Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 17:34
Reakce na wendulka:

V mém případě lze vypustit slovo "spíš"...můžu přesně popsat pocity krabičky sirek.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 19:24
Reakce na jerry:

Aha, tak to mě mrzí. Pokusím se ti příště podstrčit něco méně podlého.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 19:43
Reakce na wendulka:

Ale no tak .....jako bys nevěděla, že kvůli parfémovému sebevzdělávání je potřeba vyzkoušet vše (když na to přijde, tak i Fáčka)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. prosince 2016 21:13
Reakce na jerry:

Taky pravda.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 17:57

Helmut Lang: Cuiron (2014) a EdC (2014)

Cuiron i EdC jsou reedice vůní z roku 2000.  Původní vůně neznám, takže srovnat nemůžu, ale v obou případech se jedná o povedené vůně, hlavně EdC, kupodivu, se mi hodně líbí.

Cuiron bych nazvala moderní koženou vůní. Svěží. I když svěží kůže asi zní divně. Nejdříve je tady zelený, lehce mentolový tón, zřejmě ty listy a pupeny černého rybízu, a mandarinka s bergamotem, okořeněné ovocným růžovým pepřem. Za nimi příchází kůže a zakouřené kadidlo. Všechno ale působí lehkým vzdušným dojmem, žádná tíže, jenom svěžest a k ní ta kůže s kadidlem a stopa dřeva z borovice.

Je to sice unisex, ale pro mě se kloní pocitově spíš na pánskou stranu.

EdC

Kdo by čekal kolínskou typickou pro pány (tak jako já), bude hodně překvapen, protože to, co so objeví po nástřiku, má do kolínské hodně daleko. Je to sladce krémové a vanilkové, dokonce trochu květinové. Po chvíli se objeví troška zeleného rozmarýnu, aby se neřeklo. Kolínská má přece osvěžit, že? Sladkost je trošku uzemněna kapkou pačuli, ale přesto vůně zůstává lehká, čistá, pudrová a k tomu lehce dřevitá. Tohle je rozhodně unisex, vhodný jak pro pány, tak pro dámy, pro všechny, kteří mají rádi svěží, čisté, ale netuctové a elegantní vůně.

Čistě vysprchované tělo. Bílá košile, džíny a mokasíny. 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 02. ledna 2017 21:59

I-II Montecristo (Masque Fragranze Milano) - kůže - čerstvě vydělaná, silná, s dřevem impregnovaným kouřem a sladkou pryskyřicí. Ale v kůži zbylo ještě něco z jejího původního "nositele"- bohužel v podobě silně živočišně-fekální. Tuto fázi se snažil přebít silný tón dohořívajícího, pryskyřicí prosáklého dřeva s kardamomem, leč marně. Celek by snadno trumfnul většinu pravověrných arabských oudovek. Prý unisex - ale na ženě si ho vůbec představit nedovedu (a na muži horko těžko)...prostě je to nářez.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. ledna 2017 23:09
Reakce na jerry:

Na mně teda v Montecristo byla ta kůže naštěstí jen živočišná bez fekálií, dokonce se mi i líbila. To máš zase smůlu. Nicméně souhlasím, že to je jednoznačně pánská vůně.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. ledna 2017 23:32

Salvador Dali: Regard Scintillant de Mille Beautes

Z celé exkluzivní kolekce této značky se mi líbí asi nejvíc. Aby taky ne, když jde o jemně kořenitou tureckou růži s vůní malin. Tahle je samozřejmě v první fázi osvěžená nakyslou mandarinkou a doplněná špetkou hořkého zeleného galbana. Po rozvonění ji prohřeje trocha s mošusovým semínkem, čímž růže získá lehký orientální nádech.

Pořád je to však růže, která je v popředí, nepolevuje na intenzitě ani na chviličku. Jen v další fázi přejde díky cedru i do dřevita a tím máme kompletní růži od květu až ke stonku. V drydownu už se jen zahalí do obláčku bílého pižma a usadí se na mechový podklad. Líbit by se měla hlavně příznivkyním Rose of No Man´s Land (Byredo). Jen ta cena mi přijde zase přešvihnutá.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 05. ledna 2017 00:04

L'Autre Oud (Lancôme) - šafrán se dřevem a kůží, navrch se sušenými bylinkami, a to vše ve velmi svěží a vzdušné podobě. Postupně vůně trochu pryskyřicově zesládla a přidaly se plátky sušených růžových růží se sušenými meruňkami, které spolu se šafránem a velmi sofistikovaným oudem, podbarveným pižmově ledovým semišem, začaly udávat tón. Kdo má rád unisexové teple dřevité arabky, přijde si v této navýsost povedené vůni na své. Navíc není úderná ani halasná, ale spíš sametově zaobalená.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. ledna 2017 23:27

Maison Martin Margiela: Across Sands

Tahle vůně vás opravdu zavede na poušť, jak slibuje název. Po cestě potkáte obchodní karavanu, jejíž členové vám nabídnou přezrálé meruňky (vonokvětka) se skořicí, připálená švestková povidla (davana) a sladké lepkavé datle. Po jídle vám nabídnou k prodeji sušený tabák, jemné dřevité piliny (velmi věrohodná slaměnka), agarové dřevo a další sladké pryskyřice a kůži (labdanum). Od téhle značky jsem takhle povedenou orientálku rozhodně nečekala, o to příjemnější je to pro mne překvapení.

Maison Martin Margiela: Dancing on the Moon

Při takovém názvu jsem čekala nějakou lehounkou aldehydovku, která by dokázala navodit pocit beztíže. Místo toho ale na mně vybafla kokosová tuberóza z Lutensovy Datura Noir s ne úplně nejlehčími aldehydy, zeleným jasmínem a medovou plumérií. Dancing on the Moon má ovšem v základu kromě vanilky a bílého pižma navíc hřejivý kašmeran s balzamickou ambrou, což mě o to víc zaráží, protože Měsíc mám spojený spíš s představou něčeho chladného, rozhodně ne s teplou bílokvětinovkou.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 20:55

konečne som sa dostala k testovaniu Sylvaine Delacourte:

Dovana: Veľmi príjemný, nežný, púdrový kosatec, hneď od prvého nástreku, ktorý od prílišnej krehkosti ľahko uzemní okamžite prítomné neroli. Je to veľmi príjemná kombinácia, trocha pripomína zemitosť ksatca, ale bez akýchkoľvek mrkvovo-polievkových asociácií. Neroli veľmi rýchlo odpadne do úzadia k tam sa už držiacej jemnej štipke vanilky. Celé to drží na veľmi príjemne pôsobiacom pižmovom základe. Veĺmi nežná a krehká kosatcovo - púdrová vôňa, typovo niekde medzi Ibitirou (voči ktorej je trochu menej krehká) a Love, Chloé Eau Florale (voči ktorej pôsobí dospelejšie). Výdrž dobrých 18 hodín. Klobúk dole.

Florentina: Stará dobrá Indulona.

Helicriss: Plná nálož dezinfekčného spreja prechádza do toaletného osviežovača s (asi) morskou vôňou. Našťastie tomu urobí prietrž veľmi slušne spracované suché drevité pačuli (ale fakt dobre spracovné, takto to s pačuli inak dokáže snáď len Ford). Bohužiaľ prvotná formácia sa vypne k hrdinskému výkonu a skóre s pačuli je silne vyrovnané.

Lilylang: Veľmi jemnučký ylang s benzoinom, nadľahčený malou troškou sladkej, zrelej mandarinky. Neskôr tomu trošku pomôže nabrať grády ružové korenie, ale fakt len trošku, čím to tak trošku získa vetrový nádych. Vlastne celá tá vôňa by sa mohla volať "Trošku". Ale je príjemná.

Smeraldo: Limetka trocha zozelení bylinnú archangeliku, aby spoločne vytvorili ten správny uvítací výbor mastixu. To, napriek tomu, že v zložení nie je uvedené, prichádza v spoločnosti púdrového pižma. Postupne sa pridávajúci vetiver zintenzívňuje tón v tóne predošlý vývoj a ustaľuje na nejaký čas vôňu. Po nejakom čase však z ničoho nič zmizne a pošle tam za seba pomerne nečakanú púdrovú vanilku.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 21:33
Reakce na slniecko:

Když čtu Tvoje popisy, musím souhlasit, ale připadá mi, jako kdybys zaměnila Florentinu s Dovanou. Florentina je pro mě příjemná kosatcovka, zatímco Dovana je vysloveně kosmetická.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 21:46
Reakce na slniecko:

Moc hezké. I když Helicriss mi (a na mně) vyznívá velmi jinak. Ovšem mám podobný pocit jako Fleur.  Hned, jak jsem začala číst o Dovaně, jsem měla pocit, že došlo k záměně... a utvrdilo mě v tom pokračování o Florentině.  

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 22:31
Reakce na slniecko:

A já šla dokonce hledat Indulonu , jak jsem byla zmatená. Florentinu mi nadělil Ježíšek a tak moc si jí užívám, že mi až bylo líto té jediné krátké věty

Jinak moc hezké postřehy a za sebe musím napsat, že jsou to krásné vůně, vzorky už mám na dně a znovu uvažuji o jejich objednání. A pokud by Sylvaine Delacourte uvedla celou sadu v menším balení, nějaký hezky vymazlený discovery set, tak bych byla první zákazník.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 22:52
Reakce na cinkja:

Také jsem si kolekci zamilovala. Unosila bych všechny vůně. Pravda, některé by mizely o něco rychleji. Sylvaine jsem i psala, že si umím představit sadu v balení větším než vzorek a menším než regulérní balení a věřím, že podobných ohlasů dostala víc. Kolekce se setkala s velmi dobrým ohlasem v různých kruzích.

Ty vůně pro mě mají, kromě toho, co jsem psala v recenzi kolekce, jakýsi velmi všeobecně pozitivní náboj. Nedovedu to přesně popsat. Do jisté míry to bude tím, že ta žena je mi sympatická a že mám ráda nekonečné množství vůní, které spoluvytvářela. Ale ještě tam bude něco navíc. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 23:52
Reakce na domenica:

To je přesně ono. Já kolekci zkoušela v předvánočním období. Hektickém, časově i pracovně nabitém, dost stresujícím. Hned zpočátku jsem je nazvala "županové vůně". Což mám spojené i s tím, že už jsem doma, nikam nemusím a užívám si pohodu. A také zkouším vzorky. A tohle bylo tak milé, vážně mi to dělalo radost a po celém dni jsem měla takový povznášející pocit. A v záplavě mých stávajících vůní působily jako zjevení. Vůně dobré nálady

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 00:23
Reakce na cinkja:

Ale Indulona vonia krásne! Takú vôňu by som si kľudne zaobstarala!

No mňa to tiež napadlo po Vašich recenziách, tak som to pre istotu testovala dvakrát, ale buď to na mojej koži proste vypáli takto, alebo sa nejako stalo, že pri plnení vzoriek ich v mojej sade vymenili. Až budem mať možnosť, tak si to overím.

Čo sa týka celej tej kolekcie, tak naozaj pôsobí príjemne, podľa mňa z niekoľkých rôznych dôvodov

1. nesnaží sa byť ani dramatická, ani "sexi" ani temná

2. ani jedna z vôní nie je "prepálená" akýmkoľvek spôsobom - hlavne nie presladená

3. je postavená na príjemnom kvalitnom pižme a to je dnes už pomaly naozaj vzácnosť, pižmovky sú buď staré a overené, alebo lacné mizérie, moderné vône buď idú podľa bodu 1. alebo sa snažia v niche ísť po čo najexotickejších kombináciách, alebo v mainstreame je to ten istý kvetinovoovocný odvar

4. nejde s prúdom, kde je každý rok, či obdobie nejaká zložka, de sa idú parfuméri potrhať a všetci idú ponúkať to isté len v inom prevedení (toho roku to evidentne bude čaj, čo je dobrá správa pre mňa, ja čajovky rada), ale v podstate to býva dosť úsmevné až únavné.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 07. ledna 2017 00:37
Reakce na slniecko:

To určitě ano, mně se líbí i Dovana . Já si jen tvé recenze rozklikla přes nejnovější komentáře a u Florentiny začala.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 17:10

Konečně jsem měla možnost pořádně prozkoušet Bois d´Iris od Van Cleef a Arpels. Kosatcový pudr v čerstvě vyřezané dřevěné dózičce, vanilkový krém s cukrovou krustou na okraji, pryskyřice a pár krystalků soli. Ve výsledku elegantní, uhlazená, mírně hřejivá, líbivá kompozice. Možná až příliš líbivá a romantická - není v ní nic, co by vyčnívalo a strhávalo na sebe pozornost. Čekala jsem něco trošku jiného (více dřeva, takovou kosatcovou variantu na Elixir des Merveilles), ale zklamaná rozhodně nejsem - až budu shánět pěknou pudrovou vůni, vím, kam sáhnout.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 20:44
Reakce na Fleur:

Ja v nej mám dreva, až ma ruší....ako drevo mám vo vôňach rada, ale tu sa mi tak nejako trošku bije so zvyškom. Ale vôňa je to pekná.