Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 10:32
Reakce na wendulka:

Tak to jsem moc rada, ze se Dasein libi... Mne taky... Uz dorazil ten vzorek Blackmail? Jsem zvedava, jak se Vam bude libit. (Pokud uz to tady nekde zaznelo, tak se omlouvam, nejakych 14 dni jsem mimo provoz kvuli zapalu plic, takze nemam prehled, ale ten Blackmail by me zajimal...). 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 11:16

LOVE POISON - Boadicea the Victorious 

Tenhle lektvar se začal vařit za horké a temné letní noci. Dlouhé štíhlé prsty drtily plné hrsti šťavnatých červených bobulí, šťáva i dužina stékaly do stříbrného kotle, pod kterým hořel věčný oheň. Šťáva se pomalu vařila, houstla, na hladině se objevovaly bubliny, které pak tiše a s rozkoší praskaly. Šťáva už byla hustá, horká a zpěněná jako krev, bylo na čase přidat svitky skořice a bergamot, který na moment zmírnil a zchladil všechnu tu zosobněnou sladkost. Úlomky skořice plují po hladině jako malé loďky, na ně lehce dopadají čerstvě utržené květy jasmínu a marocké růže, některé dopadnou na tyto malé vory a plují dál, ty ostatní hned pohltí a sežehne rudá láva. Sladkost ještě graduje bourbonskou vanilkou, intenzivní a hebkou. Na vrcholu dokonalé a hříšné sladkosti se vše v jednom okamžiku zlomí, jakoby se na pár vteřin zastavil čas. Odnikud připlouvají lehké kouřové akcenty santalu, které s sebou přinášejí střípky ambry a krystalky hnědého cukru, do toho všeho prší kovově chladná malinová šťáva, ale lektvar je stále horký, žije si vlastním životem, takovou má sílu. Nakonec vládu získá lehký sladký santal, který v sobě nechá vyniknout to nejlepší z hlavy a srdce. Love Poison je hotový, noc už není hřejivá, mění se v křišťálově jasné a chladné ráno, protože tohle kouzlo pohltilo všechno okolní horko do poslední kapky. 

Love Poison je vůně sametově sladká, temná, náročná, bohatá a nepokrytě dekadentní. Tohle všechno je. Ale není nesnesitelně sladká, sirupově lepkavá, neodbytně dotěrná, těžká. Má jasně čitelný charakter, za který se nestydí, ale v rámci stylu si drží vysokou úroveň. Christian Provenzano přidal do svého portfolia další luxusní, osobitou a nezapomenutelnou vůni. Opět je to vůně pro nepočetný a specifický okruh zájemců (i s ohledem na cenu), ale taková už je filosofie značky Boadicea the Victorious. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 12:20
Reakce na wendulka:

Tie ma zaujali, už ako som nahadzovala prvé, ja mám na ten koncept sezón slabosť...a navrch tie flakóny sú moja šálka kávy...

A musí byť fakt skvelá, keď to chceš podstupovať....práve som došla z colnice s knihami....ako boli slušní, rýchli a profesionálni, ale celá tá procedúra ...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 12:35
Reakce na euridike:

Líbí je na Winter slabé slovo. Jsem nadšená! Ještě jednou děkuju za doporučení.

Nezaznělo. Vzorek Blackmail dorazil totiž teprve minulý týden ve čtvrtek. Surrender to Chance byl tradičně rychlejší než The Perfumed Court, přestože jsem u nich objednávala později.

Každopádně první dojmy vypadají taky hodně dobře. Přijde mi, že u ní možná malinko vycházel z Fields of Rubus, což může dělat to tmavé bobulové ovoce s vanilkou s tím, že Blackmail je jednoznačně emotivnější. Ovšem co mě na ní kromě samotného obsahu vůně ještě fascinuje už teď, je to, že ona na začátku vypadá, že bude intimní, ale to je omyl. Postupně nabírá na intenzitě a z nesmělých jiskřiček se promění v sytý plamen. Určitě na ní taky něco napíšu a rozhodně bych se nezlobila, kdyby se John časem rozhodl zařadit ji do stálého sortimentu.

Jinak k Boadicea the Victorious musím potvrdit, to jsou hodně specifické vůně, které osloví jen málokoho. Ta jejich základní řada mě nějak minula. Bližší je mi ta zlatá kolekce, ale opravdu mě dostal až Valiant, který byl původně taky jen ruskou exkluzivkou. Doufám, že se časem ta Ruby Collection taky objeví i jinde než v Rusku, protože vypadá hodně dobře. Díky za další tip.

I když tohle soustředění na ruský trh mě docela štve (nejen u Boadicea the Victorious). Je mi jasné, že tam mají mnohem větší kupní sílu než mezi běžnými Evropany a zbytkem světa podobně jako v Saudské Arábii a že se jim tudíž snaží podstrčit co nejlepší věci - viz třeba ten Valiant, ale hernajs, to nemůžou aspoň na stránkách nabídnout vzorky? JÁ je chcu taky zkusit!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 13:01
Reakce na wendulka:

... Mne se od Dasein taky asi nejvic libi Winter... Jeste jsem u kamaradky cichala k Winter Nights, ta je nadherna - drevo a levandule, tu bych chtela zkusit intenzivneji....

Tesi me, ze i Blackmail se libi - presne tak, ze zacatku pusobi velmi intimne, pak zacne trochu "zlobit" a vystrkovat drapky (v dobrem slova smyslu)... to me na ni bavi, jeji charakter, neni plocha, meni se, roste, je nepredvidatelna - jako clovek... (a tesim se na recenzi)...

Ja mam od Boadicea the Victorious vzorky Love Poison, Hanuman a Pure Narcotic (ta je v podstate pocitove hodne podobna Love Poison) - obecne takhle sladke vune nemam rada, no ale kdyz to nekdo umi jako Provenzano, tak se proti tomu proste neda nic moc namitat... Vzorky mam od kamarada, jeho maminka tuhle znacku zboznuje - a jejich smerovani na rusky trh me taky neprekvapuje, ony ty vune i svoji podstatou a charakterem konvenuji spise s ruskym/vychodnim vkusem... 

Online jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 21:28

Dilettante (Hiram Green) - zpočátku čistá hořko-zeleně svíravá neroliovka, která se části hořkosti i svíravosti poměrně rychle zbavila pozitivním působením svěže zelených jasmínových kvítků a nepatrně zatuchlého pomerančového květu. Vše následně doplnila ještě štiplavé sladkokyselá čerstvě naříznuté pomerančová kůra. A to vše s výdrží par excellence.

II-I Luci ed Ombre (Masque Fragranze Milano) - kadidlo s nesladkou ambrou a kandovaným zázvorem, v závoji prachového nasládlého pepře a kyselého cedru. Až sem to vypadalo spíš jako vůně ryze pánská, ale po rozvonění přišel výrazný nápor nasládlého ledového pižma a hned bylo jasné, že označení "unisex" je opravdu přesný.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 23:12

Kerosene: Blackmail

Z mého pohledu by si tahle vůně zasloužila úplně jiný název. Pro mě je to sněhová královna, jejíž ledové zemité srdce, tvořené zmrzlými ostružinami, borůvkami a černým rybízem, se snažíme rozehřát. Nejprve to zkoušíme jen s pomocí několika stydlivých jiskřiček ambry, potom ale použijeme mnohem silnější plamen v podobě doutnajícího agarového dřeva a trochy santalu, který její srdce konečně promění ve vřelou zkaramelizovanou vanilku, uvnitř však měkce nadýchanou a zahalí královnu do tmavého sametového pláště(podtóny oudu).

Blackmail je podle mě poznat, že u ní John myšlenkově částečně vycházel z Fields of Rubus. V tomhle případě se ovšem záměna malin za tmavé bobulové ovoce a tabáku za oud a utlumení pačuli vyplatila, neboť tak vznikla mnohem smyslnější orientální vanilková vůně, která z prvotní intimní fáze postupně začne dýchat, rozpínat se a hřát. Doufám, že si časem třeba najde cestu i do stálého sortimentu, protože by bylo určitě škoda, aby takhle povedená vůně zůstala jen exkluzivkou.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 10:12
Reakce na wendulka:

... moc hezky napsane...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 10:15
Reakce na jerry:

Dilettante je nadherna vune, charakterizovala bych ji uplne stejne jako Vy...  

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 12:49
Reakce na euridike:

Děkuju. Ono se správnou vůní to jde vždycky samo, ale to je známá věc.

Vřele uvítám další takové skvělé tipy.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 20:49

Parfums de Nicolai: Kiss Me Intense

Patriciin příběh lásky vypráví o perlivě sladkém otočníku s najemno nasekanými mandličkami, lékořicovým anýzem a citronovým soufflé. Po rozvonění se otočník uchýlí do společnosti tropického ylangu s vůní zralých banánů, jasmínu a sladkého pomerančového květu, aby nakonec uvolnil místo husté krémové vanilce, kořeněné palčivě dřevitým hřebíčkem a nasládlou prachovou skořicí se špetkou bílého pižma, která Kiss Me Intense zařadí do kategorie vůní jako Terracotta Le Parfum, tady ovšem máme kromě toho léta a opalovacího krému v první fázi i trochu té gurmánštiny. Má s ní i srovnatelnou intenzitu a výdrž. Patriciina vůně je podle mě ovšem lepší a na rozdíl od Terracotta Le Parfum bych si i dovedla představit ji nosit.

Online blackviolet
Avatar
3322 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 23:15

Etat Libre d'Orange: Noël au Balcon

Proč zrovna Vánoce na balkóně, to nevím, ale zřejmě to chtěli nazvat originálně. Je jasné, že jde o zimní vůni, o hřejivou vůni, která chce zprostředkovat vánoční atmosféru.

Meruňkovo mandarinková sladkost, med a skořice opravdu připomenou vánoční dobroty, ale přesto bych neřekla, že jde o vůni čistě gurmánskou. Je to totiž díky pomerančovému květu taky trochu květinovka, jíž pačuli a pepř dodává kapku pikantnosti. Pomerančový květ je pak vzdušnější a doprovází ho skořicově medová vanilka. Lehká vůně, ale s docela slušnou výdrží.

Online blackviolet
Avatar
3322 příspěvků moje polička 23. prosince 2016 18:58

Moresque: Aurum

Když se narodil Ježíš v judském Betlémě za dnů krále Heroda, hle, mudrci od východu se objevili v Jeruzalémě a ptali se: „Kde je ten právě narozený král Židů? Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit.“

(Evangelium podle Matouše)

Tři králové přinášejí Ježíškovi zlato, myrhu a kadidlo. A přesně to mě napadá při zkoušení vůně Aurum - název a složky mi evokují tři krále a jejich dary.

Záblesk šafránu nám posvítí na cestu do jedlového lesa, ovane nás vůně jehličí, dřeva a pryskyřic. Sváteční myrha, měkký balzamický lehce vanilkový styrax. Lehce zemité pačuli a pokud oud, tak jen ten dřevitý, ale kdyby nebyl ve složení, nenašla bych ho.

Mohla by to být vůně Vánoc, ale nejsou tady žádné vánoční laskominy, žádné cukroví, koření nebo punč. Není tady opulentní oslava, spíše naopak. Aurum je tichá vůně, vůně k rozjímání, vůně pro klid v duši.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 23. prosince 2016 19:52
Reakce na blackviolet:

znie lákavo...

Online blackviolet
Avatar
3322 příspěvků moje polička 23. prosince 2016 21:01
Reakce na slniecko:

moc se mi líbí, asi nejvíc od Moresque... možná, že jsem na ni právě teď naladěná

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 24. prosince 2016 00:11

The Different Company: Adjatay - Cuir Narcotique: "Koža" poskladaná z balzamických a drevených tónov...to tu už bolo na rôzne spôsoby, tento je viac do balzamovita, biele kvety ho vyvažujú z čisto pánskej na dámsku stranu. Príjemná, vkusná, legantná zimná unisexovka.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. prosince 2016 19:10
Reakce na blackviolet:

Jen k tomu názvu Noel au balcon - E. de Swardt si vypůjčil první část francouzské pranostiky "Noël au balcon, Pâques au tison" (ve významu - je-li počasí na Vánoce mírné/teplé, bude na Velikonoce zima). Když se ho na tento název ptala Elizabeth Paton z NY Times, tak jí odpověděl něco v tom smyslu, že za tím názvem je jeho představa milenců, kteří se o Vánocích díky příjemnému počasí přesunou s intimními hrátkami z ložnice na balkón. Tak asi tak...  

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. prosince 2016 22:26

Slumberhouse: Pear + Olive

Kdo se někdy pokoušel najít ultimátní hruškovou vůni, ví jakou to dá fušku, najít takovou, kde by hruška vydržela být přítomná déle než v hlavě a zároveň neměla žádná hluchá místa. Po AA Gentiana se mi k ní nejvíc přiblížila letošní Carpe Diem od Arte Profumi, kde mě osobně ale bohužel malinko rušila avivážová broskev. Až takhle jednou přišel Josh Lobb a dovedl ji k dokonalosti.

Použil nezralou, přesto šťavnatou a orosenou hrušku, jejíž zelenou trpkost zdůraznil olivami a puškvorcem s podtóny jemně štiplavé skořice. Úplně nesladkou ji ale nenechal, jelikož ji smíchal se zkaramelizovanými hrozny a kokosovým krémem (vůně dřeva massoia), aby zmáslovatěla. Dále ji zlehka pokapal hřejivým koňakem a nakonec nás s ní nechal ulehnout do hromady sena ve stodole. No a co po vší té nádheře nezjistím? Že se letos přestala vyrábět.

Online blackviolet
Avatar
3322 příspěvků moje polička 25. prosince 2016 09:28
Reakce na euridike:

Tak tuhle pranostiku jsem neznala, díky. Četla jsem ten příběh k vůni, o dívce s plným dekoltem, medovou kůží, která je pro muže darem atd., ale k té vůni mi to moc nesedělo.

Online jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 25. prosince 2016 14:45

Tulaytulah (Majda Bekkali) - amaretto s kapkou griotky, třešňovými peckami a hořkými mandlemi, velmi rychle překryté sametově hladivou semišovou kůží zasypanou dřevitou vanilkou. Po úplném rozvonění ještě sladce kouřový lehoučký závoj. Co bych jí ale vyčítala, je malá intenzita a nedlouhá výdrž - na můj vkus se drží přespříliš u těla.

III-IV Tango (Masque Fragranze Milano) - bBílý rum s vanilkou a sladkým kořením (skořice, kardamom a na prach rozdrcený hřebíček), vypodložené ambrově sladkým semišem, přecházejícím do výrazného tónu nové kožené kabelky naplněné ledově větrovým bílým pižmem. Brilantní výdrž (víc jak 12 hodin) je jen pověstnou třešničkou na dortu...