Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8969 příspěvků moje polička 14. února 2017 19:27

Herod (Parfums de Marly) - dřevo s perníčkovým kořením, impregnované sladce kouřovou pryskyřicí a se sušenými švestkami naloženými v bílém rumu. A ve finále ještě čerstvě vydrolený tabák se sladkými černými třešněmi. Sice pánská, ale je nositelná i dámami. A podoba s Tobacco Vanille je velmi výrazná.

Alamut (Lorenzo Villoresi) -  štědrá porce santalu s květy všeho druhu, potaženými voskem a zalitými sladkou a hodně kouřovou pryskyřicí. Vůně hustá, poctivá a při neopatrném zacházení mající účinky jaderné zbraně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. února 2017 15:43

Seznámení s vůní Lune Féline nezačalo šťastně: ačkoliv byl rozprašovač vzorku namířen na předloktí, dostala jsem zásah přímo do obličeje. Připisuji tuto nehodu zlatým třpytkám, které jsou pro rozprašovač asi příliš velké a částečně jej ucpávají; stisknutí rozprašovače vyžaduje opravdu vynaložit velkou sílu.
U rozprašovače voněla Lune Féline jako makaronka s příchutí slaný karamel. Po nástřiku se ovšem rozvoněl hlavně kardamom - v tomto případě nikoliv mletý, nýbrž nahrubo rozdrcené tobolky s jasně zelenou slupkou. A kůže. Ve složení sice není uvedená, ale já ji zřetelně cítím prosvítat pod kořením zalitým zkaramelizovanou pryskyřičnatou ambrou. Potom se přidává vanilkový lusk vyškrábnutý do horké smetany. Bohužel (pro mě) je ve smetaně i pár zelených lístků. Kůže a pižmo připomenou, že slovo "féline" (kočičí) není v názvu vůně samoúčelně, ale rozhodně nejde o nějaké výrazně animální tóny. Ke konci vanilka ztratí smetanovou hladkost, potemní kouřem a splyne s dřevem. Gurmánka, která odtančila z cukrárny do nočního baru.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. února 2017 22:56
Reakce na Fleur:

Ten výrazný kardamom v Lune Féline vám s blackviolet docela závidím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. února 2017 17:59
Reakce na wendulka:

On je opravdu trošku jiný než ve většině vůní, kde je pomletý a vyznívá jemněji. Zde je v té méně uhlazené podobě.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. února 2017 22:40

Arquiste: Anima Dulcis

Skoro nesladké kořenité kakao a třebaže je u něho karamelová vanilka, nedělá na mě dojem gurmánské vůně. Jsou to v deštném pralese dozrálé kakaové boby, které se suší na sluníčku, potom rozdrtí a posypou skořicí, štiplavým chilli a pikantním hřebíčkem. Ale to není všechno, tahle vůně má ještě další rozměr, takový živočišný, až smyslný nádech. Erotická čokoláda.

www.klett.de

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. února 2017 23:23
Reakce na blackviolet:

Anima Dulcis je vůní, která mě od doby, kdy jsem ji vyzkoušela, ohromně fascinuje a pořád mi straší v hlavě. I ten menší 55 ml flakon by na mě byl nejspíš příliš, ale moc by se mi líbilo od ní vlastnit odstřik.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. února 2017 06:40
Reakce na wendulka:

Mně už teď taky v hlavě straší . Pokud pořídím, tak se ráda rozdělím.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. února 2017 13:24
Reakce na blackviolet:

Ohó, díky za příslib, dobrá vílo.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 18. února 2017 20:19

Contre Moi Luis Vuitton

Cukrárna.

Vůně, když vejdete do cukrárny a obklopí vás odér, mix vůní vyleštěného skla a nerezových regálů v chlazených vitrínách a všech těch ovocných řezů, čoko zákusků, barevných dortů, piškotových korpusů plněných smetanovými krémy, křupavých kornoutů na zmrzlinu, sirupu na teplých vaflích...

...neulepená chlazená, tlumená barevná vanilková sladkost.

Luxusní vůně po všech stránkách -

decentní, ale postačující intenzita

decentní, ale luxusní zpracování vanilky, která nenudí, nelepí, nekazí zuby, růžově nepiští, neonově neřve,

ale láká a osvěžuje.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 18. února 2017 20:25

Cuir d´Ange Hermes

Běloba.

Vysoce kvalitní kůže, tenká a jemná, ale pevná.

Bílá.

Nadychaně mléčně krémová.

Narůžovělé, nude a stříbřité mžitky.

Bílý hedvábný semiš.

Ano, pohlazení andělskými křídly.

Živými...

Oscilace

- pach vyčiněné kůže bělostné kabelky a až

nebesky sterilní musk těla zahřívaného křídově bílým mohérovým plédem s prachovým peřím...

Typově - delikátnější Daim Blonde 

bez meruněk.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 18. února 2017 20:33

Ambre Narguillé Hermes

Jo,

skořice, rum, karamel a

hustota a hutnost a nadýchanost.

Štrůdl s hrozinkami máčenými v medu.

Tíha ze zastřených  vanilkově obarvených pryskyřic.

Poctivá gurmánština.

Jen do toho přišplíchnout šlehačku a je to přímo obžerství.!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. února 2017 22:53
Reakce na Miru:

Jo, Contre Moi se mi z těch Vuittonek líbí asi nejvíc.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. února 2017 08:04
Reakce na wendulka:

...ano.

Ale výdrž spíše podprůměrná. Teda na mně.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. února 2017 08:10

Van-ille Jacques Zolty

...delikátnější

Cuir Beluga Guerlain.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. února 2017 10:28
Reakce na Miru:

No pokud to budeme srovnávat třeba s Ambre Narguilé, tak to máš pravdu, že zase až tak dobře nedrží.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. února 2017 11:02
Reakce na Miru:

Musela jsem jíž znovu přičichnout (prostě mi nejde v této souvisloti napsat "přivonět") ke vzorku Cuir d´Ange a ne, ani tvůj skvostný popis nepřebije mé negativní hodnocení .

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 19. února 2017 21:20

Mary Greenwell - Plum

Označení "moderní chyprovka" znělo na jednu straně slibně, na druhou zas poněkud výhrůžně  No, nastala ta lepší varianta, žádnej sprostej bolehlav.  Švestka je to poctivá, zralá a šťavnatá... a sladká právě tak akorát, protože leží na gardénii, pomerančovým květu a jasmínu s vetiverem. Ve finále zavoní i černej rybíz s růží... Ale kdo by čekal pecku podobnou Parure, bude zklamán. Na chyprovku, jak jsme na ně zvyklé, je příliš jemná, a drží se jen blízko u těla. Škoda!

CB I hate perfume - At the beach

Možná by milovník "vodních" vůní zajásal, já ale cítím jen umytej meloun. Ano, říkám meloun - řádně namydlenej mýdlem s jelenem a opláchnutej možná mořskou vodou, pravděpodobně nějakým militantním vyznavačem hygieny. 

James Heeley - Eau Sacree

No jo, tak když "Sacree", je to jasný: hromada myrhy. Hodně pryskyřice. Hodně moc kadidla. Dost koření a vetiveru k tomu, malinko pačuli. Spíš do pánska, ale nic pro svatoušky!  

Kerosene - Broken Theories

Fajfka z exotickýho dřeva, ze který se pro potěchu okolí vůkol line bohatá, plnotučná vůně luxusního drahýho tabáku, máčenýho ve vanilce. Sillage i výdrž neméně luxusní.

wendulka dík za vzorky, ani jsem ještě nestihla všechny 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. února 2017 12:09
Reakce na barbucha:

Tak meloun v té At the beach fakt být neměl .  Ale jinak jsem potěšena výsledkem těch ostatních. 

Ona ta Plum není jakože vyloženě moderní chypre, na to je v ní až moc santalu a dalších složek, ale to paculi se v ní chová fakt pěkně. 

Ještě čekám na tu Winter Nights. Ta mě v tvým podání totiž zajímá nejvíc. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 20. února 2017 12:51
Reakce na wendulka:

Plum se mi líbila, ale je moc jemná.

Ta tabákovka je super... drží mi v téměř nezměnený podobě a síle ještě teď, a to jsem se fakt i myla!  Neuvěřitelný.

Ještě mi zbyly dvě na prozkoušení, myslím - ale to už prostě nešlo, šest najednou...

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 20. února 2017 17:10

Kerosene - Canfield Cedar

Cedr, santal... cedr, santal... lehkej závan tabáku a pižma... a pro změnu cedr, santal  Občas můžeme zachytit i stopu jehličí.

Moc pěkná, příjemná, suše dřevitá vůně, mírně do sladka. Napsala bych "krásná", ale na to jí chybí větší grády - tohle je vůně pěkná, ale trochu stydlivá 

Dasein - Winter Nights

Pecka. Jestli je tohle zimní noc, tak ji rozhodně netrávíme někde na mrazu za stříbrného svitu Luny... naopak, rozvalujeme se v dřevěném srubu, pěkně v křesle u krbu! Venku může mrznout až praští, ale polena praskají a jiskří, oheň plápolá, a v dlaních nás hřeje velký hrnek řádně oslazeného čaje masala. 

A touhle idylkou se můžeme kochat třeba celou noc, dlouho, předlouho... tedy mohli bychom, kdyby to nebyla limitka zvíci pouhých 400 kusů