Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 01:29

La religieuse (Serge Lutens)

Nazelenalý neindolický jasmín rychle sládne do žvýkačkové podoby, než ho zahalí průsvitný kadidlový opar. Zkrátka: zakouřená žvýkačka. Po půl hodince není po jasmínu ani památky, kouřová stopa se teď prolíná s tělovým pižmem a působí poněkud drhnoucí efekt. Stručně: nic neříkající a nic moc pižmové nic.

Nevím, čím mě před časem ze vzorku tak zaujala - snad že se nezdála tak sladká, že se jasmín zdržel déle a společně s nasládlým pižmem působil sympaticky. Možná je to počasím, teplo předtím vs. zima teď, ale nemáme si co říct.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 10:55
Reakce na wendulka:

Však já vím, že to není tak jednoduché s těmi Douglasy... bohužel.

V Ingredients jsem nikdy nebyla. Stejně jako v mnoha jiných podobných obchodech, o nichž tu čtu. Nějak jsem nesmělá takhle někam jít... přitom retězec mi problém nedělá. Nevím, v čem je ten rozdíl, asi je to iracionální. Možná je čas něco změnit.

A ano, podobnost s Idole je velké lákadlo, jenže já už tak úplně nevím, jak Idole voněla - ten vzorek už jsem dávno vypotřebovala. Pamatuju si jen ten dojem - že byla úžasná. Nicméně stejně velké lákadlo je pro mě i ten popis samotný - pryskyřice, suché dřevo, kadidlo... Takže uvidím, zda to lákadlo zlomí můj psychický blok a v Ingredients se objevím... V každém případě díky za tip.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 11:49
Reakce na Panenka:

Mohl by ji mít Douglas v Palladiu a Na Příkopě - ale v Německu i v Itálii jsem si všimla, že značku CdG mívali mezi pánskými vůněmi (i když šlo o unisexy), tak se pro jistotu podívej i do pánských.  

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 12:29
Reakce na jerry:

Díky, jerry, na pobočku Na Příkopě jsem si tak trochu myslela - je to přece jen větší krám... ale těžko říct, zda by mě napadlo to pánské oddělení. Palladium mám celkem po cestě, tak tam to zkusím taky. Dík.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 12:30
Reakce na Panenka:

No to je asi správná připomínka od jerry, že pokud někde, tak bude v těch dvou Douglasech potřeba hledat v pánských vůních. V Palladiu mám dámské vůně (značky) prošlé komplet, když jsem tam marně hledala Rouge Bunny Rouge a našla je jen na Příkopech. Takže tam Comme des Garcons určitě mezi dámskými mít nebudou, pokud vůbec. Leda by je tam přidali v posledních 14 dnech.

Jinak ony ty řetězce jsou podle mě fajn jen, když víš, kde vůni hledat a nic od personálu nepotřebuješ. Ovšem v momentě, kdy nevíš a potřebuješ se zeptat obsluhy, je to hotová tragédie a koukají na tebe, jestli jsi nespadla z višně a hrozně je obtěžuješ aneb není nad personál, který ani neví, co vlastně prodává  - moje zkušenost právě s tou Rouge Bunny Rouge.

Tak držím palce, ať psychický blok zlomíš. Uvidíš, že o nic nejde. V Ingredients ani v Odéru rozhodně nečekají, že by sis hned při první návštěvě něco koupila a i vzoreček ti udělají, když si řekneš.

Ještě k tomu Lubinovi - Já malinkatý zbyteček vzorku Idole EdT pořád mám. Bohužel jsem o ní začala vážně uvažovat až v době, kdy už ze zahraničních e-shopů nenávratně zmizela.

Každopádně ať už tam tu podobu najdeš nebo ne, to nic nemění na tom, že ta Floriental je vážně povedená.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 15:30

I-III Russian Tea (Masque Fragranze Milano) - suchá větvička maliníku i s usušenými malinami a rozemnutá suchá máta se slaměnkou tak suchou, že se rozpadá na prach, s nasládlým tónem suchého sena a čerstvě oloupané březové kůry. Zvláštní kombinace svěžesti, suchosti (až přesušenosti) a nasládle mátové ledovosti...ruská step v poryvech ledového větru. A po necelé hodině, kdy svěžest vyprchala a ledový vítr se utišil, se dostavil i čaj - suchý černý čaj s příměsí jemně nasládlého čaje zeleného v koženém pytlíčku. Vůně klidná a uklidňující...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 20:06
Reakce na wendulka:

Tak jsem usoudila, že pokud mám jít Foriental očichat... tak rovnou, jinak ten pocit "to musím hned vyzkoušet" vyprchá. Douglasy oba i v pánských odděleních zklamaly (a nebo jsem slepá, i to je možné), vstoupila jsem tedy s bázní a třesením do Ingredients, kde byli milí a nechali mě bez problému Floriental očichat. Na papírku to vypadalo slibně, ale na kůži mám to dřevo tak suché, že je až na prach, a po pryskyřici ani stopy. Až po delší době se to na mě nějak usadí do nositelné polohy. Ach ta kožní chemie...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 22:52
Reakce na Panenka:

No jo, stane se.

Tak aspoň, že jsi konečně překonala ty psychickou bariéru a vstoupila.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 23:35

jo malone asi není úplně niché, že?

ale nevím, kam to zařadit. každopádně mimosa+kardamom =  ! asi si uňuchám ruku na kost 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 09:34
Reakce na wendulka:

Jo, aspoň mám klid - vyzkoušeno. Jen s tou bariérou to není tak jednoduché - řekla bych, že to byl jen první krůček, budu muset tu zeď postupně lépe rozebrat...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 13:23
Reakce na Jiná Realita:

Ale jo, Jo Malone patří mezi niche.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 15:16
Reakce na wendulka:

Ale jo, Jo Malone patří mezi niche.

...cenou určitě.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 16:59
Reakce na jerry:

Njn.

I když některé jsou podle mě dobré. Třeba ty kosatcovky a celkově ta černá kolekce - docela jsem zvědavá teď na tu novou Myrrh & Tonka - nebo se mi dost líbí Tudor Rose & Amber a Silk Blossom - škoda, že to byly jen limitky.

Ale u těch běžných bílých kolínských je to už jak co, to je pravda.

Každopádně notino má ty Jo Malone nějaké šíleně předražené. V KaDeWe stojí stovkové balení těch černých kolínských normálně 120 euro.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 17:13
Reakce na wendulka:

teď tam měli red roses, a jak osobně růžové vůně z běžných kolekcí nesnáším, protože se mi zdají umělé, tak tahle mi fakt voněla. čisté růže. vlastně kvůli ní jsem ho vůbec zkoušela, v parfumerii nádherně voněl vzduch, ptala jsem se prodavačky, kdo se tam čím přede mnou voněl :D a ona mi dala red roses.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 20:26
Reakce na Jiná Realita:

Red roses je velmi povedená. Opravdu krásná a věrná vůně růží, jakých je málo. Mně teda tuhle značku trošku zprotivily všemožné youtuberky, protože mezi nima to teď hrozně frčí. A taky Diptyque a Byredo, protože přece nichééé.  Ale ty značky za to nemůžou.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 20:59

Fille en Aiguilles Serge Lutens.

Lutens je na mě příliš velkej mág. I v tomto případě. U této značky více než jidne platí: "Dvakrát čuchni, jenou kup!" Protože sebevýstižnější recenze vám ve výsledku nesdělí vlastně vůbec nic. Kdo nezkusí, neuvěří. Podle popisu jsem čekala něco jako: "Svěží jitro v borovém lese" nebo "Vánoční kontemplace se sousedy ze zahradní kolonie." Kdeže! Na mém zápěstí jsou to: "Poházené větve z jehličnanů v roztopené sauně ve společnosti opilých finských hokejistů, z nichž se jeden rozhodl zahrát na housle O Tannenbaum".

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 22:35
Reakce na Jiná Realita:

Hm, tak na Red Roses se v tom případě podívám. Zatím jsem ji pokaždé asi nějak přehlížela. Já právě většinu běžných růžových vůní taky nesnáším kvůli té jejich umělosti, ale když voní čistě, tak jsem ztracená (pak teda ještě orientální růže, ale ty jen přes léto). Díky za tip.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. prosince 2016 22:54
Reakce na Luna:

Super recenze! To by zase chtělo i do databáze.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 15:40

Mille et Une Roses/2000 Et Une Rose (Lancôme) - zpočátku svěží pižmová růže s lehkým ovocným tónem, po pár minutách poprášená velejemným perleťovým pudrem s patrnou vanilkovou stopou. Jemná něžná růžová růžička. Kdybych neznala arabské pojetí pižmových růží, tak by mě docela zaujala právě tou něžností...takto mohu jen konstatovat, že povedených pižmových růží je mezi arabkami víc než dost.

Carnal Flower (Frederic Malle) - rozmačkaný zelený plevel se zbytky mokré hlíny pokapaný oslazenou citronovou šťávou, z pod kterého se kvapem derou ven sladké bělostné květy tuberózy a nádechem kokosového mléka a nakysle zelených stonků plných vody. Po rozvonění se připojila i lehce máslová gardénie a s ní spojené pověstné "houbičky". Opojná a opulentní vůně pro opravdu náruživé milovnice bílých květin...kohokoliv jiného převálcuje jak tank krabičku sirek.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 17:15
Reakce na jerry:

Je to tak. Já bohužel patřím k těm, koho Carnal Flower spíš válcuje.