Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 20:55

DSH Perfumes: Dark Moon

Připravte se na výlet do cukrárny, vybavené navoskovaným rustikálním dřevěným nábytkem na čokoládové pralinky z těch nejkvalitnějších kakaových bobů s kousky kandované pomerančové kůry, oříšky v medu a sladké briošky. Nezůstane ovšem jenom u sladkostí. Dostanete k nim i sklenku koňaku a svařeného víno s hřebíčkem a špetkou muškátového oříšku.

Ex Nihilo: Devil Tender

Úvodní tóny trpce šťavnaté grapefruitové dužiny s osvěžujícím růžovým pepřem skutečně připomínají stylově Chanel. Naštěstí ne Coco Mademoiselle, která na mně voní strašně, ale Chance Eau Tendre jen s tím rozdílem, že tahle ďábelská kráska místo jasmínu voní po růžích a pivoňkách a viditelně zpracovaná s mnohem kvalitnějšími složkami, což je poznat i na cedru v základu, jímž se typově rovněž kloní k Chanelu. Tahle dáma má ovšem navíc k dokonalému účesu a retro šatům i stylové semišové rukavičky. Přirovnání ke Stepfordským paničkám od Martuly je zcela trefné.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 21:54

wendulka 

Devil Tender - tahle kráska mi nějak uniká Chtěla bys ji, nebo ne??

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 21:57

Korsičanka Líbí se mi, ale potřebovat ji nebudu. Midnight Special ale bohužel stále ano.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 22:00

wendulka Fakt??? Je pěkná, ale přijde mi jako typická arabka - připomíná mi Arabian prestige Rose - asi...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 22:19

Korsičanka Vůbec. Arabian Prestige Rose je obyčejná oudová růže s kůží. Midnight Special je daleko proměnlivější.

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 22:42

Cervanek   jo, tahle značka mě baví. Až jednou nebudu vědět, co bych, tak si tu sadu miniaturek taky objednám.

Online jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 14:29

Aesthete (Le Galion) - hotová erupce šafránem zapudrované kůže, do které se potupně infiltrovalo sladkým kouřem zaobalené dřevo a velmi jemný sladký oud. Po rozvonění vše odlehčilo jemně ledové pižmo s výrazným uhlazeným růžovým pepřem a kouskem kandované meruňky. Hodně povedená vůně...

Innuendo/Creation-I (Eau de Parfum) (Roja Parfums) - na začátku mě překvapily vysloveně gurmánské tóny duhově zbarveného, nepříliš sladkého žužu obaleného v prachovém nasládlém pudru. Vůně sama o sobě víc než příjemná a což teprve, když se přidala sluncem prohřátá pomerančová dužina s uhlazeným jemným mýdélkem, evokující v této fázi heboučký župan. Jemně pudrově vanilkový dojezd je jen třešinkou na povedeném dortu.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 15:40
Reakce na Korsičanka:

wendulka Fakt??? Je pěkná, ale přijde mi jako typická arabka - připomíná mi Arabian prestige Rose - asi...

​Tak mi ta tvoje poznámka nedala spát a jak furt přemílám, jestli Midnight Special odkliknout nebo ne, podívala jsem se dnes pořádně na fragranticu a tam Noir de Noir, tak jsem si je obě dala na ruku a fakt že jo. Teda ne, že by jedna druhé vypadla z oka a opisovalo se od Forda, to zase ne, Midnight Special je marmeládově sladší a méně pačuliová a oudová, ale to bych měla na poličce další typově podobnou růži za ne úplně malý peníz.

Takhle mi rozšlapat vánoční bábovičku - to se dělá tohle?

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 17:45

Sospiro: Ensemble

Další vůně s názvem vybraným z hudebního portfolia je dřevitá kouřová vanilka se suchými tabákovými listy. První krátká věta je zkomponovaná z čerstvě oloupané mandarinky s bergamotem, v druhé větě se objeví pižmo a krásný krémový santal a lehce orientální motiv podpořený pepřem. Všichni se nakonec spojí do několikahlasého finále, ve kterém dominuje sladká vanilka. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 18:09

wendulka A nechtěla bys mi spíš poděkovat, že tě ochraňuji před jednotvárností?!

Mně učaroval Venenum Kiss. Ten si kup a prodej mi odstřik - super nápad! Nebo Martulinu Fenice To je slovo do pranice!

A děkuju za dárek, Ježíšku. Až přiletíš, zapálíme ji

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 18:12

jerry Innuendo = mňam, že?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 18:15

Korsičanka Njn, máš pravdu, předsedo. Tak teda díky.

No já si jako kompenzaci odklikla alespoň tu sadu vzorků a Venenum Kiss tam mám - líbilo se mi složení, takže ještě není všem dnům konec, pokud tu akci s poštovným zdarma pak ještě někdy během roku zopakujou.

Nemáš zač. Jo, přiletím na koštěti leda...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 18:18

wendulka "Jo, přiletím na koštěti leda."

Na sobovi, kámo, či na losovi  ...viz morbidní kreslený vtip

 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 18:25

blackviolet Já se na Ensemble tak těšila a vyzněla na mně úplně strašně.

Korsičanka 

Online jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 18:30

Korsičanka 

Přesně tak.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 18:54

wendulka Teď jsem to objevila! Venenum Kiss se podobá Flamencu - 4 stejné složky to nemusí mít na svědomí...ale mohou

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 20:46
Reakce na wendulka:

wendulka 

blackviolet Já se na Ensemble tak těšila a vyzněla na mně úplně strašně.

​Jo, jak? Vždyť ta v sobě nemá nic kontroverzního. Mně se líbí, ale není natolik výjimečná, abych ji musela mít.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 20:50

blackviolet Velmi snadno. To je tak když na tobě místo oloupané mandarinky s bergamotem vylezou vyčpělé citrusy s limonádovým růžovým pepřem a místo sušených listů tabáku cigaretový popel, no. To to potom ani ta hezká vanilka nevytrhne.

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 20:55

wendulka To bych netušila, že se to může takhle zvrhnout .  

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 21:00

wendulka cigaretovy popel? Sem s tim, kde ze to mas?