Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 22:36

Zeromolecole: Obscuro

Kadidlové tornádo. Rozsévá kolem prašnost drceného černého pepře a pačuli a kardamomový chlad. Pohrává si s jehličím a kůží, které víří kolem. V samotném oku však ukrývá lehký náznak vřelosti, podbarvený temně sladkou lékořicí. Podívaná, co malinko děsí a fascinuje zároveň.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 23:03

wendulka Krásná fotka, vůni ani zkoušet nebudu

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 23:30

Korsičanka To je oficiální fotka k vůni a musím říct, že vůni opravdu věrně vystihuje. Zatím asi nejpropracovanější vůně od této značky. Škoda, že dělají jen stovky.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 24. ledna 2019 00:43

wendulka ta fotka je nadherná a popis dráždivý 

Offline jerry
Avatar
9002 příspěvků moje polička 24. ledna 2019 12:58

wendulka 

Jak je tam kadidlo v množství větším než velkém, tak mi to zní dobře.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 25. ledna 2019 09:59
Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 25. ledna 2019 12:46

wendulka Kadidlový tornádo!  Ztopořila se mi šrajtofle...

Offline jerry
Avatar
9002 příspěvků moje polička 25. ledna 2019 21:31

Suave Petals (The Merchant of Venice) - jemná sladce svěží něžná růže s pudrovým kosatcem se rozvoněla do sladké opravdu hodně lehoučké pačuliovky (žádná "mokrá hlína" nebo "vlhký sklep") s pudrově květinovým doprovodem. Ale vůně je to sama o sobě sytá a poctivá, žádná řídká vodička.

The Collector: Morning Muscs (Alexandre.J) - svěží květiny s tónem lehce nahnilých zelených lodyh. Svěžest postupně přešla do ocukrované květinové vodičky, aby postupně nabrala druhý dech do podoby neidentifikovatelného ovoce se zelenou něcojakorůží. Toto a nikovka? Ani omylem...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 21:13

Aedes de Venustas - Oeillet Bengale: Na papieriku: Nežná, ľahko ovocne kvetinová, ľahko korenistá vôňa. Ako svetločervený karafiát namaľovaný ľahkou rukou akvarelom. Alebo jemne prikorenená ovocná ruža. Hladká, krásna, s niekde v hĺbke skrytým a skroteným temperamentom. Nežné odlesky vône cítiť ešte aj na druhý deň.
Na mojej pokožke: Niekto ten akvarel poumýval. Pomerne dôkladne. A prakticky okamžite začína miznúť úplne. Výdatnejší nástrek pomôže prvotnej fáze trocha reparovať farby, ale bohužiaľ mizne rovnako rýchlo. Kruci, kruci, kruci.. toto mohlo byť skvelé. A asi aj je skvelé....na niekom inom.

Profumum Roma - Arso: Prehistorická chyžka pri lese, vysušené drevo pokryté kožami. Je vlhko, deň sa už preklápa k večeru, vonia hlina a borovicový les. V chyžke sa bude večer kúriť, zatiaľ voňajú len ešte teplé uhlíky - asi sa varilo a na nich poukladané ešte trochu vlhké roštie, ktoré začína chytať.
Veľmi upokojujúca, pritom jednoduchá vôňa.

Ulrich Lang - Apsu: Neskutočne šťavnaté zelené tóny, ako rozmačkaný kaktus s kvapkou bergamotu a štipkou fialkového listu. Zaliate bielym čajom, podávané vo veľkom pohári so slamkou, hneď vedľa jazierka s leknami. Velmi vydarené.

Amouage - Love Tuberose: Rozkošná sladká bielokvetinovka, našľahaná sladká smotana bohato ozdobená bielymi lupienkami. Stružlinky marcipánu, kryštálový cukor. Potiaľ celkom dobre, ak je niekto na gurmánky, horšie je, že sladkosť sa zvýrazňuje a stupňuje, kvety úplne odchádzajú do úzadia. Zaujímavý je snáď len veľmi jemný, občas prebleskujúci karamelový tón.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 21:48

alibi Ten šarpejík je rozkošný - narozdíl od vůně, která mě velmi zklamala. Jsme na tom stejně

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 23:11

moudjahidine No zrovna ty bys ji měla určitě vyzkoušet.

slniecko Ty jo, tentokrát se shodneme ve třech ze čtyřech vůní. To je nějaký divný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 21:25

alibi  chudák Galop:-))

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 01:08
Reakce na wendulka:

moudjahidine No zrovna ty bys ji měla určitě vyzkoušet.

slniecko Ty jo, tentokrát se shodneme ve třech ze čtyřech vůní. To je nějaký divný.

​To je priam podozrivé ! Ktorá je tá štvrtá?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 01:13

slniecko No jen ta Oeillet Bengale na mně dopadla lépe než na tobě.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 02:14

Slumberhouse - Norne: Výrazná vôňa ihličia (tipovala som jedľu, ale je to borovica). Intenzívna vôňa hlbokého lesa. Vlhké papradie, mach a lišašajníky spolu s intenzívnym ihličím mi veľmi evokujú ihličnaté lesy Veľkej Fatry. V suchšom počasí sa primieša sladší, klinčeková tón, ktorý vôňu "zvianočnieva". Posedenie pri stromčeku s vianočnými medovníkmi. Atmosféra podobná niektorým vôňam Vala's Enchanted Perfumery. Pozor - farbí!

Guerlain - Musc Noble: Jemne pikantný, korenistý úvod, hneď na to pižmo pižmovaté, štipkou šafránu poprášené, príjemné a pohodové. Spolu s mliečnym santalom vytvárajú vôňu luxusného telového krému. Sem-tam sa mihne šafrán s troškou suchého cédru, aby sa nezabudlo, že je to vlastne unisex.

Trudon - II: Nádherné a neotrelé spojenie citrusov a ihličňanov. Veselá jasná zeleň, šťavnatý horký pomaranč, slnečný deň niekde na juhu, slnko praží do ihličňanov kým nezačnú vydávať svoju typickú vôňu, k tomu nesladená limonáda so zelenou vetvičkou. Krásne, osviežujúce, optimistické. Vyslovene unisex.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 02:36
Reakce na wendulka:

slniecko No jen ta Oeillet Bengale na mně dopadla lépe než na tobě.

​Jop, tak to máš šťastie. Keď sa neskombinuje so mnou , tak je to nádherná vôňa!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 09:46

Les Liquides Imaginaires: Desert Suave - Eau Imaginaire

Podobně jako Dzhari od Phaedonu vás přenese na orientální tržnici ve vyprahlém pouštním městě, jemuž vdechla život Aziyadé, kde se prodává těžké kořeněné víno, sladké datle, kardamom, hřebíček, mandarinky a pomeranče, ale i kořenité růže. Efekt horkého písečného větru zde šikovně vytváří labdanum s oříškovým praženým sezamem, který s sebou přivanul suché cedrové jehličí.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 10:13

wendulka Zkoušení tě nalákalo na nástřik Aziyadé, což? Pěkná vůně!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 10:46

Korsičanka Tak ona mi naskočila kromě Dzhari hned jako typově podobná. Desert Suave je přesně uprostřed mezi nimi. Zvažuju, že až spotřebuji Aziyadé, že bych ji nahradila právě touhle, i když je dražší. Ale líbí se mi tam to labdanum se sezamem místo kadidla a vanilky.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. ledna 2019 10:54

wendulka Hmm, labdanum místo kadidla zní zajímavě. Je možné, že sezam vydává jakoby rýžový tón,nebo jak ho poznáš?