Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 14:16

BASS SOLO - The Vagabond Prince 

Mám ráda, když si se mnou vůně hraje. Vždy na to přistoupím a s napětím čekám, jak to dopadne. Tohle byla tak trochu hra na ostří nože a ve stylu "kdo s koho". A se vztyčenou hlavou z tohoto nerovného souboje vyšel Bass Solo. To je totiž tak... Jak často se vám stane, že objevíte parfém, u něhož se v jednom flakonu skrývají vlastně parfémy dva - silné, rovnocenné, impozantní, kontrastní... ale nemísí se, spolupracují, někdy se objeví každý sám, jindy jsou spolu, míjejí se, prolínají, vrství, ale vždy k plné spokojenosti toho, kdo tuto vůni právě ochutnává... V tomto případě je jeden z nich kovově chladný, odtažitý, nekompromisní - jako kdyby ledové vlny přílivu zaplavovaly solí zkamenělé, vlhkem tlející naplavené dřevo, v jehož prasklinách se zachytily snítky levandule, kterou kdosi natrhal za velmi chladného rána (a přísahala bych, že z nebe v tu chvíli místo deště padaly těžké kapky limetkové šťávy)... A ten druhý? Ten hřeje, doutná, jiskří, je temnější, svůdný, hluboký, intenzivní a uklidňující, nese si v sobě dokonalý a přirozený cedr, medovou ambru, jemně kouřové santalové dřevo s lehkým záchvěvem pižma a exotické akcenty koření a tabáku. 

Podle Bertranda Duchaufoura je tento parfém inspirován dřevem wenge, z kterého se mimo jiné vyrábějí i strunné hudební nástroje, odtud také vychází název Bass Solo, který v souvislosti s charakterem vůně evokuje dřevěné tělo hudebního nástroje a jeho struny, které jsou oním chladným kovovým prvkem - ten možná měl být původně jen akcentem, nicméně funguje jako rovnocenný partner signifikantnímu dřevitému základu. Přiznávám, že od značky The Vagabond Prince jsem takový mistrovský kousek nečekala (přestože jsem věděla, kdo tento parfém vytvořil). 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 14:24
Reakce na euridike:

Včera před spaním jsem si stáhla a pustila první díl seriálu Tajemství vůní, který mi na Prima Zoom unikl a byl zrovna o levanduli, takže mi jdeš s Bass Solo akorát do rány. Už jsem si ji přidala na seznam příštího nákupu.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 14:27
Reakce na euridike:

A kurňa, vzhľadom na to, že (málo a mizerne) hrám na basgitare, tak na túto si brúsim zúbky od prvej zmienky, ale ešte som sa nerozkyvkala. Musím objednať vzorky.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 14:38
Reakce na wendulka:

Tak to jsem rada - a tahle vune urcite za vyzkouseni stoji... A musim rict, ze se mnou to jde kvuli parfemum dost z kopce. Nikdy by me nenapadlo, ze zrovna ja se budu v letadle ptat uplne ciziho pana, jakym parfemem to voni (a byl to prave Bass Solo)... Odhodlavala jsem se dve hodiny, pan byl nastesti velmi mily (a parfemovy nadsenec), takze to dobre dopadlo. Ale kolegove me upozornili, ze jestli me priste nekdo obvini z obtezovani, tak pry me neznaji... 

slniecko Ja jsem si v databazi vsimla, ze by Vas tahle vune zajimala...  Ja ted bojuji s tim, ze bych ji asi potrebovala... 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 15:21
Reakce na euridike:

Tahle fáze ještě ujde. Tu už mám za sebou. Divný bude, až takhle jednou z kabelky vytáhneš kupu ovoněných papírků, zamyšleně je začneš znovu očichávat a najednou se ti pod nos dostane jeden, který nevoní. Podíváš se pořádně a zjistíš, že očicháváš cvaknutou jízdenku z MHD. Já se kdysi takhle smála Lyonelle, když to na ni Zimulka práskla. No nestalo se mi před 3 měsíci něco podobného?

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 15:31
Reakce na euridike:

Ja mám práve obavu, že až ju vyskúšam, budem mať podobný problém ....

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 15:32
Reakce na wendulka:

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 15:50
Reakce na wendulka:

... vsak ja uz se k tomu blizim... /nedavno jsem dlouze ocichavala vizitku, kterou jsem dostala, vonela fakt moc hezky/...

slniecko 

... a tady je to riziko opravdu vysoke! 

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 15:54
Reakce na euridike:

Ak sa smiem opýtať, odkiaľ máte vzorku? Ja viem, že oni vzorky nikdy na e-shope neponúkali, ale doteraz tam bol aspoň preklik na nejaký e-shop, kde hej. A už tam nie je.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 16:28

Olivier Durbano: Lapis Lazuli

Lapis lazuli, známý též jako lazurit, je ve šperkařství velmi oblíbený modrý drahokam. Ty nejkvalitnější se vyznačují navíc i zlatavými pyritovými skvrnkami, které na slunci září. Není tedy divu, že mu byly přisuzovány i mytologické schopnosti jako třeba schopnost nasát měsíční energii a tu pak předat svému nositeli. Je jím například vyzdobena posmrtná maska faraona Tutanchamona.

Samotná vůně se ale spíš nese v zelenějších tónech hořkého pelyňku, cypřišového jehličí, mátově kafrového tymiánu a čajových lístků, protkaných hlavičkami palčivě dřevitého hřebíčku. Namodralý odstín získá až po rozvonění díky kosatci. Není ovšem nikterak dominantní a nakonec převáží mléčně obilná vůně, která ji převede do dřevitě pryskyřičnatého orientálního základu. Vůně je to znovu povedená, i když intimní, nicméně podle mého nijak nepřekračuje rámec toho, co Olivier představil už v Jade.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 16:47
Reakce na slniecko:

Ja mam odstrik ze Scent Bar v Los Angeles (jdu se mrknout, jestli je maji i na webu). 

UPDATE - vzorky maji i v e-shopu, 0.7ml za 4 USD, coz je tedy vyssi cena nez primo v obchode.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 18:00
Reakce na wendulka:

Muzu se zeptat, jak moc je u Lapis Lazuli vyrazny ten hrebicek? Mne se cela ta kompozice (a recenze) libi, jen s hrebickem mam obecne trochu problem... (kdyby byl hodne vyrazny, tak bych vedela, ze nemusim shanet vzorek)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 18:06
Reakce na euridike:

Mně se hřebíček obvykle líbí, ale v té Jade mě přece jen trochu zlobil. Tady je ho naštěstí jen malinko, takže mi to přijde v pohodě. Nicméně pořád se mi od Olivera nejvíc líbí Amethyst a Pink Quartz.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 18:07
Reakce na euridike:

vďaka!!!

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 18:08
Reakce na wendulka:

Diky, tak to budu muset vyzkouset...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 20:19
Reakce na euridike:

Ta recenze zní nadmíru lákavě! 

Už se těším, až ji wendulka  přinese na sraz 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. ledna 2017 21:52
Reakce na blackviolet:

"Atelier des Ors

Lune Féline

Značka Atelier des Ors se prezentuje jako luxusní značka a tento dojem podtrhuje i tím, že do flakonů s vůněmi dává zlatý prach (zabývali se původně uměleckým pozlacováním). Malinké zlaté plíšky plavou i v mém vzorku, ale při zkoušení na ruce žádné zlaté třpytky nejsou vidět. Možná kdybych na sebe vylila všechno. Tak zatím aspoň o tom, jak voní.

Je to vůně ambrová a už tím mi připadá, že ji znám. Ambrová s vanilkou a kořením. Ale co je nové, je úderný kořenitý začátek, ve kterém dominuje kardamom. Hodně kardamomu. A ten se rozplývá velmi pomalu, vůně se stává balzamickou a zároveň sladce vanilkovou, skoro gurmánskou. Přesto je tady i nějaký dřevitě zelený a taky zakouřený tón, připomínající kadidlo, který vyvažuje sladkost vanilky. Zakouřená vanilka se časem vysušuje a stává se z ní vanilkový pudr posypaný prachovou hořkou čokoládou."

Konečně jsem se taky dopracovala k pořádnému prozkoušení. Mně v ní kardamom nedominuje. Je v úvodu cítit, ovšem na ten sladký skořicový cukr s růžovým pepřem nemá ani náhodou. Jinak ale naprosto souhlasím, že je to ambrová vůně. Ve střední fázi je akorát trochu cítit cedr, potom už však převáží ambrovanilka s nadýchaným bílým pižmem, jejíž sladkost vyvažují pryskyřičnaté tóny. Není špatná, ale taky mám pocit, že jsem už něco takového zkoušela, jen si při tom množství nejsem schopná vzpomenout.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 13. ledna 2017 11:56
Reakce na barbucha:

... a ted bych jeste potrebovala najit parfem, kde by byla prave jen ta "chladna cast" - naplavene drevo + slana morska voda + levandule (a ta kapka limetkove stavy by mi nevadila)... Budu muset zahajit patrani... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 13. ledna 2017 11:59
Reakce na euridike:

Jo, ta první část mě právě nalákala nejvíc... ale jestli je ta druhá dřevitá/santalová, tak to taky snesu  

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 13. ledna 2017 12:10

Tam Dao (Eau de Toilette) (Diptyque) -  dřevo, dřevo, dřevo...přesněji řečeno: červený santal, červený santal, červený santal - lehký, hedvábně vláčný, bez stopy olejovitosti. A přestože to vypadalo od samého začátku na ryzí santalové "solidřevo", tak omyl...po několika hodinách lehká svěže dřevitá ambrovka.

Ambre Éternel (Guerlain) -  teplé, sladce kořeněné dřevo se špetkou nesladké skořice, zabalené v jemné nové semišové kůži (s živočišnou stopou), to vše překryto nasládle ambrovým kouřem.