Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 15. března 2017 18:15
Reakce na wendulka:

Neodolala jsem a bude na uložence, už mi ji elnino posílá. V Douglasu je ta cena kapku vyšší.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. března 2017 18:43
Reakce na euridike:

Rybíz mě ve vůních docela děsí, ovšem zmínka o Blackmail mě navnadila až tak, že jsem se dnes hnala  do Egoist Royl Parfums, abych zjistla, že ji nevedou. Tak holt to bude muset jistit následující objednávka na ALZD, no.

jerry Nemáš zač.

slniecko Ta poslední věta tvojí recenze je dokonalá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. března 2017 18:58
Reakce na zdensy:

Hihi, co myslíš, že si právě vezu z Prahy v tašce? Předevvším díky cinkja ,

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 15. března 2017 19:19
Reakce na wendulka:

Já to tušila, že ji budeš mít hned, jak to bude možné. Tak jo, co bude další? 31 RC EdP, že

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 15. března 2017 19:31
Reakce na wendulka:

ďakujem

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. března 2017 22:53
Reakce na zdensy:

Ta zatím tak nehoří, i když její vyzkoušení je rozhodně během následujících dvou měsíců v plánu.

Z toho, co mi zůstalo v tužebníku momentálně nejvíc toužím po Kismet, ale teď jsem v docela krátké době pořídila tři nové vůně, tak si asi na chvilku dám pauzu. Tedy pokud se mezitím neobjeví Lilac Love za pěknou cenu, to pauzu přeruším v cuku letu.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 15. března 2017 23:19
Reakce na wendulka:

Tak už jí máš? Tak si jí hezky užij . Na rychlé klikání jsem expert, tak až budeš zase něco potřebovat, stačí říci .

Dnes jsem jí znovu a opakovaně zkoušela, rozvoní se moc hezky, ale na mně je až moc intimní. A úvod ve mně vyvolává nějakou čichovou vzpomínku, určitě jsem to už někde cítila. Naskočí mi tam okamžitě a pokaždé, je trochu divná, Zimulka to dnes pojmenovala jako vůně papíru. Naskakovaly nám v souvislosti s tím další kosatcové vůně, tak zítra musím prozkoumat, jestli to je ono.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. března 2017 23:50
Reakce na cinkja:

Jj, vzhledem k jiným dnešním okolnostem, které mě zavedly do Prahy, jsem se rozhodla, že si svou odměnu zasloužím už teď. Ještě jednou díky.

Nicméně ten exces ze strany elnina je mi doteď záhadou, proč jenom mně volali a tvrdili mi, že flakony Iris Celadon nemají, když je mají. No nic.

No a přesně tenhle problém s přílišnou intimností mám u Baccarat Rouge 540, tak si konečně nemáme co vyčítat.

Papírový mívám jen cedr - viz třeba Infusion d´Iris a ten tady naštěstí není. A taky je pravda, že určité vůně na tobě voní úplně jinak než na mně, což jsem si už párkrát ověřila. Mně zase naopak ty armaniovské kosatce sedí. Tak zase ty průniky na našich poličkách míváme jinde.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 16. března 2017 09:51
Reakce na wendulka:

I kdyz mam rybiz moc rada k jidlu, tak v parfemech ho taky nevyhledavam, obzvlast kdyz by mel hrat hlavni roli, ale tady je ve velmi prijemne spolecnosti, take v sobe nema /podle me/ takovou tu neprijemnou ostrost, stiplavost a dominantnost, navic se mi libi celkovy vyvoj a gradace vune, nejak se mi zrovna trefila do nalady. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 16. března 2017 09:52
Reakce na wendulka:

Nicméně ten exces ze strany elnina je mi doteď záhadou, proč jenom mně volali a tvrdili mi, že flakony Iris Celadon nemají, když je mají. No nic.

To vážně netuším, ty to prostě nějak přitahuješ. Skoro se zdá, že excesy při objednávání jsou u tebe nedílnou součástí celého procesu .

No a přesně tenhle problém s přílišnou intimností mám u Baccarat Rouge 540, tak si konečně nemáme co vyčítat.

To by mě ani nenapadlo a ani jsem netušila, že to tak můžeš vnímat .

A taky je pravda, že určité vůně na tobě voní úplně jinak než na mně, což jsem si už párkrát ověřila. Mně zase naopak ty armaniovské kosatce sedí. Tak zase ty průniky na našich poličkách míváme jinde.

O vnímání vůní a reakcí kůže na ně, by někdo mohl napsat dizertační práci. Je jasné, že každému sedí něco jiného a tak to je naprosto v pořádku. Se Zimulkou to řešíme téměř při každém zkoušení vůní, snad žádná na nás nevoní stejně. Já prostě asi nebudu ten správný objekt pro Armaniho (i když Privé Sable Or bych míst udělala ráda, ta je skvostná) a je moc dobře, že tobě dělají radost a sedí ti. A sbírka jeho limitek je opravdu hezký koníček.

Papírový mívám jen cedr - viz třeba Infusion d´Iris a ten tady naštěstí není.

Tak to je trefa do černého - je to přesně ten tón o kterém jsem mluvila. Ráno jsem vyzkoušela kosatcovky, které nás včera napadly se Zimulkou - Iris Silver Mist a Iris Nazarena, tak tam to není. Ale našla jsem tu, která mi ten začátek evokuje úplně přesně - je to Ambre Muscadin a tam cedr je a přesně v té samé "papírové" podobě. A i při přímém porovnání se vzorkem Iris Celadon to sedí. Jen ta se potom vydává jiným směrem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. března 2017 11:07
Reakce na cinkja:

"To vážně netuším, ty to prostě nějak přitahuješ. Skoro se zdá, že excesy při objednávání jsou u tebe nedílnou součástí celého procesu"

Pěkně děkuju. I když ono tak vážně začíná vypadat.

"To by mě ani nenapadlo a ani jsem netušila, že to tak můžeš vnímat"

Co? Že vnímám Baccarat jako příliš intimní.  To jsem tady psala už několikrát, že to mě u ní hrozně štve, protože nebýt toho, už bych ji dávno měla. Nebo to, že si nemáme stran vnímání určité vůně, která by se nám líbila co vyčítat? To byl samozřejmě jen pokus o vtip.

"Ale našla jsem tu, která mi ten začátek evokuje úplně přesně - je to Ambre Muscadin a tam cedr je a přesně v té samé "papírové" podobě. A i při přímém porovnání se vzorkem Iris Celadon to sedí. Jen ta se potom vydá jiným směrem."

Hm, tak začátek Ambre Muscadin si už vůbec nepamatuju, takže až budu příště znovu v Ingredients, tak si ji schválně připomenu. Ale ta se mi líbila.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 16. března 2017 12:32
Reakce na wendulka:

Co? Že vnímám Baccarat jako příliš intimní.  To jsem tady psala už několikrát, že to mě u ní hrozně štve, protože nebýt toho, už bych ji dávno měla. Nebo to, že si nemáme stran vnímání určité vůně, která by se nám líbila co vyčítat? To byl samozřejmě jen pokus o vtip.

To druhé , ale já to tak brala....

O Baccarat to vím. Třeba ti bude více vyhovovat extrait, který se chystá .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. března 2017 17:25
Reakce na cinkja:

"Třeba ti bude více vyhovovat extrait, který se chystá ."

Jejda. To se mi nějak Jakub včera zapomněl zmínit. No to by mohlo zajímavé.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 16. března 2017 18:44
Reakce na wendulka:

Když jsem tu zprávu slyšela, tak jsem téměř zajásala. Do té doby, než jsem zjistila, kolik si u Kurkdjiana za extraity účtují. Už jsem v klidu .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. března 2017 19:01
Reakce na cinkja:

Jo, ta cena je šílená. V tomhle ohledu jsem taky v klidu. Ale tak pokud by se někdy naskytla možnost vyzkoušení, bránit se nebudu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. března 2017 22:39
Reakce na euridike:

BASS SOLO - The Vagabond Prince 

Mám ráda, když si se mnou vůně hraje. Vždy na to přistoupím a s napětím čekám, jak to dopadne. Tohle byla tak trochu hra na ostří nože a ve stylu "kdo s koho". A se vztyčenou hlavou z tohoto nerovného souboje vyšel Bass Solo. To je totiž tak... Jak často se vám stane, že objevíte parfém, u něhož se v jednom flakonu skrývají vlastně parfémy dva - silné, rovnocenné, impozantní, kontrastní... ale nemísí se, spolupracují, někdy se objeví každý sám, jindy jsou spolu, míjejí se, prolínají, vrství, ale vždy k plné spokojenosti toho, kdo tuto vůni právě ochutnává... V tomto případě je jeden z nich kovově chladný, odtažitý, nekompromisní - jako kdyby ledové vlny přílivu zaplavovaly solí zkamenělé, vlhkem tlející naplavené dřevo, v jehož prasklinách se zachytily snítky levandule, kterou kdosi natrhal za velmi chladného rána (a přísahala bych, že z nebe v tu chvíli místo deště padaly těžké kapky limetkové šťávy)... A ten druhý? Ten hřeje, doutná, jiskří, je temnější, svůdný, hluboký, intenzivní a uklidňující, nese si v sobě dokonalý a přirozený cedr, medovou ambru, jemně kouřové santalové dřevo s lehkým záchvěvem pižma a exotické akcenty koření a tabáku. 

Podle Bertranda Duchaufoura je tento parfém inspirován dřevem wenge, z kterého se mimo jiné vyrábějí i strunné hudební nástroje, odtud také vychází název Bass Solo, který v souvislosti s charakterem vůně evokuje dřevěné tělo hudebního nástroje a jeho struny, které jsou oním chladným kovovým prvkem - ten možná měl být původně jen akcentem, nicméně funguje jako rovnocenný partner signifikantnímu dřevitému základu. Přiznávám, že od značky The Vagabond Prince jsem takový mistrovský kousek nečekala (přestože jsem věděla, kdo tento parfém vytvořil). 

Po důkladném vyzkoušení musím uznat, že tohle je nesmírně proměnlivá duchaufourovina v tom nejlepším smyslu slova. Úvodní kovově ostré aldehydy s citrusy a zázvorem ostrým jako břitva působí jako ledové krupobití. Už po chvíli jej však zahalí kouřová mlha z labdana a březového dehtu, z níž vystoupí navoskované dřevo a také semišový šafrán. Tenhle typ dřeva ale paradoxně není dominantní, jelikož o stejnou pozornost se hlásí cedrové dřevo a levandule s podtóny sena a kumarinu, jejíž měkkost zdůrazňuje i přidaný fík. A konečně je tu ten hřejivý aspekt, kdy levandule s pomocí ambrovanilky a santalu dál sládne. Ano, tohle by mohla být vůně baskytaristy v kožené bundě, který se schoval před ledovým deštěm v příjemně vytopené dřevěném srubu a převléknul se do suchého mohérového svetru, aby si mohl zajamovat. Jo, vůbec by mi nevadilo tuhle vůni potkávat na chlapech.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 17. března 2017 10:18
Reakce na wendulka:

Ano, takhle ma vypadat kvalitni a relevantni recenze /ne jako ty moje emotivni vyjevy/!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. března 2017 11:10
Reakce na euridike:

Jaký výjevy? Naopak Tvoje recenze jsou pro mě jedním z nejspolehlivějších tipů na zkoušení, takže jenom hezky pokračovat v dosavadním stylu. Je to radost to číst.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:50
Reakce na euridike:

Emotivita není překážkou. Naopak, pro úplnou představu si ráda přečtu vedle věcného popisu vůně i její smyslovou evokaci, jako to děláš Ty nebo třeba Miru. Při nakupování naslepo se sice řídím spíše tou systematickou deskripcí, ale při výběru, kterou vůni chci vyzkoušet (nebo risknout), jdu právě po těchto "obrazech vůně".

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 18. března 2017 11:16
Reakce na wendulka:

Fleur 

Obavam se, ze co mi Buh ubral na analytickem mysleni, to mi pridal na fantazii, podle toho to pak vypada. Navic mi svet parfemu v podstate otevrel Ch. Burr, coz je mistr obrazotvornosti. Ale snazim se ucit od vas, snad se to casem nejak projevi...