Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 21:23

wendulka mi minule přinesla zajímavě různorodou směsku vzorků (no, vzorků... z toho jednu plnou miniaturku a jedno plný kabelkový balení - příště očekávám rovnou litrovky )... s jedním společným jmenovatelem: všechny jsou povedený.

Maria Candida Gentile - Kitrea

Podle názvu jsem očekávala nějakou výživnou chyprovou pecku, ale chyba lávky. Dostalo se mi závanu středozemního pobřeží: citrusů včetně bergamotu a jemnejch zelenejch lístků, dva tři fíky k tomu i s kapkou slaný vodní spršky a ozónu. Stačí zavřít oči a jsem u moře... fakt věrná a milá připomínka. 

Le Galion - 222

Naštěstí jsem dřív přičichla, než četla složení (cedr?! fialka?!!), to by mě přimělo tak leda k bezhlavýmu úprku... Takže: je to sice nasládlý, ale na druhou stranu vyrovnaný dalšími složkami, třeba tím větvičníkem a pelargonií. Jelikož jsou všechny složky vzácně rovnocenný, těžko bych vypíchla ty nejsilnější... tudíž výsledný umělecký dojem za 222 bodů  vyznívá ve prospěch velmi příjemný dřevitě (santalově) pryskyřičný vůně říznutý levandulí. Pěkná výdrž a nepochybně i nadějnej lapač komplimentů. 

Reminiscence - Patchouli N´Roses

Tak tady je už v názvu řečeno vše, co potřebujeme vědět  Tučná růže s neméně výživnou pačuli (na pižmovým polštářku). Růže na začátku vede, ale pačuli ve finále vyhraje  Nic pro slabší povahy... naopak pro milovnice zmíněných složek námět k zamyšlení! 

Po zralý úvaze za no. 1 prohlašuju Kitreu. Snad pro tu živou připomínku, zvlášť v současným počasí vítanou? 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 21:42
Reakce na barbucha:

No pokud si při příští objednávce ze Švédska užiju stejnou "legraci" jako teď naposled, pokud se České poště zase zadaří, třeba bych z nich tentokrát mohla vyrazit i něco většího než tohle. Když se ti trefili do vkusu teď, mohli by to zvládnout i příště.

Jinak souhlasím, ta Kitrea je z nich opravdu nejzajímavější. Nicméně ta Patchouli N´Roses mě překvapila, že tam je to pačuli zapracované fakt na způsob opravdické moderní chypre. Znáš to, jak to jinak ve většině případů dneska s těmi tzv. moderními chypre dopadá.

Online RoSa
Avatar
8213 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 21:47
Reakce na barbucha:

ano ano ano, Kitrea se mi taky moc líbila - taková aromaterapie na zmrzlou duši a tělo

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 21:58
Reakce na wendulka:

Budeš tam objednávat v dohledný době? Že by se to dalo poslat na místní adresu  

O moderní chypre mi ani nemluv. Co všechno si za  chypre dovolujou vydávat, to mi zůstává rozum stát!

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 21:59
Reakce na RoSa:

Že jo? Škoda, že je to zrovna ta M. C. Gentile, t.j. drahá jak sviň 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:22
Reakce na barbucha:

V dohledný době bohužel asi ne.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:24

Dnes som vyskúšala trojicu vôni od Starcka a zdá sa, že s tým pižmom to bude tiež nejaký trend...ale na Delacourte sa teda nedoťahuje:

Peau de Soie - púdrová, sladká mierne dospelejšie vyvedená LVEB, ale nie menej protivná...yyačína pomerne jemne, aj keď evidentne týmto smerom ale bohužiaľ zintenzívňuje.

Peau de Pierre - najprv slabučké jemne zemité skoronič, potom sa pridá pižmom zapúdrované svetlé drevo. Skôr unisex, ako pánska.

Peau d'Ailleurs - najzaujímavejšia z kolekcie, začína ovocnými tónmi, buď sladké citrusy, alebo citrusy v kombinácii s nejakým sladším kvetom, ale skôr tipujem pomaranč a/alebomandarinku v kombinácii s pižmom. Je to zaujímavé, len bohužiaľ tým to celé končí.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:33

Ex Idolo: Thirty-three

Tohle je temná orientálka každým coulem. Zajímavé ovšem je, že přitom vlastně nepůsobí těžkopádně a to i přes kaučuk s drceným černým pepřem v úvodní fázi. Zlehka ji totiž osvěžuje pár kapek mandarinkové šťávy, čajové lístky a růže s kovovými podtóny. Hlavní kouzlo však spočívá v základu a použité kombinace zralého vintage oudu, který prý pochází z roku 1980, zemitého pačuli a heliotropinu, který vyvolává dojem pánských kožených bot a dalšího oblečení a třešňového tabáku, uskladněného v kamenném sklepě. Nevědět, že jde o britskou značku, považovala bych ji za čistokrevnou arabku. Skvělá intenzita a výdrž jen podtrhuje její kvalitní zpracování, i když v tomhle případě je od začátku do konce jednoznačně pánská.

Online RoSa
Avatar
8213 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:37
Reakce na slniecko:

Cože? Starck má značku parfémů? Jako Philippe Starck?

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:42
Online RoSa
Avatar
8213 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:44
Reakce na slniecko:

... a je to exkluzivní i obsahem?

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 22:47
Reakce na RoSa:

Noooooo....

akože teda....

možno je na vine moja pokožka, tá často robí psie kusy...

ale...

nie, nechcem ani jednu. Dokonca aj keby som ju dostala, ak by to neboo od niekoho veľmi blízkeho, asi by putovali ďalej.

Online RoSa
Avatar
8213 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 23:01
Reakce na slniecko:

Jsem si to tak trochu myslela... škoda, že nezůstal jen u těch holubiček

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 12:07

Paris Seychelles (Pierre Guillaume) - mořské pobřeží s ostrým větrem a trsy vysušené ostré trávy (tato fáze je hodně blízká povedené artsanovské Cote d'Amour). Pak se objevily bílé květiny i se žlutým pylem a nasládlými zelenými stonky, zalité neparfémovaným tělovým mlékem. Po úplném rozvonění zeleň vystoupila do trošku ostřejší podoby, doplněné vyčichlým kořením a vylouhovanými zázvorovými plátky. Kombinace je to velmi zvláštní, celkově vzato víc než cokoliv jiného mi, s výjimkou "mořského" začátku,  ale připomíná pověstný cukrářský výtvor pejska a kočičky.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 16:57
Reakce na jerry:

Mně taky přišla po rozvoneni divná. Ale za ten solidní mořský začátek jsem se rozhodla být hodná a udělila jí nakonec neutrál.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 18:44
Reakce na wendulka:

A to jsem měla štěstí, že na mě nevylezl kokos, který  je uváděn ve složení - já ho mám ráda jen jako poživatinu. Docela by mě zajímalo, jak by vlastně měla v ideálním případě vonět (nebo jestli je to jen parfumerův rozmar).

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 21:06

Francesca Bianchi: Angel's Dust

I já mám v této vůni dámský budoár a zároveň je to pro mě vintage v nejlepším slova smyslu. Ložnice z tmavého leštěného dřeva, rozestlaná, ještě teplá postel, a toaletní stolek s kulatým zrcadlem, kterému říkala moje babička psycha a ten název mi vždycky připadal moc divný. Na toaletním stolku červená rtěnka v tyčince, pudřenka s labutěnkou a noční krém na obličej, víc toho tenkrát dámy nepotřebovaly.

V Angel's Dust cítím hlavně mimózu, sladkou medovou mimózu, a rtěnkový akord, který vytváří růže s fialkou, tady ještě doplněný pudrovým kosatcem. Později ještě balzamické tóny s vanilkou a pižmem, ale ten sladký mimózovo fialkový pudr vytrvá až do konce.

Francesca Bianchi: The Dark Side

The Dark Side na začátku není ještě tak temná, fialka s pikantním pepřem a stopou kosatce evokuje jen lehké příšeří, do kterého vstupuje pryskyřičná ambra a téměř nesladký lesní med. S kadidlem vejde do hry další významný hráč a my tušíme, že tato ambra není ta chumlací ke krbu, ale ta, která nás chce svádět ke hříchu. Hrátky se styraxem a dřevem, jemný kožený tón a tanec pačuli s takřka nesladkou vanilkou, to všechno krouží kolem stále přítomného kadidla a láká nás do temnot, prohřátých živočišným teplem.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 23:48
Reakce na blackviolet:

Mně se ta mimóza drží v Angel´s Dust jen v první fázi, pak už tam cítím i tu Guet Apens. Je skvělá

Jinak vintage v nejlepším smyslu slova je pro mě i The Dark Side. No já je budu nutně potřebovat obě.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 10. ledna 2017 14:42
Reakce na wendulka:

Všechny tři jsou moc dobré , Sex and the Sea je hodně zvláštní, tu musím ještě zkoušet, ale brala bych všechny. Ale protože poslední dobou ujíždím na kadidle, je zatím v tužebníku The Dark Side.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. ledna 2017 22:03

Ex Idolo: Ryder

Má odkazovat na historii pánských klubů v Mayfair a St. James v Londýně. Ale jak zmiňuje většina zahraničních recenzí, tak i na mně voní jako Fordova Amber Absolute, jen s tím rozdílem, že tady je ambra v první fázi spíš likérová než propolisová s tóny švestkových povidel a koření. Po rozvonění se na chvíli objeví slibovaný pánský klub v podobě koženého křesla a navoskovaného tmavého dřevěného nábytku, nicméně pak se opět vrátí fordovská pryskyřičnatá ambra s lehoulinkými podtóny indolického jasmínu, kadidlem a vanilkou. Vůně je to velmi povedená, osobně jí však vyčítám slabší projekci oproti Fordovi, což je při její srovnatelné ceně docela mínus.

Maison Martin Margiela: Soul of the Forest

Na začátku poněkud nezvykle zavoní černorybízové bonpari. Potom už vás ovšem nasládlý jedlový balzám a drceného pepře přenese do jehličnatého lesa tak, jak slibuje název. Cestou minete několik mechových paloučků, ale i lesníků, pálících klestí (labdanum s kadidlem a cedrem).