Penhaligon's

08. března 2015 23:35
Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 24. března 2017 11:56
Reakce na wendulka:

No se vzorkama je to čím dál horší, v těch řetězcových parfumérkách je to bída s nouzí, originálních mají málo, takže ty novinky jsou hned pryč, dělat sami prý nesmí. Teď začal zřejmě šetřit i vlastník Marionnaud, čínský Hutchison přes AS Watson, a vialky už nedostávají .

Naštěstí je pár míst, kde vzorky dělají, ale člověk zase nemůže chodit jenom pro vzorky, že .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. března 2017 13:27
Reakce na blackviolet:

Tak u vás už i Marionnaud?

Pravda, to nemůže. Ale zase ne u každé vůně člověk rovnou pozná, jak na tom se vztahem vůči ní je. Bez nich bych nikdy neobjevila krásu značek jako třeba Frederic Malle.

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 24. března 2017 15:51
Reakce na wendulka:

U některých vůni je vzorek nutný, pak nezbývá než objednat .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:29
Reakce na wendulka:

Lily of the Valley

Ke konvalinkovým vůním obvykle ráda jenom čichám, protože často jdou na můj vkus až příliš do zelena jako např. ta letošní guerlainovská. Jedinou výjimkou pro mě v tomhle byla Envy (Gucci), která byla mou první opravdovou vůní. Letos se objevila Muguet Porcelaine, o níž jsem si myslela, že by mi jí mohla nahradit, ale jen do doby, než mi cestu zkřížila tahle konvalinka.

Je osvěžená natrpklým bergamotem a citrusovými tóny pelargónie. Díky růži s jasmínem, který se přidá po rozvonění, působí lehoučce ovocně, přičemž v konečné fázi se usadí na mechový podklad a vyvolá dojem trsů konvalinek, rostoucích v lese podél zurčícího potůčku. Pro mě je toto zatím ten nejdokonalejší posel jara.

Nedávno jsem ji zkoušela a příjemně mě překvapila. Působila na mě podobně jako na Tebe - mechově zelená, vzdušná ... příjemná. Skutečný posel jara.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. června 2017 14:23
Reakce na Dalia:

To jsem ráda, že se shodneme.

Já konvalinkové vůně spíš jen ráda čichám, ae tahle se mi i příjemně nosí a potom ti ještě můžu doporučit Le Muguet de Rosine od Les Parfums de Rosine. Vím, že ze zahraničí neobjednáváš, ale kdyby se třeba někdy objevila na notinu nebo elninu, tak tu se určitě taky vyplatí zkusit.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. června 2017 21:08
Reakce na wendulka:

Děkuji, Vendulko, povedu ji v patrnosti.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. července 2017 21:47
Reakce na blackviolet:

Portraits: Clandestine Clara

Další přírůstek z edice Portraits, které mají odhalovat pikanterie ze života excentrické britské aristokracie. Flakónek s pávem je věnován Claře, tajné milence lorda George, a její vůně má být afrodiziakální, tedy žádná chladná lady, spíš žena vamp.

K tomuto portrétu vůně docela sedí. Je teplá, rumově vanilková s pěknou dávkou živočišné skořice a pižma. Clara se nezdá. Svádí sladkými vanilkovými pohledy, naleje číšku alkoholu, ale pokud si někoho pustí k tělu, čekají ho rafinované hrátky se zemitým pačuli a balzamickou ambrou.

To byl výborný tip.

Clandestine Clara je opravdu vamp skořice v kořenitém rumovém opojení. Je pichlavá, ale i vřelá, obmotaná vanilkovým luskem. Po rozvonění pižmově změkne a dopřeje si pohár ambrovanilkového pudinku. Zároveň si však díky zemitosti pačuli zachovává šlechtickou důstojnost.

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 05. července 2017 22:06
Reakce na wendulka:

Lady vamp se povedla, že?

Zkoušela jsi i ty ostatní?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. července 2017 22:56
Reakce na blackviolet:

Jj, povedla.

Zatím jsem kromě Clary zkoušela ještě tu kosatcovku v pondělí v Drážďanech a ta taky není vůbec marná.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. července 2017 18:52

Savoy Steam (Eau de Parfum)

Hohó, že nemůže existovat kolínská s růží? Stačí vzít jemně kořenitou damašskou růži a osvěžit ji rozmarýnou, růžovým pepřem a citrusovými tóny růžové pelargónie. Pak už ji stačí jen lehce osladit benzoinem a přidat nějakou tu pryskyřici, aby navodila dojem páry v tureckých lázních a úkol je splněn.

Portraits: Roaring Radcliff

Tajný nemanželský syn Lorda George miluje kromě rychlých aut a žen i kvalitní rum a jemně kořenitý aromatický tabák s koženými podtóny. A je to i vybraný gurmán. Zbožňuje nepřeslazené měkké rumové perníčky se špetičkou zázvoru a skořicového cukru a tenounkou cukrovou polevou z bílého pižma.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 15. července 2017 18:54
Reakce na wendulka:

...ten Portraits - naskočila mi vůně Au Masculin Lolita Lempicka...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. července 2017 18:58
Reakce na Miru:

Pokud jde o ty perníčky, tak ano, to je určitě společný bod, ale tady se mi k nim mnohem víc líbí ten tabák, než ta fialka s lékořicovým anýzem, labdanem a cedrem v Lolitě. Já na ten tabák totiž dost trpím.

Nicméně je pravda, že ta cena za ní je dost přestřelená.

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 15. července 2017 20:34
Reakce na wendulka:

Taky zrovna zkouším Savoy Steam. A Endymion Concentre, taky dobrý, i když ten je opravdu hlavně pro pány.

A zdá se, že i Radcilff stojí za vyzkoušení.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:25
Reakce na blackviolet:

Endymion se mi líbila už ta původní, ale ta je taky už opravdu pánská.

Určitě stojí. Za sebe musím říct, že z těch tří vůní z kolekce Portraits, co jsem zatím zkoušela, u mě asi vítězí právě Roaring Radcliff. A to obvykle na takhle sladké vůně v teple v drtivé míře nejsem. Jak už jsem psala Miru, to určitě bude tím tabákem.

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 23. července 2017 22:37

Endymion Concentré

Začátek vlastně moc nepřipomíná kolínskou, je to spíš vůně  krémové smetany, ke které se teprve postupně přidávají tóny typické pro kolínské - bergamot s levandulí a bylinkovou šalvějí a květinově kořenitá pelargónie. Britskou eleganci a šarm jí dodá kůže, muškátový oříšek s dřevitým nádechem a kadidlo, které není chladné ani kouřově kostelní, spíš hřejivé a balzamické.

Myslím, že by Endymion C. mohl projít jako unisex, zvlášť ten balzamický a jemně kožený drydown se stopou orientu v podobě muškátového oříšku by se mohl líbit i dámám.

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 29. července 2017 22:58

V Penhaligon's už ukázali, že orientální vůně v řadě Trade Routes Collection docela umí. Zatímco s As Sawira jeli do arabského světa, v Paithani a Agarbathi nás zavedli do Indie.

Paithani

je barevná, živá vůně. Jako byste se ocitli ve velkoměstě někde na rušném tržišti plném barev - koření, nádobí, šperky, výrobky ze dřeva a ženy oblečené v pestrých sárí.

Nechybí tady indické koření, zelený kardamom, červený šafrán a štiplavé čili. Ale zpoza rohu už voní indické krémové sladkosti a nahořklý čaj. Za nimi růže a doplňky z jemné kůže. A dřevo, teplé cedrové dřevo a suše balzamické, trochu syntetické ambrové dřevo.

 Agarbathi

je pro mě vůně tichého města uprostřed přírody na severu Indie v předhůří Himalájí, obklopeného borovými lesy. Převládá tady vůně jehličí, dřeva a pryskyřic, z nádobek v templu stoupá teplý kouř z kadidla, na stolcích stojí kytice jasmínu. Suchý vetiver se potkává s krémovým santalem, klid, mír a zastavení se v čase.

Obě dvě unisex, i když Paithani je trochu sladší a o něco víc bude slušet ženám.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 04. srpna 2017 21:41

Doufám, že se do P. v nejbližších dnech dostanu, doporučíte mi něco? Zatím mne podle vašich recenzí asi nejvíc zajímá asi Love Potion a Radcliff. Mají nějaké sety vzorků třeba?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 23:51
Reakce na Sweet Potato:

Sety vzorků mají, ale obávám se, že jsou dostupné jen v online butiku. Tak mi to alespoň tvrdili předloni v jejich pařížském butiku.

Kromě těch dvou je pěkná i Artemisia, Bluebell, Cornubia, Iris Prima. A hodně dobrá je Lilly of the Valley.

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 06. srpna 2017 08:10

Juniper Sling - jemna vona becherovky ; )) Len sa rozplynie velmi rychlo, priam do minuty. Asi to bude tymto teplom. Vyskusam ju este v chladnejsom pocasi, prip. aj s inymi Penhaligon vzorkami.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 06. srpna 2017 15:06
Reakce na Sweet Potato:

Doufám, že se do P. v nejbližších dnech dostanu, doporučíte mi něco? Zatím mne podle vašich recenzí asi nejvíc zajímá asi Love Potion a Radcliff. Mají nějaké sety vzorků třeba?

V najhoršom môžem poskytnúť vzorky LP 09 a Bluebell.