Penhaligon's

08. března 2015 23:35
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. listopadu 2018 23:10

Korsičanka  , už na tom pracuju. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 22:01

The Blazing Mr Sam 

Mr Sam přicestoval prý z Ameriky. Tipovala bych ho spíš na obchodníka z Orientu. Teplá skořice se svěže mentolovým kardamomem, orientální šafrán a pikantní pepř a někde nad tím se vznáší vůně kůže a tabáku. Tak přece jenom kovboj z prérie. S pačuli přichází i něco balzamicky sladkého a vanilkového. Tento Američan nebude žádný troškař, když vůně, tak se vším všudy, když obchod, tak bez zbytečných zdvořilostních frází a chození kolem horské kaše. Jeho rázné kroky doprovází krásné cedrové dřevo s vanilkou a tabákem. A to hodně dlouho.

A mimochodem, klidně to může být unisex.

 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 00:02

blackviolet šmarjá, keď čítam ten popis u Penhaligoncov, tak to je určo Ukvapený Sam!

To musím skúsiť! A tvoje dojmy vyzerajú, že to nebude márne!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 00:19

blackviolet Sakra, teď mě docela mrzí, že jsem si ty dvě nepřihodila do objednávky. No nic, tak příště.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 15:43

slniecko Sice jsem nečetla, ale asi by se to k němu hodilo.

wendulka Za vyzkoušení určitě stojí, líbí se mi obě.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 16:14

blackviolet Myslíš-li tou druhou, jež se ti líbí, Changing Constance, někde jsem na ni četla taky pochvalné ódy

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 16:54

Korsičanka Ano, myslím . Kdyby byly z té běžné řady za normální cenu (ty kýčovité hlavy nemusím, mám ráda jednoduchost), možná, že bych o nich uvažovala. I když taky nejsou nic převratného nebo nového, zkrátka dobře udělané a příjemné vůně.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 17:07

blackviolet Dík za upřesnění

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:36

Ozaj, nedajú sa niekde kúpiť vzorky Portraits? Ideálne celej kolekcie?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:51

slniecko Jako originální? Ty existujou zatím jen od těch prvních 4, ale bohužel si můžeš přihodit k objednávce max. 2 ze stejné kategorie. Zbytek všude, kde vedou tuhle kolekci, tzn. ALZD, essenza nobile, allaviolettaboutique, ale jsou drahý. Ideální je, napřed si je všechny prozkoušet v parfumérii, třeba ve Vídni a potom si vybrat podle toho.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 00:14

wendulka práve netrvám na origo, len by som si to chcela vyskúšať v kľude doma. Ale za tie peniaze asi fakt radšej výlet do Viedne.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 16:37

Kensington Amber 

Teplá skořice, čerstvě namletá a s dřevitým podtónem kůry skořicovníku, zpočátku ozdobená pár plátky jablka, potom ambrově změkčená labdanem a vanilkou. Skořicová ambrovka v evropském stylu.

Halfeti

Kořenitá orientálka se svěže zeleným tónem, nasládlým kardamomem, římským kmínem, muškátovým oříškem a šafránem, do které se vplétají kožené a dřevité tóny oudu a cedrového dřeva doplněného jehličím. Květinové srdce se spíše tušenou rudou růží a pačuli nás zavede do samého nitra orientu spolu s pryskyřičnou ambrou. Koření postupně mizí a jeho místo zaujímá tonka a vanilka.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 19:53

blackviolet Při četbě Tvé recenze na Kensington Amber se mi normálně zrychlil tep. Skořicová ambrovka v evropském stylu, na tu číhám už dlouho jako náhradu za Rousse. Pár minut jsem si připadala jako lovec spíš ze zvyku poklimbávající na posedu, když mu na palouk přitančí alespoň dvanácterák. Z posedu jsem ovšem poklidně slezla, když jsem zjistila, že jde o limitovanou edici - to bych se dostala z bláta do louže.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 20:01

blackviolet S Kensington Amber jsem byla docela v pokušení, že bych si ji případně objednala z allaviolettaboutique, kde ji mají oproti ALZD jen za 170 euro, až by zase měli slevu 10 %. Jenže pak mi milacka přivezla do Brna zkusit Suerte za podstatně příznivější peníz a moje skořicovo ambrové dilema vyřešila.

Ale těší mě, že se v případě této ambrovky opět shodneme.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 21:08

Fleur Ó, ta racionalita Kéž bys mě jí brzy nakazila!!!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 23:29

Fleur Limitovaná? To jsem nevěděla. Tak to raději zůstanu u Ambre Eccentrico, to je taky pěkná skořicová vůně. Právě mi došla, ale příští podzim možná opět pořídím, je to moje adventní vůně.

wendulka Všimla jsem si . Suerte bohužel neznám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 23:47

blackviolet Přivezu v lednu.

A ano, Kensington Amber a ty další dvě z kolekce jsou údajně limitované, ale to už mělo být takových vůní - viz třeba Chemise Blanche od LM Parfums a nakonec zůstalo jen u bílého flakonu, že ten byl jakože limitovaný a vůně přitom vesele funguje dál, protože se prodává.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 09:31

wendulka Díky .

To je pravda, navíc jsem tu zmínku o limitkách nikde nenašla, takže kdoví. 

A překvapilo mě, že při testování moje okolí preferovalo Halfeti před Kensington Amber, to jsem nečekala.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 11:12

blackviolet Tak na skořicovou ambru bych si netroufla. Mně úplně stačí jak je provoněný pečením dům a  raději se voním něčím úplně jiným.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 20:38

černá káva Tomu rozumím . Vanilkové a skořicové vůně si teď vyrábíš sama.

Chce to nějakou lesní vůni, aby se to vyvážilo .