Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 13:31
Reakce na nonemy:

Tak to moc děkuji  Trvalo mi skoro 10 let, než jsem si troufla popisovat parfémy. Měla jsem takové dlouhé studijní období.

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 19:53
Reakce na euridike:

Ta recenze na Bloodflower je uzasna, to budu muset vyzkouset! 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 26. ledna 2017 12:46
Reakce na Foteini:

Diky, to me tesi... Bloodflower urcite za vyzkouseni stoji (mam pro tyhle znepokojive vune slabost)...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 28. ledna 2017 11:33

Óóó!

Tak toto je NĚCO!

Kvalita.

Originalita.

Atraktivita.

...začátek je jak náhlý průvan, nečekaný silný poryv větru - 

Jo,

rum, skořice,

ale podle mě ještě i kouř nebo dokonce kadidlo, a k tomu ještě - poněkud prazvláštní kombinace - 

ovoce.

Šťavnaté, tmavé, dekadentní, jasně a současně tlumeně zářící...

...něco jak dychtivé oči ve tmě...

Ááách...

Mlaskající tabák,

požitkářský,

 sprostý a prostořeký jako klaun u dvora,

přestože ve své poddanosti zkroucen u nohou krále, tak plácající se smíchy do stehen...

...jen on totiž smí říci to, za co by jiným sťali hlavu.

Název vůně je 

úžasný!.

Ano, 

Vedlejší Účinek...

...jak ohromné množství zážitků, situací, momentů a čeho všeho ještě dalšího se pod toto dá schovat.

Side Effect  Initio

 jsou ústa plná chuti po rumu Zacapa smíchané s dochutí luxusního tabáku s podtóny tmavých třešní macerovaných ve vlastní šťávě ještě i se skořicovými dřívky a zakápnuté orange fresh juice.

Husté a malátné blaho v mém chřípí...

...požitkářská slast gentlemana.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. ledna 2017 13:00
Reakce na Miru:

Já v ní na začátku měla hedion jako v Kenzo Flower, ale pak se rozvoněla opravdu nádherně, jak to popisuješ, že jsem si hned na tebe vzpomněla. Moc pěkná recenze.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 30. ledna 2017 15:25

WOOD & ABSINTH (Mark Buxton)

Starý, temný, zakouřený bar. Stovkami dlaní, prstů a dny sklenic ohlazený barový pult. Barmanka v síťovaných punčochách s nepřítomným pohledem, bouřka za zašlými okny, podivné pozdní odpoledne uprostřed vlekoucího se týdne. Středobodem tohoto nerozpínajícího se vesmíru je sklenice absintu s odštípnutým okrajem, měl by sis dávat pozor, aby sis neporanil ret, jenže něco v tobě ti tiše podsouvá myšlenku, že by to vlastně mohlo mít svoje kouzlo, protože je potřeba zjistit, jestli je krev skutečně hustší než absint... a vlastně jestli tenhle absint vůbec teče, protože je tak zatraceně suchý, že bys ho mohl vzít mezi špičky prstů a rozfoukat kolem sebe jako hvězdný prach. A k tomu brazilské růžové dřevo stejné kvality, sladké a lehce trpké zároveň. Pár kapek citronu, který s sebou ale nenese příjemné osvěžení, jeho přirozená kyselost vám instinktivně zkřiví koutky úst. Ale pak se misky vah začnou vyrovnávat. Z lehce lineárního akordu začne ostýchavě vyplouvat sněhobíle chladný jasmín, vše se najednou zdá měkčí, jemnější, snesitelnější. Ale teprve když na jasmín začne dopadat cedrový pudr se špetkou vetiveru, nastane dokonalá rovnováha... 

Vím, že tento parfém patří k těm méně oblíbeným kreacím Marka Buxtona. Osobně si myslím, že lidé mají určitou představu o tom, jak by měl absint vonět a chutnat, realitou pak bývají lehce zklamáni, čekali víc... Ale myslím, že Wood & Absinth je v rámci možností velmi autentický, což mu může být paradoxně spíše na škodu. Z mé strany ovšem zní jasné "ó ano, děkuji, bylo mi potěšením".

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. ledna 2017 17:26
Reakce na euridike:

Tak pokud nepočítám vůně, které Mark dělal pro mainstreamové značky, tak on v niche jako jeden z mála nedělá vůbec obecně líbivé vůně, což v podstatě obdivuju. Jedinou výjimkou, kterou bych od něj v niche zařadila do téhle kategorie líbivek, je gurmánská Angelo di Fiume.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 30. ledna 2017 17:43
Reakce na euridike:

Skvěle napsáno!

Absint je opravdu problémový a ve vůních vyznívá spíš pánsky, ale když se povede...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 30. ledna 2017 18:49
Reakce na wendulka:

Pro me je takovou nekonfliktni vuni Sleeping With Ghosts... ale je pravda, ze ja mam obecne slabost pro "divne" vune, takze asi nejsem uplne objektivni... a hlavne - jsou v ni kdoule... A jsem hodne zvedava na jeho parfem pro Project Renegades, ten chci zkusit...

Fleur 

Ja mam absintove vune moc rada, ale je fakt, ze vetsinou mivaji maskulinni nadech, coz mne nevadi... Ale mela jsem Absolument Absinthe, ta pro me vyzniva prijemne zensky... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 30. ledna 2017 20:26
Reakce na euridike:

Absolument Absinthe je stálicí mé poličky , s Fou d´Absinthe to už tak jednoznačné nebylo - tam je to spíš pánská záležitost.

Ráda jsem také nosila Buxtonovu kreaci Comme des Garcons 2, kde sice nebyl absint, ale taková ta bylinná nahořklost se tam dostala díky andělice a koření.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. ledna 2017 23:42

Farmacia SS. Annunziata: Verde di Persia

Vůni s takovým názvem jsem si osobně podle reklamní fotky představovala jako zelenou s pouštními tóny, to je však velký omyl. Pokud bych ji měla někam zařadit, byla by to určitě kategorie ovocných gurmánek. Zelená je zde zastoupena pouze barevnými odstíny. Nejprve je to autentické šťavnaté jablko Granny Smith, do něhož jste se právě zakousli. Dostanete k němu sklenici sladké černorybízové limonády s pár kapkami citronové šťávy.

Tu druhou zelenou zde po rozvonění reprezentuje pistáciový krém, v němž ale najdete i opravdové slané pistáciové oříšky. Kromě nich na vás čekají ještě kandované meruňky a růžové lokumové kostky. Jedinou slabinou angelovské pačuli se syntetickou ambrou v základu, s nímž si moje kůže asi nebude rozumět nikdy, nicméně tady je hezky doplněný o sladké růžové dřevo.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 07:53
Reakce na euridike:

Krásné...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 10:01
Reakce na Fleur:

Ja mam Comme des Garcons 2 Man, kdysi o ni psal velmi pochvalnou recenzi Chandler Burr, vyzkousela jsem ji (byt je panska), moc se mi libila, uvazovala jsem, ze si ji poridim... no a pak jsem zjistila, ze naprosto netknute baleni ma pritel, nejevil o nej zadny zajem, tak jsem si ho vzala na starost ja... A nekdy v prosinci jsem zkousela Freudian Wood, to je taky typicka Buxtonova prace, Freud by z neho mel radost...

Miru 

... diky... 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 10:31

Zajímavá absintová vůně z poslední doby je pro mě Romanza od Masque Milano. Není maskulinní, ale patří mezi vůně, které se nedají jen tak nosit, protože na sebe přiliš strhává pozornost (mojí) a musím ji pořád zkoumat. Je divná a velmi přitažlivá.

Fou d´Absinthe jsem mívala ráda především jako netuctové letní osvěžení. Ta se mi naopak nosila s velkou lehkostí.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 11:41
Reakce na domenica:

Diky za tip - kdyz ctu "divna a velmi pritazliva", tak je jasne, ze ji musim vyzkouset... Ja jsem absintovych parfemu vyzkousela hodne, moc se mi libi Green Madness od Anna Zworykina Perfumes, ale zatim jsem ho zkousela jen jednou u maminky meho kamarada, ktera ma od tehle znacky asi 20 parfemu - a to, co jsem zkousela, stalo za to... a i z teto letme zkusenosti muzu rict, ze slozeni je pro me v podstate idealni - pelynek, vetvicnik, kadidlo, andelika, elemi, levandule a santal... A L´Heure Vertueuse III od Cartier je prijemna, ale to uz tedy neni cista absintova vune...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 14:36
Reakce na euridike:

L´Heure Vertueuse je venkovní, bylinková, trošku starosvětsky a s přírodní autenticitou - není v ní ta špetka absintové dekadence jako ve výše zmiňovaných.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 14:57

Premier Role (Making Of): výrazné galbanum mě okamžitě přenese do 70. a 80. let 20. století, kdy bylo cítit z řady "tuzexových" vůní a zůstane tak pro mě spojeno s pocitem elegance a západního luxusu. Ulicemi zahraniční metropole spěchají s ležérní elegancí ženy, i za rychlé chůze na podpatcích si stihnou při bezděčném pohledu do výkladní skříně poupravit účes, který marně vzdoruje předjarnímu větru. Za nimi se šíří zelená vůně květinových stonků urychlených ve skleníku po dlouhé zimě.

Další fáze se odehrává v pokoji s otevřeným oknem a povlávajícími mušelínovými záclonami, kterým se vznáší krémová vůně bílých květin a jemného mýdla. Svěžest s sebou nese chlad, okno se zavírá, vůně se stahuje k nositelce.

Štiplavý citrón s medem bez čaje se mění v teplou jantarově zbarvenou pryskyřici, v níž plave a postupně tuhne pár okvětních plátků. Po jaru se vrací zima s vůní zkaramelizované ambry. Nebo žádné jaro nebylo?

Měla jsem jenom 2,5 vzorek, ale určitě bych unosila i celý flakón...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 31. ledna 2017 15:02
Reakce na Fleur:

L´Heure Vertueuse je venkovní, bylinková, trošku starosvětsky a s přírodní autenticitou - není v ní ta špetka absintové dekadence jako ve výše zmiňovaných.

... presne tak, chybi ten nadech absintove dekadence, i kdyz pelynek je tu dost vyrazny - a treba pro me to je takova ostychava, krotka a pritulna vune s absintovym tonem pro mene dekadentni jedince, nez jsem ja... 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 01. února 2017 10:53

Gardenia Tropical (Paul Emilien) - z počáteční aviváže, ve které se rozpustilo pár ovocných bonbonů, se vyloupl sice nepatrně indolický, přesto však příjemný hodně sladký jasmín s trochou štiplavé zeleně. Ale po rozvonění nepřišla očekávaná gardénie (a ani nic, co by se byť jen vzdáleně gardénii podobalo), ale pomerančový květ v té nejostřejší a nejzatuchlejší podobě.

Moonlight in Heaven (By Kilian) - zahradní jezírko s osolenou vlažnou vodou a značným množstvím calonu, na malou chvilku se mihly moc pěkné ledové citrusy a přes fázi sladcedivnokokosového krému vše skončilo jako sladká mořská tráva a miňonka zamíchané v krému na opalování.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. února 2017 14:27
Reakce na Fleur:

Vůně Making Of mi dal už předloni vyzkoušet Jakub, když se tahle značka ucházela o místo v Ingredients a Premiere Role se mi hned po Rocher Princier líbila nejvíc jako druhá v pořadí.

Flakony mají krásné, bohužel samotné balení k tomu vypadá dost lacině, což bylo jedním z důvodů, proč je odmítl.