Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. března 2017 19:16

Bijon: Aura Sublime

Citronově vanilkový krém ovoněný stopou bergamotové silice, který opravdu může na začátku evokovat Eau de Shalimar. Je máslově hebký díky kosatci a probleskuje v něm i jasmín. Vanilkový krém se pak s ambrou a později tonkou zachumlá v objetí, ze kterého vystrkuje růžky kouřové dřevo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. března 2017 23:43
Reakce na blackviolet:

Krásná, že jo? A koukám, že Ti už rovnou i přistála na poličce bez mezizastávky v tužebníku. To byl teda fofr.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. března 2017 23:54
Reakce na wendulka:

To teda byl . Už když jsem četla tvoji recenzi, tušila jsem, že se mi bude taky líbit.  Zkouším ji týden a vždycky mě něčím překvapila (a mezitím jsem ji teda už taky objednala), fakt moc pěkná, díky za zajímavý tip .

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 19. března 2017 09:28
Reakce na blackviolet:

O značce není k nalezení moc informací, asi budou fungovat podobně jako francouzská Divine - hlavní jsou doporučení spokojených zákazníků. Už si dávám na seznam vůní k vyzkoušení.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2017 12:25
Reakce na blackviolet:

Není vůbec zač. Mě by samotnou zajímalo, jak na ni essenza nobile přišla, protože se absolutně liší od všeho, co zatím Cecile Zarokian vytvořila.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. března 2017 15:12
Reakce na Fleur:

wendulka 

Zatím to je, jak se zdá, značka s jedním parfémem a kdoví, jestli jich bude někdy víc. Zakladatel značky Oliver Babić nosil v hlavě vůni a pokoušel se ji udělat sám, jenže to nebylo tak jednoduché a musel si přizvat Cécile Zarokian. Takže ona měla asi jasné zadání. Nebylo by špatné, kdyby spolupráce pokračovala.

Vede ji jen pár německých obchodů, původně byla určena pro parfumerii Harald Lubner v Hamburku, Oliver je zřejmě Němec.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 19. března 2017 15:41
Reakce na blackviolet:

Dík za informace!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. března 2017 18:46

Nobile 1942: Sandalo Nobile

Santalové dřevo je tady zkombinováno se zeleným fíkem, který podporuje santalovou krémovost, s pudrovým kosatcem, který dodá eleganci, špetkou šafránu pro dotek orientu, a nakonec se dřevem fíkovníku. Hladká, vzdušná a čistá vůně s dlouhou výdrží jako bonus. 

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 20. března 2017 19:08

Poznáte to, keď ste na niečo dlhodobo strašne zvedaví a potom, keď sa k tomu konečne dostanete, no tak....no...? Proste nie zlé, ale to dlhé čakanie a odsúvanie evidentne posunulo očakávania do nereálna.

Toľko teda môj úvod k značke The Vagabond Prince.

Enchanted Forest – Prvá vôňa značky, ktorá ma už svojím popisom, zložením a uvedením dostávala do stavu ľahko nepríčetnej zvedavosti. No. Hm, tak toto má byť olfaktorická pripomienka nejakého staroslovanského rituálu. Nie som veľký znalec staroslovanských rituálov, ale ak by som ho mala nejako rekonštruovať podľa tejto vône, tak by som musela predpokladať, že išlo o niečo veľmi podobné tomu, ako sme sa ako deti hrávali v kríkoch na osadu, varenie, jej ochranu. Teda vychádzajúc z týchto skúseností, mohlo by to prebiehať asi takto...vezmú sa nejaké väčšie kamene (tu trolinku cítiť nejaký kovový tón, ergo možno sme už v dobe bronzovej a môžeme použiť mažiar) a ide sa „variť“....najprv ihličie aj rovno s konárikmi, načo to dávať dole...džub- džub- džub....potom všetky možné bobule, ktoré sa nachádzajú po kríkoch v okolí.... džub- džub- džub....potom nejaká tá tráva, aj s troškou hliny, prípadne trochu machu... džub- džub...ak sa našlo aj niečo iné zaujímavé – kvietok, kúsok živice... džub....no dobre, živica bude potrebovať džubov viac...potom treba proces prerušiť pre útok palicami detí z vedľajšieho dvora, ehm, pardon, chcela som povedať nepriateľského kmeňa, vziať papeky, útok zahnať a pri návrate sa v kríkovom bunkri sa jednotlivé vône spoja a vytvárajú príjemnú zeleno-hlinito-nasládlu vôňu, bohužiaľ/alebo našťastie pomerne jemnú a slabú.

Swan Princess – Roztomilo mrkvový kosatec, podporený mrkvovým semienkom, mihne sa nežný hrachor. Zvyšok kvietkov nastúpi trošku neskôr, skôr v rovine jednoliateho jemne kvetinového tónu s krémovým podtónom, jemne zapudrovaným. Nežná, prepracovaná, skôr kozmetická vôňa. Drží sa pri tele a aj to nie príliš dlho.

Land Of Warriors - Nástup pomerne ostrobylinný, ovšem rýchlo skrotne, k bylinkám sa pridá jemný ovocnonasládly tón granátového jablka. Vôňa sa zaguľatí jemne balzamickými tónmi a potom už len slabne. Tento Warrior sa na to proste vybodol.

Bass Solo – Žiadne pohrávanie sa, žiadne experimenty, drevo, drevo, drevo so šafránom, kardamómom, trochou laku a jemným nádychom kovových strún. Hej, vonia presne ako moja basgitara, od začiatku až po koniec úplne rovnako. Fajn vôňa, skvelá výdrž.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 20. března 2017 19:22
Reakce na slniecko:

Kdybych si náhodou chtěla pořídit Enchanted Forest (fakt nechci!!!), tak mi to Tvoje džub - džub bude znít v uších, kdykoliv sáhnu po flakónu. Ostatně ani ten flakón se mi vlastně moc nelíbí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. března 2017 23:21
Reakce na blackviolet:

Zrovna Sandalo Nobile taky zkouším. V momentě, kdy odvane ten šafránový prach s pudrovým kosatcem, je v ní ten santal opravdu nádherně teplý, mléčný a velmi ženský. Akorát u mě spíš soupeří o pozornost s tím fíkem v závislosti na jeho náladě, kdy jednou je spíš nezralý a zelenější a santal zatlačuje a podruhé je zase sladce mléčný a dokonale souzní se santalem. A fakt že drží!!! To u fíkové santalovky čumím jak blázen.

Jo, ta se bude andry rozhodně velmi zamlouvat.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. března 2017 23:29
Reakce na wendulka:

Taky se u mě ten santal trochu s fíkovníkem přetlačuje, ale nevadí mi to, baví mě to. Výdrž je famózní. 

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 21. března 2017 12:03
Reakce na slniecko:

Skvela recenze na Enchanted Forest. 

Skoda, ze Bass Solo asi lehce zklamal. 

A veta "Tento Warrior sa na to proste vybodol." me fakt pobavila... 

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 21. března 2017 15:53
Reakce na Fleur:

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 21. března 2017 15:56
Reakce na euridike:

Ani nie, ja u vôní vo väčšine prípadov nepotrebujem nejakú veľkú vnútornú drámu. Ak sa mi vôňa páči a navyše ešte aj drží, tak som úplne ok s tým, že si drží rovnaký charakter po celý čas. Takže tu by som povedala, že je to dokonca adept na policu, až miniem/posuniem manželovi Avant Garde od Micallef a Nejma Puro Intense.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. března 2017 17:01

Montale: The New Rose

Toto zpracování růže je opravdu pro značku Montale nové, obejde se bez koření a není v něm ani stopa orientu. Bulharská růžička voní po citronu, malině, rybízu a broskvi, která není ještě úplně zralá, je to pevná broskev s bílou dužinou a vůně tudíž není nijak ovocně sladká. Je to taková jarní růžička a tento dojem posilují konvalinky, ylang ylang zase přidá tón jarního sluníčka. Konvalinková růže dostane nakonec pižmový polštářek se špetkou vanilky. A i tahle lehká růže má montalovskou výdrž.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. března 2017 18:44
Reakce na blackviolet:

Pojí se s tou montalovskou výdrží i montalovská otravnost? Omlouvám se těm, kdo montalky nosí a milují, ale já u většiny jejich vůní trpím tou těžkou nehybností, kdy vůně sice trvá hodiny, ale nijak se nemění.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. března 2017 18:53
Reakce na Fleur:

No, ovoce zmizí do půl hodiny a ta dlouhá výdrž se týká konvalinkové růže s pižmem. Tak kdo to má takhle rád...

Mně se některé jejich drydowny líbí a u těch mi nevadí, že se pak už nic neděje.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. března 2017 22:13
Reakce na blackviolet:

Díky! Pro mě je většina montalek vražedná, kdysi jsem uvažovala o Ginger Musk, ale definitivně mě vyléčil odstřik. Jenomže mám ráda, když vůně dlouho drží a jde do prostoru, takže kolem nich pořád kroužím v naději, že třeba někdy se podaří narazit na nějakou, která spojí tyto přednosti s lehkostí a pohybem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. března 2017 22:49
Reakce na Fleur:

Tak zrovna lehkost a pohyb si s montalkama moc neasociuju, to je asi lepší zalovit v jiných vodách. Montalky jsou takové spíš prvoplánové, nijak sofistikované, často úderné, ale přesto se některým nedá upřít určitý sex appeal, zvlášť těm orientálkám. Já sem tam to koření potřebuju.