Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13860 příspěvků moje polička 18. února 2018 14:00

Korsičanka 

...ta barva flakonu je prostě

úchvatná!!

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 18. února 2018 14:40

https://www.parfumaria.com/en/how-to-order

Dalia Zlevněný 195 EUR (původně 390,-) Ale: ParfuMaria k nám  posílá za 28 Euro a až  nad 400,- zdarma:( Teď to nějak upravili a nemůžu se dostat na seznam zemí, abych ti to napsala přesně. Ale toto myslím platí pro nás, bohužel. Takže 220,-

edit: už jsem to našla:https://www.parfumaria.com/en/deliveryzones

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 18. února 2018 14:41

Miru No, tady je dost nasvícená

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. února 2018 14:47

Korsičanka Děkuji za informaci. Teď je to na mě dost drahé.Třeba někdy ... 

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 18. února 2018 15:09

Dalia Já bych ji taky ráda, ale jedna mi musí stačit. Naštěstí ji tehdy na ALZD zlevnili stejně a tam je poštovné zdarma od 150,-, jak je to i jinde zvykem. Mně by se sice líbilo, kdyby limit ještě snížili - tak od 100 Eur by se mi to už pozdávalo

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. února 2018 17:23

Korsičanka Řekla bych, že jsi podala naprosto vyčerpávající odpověď. Já to mám s Lui v podstatě podobně, ovšem jenom v interiéru. Venku ji kolem sebe cítím jen půl hodiny po nástřiku.  Ale tak mně to stejně jako Tobě nevadí, že ji musím přes den dvakrát přiživit, protože se mi prostě moc líbí.

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 18. února 2018 18:38

wendulka A teď hle: ta černá trojka za sebou.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:12
Reakce na slniecko:

Strangers Perfumery:

Bigarade – Vždy intenzívne hľadám pomarančové vône. Milujem tú vôňu, keď člověk otvára pomaranč a praskajúca kôra n neho vyprskne neuveriteľne krásnu, sviežu vôňu, ktorú tak nejako neviem zachytiť v žiadnej zatiaľ vyskúšanej vôni. Bežne sa orientujem na sladké pomaranče, ale při vyskúšaní tejto si myslím, že v tom je práve chyba. Bigarade je horký pomaranč a toto je jeho soliflor. Veľmi verný soliflor. Silný soliflor. Držiaci soliflor. A to je asi aj jeho problém. Na začiatku som mala pocit, že Toto Je Konečne Ono, ale....už po hodine mi šiel na nervy. A vydržal celú noc.

​Tak ji zkouším od pondělí, kdy od tebe dorazila a v podstatě nemám, co dodat. Ta hořká svěžest na začátku je perfektní, jenže ona se nemění. Respektive se změní pouze tak, že ta krásná svěžest vyprchá. Jako kdybys oloupala hořký pomeranč, ale zůstala na něm silná vrstva té bílé části z kůry.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 21. února 2018 23:20
Reakce na wendulka:

​Tak ji zkouším od pondělí, kdy od tebe dorazila a v podstatě nemám, co dodat. Ta hořká svěžest na začátku je perfektní, jenže ona se nemění. Respektive se změní pouze tak, že ta krásná svěžest vyprchá. Jako kdybys oloupala hořký pomeranč, ale zůstala na něm silná vrstva té bílé části z kůry.

​Presne!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 22. února 2018 16:42

Tak jsem ještě dostala znovu do ruky vzorek Bracken Amouage. Korsičanka - dobře. Je zajímavá, nevšední, ale stejně pro mě nenositelná. . Recenzi jsem upravila, doplinila a uložila. 

Předem se omlouvám milovnicím této vůně. Rozhodně patří k vůním, které vyvolávají emoce. Překvapila, bohužel hooodně nemile. To je silná až úderná vůně. Myslela jsem si, že mám lilie ráda, ale v tomhle spojení mi nesedí. A narcis na mně vylezl ve své ošklivé podobě. Začátek byl naprosto nenositelný a asi 30 minut sedím a přemýšlím nad umytím. Všechno utlumuje kůže a není to tak strašné, ale jinak to manžel nazval zbraň hromadného ničení a prý to mám chránit, jak oko v hlavě, aby se mi to nerozbilo. 
Na oblečení to není taková katastrofa, jak na mé kůži.O ženskosti mě moc nepřesvědčila, ale zajímavost ji přiznat musím. Flakón ji nesedí. Je to první Amouage, se kterým nesouhlasím, kde se vzala ta barva? Je přece zelená a jen zelená. Světle, tmavě, mentolově, větrově, jako kapky na kašel. Štípe v nose. Kapradí a les to určitě není. Je to mnohem zelenější a rozemleté do sirupu o vysoké koncentraci. K tomu heřmánek právě utržený a rozdrcený mezi prsty. Vetiver víceméně vítězí nad vším, vše přerazí a spolu s kůží dodává jakýsi pánský nádech. Kde jsou lilie a narcis nevím. Výdrž nekonečná.

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 22. února 2018 17:09

Renusatko Vše pozitivní z této vůně je u mě

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2018 09:09

Contessa (Moresque)

Rozkošnická …

Květinový nektar rozpínající se kolem v lenošivém rozpoložení, jakoby omámen sebou sám. Aroma sladkého koření a jemná pikanterie pepřových zrnek dráždivě lahodící smyslům, stejně jako vanilkové latté stojící na stolku z tmavého lakovaného dřeva. Chutě a vůně, z nichž se rodí kouzlo okamžiku právě teď.

Květinová, kořeněná, balzamická vůně s příjemně hřejivým akcentem.  

Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 24. února 2018 13:51

... tak sa mi do "spárov" dostal maličký vzorček ARMANI Prive Cuir Majesté

och, ak som si doteraz myslel že najkrajšie oud - rose kombo je Oud Ispahan od Diora, tak som musel zmeniť po pričuchnutí rebríček

predstavte si More than Words od xerjoff, ale v oveľa menej opulentnej, menej ostrej verzii, navyše doplnenej koženým tónom a vanilkou a máme Cuir Majesté.... čím vacej k drydown, tým lepšie ... večer som si dal na ruku a o tretej v noci  keď som išiel na toaletu, tak som si pričuchol k ruke  a už som nezaspal, taký efekt mala na ma tá nadhera

musím uznať, že tá prive collection od armaniho je naozaj  "something special"!

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 24. února 2018 19:33

Posledné vzorky Strangers Parfumerie:

Maia: Omamná ružovobiela romantická kytica. Pomarančový kvet s vanilkou a orgovánom...trochu medu...omamná, púdrovosladká vôňa...rokokový obraz nevinnej dievčiny ovinutej kvetmi s bielou zapudrovanou tvárou a koketným úsmevom. Nefialkové poňatie Insolence. Výdrž celú noc, ale drydown skutočne telový.

Fume Ma Peau: Už ste niekedy fajčili na benzínke? Nie? Tak to ani nerobte. Ale keď chcete vedieť, ako by to asi ... bolo cítiť, tak skúste túto vôňu. Benzín, výfukové plyny, cigaretový dym, plast a koža. Takto by mohli byť cítiť motorkárske preteky. Smrad, ale skvelý!!!

Offline Miru
Avatar
13860 příspěvků moje polička 24. února 2018 19:37

slniecko 

...když popisuješ tu Maiu, vybaví se mi Elie Saab Le Parum a My Name Trussardi...

Asi to fakt voní krásně.!

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 24. února 2018 19:48

Boucheron La Collection:

Tubéreuse de Madras: Nežná jahôdková tuberóza, žiadna bielokvetinová femme fatale, spolu s ylangom teplá, nežná, priam útulná vôňa. Bohužiaľ veľmi nedrží.

Iris de Syracuse: Jemne ovocný úvod s trolinku mrkvovo-kosatcovým nádychom, ktorý prejde do kosatca púdrového s vanilkovými a mandľovými tónmi. Veľmi pekná, elegantná a upokojujúca púdrová vôňa.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 24. února 2018 19:49

Miru so mnou Elie Saab nespolupracuje , ale s My Name by sa podoba našla. Ale My Name je taká krotkejšia.

Offline Miru
Avatar
13860 příspěvků moje polička 24. února 2018 19:51

slniecko 

...tak to zní jeste lépe.!, když je Maia divočejší...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. února 2018 20:31

slniecko JJ, Iris de Syracuse je pěkná kosatcovka.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 25. února 2018 20:37

wendulka ale tak za tie prachy by tiež mohla lepšie držať, ajkeď to s ňou bolo lepšie než s tou tuberózou.