Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 13:24
Reakce na Luna:

Roztomilá, včera som ju skúšala a akurát tu dumám nad nejakým popisom. Rozhodne nie je ani otravná, ani dotieravá, nepôsobí kuchynsky, ak už vanilku, tak túto rozhodne schvaľujem.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 15:17

Dasein: Winter Nights

Samantina procházka nočním lesem v zimě je jiná. Tady už bezové ani šípkové keře nepotkáme. Noční vzduch je díky většímu množství kardamomu mnohem mrazivější a štiplavější. Zde se ovšem kromě ohně s pálícím se jehličím a borovicovou pryskyřicí zahříváme i uzeným čajem Lapsang Souchong. Levandule je tu sice stále patrná včetně podtónu lesních jahod a znovu přináší dojem mohérového svetříku, avšak téhle verzi zcela jednoznačně dominuje právě uzený čaj. Škoda, že je to jen limitka, protože příznivci Bvlgari Black by touhle bio vůní s úžasnou intenzitou a výdrží byli podle mě nadšení.

(http:files.lbcdn.info)

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. ledna 2017 19:29

Intense Tiaré Montale. Testovat tuhle vůni, když je venku jak na Sibiři, se ukázalo jako skvělý nápad. Nebudu to nijak protahovat, tahle vůně se taky s ničím nemaže. Chytne vás za límec a okamžitě vás hodí do divoké tropické přírody. Co slibuje složení, to taky dostanete. Všechny igredience tolik typické pro tyhle omamné tropické květinovky tu předvádí  to nejlepší, co dovedou. Banán, kokos, vanilka, tiaré, bílé, žluté, fialové květy, ze kterých přímo tryská sladká šťáva...a už tu máme papoušky, co hrajou všema barvama, tygra, tanečnice, prostě celej Gauginův ateliér. Tohle se mi líbí a vypadá to, že to bude moje náhrada za Songes. Navíc je to montalka, ještě navíc INTENSE, takže dneska pravděpodobně ještě strávím noc na Tahiti. :)

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 13:47
Reakce na wendulka:

Mne se Winter Nights libi hodne, protoze citim hlavne doutnajici drevo, koreni, levanduli a nahorkly stiplavy kour, to mam rada...  Je opravdu skoda, ze je to jen limitka... 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 14:01

Good Girl Gone Bad (By Kilian) - zpočátku lehké květiny s jemným nádechem meruňkových povidel, ovšem pak se začala na povrch drát drcená zeleň na počátku tlení a syntetické meruňkové slupky s krémovými květinami a se strouhnutou kořenovou petrželí. Pěkně to začalo, divně to skončilo...

Voulez-vous coucher avec Moi (By Kilian) - sladká květinová směs v oparu syntetického "vzdušně-vodního" tónu, santalová tyčinka a bílokvětinové mýdlo. Trochu divná kombinace, leč po úplném rozvonění kupodivu celkem pěkná...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 14:41

BLOODFLOWER (Parfums Quartana)

Běžíte temnou podzimní nocí. Běžíte už dlouho, na důvodech nezáleží, je fuk, jestli utíkáte před něčím, před někým... za někým... Ale utíkáte už dlouho, krev tepe ve spáncích, rychle se ohlédnete, na chvíli ztratíte půdu pod nohama a při unaveném výdechu se kousnete do jazyka. Krev vám připadá studená, protože přerývaně vdechujete chladný okolní vzduch, její chuť je sladká i slaná zároveň, ostrá, intenzivní, kovová. Zpomalíte, ale nezastavíte. Někdo jiný by se nad tím poraněním alespoň pozastavil, vy prostě jen z kapsy vyndáte kus pendreku, abyste tu krvavou chuť nějak přehlušili, za dalším rohem zastavíte, zapálíte si hřebíčkovou cigaretu a jdete dál. Minete odpadkový koš, do kterého někdo hodil velkou kytici uvadajících růží. Vzpomenete si na to, co říkala Hedda Gabler - je v tom něco mrtvolného... jako kytky z bálu druhý den... Vše se jen velmi neochotně a pomalu uklidňuje a utišuje s nástupem jemně ostýchavé ambrové mlhy. Dekadence nejvyššího řádu (hraničící s lehce nihilistickým pocitem)...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 15:52
Reakce na Luna:

Teda já ty Montalky většinou moc nemusím, ale ty jsi tu Intense Tiaré podala zase tak sugestivně, že budu muset zase udělat výjimku. Nehledě na kokos ve složení, Gauginův ateliér chci taky.

Skvělá recenze. Dáš ji zas potom i do databáze?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 16:10
Reakce na euridike:

S tou recenzí na Bloodflower mi jdeš perfektně do rány. Zrovna příští týden se chystám objednat z e-shopu, kde tuhle značku vedou a dělají i vzorky.

Jinak mně se Winter Nights taky líbí, ale já v něm mám fakt ten Lapsang. A naštěstí bez takové té mazlavosti, která mi vadí třeba v Tea for Two. Ta Winter je mi zase o chlup bližší, že v ní mám víc té krásné ovocné levandule. No když mi to nevyšlo s flakonem, objednala jsem si alespoň  jako bolestné za to trápení 15 ml odstřik. I se slevou byl sice předražený, ale i tak se těším.

jerry Já to mám přesně obráceně s těmi Kiliany. S tou Good Girl Gone Bad to mám dobrý, i když exkluzivkově zrovna nevoní, a ta Voulez-vous mě naopak začala po rozvonění zlobit.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 16:41
Reakce na wendulka:

Ja mam sadu vzorku Parfums Quartana z Twisted Lily, zatim jsem zkousela jen Bloodflower a Midnight Datura... ale ta Bloodflower mi vylozene sedi... A pak bych k vyzkouseni jeste doporucila zn. Miller et Bertaux, maji zkusebni set na Cosmania (ale zase to postovne...). A k te Winter - Winter je proste krasna, cista, jiskriva... Winter Nights je podle me... nevim, jak to napsat... krasna, ale ne tak vyjimecna, Winter je hodne specificka a jedinecna (podle me)...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 22:14
Reakce na euridike:

No mě ještě čistě podle složení od Parfums Quartana zaujala Hemlock. Tak budu zvědavá, jak ji pak zhodnotíš.

Od Miller et Bertraux jsem zatím zkoušela jen Parfum Trouvé kvůli podobnosti s Lutensovou Feminité du Bois, ale ještě se na pár dalších od nich chystám.

Ano, tak jsem nějak jsem to srovnání Winter a Winter Nights myslela.

Offline blackviolet
Avatar
3330 příspěvků moje polička 21. ledna 2017 22:58

Moresque: Fiamma

Fiamma je krásná bohatá ambrová vůně s několika měnícími se obrazy a myslím si, že to docela vystihuje intenci tvůrců, tu proměnlivost plamenů a hru světla a stínů.

V prvním obraze se už představí ambra, ale také zeleň cypřiše s pár bobulemi jalovce a krásný máslový kosatec, skoro jako bychom se ocitli na kraji lesa. Suché, skoro čokoládové pačuli a zakouřená myrha nás vtáhnou do lesa hlouběji. A pak je tu opět slunce a mýtina, na které voní pryskyřice. Světlo, med a vanilka, projasněná ambra. A když se chvílemi slunce schová, je tady zase kouřová stopa nebo ta zemitá pačuliová. Nebo jemně kožená.

Bella mia fiamma, resta o cara.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 20:02
Reakce na slniecko:

Roztomilá, včera som ju skúšala a akurát tu dumám nad nejakým popisom. Rozhodne nie je ani otravná, ani dotieravá, nepôsobí kuchynsky, ak už vanilku, tak túto rozhodne schvaľujem.

Tak uz jsem taky ozkousela a libi se mi. Ovsem manzel rekl, ze je to jak bonbon prilepenej ke gumove podrazce...:( 

Nicmene, kdyz uz jsme u tech vanilek, zkusila jsem Eau Duelle a asi mam viteze, je prekrasna a drzi jak cert. Verze edp.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 20:12
Reakce na wendulka:

Ja taky montalky az tak nemusim, prijdou mi mnohdy moc preplacane. Tiare je jednoducha jak facka. Priznam se, ze tyhle letni, opalovaci, tropicke, ci jak se to vselijak nazyva, vune mam rada. Ale vzdy mi bohate staci jedna tohoto typu. Kdysi to byla LouLou, pak Songes, uvazovala jsem i nad Lys Soleia, ale mozna si fakt poridim tuhle, i kdyz montalovsky flakony vypadaji jak hasicak...:/

Offline blackviolet
Avatar
3330 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 22:27

Anatole Lebreton: Grimoire

Moc hezké jméno si to vymyslel Anatole, grimoire je vlastně kniha kouzel, takový lexikon s návody na výrobu lektvarů, talismanů, seznamy zaklínadel a podobných užitečných věcí, které byly populární už od středověku.

Nejdřív je vůně balzamicky zelená a knihu kouzel moc nepřipomíná, ze zeleně vykukuje levandule a bazalka a poté přidá trochu živočišna římský kmín. Teprve s kadidlem a pačuli je tady připomínka staré zaprášené knihy, která možná kdysi byla svědkem vykuřování zlých démonů. A mechový tón nám asi chce říct, že to bylo hodně hodně dávno.

Grimoire se Anatolovi moc povedla, takových zelených vůní je dnes opravdu pomálu.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 22:55
Reakce na Luna:

Loulou i Songes se mi líbily. Od té jsem dokonce měla i flakon. Ale v Lys Soleia mi vadila jednak ta lilie a jednak na mně v ní ten ylang bohužel uhníval.

Hehe, to máš úplnou pravdou s tím přirovnáním montalovského flakonu.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 23:15
Reakce na blackviolet:

Jé, zrovna jsme nazkoušely tu samou vůni. Krásně jsi ji popsala. Grimoire je opravdu hodně povedená emotivní vůně

.

Mně pro změnu tou zeleností bazalky a dalších složek evokuje travnatou louku, kde se právě suší seno. To se mi moc líbí, že tam tu levanduli nemám ostrou, ale příjemně zelenou až rozmarýnovou a po rozvonění mi přejde do kumarinu s tóny sena (takovou jsem nepotkala ve vůni, ani nemapatuju). Pod tím kadidlem s pačuli a dalšími pryskyřicemi si zase představuju na té louce velké kamenné stavení s kouřícím komínem a tou příjemnou živočišností kmínu nějakou domácí zvířenu. I ten mech mi do mého venkovského obrazu vizuálně zapadá. Normálně jde do tužebníku.

Offline blackviolet
Avatar
3330 příspěvků moje polička 22. ledna 2017 23:28
Reakce na wendulka:

To se povedlo .

Jo, na louku jsem taky myslela, ale mně se tak líbil ten lexikon kouzel. A taky přemýšlím, jestli ji dát do tužebníku.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 23. ledna 2017 12:59
Reakce na wendulka:

Hemlock jsem jeste nezkousela, ale pritel ano, protoze jsem mu rekla, ze obsahuje vinylovy akord - a jemu voni stare vinylove desky. Ale nakonec mi sdelil, ze citi jen rum a "nejake koreni", tak uvidime... Ja ted premyslim, jak voni kozi srst, protoze mam vzorek New Sibet, kde je prave kozi srst uvedena... A zadna koza, kterou bych si mohla ocichat, v dosahu, ach jo... 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 09:06

Eau Duelle Diptyque. Tak nějak obecně nemám moc ráda takové ty produkty "2v1", jako šampon, co je zároveň sprchový gel, zubní pasta, která poslouží i jako čistič parket a podobné vymoženosti.  Stejně tak nemám ráda parfémy, u kterých zřetelně cítím dvě známé vůně dohromady. Ovšem všude se najdou výjimky. A dnešní výjimkou je Eau Duelle. Ona totiž jednou krásná Angelique Noir, dívka z nóbl francouzské rodiny, zamrkala dlouhýma řasama na opáleného "průšviháře" s exotickým původem, kterej si říká Safran Troublant. Za devět měsíců se jim narodila nádherná dcera. Po mamince má noblesní vystupování, zbytečně na sebe neupozorňuje, ale každý si jí přesto všimne. Po tatínkovi zdědila lehce orientální rysy, jiskru v oku a tajemný tichý úsměv. Někdo má prostě štěstí. :)

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. ledna 2017 10:11
Reakce na Luna:

Eau Duelle Diptyque. Tak nějak obecně nemám moc ráda takové ty produkty "2v1", jako šampon, co je zároveň sprchový gel, zubní pasta, která poslouží i jako čistič parket a podobné vymoženosti.  Stejně tak nemám ráda parfémy, u kterých zřetelně cítím dvě známé vůně dohromady. Ovšem všude se najdou výjimky. A dnešní výjimkou je Eau Duelle. Ona totiž jednou krásná Angelique Noir, dívka z nóbl francouzské rodiny, zamrkala dlouhýma řasama na opáleného "průšviháře" s exotickým původem, kterej si říká Safran Troublant. Za devět měsíců se jim narodila nádherná dcera. Po mamince má noblesní vystupování, zbytečně na sebe neupozorňuje, ale každý si jí přesto všimne. Po tatínkovi zdědila lehce orientální rysy, jiskru v oku a tajemný tichý úsměv. Někdo má prostě štěstí. :)

Ač vůním nerozumím, moc ráda si čtu popisy, je to úplná poezie. Tento Váš teď u mě vede