Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. února 2017 10:45

Jeste se vracim s dotazem, na ktery jsem vcera zapomnela - nezkousel nekdo prosim alespon letmo Blamage? Zajimal by me nazor... 

wendulka 

Ja jsem ted, co se tyka zkouseni novych znacek/parfemu, v nejakem "zimnim spanku" (i kdyz o vikendu jsem se docela probudila, kdyz nam voda v noci vytopila cely dum), ale kdyz na neco zajimaveho prijdu, tak napisu... podle slozeni me nadchla Nymphaea Caerulea od Regime des Fleurs, ale na tu si asi budu muset nechat zajit chut... 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2017 11:02
Reakce na euridike:

Já Blamage kdysi zkoušela, ale jen letmo, takže si jí vůbec nepamatuju. V tehdejším rozpoložení mě nejvíc zaujala (dost překvapivě) Narcotic Venus, ale to už jsou čtyři roky zpátky. Akorát teď jsem měla příležitost si znovu důkladně připomenout jasmínovou Nuda. Takže se k nim teď chci vrátit včetně té Blamage - samozřejmě, že hlavním impulsem byl opět tvůj text. Zítra se stavím v Ingredients, tak pak hned podám zprávu.

Jinak jak jsem psala výše, já touhle fází útlumu trpím v tuto roční dobu už docela pravidelně. Zlepšuje se to vždycky až s příchodem jara. Nebýt těch tipů od Tebe, byla bych úplně zoufalá.

Na Régime des Fleurs už jsem taky koukala. Ten sample set sice vypadá luxusně, ale při ceně 100 dolarů za 7 vzorků jsem si na něj raději taky nechala zajíť chuť.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. února 2017 11:36
Reakce na wendulka:

Ja jsem od Nasomatto zkousela jeste Narcotic Venus, Nuda, Hindu Grass a Absinth - a klidne bych je brala vsechny. Blamage mi vcelku vyrazil dech - pro me je to proste nadherna vune pro muze (a zkousela jsem ji na dvou exemplarich), je v ni neco povedomeho, laskaveho, hrejiveho, co budi pocit duvery a intimity... nevim, neumim to dost dobre popsat... (a to jsem si jeste dost rozmyslela, jestli tu recenzi postovat tak, jak jsem ji napsala, mela jsem chut ji trochu zcivilizovat a uhladit, ale jak rikal Valmont - bylo to silnejsi nez ja... a taky Miru ma na me spatny vliv...)

A co se tyka Regime des Fleurs - ja mam dost velkou obavu, ze by se mi nektera vune mohla libit opravdu hooodne - a to by teprve pri tech cenach byla legrace... 

Ale jednu radost si udelam, konecne jsem se rozhoupala koupit si Sensual and Decadent od LM Parfums, tak se tesim...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2017 11:50
Reakce na euridike:

Já akorát loni na podzim zkoušela od Nasomatto tu jejich poslední novinku Baraonda a ta se mi líbila velmi. Akorát mi připomněla něco, co už znám, ale zase jsem zapomněla co.

Kdepak žádný korektury recenzí. To prostě musí jít hned ven se všemi emocemi nebo vůbec.

Já jsem se do Sensual & Decadent zamilovala na první počich a koupila si ji těsně po předloňských vánocích. Nějakou dobu jsem jí nadšeně nosila. Pak jsem si ale přečetla v recenzi zmínku o kokosu v souvislosti s lisylangem v ní obsaženým. Můj nos se na to najednou začal pochopitelně zaměřovata to byl konec. Ale nechala jsem si alespoň odstřik, tak ho teď s odstupem času schválně vytáhnu. Snad to nedopadne jako s Chemisse Blanche - moje letní svěženka - kterou jsem prodala, abych si jí pak koupila znovu.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. února 2017 12:00
Reakce na wendulka:

Tu informaci o kokosu se ted budu muset snazit vytesnit, protoze to jsem vubec nemela slyset, ja tam kokos nechci!!! 

Dobre, dobre...  tim se mozna vraci do hry Scandinavian Crime...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2017 12:12
Reakce na euridike:

Jé, ty jsi to ještě nečetla. Tak to se omlouvám. Ale na mojí obranu musím říct, že na mě ta informace zapůsobila úplně stejně.

Zajímavé ale je, že v Sensual Orchid je tahle složka také a tam naštěstí vůbec nic. Mám už druhý flakon. Říkám si, že to teda asi bude použitým množstvím.

Já kokos taky nedávám. Však jsem důkladně vyčinila andry, kdyžse mi o něm zmínila v Unknown Pleasures, že běda jí, jestli ho tam začnu cítit. Já ho vnímám jen v Unforsaken, což nakonec byl ten hlavní důvod, proč jsem si ji nekoupila, i když se mi jinak taky velmi líbí.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. února 2017 12:28
Reakce na wendulka:

Ja jsem za tu informaci moc rada, protoze si jeste jednou zkusim vzorek a uvidim, co to udela... Nevim, jestli jsem na tuhle informaci nekde v recenzich narazila, kazdopadne lisylang mam v hlave nejak spojen spis s vuni vanilky a lilie, kdysi jsem zkousela Lisylang EdP od Bluehill, ten me v tom utvrdil... Od Sensual and Decadent jsem mela vzorek, moc se mi libil, koukala jsem na Fragranticu a taky sem do databaze - to byl ten posledni rozhodujici moment, ze si ji poridim... 

BTW Myslim, ze Bluehill neni v databazi...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. února 2017 16:19
Reakce na euridike:

Jo, ten ylang s lilií souhlasí - mně v kombinaci s tou vanilkou evokoval hustý ovocný krém, ale úplně správný koncentrovaný lisylang má vonět i po jasmínu, plumérii a TIARÉ, no - odtud ten kokos.

No jo, určitý věci je možná lepší nevědět, aby to nos mohl dál vesele ignorovat.

Opravdu nebyla. Doplnila jsem.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 10. února 2017 20:35
Reakce na wendulka:

Máš úplnou pravdu. Ze začátku vyzní ten karafiát díky pomeranči a vavřínu fakt zeleně. Ta zelenost ale začne postupně odeznívat a z hřejivé medově citrusové lázně vystoupí už klasický řezaný hřebíčkový karafiát. V téhle fázi ho mám ještě kořeněný sladkou skořicí, ale i mně ho postupně vanilka s benzoinem a labdanem promění v nesladké práškové kakao. To je vážně dost dobrá vůně. No mám jasno, ty další čtyři předvybrané vzorky si budu muset od Annette objednat taky.

A ešte aj slušne spieva...

https://www.youtube.com/watch?v=IqPqQiAsQEA

Kurnik, toto by som aj ja chcela, večer spievať po jazzových kluboch a cez deňmiešať parfémy...ešte tak vedieť aspoň jedno :-)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. února 2017 18:49
Reakce na euridike:

Tak Blamage odzkoušená. Jj, to je vůně pro osudovýho chlapa. Zhýralce. Ano, pokud by měla mít reklamu, Michael Fassbender by se pro ní hodil naprosto perfektně.

Já v ní teda na sobě necítíla dehet, ale kaučuk s pryskyřicemi a v pozadí mi přišlo, že cítím i trochu bobulové ovoce. Temná i sladká zároveň. U mě teda jednoznačně vyhrála i nad Scandinavian Crime a to už na papírku!!! Stejně tak u Mtizi a andry.

Pak jsem si ji dala i na ruku a ještě teď jí cítím. Vlastně když nad tím tak teď přemýšlím, svým způsobem je to taková pánská varianta k Blackmail. Na mojí kůži teda.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 12. února 2017 08:56

Black Violet (Tom Ford) - v prvotním náporu smetanově hladkého ovocného žužu na dřevěném tácku by tedy černou fialku nenašel ani proslulý nájemník z neméně proslulé londýnské adresy Baker Street 221B. Ovšem nikoliv nepříjemné ovocné tóny vymizely, sladkost zůstala a do ní se postupně prolnul větvičník - ale v neuvěřitelně příjemné hebké podobě, jakoby zasypaný zlatistým prachem z fialkového dřeva (s takto pojatým větvičníkem se potkávám poprvé a ráda bych věřila, že nikoliv naposledy). Vůně temná, tajemná (až démonická), ale zároveň hladivá jak černý samet.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 12. února 2017 10:10
Reakce na jerry:

Túto dlhodobo oplakávam a neviem nájsť náhradu...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. února 2017 15:07
Reakce na blackviolet:

Jo Malone: Myrrh & Tonka

Zelená levandule má krátkou předehru a vzápětí přivádí zakouřenou myrhu, která se brzy obklopí obláčkem sladké krémové tonky podpořené vanilkou a pak i práškem z rozemletých, ne úplně dozrálých mandlí. Myrha s tonkou se krásně doplňují, vytvářejí kontrast zakouřenosti s krémovostí, měkké sladkosti s kořenitou drsností, až nakonec po pár hodinách převládne ve vůni vanilková tonka. Jednoduchá, ale krásná vůně, která mi připomíná Tonku Impériale. S dobrou projekcí a dlouhou výdrží.

I já v ní mám tu levanduli zelenou, ale ne kafrovou, spíš příjemně svěže zelenou, zároveň jí mám ale taky ovocnou, takže ve finále vyzní tak trochu jako nezralé lesní jahůdky. Potom už vstupuje do hry zakouřená dřevitá myrha s tonkou, která i mně v této střední fázi připomíná perníčky z Tonky Imperiale. Podoba se ovšem vytratí, když tonka přejde do tónů bílé čokolády s najemno nasekanými mandličkami, mezi než se vmísí vanilkový pudink.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 12. února 2017 15:37
Reakce na slniecko:

Já zase oplakávám, že jsem se nechala navnadit Wendulčinou recenzí - kdybych nebyla zvědavá, jak je to s tou fialkou, tak bych teď nemusela řešit problém, kde TO sehnat.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. února 2017 23:53
Reakce na jerry:

To ses mě ale měla zeptat předem a řekla bych ti, že TO raději nemáš zkoušet, protože konkrétně Ty TO budeš chtít.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 13. února 2017 22:00

Paul Emilien: Chaleur Gitane

V andaluské Granadě najdete na kopci starou čtvrť Albayzín s úzkými klikatými uličkami a bíle omítnutými domy. Kromě toho, že je z ní krásný výhled na Alhambru, v jednom starém nenápadném domě s nápisem Tablao Flamenco tančí skupina španělských Cikánů každý večer flamenco. Není to ten druh s perfektní choreografií pro turisty, jen malé, podpatky ošoupané jeviště a pár řad židlí kolem něho, ale kytarista, zpěvák a několik tanečnic a tanečníků předvádí to, co je už po mnoho generací součástí jejich života a kultury. Jejich nasazení, temperament, improvizace a hlavně ta vášeň, kterou do toho dávají, to je pro mě ztělesněním chaleur gitane.

A Chaleur Gitane? Temná jako tmavá čokoláda a místností se linou první kytarové akordy a vemlouvavý hlas zpěváka, ruce vytleskávají rytmus. Okořeněná pepřem, nahořklým šafránem a štiplavým zázvorem a jeviště zní staccatem podpatků. Sladká jako malina a volány šatů tanečnic se vlní kolem jejich těl. Hřejivá jako kouřový vetiver a ambra, kroky se zrychlují a na čelech tanečníků se perlí první kapky potu. Pačuli a krémová vanilka, muž a žena v bílém, svatební rituální tanec, poslední gesta, kroky, emoce.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. února 2017 23:54
Reakce na blackviolet:

Jj, Chaleur Gitane je podle mě zatím stále nejlepší vůní od téhle značky.

Jinak čtvrť Albayzin jsem při svém tehdejším výletu taky navštívila a ten krásný výhled na Alhambru mám v paměti dodnes.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 14. února 2017 13:43
Reakce na wendulka:

A každopádně jedna z nejlepších vysokoprocentních čokolád ve vůních.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 14. února 2017 14:24
Reakce na wendulka:

Tak to jsem rada, ze jsem vas s Blamage nenavnadila zbytecne... 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. února 2017 15:52
Reakce na euridike:

No jako zatím co tip a vyzkoušela jsem, tak se mi vše líbilo. Ta úspěšnost je vskutku obdivuhodné