahradě a světlé dřevo. Luxusní krém a lehoučká ambra.

Trochu jiná ambrovka. Krásná musková vůně s květinami a krémově dřevitým ambroxanem.