Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6100 příspěvků moje polička 14. února 2024 18:30
Reakce na Miru:

jerry 

...ano. Byla. Když mi vždycky nastříkla na ruku vůni, a po chvíli přivoněla, jen jemně zakroutila hlavou... Říkala jsem jí, že potřebuji intenzivní vůně, hodně intenzivní. Asi mi prvotně nevěřila. Ale pak, když viděla/ne/cítila, tak to vzala úplně v pohodě a začala vykládat, že mám prostě suchou kůži, jinou, atd. Nedivila se

Měla jsem na sobě dost vůní, ale vždy poznala, co na mě dala, když jsem ukázala na ovoněné místo. A pak už právě, když zase já řekla, co bych ještě dál ráda zkusila, tak ona že to nee..., že to nemá cenu, ty vůně na mě...

...taky se musím naučit italsky. Mých "pět a půl slovíček" naučených za měsíc bylo fakt málo

Jo, do Itálie musím znovu. Klidně i jiné město

​Tohle je vždycky při testování vůní nejkrásnější, když objevíš spřízněnou duši, která přesně ví, co se k tobě hodí, a nenutí tě do ničeho na základě zobecňujícího "tohle se teď nosí, tohle se teď nejvíc prodává". Budeš mít spolu s vůněmi i hezkou vzpomínku na jejich nákup .

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 15. února 2024 06:57

Fleur 

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 15. února 2024 11:29

Balle Rouge Mes Bisous

...v úvodu, chvíli, gurmánský typ kosatce z vůní Guerlain a pak se vůně usadí do polohy typově

úplně původní Lolita Lempicka EdP bez pralinek.

Jednoduché, poctivé, krásné...

...a po pár hodinách - uklidňující, vlaze pudrovo krémové pohlazení, jež lahodně sálá z kůže

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 15. února 2024 13:37

...jo, a taky jsem zkusila následující a bylo to moc pěkné:

Watan Gold

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 15. února 2024 14:31

DON'T GET ME WRONG BABY - YES I DO ELd'O

V roce 2007 spatřila všechna ta zářivá a oslňující světla tohoto povrchního světa parfémovaná voda s názvem Don't Get Me Wrong Baby, I Don't Swallow, v jejíž kompozici se na pomyslných miskách vah ocitly jasmín, aldehydy, konvalinka a marshmallows na jedné straně & pomerančový květ, ambra, pačuli, kakao a pižmo na straně druhé. A ano, její tvůrce, Antoine Maisondieu, dokázal téměř nemožné, vytvořil vůni, která je kompromisem mezi modlitbou a hříchem. 

O devět let později se objevila Don't Get Me Wrong, Yes I Do, sladká, něžná, skoro dospělá a skoro nevinná balerína, které se večer po představení můžeš zkusit tiše, nesměle zeptat: "Do you..?” Možná odpoví: “Yes, I do." Nebo jí snad raději rovnou zašeptej do plavých vlasů: "Girl, you'll be the woman soon."

A ona? Ona bude vonět po lesních konvalinkách, po čistém, čerstvém vzduchu, její pleť se bude zdát hebká a sametová, hebčí a sametovější než ještě stále vlhká kostka bílého jasmínového mýdla...

Že by to bylo takhle jednoduché?

Ideální?

Ne.

Není.

Tohle všechno se děje, to ano, jen... Jen Ti v uších neodbytně zní slova o té, která má v ruce štítky a v pase staniol...

Zdánlivě jednoduchá, čistá, bílá, nevinná, konvalinková vůně. 

Zdánlivě... 

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2024 19:22

Laboratorio Olfattivo Nerotic 

Bergamot okamžitý jako padajìcì hvězda, fantazijnì bobule červeného ovoce se vedle zakrojených plátků citrusů dopouštì marmeládové sladkosti. Ebenové dřevo ošetřené lakem a vypulìrované jelenicì umazané kapkami rybìzového rozvaru. Do čokoládové hořkosti se vlévá smetanově hebká santalová nasládlost. Šerosvit zvlněného kouře jako závojìček šìleně smutné princezny. Nenì to gurmánka, stejně jako nejsou holandská zátišì o jìdle. Je to pocit ukrytý do vůně. Jednoduché a přesto magnetizujìcì kouzlo pro každou osobnost. United colours of Nerotic

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 18. února 2024 19:24

Woody 

...krásné

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 19. února 2024 19:13

Miru moc děkuju ...vždy se mi srdce hedonicky rozbušì, když parfem mě překvapì povznese potěšì posune dááááááál

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 22. února 2024 12:42

Metal Chypré (Juliette Has a Gun) - autentická vůně dámského kadeřnictví mého dětství, ve které voněla slabá sladce citrusově dřevitá kolínská voda. Rozvoněla se do suchého kosatce zabaleného do stejně tak suchých nasládlých chypre tónů. Celkovým vyzněním je někde na hranici mezi moderní chypre a klasickou kolínskou....a v rámci značky je dost atypická. A taky dost povedená.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 22. února 2024 20:14

Dneska - po dlouhé době - opět Certierova šestá hodina. 

L'Heure Brilliante VI

Kdysi jsem si koupila zbytek ve flakonu, ale už byl bohužel letitý a strašně rychle se zkazil (kdyby chtěl někdo flakón do sbírky, je k mání).

Dneska došel plný flakón, sice asi pětiletý, ale nenačatý, vůně je "bez ocásku" a já si ji zase užívám jako když jsem ji cítila poprvé na rohu Staromáku a Pařížské.

Cestování časem.

Hodiny.

Jak typické, tohle na parfémech miluju! Jak mě přenesou ve vteřině o 10 let...

A jak voní? Po hořkých citrusech, ginu a aldehydech. Je minimalistická, originální, brilantní.

Kdyby byla barevná, vidím ji rozhodně v odstínech slunce a azurové viněty 4711.
Jsem opět okouzlená jejím nekomplikovaným optimismem a dospělostí. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6100 příspěvků moje polička 23. února 2024 07:16

Mitzi Ta je krásná, budeš mít na jaro a léto nádhernou vůni; vlastně na všechna roční období!

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 23. února 2024 07:58

Fleur ano, ona se hodí asi pořád. Se zimou hezky splývá. Na jaro bude úplně báječná, v létě (se obávám) bude málo intenzívní. Manžel ji vůbec necítí, takže bude skvělá i mezi lidi. Já si užiju a okolí nebude trpět

Offline alibi blogger
Avatar
3972 příspěvků moje polička 26. února 2024 10:16
Offline Korsičanka
Avatar
12855 příspěvků moje polička 26. února 2024 14:25

alibi Pěkný rozbor vzorků, mám stejné pocity - hlavně v té líbivosti a podobnosti s něčím už známým. Pro milovníky parfémů, jichž se moc niche a indie značek ještě nedotklo, příjemný zážitek.

Flakony jsem viděla na vlastní oči i ruce, hlava s parožím je  kvalitnější než jejich dvojník Penhaligon's a může být použita - dle nápadu prďola - jako závěs na prsteny či menší šperky

Offline alibi blogger
Avatar
3972 příspěvků moje polička 26. února 2024 14:30

Korsičanka mě se to paroží líbí :) ale obávám se, že to co na mne vylezlo divného z Moonlight, tak bude i v jiných, jen se to u těch vzorků nemělo tolik času projevit... a nejsem si tím úplně jistá, ale spojuju si s tím týdnem, kdy jsem se voněla Moonlight, vyrážku na zápěstích

Offline Korsičanka
Avatar
12855 příspěvků moje polička 26. února 2024 14:35
Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 27. února 2024 16:11

Sugar Kisses Lorenzo Pazzaglia

...karamýlek.  

Ano, kakaové máslo, hedvábně hlaďoučké, lahodně klouzající na patře a v něm si v momentně uvědomujete i vmíchané, do maximálně mohérové pasty rozvařené zralé pomeranče, jež v hnědavé dobrotě pozbyly citrusové pichlavosti a naopak jakoby nadzvedly případně hutnou hmotu...

Normálně je to slastný!, jen si tak přivřu oči a vnímám jednotlivé chutě - všechny uváděné ingredience jsou přítomny, ale tak umně vetknuty, že se musíte vždy na tu kterou soustředit, najdete ji a pak opět zmizí v celkové harmonii.

...něco jako lískooříškové sušenky Disko s čokoládovou náplní zapíjené teplým kakaem, na jehož  hladině se šlehačkou se pohupují ještě i kostičky marshmellow.

Není to přeslazené, to vůbec. Je to "jen"

tiše radostně

uklidňující...

...ano, dětsky sladká bezstarostnost

(pro milovnice typu vůní Sorriso a jí podobných...)

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 27. února 2024 16:30

Van Sea Lorenzo Pazzaglia

Héj!, mega osvěžení -

pelyněk a máta rozdrceny, dno vysoké flétny, studená voda a i chladivý vánek kolem tváří,

a

nasládlost z jemných, laskavostí ohlazených, citrusů.

Vanilka.? 

Ano.

Vanilka začíná občerstvujícím drinkem pomalounku vzlínat vzhůru, jenže tak nějak nenápadně, zvolna a současně s tím i jistá slanost...

...jakoby mořská sprška ulpělá na bezvládných tělíčkách řas

(chutí mi připomínají neostré rybízové listí)

vyvrhnutých na sluncem prohřátý písčitý břeh i s mini zbytky domečků slanovodních tvorečků...

...nádherná letní vůně - osvěžující a přitom zvláštně teplá

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 27. února 2024 16:48

Amouage Love Delight

Barokní andělíček se svou buclatou růžovou prdelkou sedě na zdobném oblouku ukazuje k apsidě s umně naaranžovanými látkovými povoskovanými květy co obětinou svaté Kryšpínce,ručky má celé ulepené a konečky prstů jsou pod nánosem vanilkového krému již dávno bez papilár,hlavičku má posetou zázvorově plavými kudrlinkami a přitrouble se usmívá,v mohutných klenbách starobylého paláce se jeho hlásek ve zvonivých ozvěnách nese a jako sprška padá na zšedlou dlažbu prohřátou paprsky slunce rastrovanými skrze barevné vitráže
(je to sladké,ovocné a vanilkové,dortík ne zcela ulepený ale momentálně nejsem na takovýto diabetologický pokus o vraždu nastavena a jeví se mi lehce otravný,typově Oriana/Delina ?no něco od PdM až"lavojebalka"ve verzi Eclat,zázvor s mandarinkou vůni lehce prosvětlují(něco z Alien Fusion),kakao spíše tmavé prašné,těším se na zkoušení v teple,pánové chválí,výdrž za provozu cca 4hoďky,pastelová barva flakonu je vcelku výstižná,po odeznění prvotní sladkosti je příjemnější ,jen bych si ji...klasicky...přála prostorovější)
Edit: dnes po inkriminovaných 4 hodinách zůstává na pokožce příjemný sametově hebučký spicy rumíček(S.A.C.K.Y Waquar),jemné krémovo jakoby kokosově mléčko-piňakoláda se skořicí,zjemněla ale je krásná a vláčná a lehce pikantní

Offline Korsičanka
Avatar
12855 příspěvků moje polička 27. února 2024 16:54

teena-s Quo vadis, Amouage?