Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. ledna 2017 22:22
Reakce na blackviolet:

Zrovna jsem řešila, jestli si přihodit vzorek do košíku. Tak jsi mi to dilema právě vyřešila - už je tam.

Offline blackviolet
Avatar
3330 příspěvků moje polička 16. ledna 2017 22:27
Reakce na wendulka:

 Na příští zimu bude celý flakon. A všimla jsem si, že začali dělat i padesátky. Dřív byly ty černé Cologne Intense jen ve stovce.

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. ledna 2017 23:03
Reakce na michaela:

á vďaka, to sú dobré správy!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. ledna 2017 23:50
Reakce na blackviolet:

Jj, taky jsem si všimla na belgické parfumě, což mimo jiné u mě opět vrací do hry i Orris & Sandalwood.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. ledna 2017 20:04

Euphorium Brooklyn: Cilice

Tahle vůně má údajně zachycovat duševní rozpoložení mladé jeptišky/novicky ve chvíli, kdy poprvé vstupuje do své klášterní cely. Celkově mi promo text tak trošičku připomíná ten od Lutense na La religieuse. Na rozdíl od něj nás ale Cilice plní to, co slibuje. Je totiž opravdu moc pěkná rozjímavá orientálka. Vlažné štiplavé kadidlo v ní společně s labdanem, balzamickou ambrou, cedrovým jehličím a dalšími pryskyřicemi vytváří dojem starobylé zaprášené kamenné sakrální stavby – kostela, klidně i té klášterní cely, chcete-li.

Podle mě však jde o moment, kdy je hluboká noc a mladá jeptiška sedí na dřevěné lavici u stolu a právě si čte u plápolající svíce z Bible vázané v kůži. Uváděný klášterní likér necítím, za to ale palčivě dřevitý hřebíček, mandlový kumarin a kakaové tóny benzoinu. Možná tedy nakonec nepůjde o celu, nýbrž o klášterní kuchyni. Jde hezky do prostoru a na kůži drží bezmála půl dne. Jenom malé upozornění, jedná se o parfémový olej v opravdu husté koncentraci, takže nějaké rozstřikování bohužel musíte zapomenout. I tak je to pro mě moc příjemné překvapení.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 18. ledna 2017 19:02
Reakce na wendulka:

Tuhle vuni jsem zkousela loni a moc se mi libi... Koukala jsem, ze na Twisted Lily maji 30 ml a 50 ml spray, asi neodolam (a recenze je velmi vystizna)...

Offline blackviolet
Avatar
3330 příspěvků moje polička 18. ledna 2017 20:22

Maison Martin Margiela: Across Sands

Až dosud mě z Replik Martina Margiely žádná příliš nezaujala, ale když jsem zahlédla na polici v parfumerii 4 nové černé flakóny, vzpomněla jsem si na lákavou recenzi od Wendulky a po jedné jsem sáhla.

Podle názvu a složení lze čekat arabskou orientálku a skoro taková taky je. Schválně říkám skoro, protože nemá tu pověstnou arabskou sílu a průraznost, působí lehkým a vzdušným dojmem a nevystraší žádného Evropana ani Evropanku. Jsou tady sladké datle uzrálé na slunci, meruňky a k nim koření, skořice, kardamom a lehce štiplavý pepř. To všechno je podpořeno oudem, opět působícím vzdušným dřevitým dojmem, slaměnkou, pačuli a koženým labdanem. Povedená vůně.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. ledna 2017 22:59
Reakce na euridike:

Mně se taky moc líbí. Překvapila mě ale ta neskutečně hustá olejovitá konzistence, která se opravdu dala jen roztírat, přestože na oficiálních stránkách, na flakonu a všude je uváděno eau de parfum. Původně mi měl přijít ještě i vzorek Chocolatl, jenže až po odeslání mi napsali, že už jim došla a vrátili za něj peníze.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. ledna 2017 23:05
Reakce na blackviolet:

Jsme na tom stejně s postojem vůči téhle značce. Tahle čtveřice se ovšem vážně povedla. Ta Across Sands se mi ale z nich líbí nejvíc.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 12:16
Reakce na wendulka:

... prave ta zminka o olejove konzistenci me zarazila s ohledem na to, ze ta standardni baleni maji spray... 

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 12:40
Reakce na euridike:

jemný olej prejde cez rozprašovač.

Ja mám zas k tejto značke dosť pozitívny postoj, ani si napmätám, či som od nich skúšala niečo, čo by sa mi nepáčilo. Ale mám ich skôr zaradených ako moderné, odľahčené vône, som zvedavá, ako si poradili s takouto orientálkou.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:02
Reakce na slniecko:

Ja jsem si prave rikala, ze to bude otazka koncentrace/hustoty. Ten vzorek, ktery jsem mela, mel naprosto standardni konzistenci, na kterou jsem zvykla. Mne se Cilice tolik libi asi proto, ze mam rada parfemy, ktere pripominaji tu typickou vuni starych kostelu (ale nedavno mi kolega rikal, ze se ke mne takove vune vubec nehodi, ze pry by se mu na mne libilo neco, co voni po kokosu - jen ta predstava mi privodila mirne trauma).

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:22
Reakce na euridike:

čo máte všetci proti kokosu  ?

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:41
Reakce na euridike:

Já jsem teď koukla pořádně na stránky značky. A on tam píše u 30 ml a 50 ml decants new perfumer´s alcohol fourmulation a u 15 a 30 ml original oil formulation, takže to bude určitě ono. A i na Twisted Lily to mají rozdělené na Cilice EdP a Cilice EdP Oil. Tvůj vzorek byl z té novější várky a já dostala ještě z té původní.

Hm, v tom případě o ní začínám uvažovat též. Jako normální EdP bych ji po dopotřebování Calling All Angels totiž taky užila zvlášť, když mi z Twisted Lily napsali, že pošlou i do ČR, když si jim napíšu.

Mně se tyhle rozjímavé kadidlovky taky moc líbí, i když mi okolí taky říká, že se ke mně takové vůně nehodí. Šmarja kokos! Z toho se mi taky rolujou ponožky.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:46
Reakce na slniecko:

Ja obecne mivam tenhle "problem" s vanilkou, kokosem a cokoladou, pokud je jejich vune v parfemu dominantni... Vyjimkou je treba Contre Moi od LV, tam se mi vanilka libi... 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:55
Reakce na wendulka:

... ten navrh na nejakou kokosovou vuni vzesel od toho kolegy, co se mnou odmital jet v jednom aute, kdyz jsem zkousela 3121 od Prince, takze to beru s rezervou... 

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 14:03
Reakce na euridike:

... ten navrh na nejakou kokosovou vuni vzesel od toho kolegy, co se mnou odmital jet v jednom aute, kdyz jsem zkousela 3121 od Prince, takze to beru s rezervou... 

Tsss, tí dnešní chlapi sú padavky, nič to nevydrží...

Tak áno, s takými prvoplánovo jedlými vôňani sa tiež príliš nekamarátim.

Offline blackviolet
Avatar
3330 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 15:25

A já tady zrovna takovou jedlou mám . (Ale ten kokos, který je ve složení, v ní necítím.)

Bottega Profumiera: Gourmand

Vanilková gurmánka, jak ji dobře umí Italové, nijak komplikovaná, celkem lineární, ale přesto je z ní cítit kvalita. Sladkost je přesně taková, aby milovníci gurmánek byli spokojení, ale vůně je neotravovala. Něco ve stylu Vaniglia od Mazzolariho.

Vanilka s karamelovým krémem je posazena na pižmovém obláčku, je ovoněná rumem a ukotvená špetkou balzamické ambry.

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 19:15
Reakce na blackviolet:

Budu lehce mimo, ale kdyz jste u tech vanilek, jaka je ta Van Cleef & Arpels? Ma tak nadherny flakonek, az by clovek becel...Hrozne nutne "potrebuju" nejakou vanilkovou vuni, pochopitelne ne z bezneho obchodniho centra. Mam zmizet do parfemove poradny?

Offline blackviolet
Avatar
3330 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 19:41
Reakce na Luna:

Je hezká, já nemám moc ráda sladké gurmánky, tahle moc sladká není a vanilka je jako čerstvě vyloupnutá z lusku a je u ní i květinový tón - ta orchidej -  a hořká čokoláda a trocha dřeva. Jenom ta výdrž není moc dlouhá. Ale do mrazivé zimy jako je teď, je fajn. A flakon přesně takový jako mám ráda, jednoduchý tvar a masivní sklo.