databáze 124380 vůní od 8629 značek a 1635 parfumérů

Aqua Allegoria Ginger Piccante Guerlain

Aqua Allegoria Ginger Piccante
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2019
určení: pro ženy
složení: zázvor, bergamot, citrón, pepř, růže, cedr, bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
wendulka (13.6.2019 )

Fleur to v recenzi vyjádřila naprosto dokonale. AA Ginger Piccante je sklenicí lehce oslazeného ledového zeleného čaje s větší špetkou strouhaného zázvoru, jenž mu dodává pikantní svěžest a ozdobeného plátkem citrónu, který vám hotelová služba položila na přivítanou na stolek u postele s čistě vypraným běloskvoucím povlečením, provoněném aviváží. Vypadá to, že jsem po letech konečně objevila důstojnou alternativu k AA Mandarine Basilic.

Avatar
Fleur (03.4.2019 )

Letní dovolená v hotelu, který je poněkud dražší než podle plánovaného rozpočtu. Ale co už, z balkónu je vyhlídka na zahradu v japonském stylu s cestičkami vysypanými oblázky a jezírkem, v němž neustále zurčí voda. Hotelová služba každý den doplňuje do skleněné designové karafy mírně slazený zelený čaj se špetkou čerstvého zázvoru a limetkou, sněhobílé povlečení i froté župany pronikavě voní avivážovým pižmem, jako kdyby chtěly zdůraznit, že v hotelu se dbá na čistotu. Vůně je na půli cesty mezi svěžestí zázvorové kolínské a zaobleností cedru s pižmem.

Avatar
jerry (22.3.2019 )

Sladký zelený čaj s nastrouhaným zázvorem a citronem, který se rozvoněl do čerstvě nakrájeného palčivého zázvoru. Ryze zázvorové intermezzo netrvalo dlouho - přišel vpád svěžího pudrového ledového pižma, které převálcovalo vše.

Avatar
Yvraine (18.3.2019 )

Ginger Piccante byla od první chvíle krásně svěží. Začátek byl čistě zázvorový, čerstvě rozříznutý řízný zázvor, pikantní až lehce pálivý, přesně jak ho mám ráda. Je krásný letní den a já si připravuji sklenici osvěžující zázvorové limonády. Nakrájím čerstvý kořen zázvoru a jeho plátky hodím do džbánku perlivé chladné vody, pak přidám plátky štavnatého citronu a bergamotu. Na kůře citrusů a plátcích zázvoru se dělají bublinky. Cukr jsem nepřidala, limonádu mám ráda nakyslou a pikantní… přesně taková je perlivě osvěžující i v parném létě.
Výdrž není nijak dlouhá, ale citrusy i zázvor jsou výrazné po celou dobu.

Avatar
slniecko (16.3.2019 )

Zázvor s citrusmi. Ale žiaden zázvorový čaj s citrónom, pekne na tanieriku nakrájaný čerstvý zázvorový koreň a vedľa neho citrusové plátky. Osviežujúca, pikantne citrusová vôňa, má "říz", ale nie tak, že by obťažovala.