Penhaligon's

08. března 2015 23:35
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. července 2021 16:20
Reakce na blackviolet:

Babylon 

Další krásná orientálka z kolekce Trade Routes. Je zlatistě ambrová, kořeněná šafránem, muškátovým oříškem a skořicí a barví se do dřevitě zelena díky suchému šáchoru. Krémový santal a vanilka pak pomalu dřevitou kořenitost překrývají. Ač nefalšovaná orientálka, patří v této kolekci k těm jemnějším a hladivějším.

​Kruci, já věděla, že jsem včera chtěla vyzkoušet ještě něco. To je tak, když si to nezapíšu...

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. července 2021 20:17

wendulka Ta opravdu stojí za vyzkoušení, tak příště... Trade Routes je podle mě jejich nejlepší kolekce, z těch ostatních jak co.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 18:36

Constantinople (Trade Routes Collection) 

Stejně jako město, i tato vůně je někde na pomezí mezi orientem a Evropou. Zpočátku je tady pryskyřičně pepřová kořenitost, ale vůně se rozvine do sladké vanilky s pačuli, s jemným květinovým podkresem. S růží a pelargonií se zeleným lístkem levandule a kosatcovým pudrem, ale květiny tady hrají jen velmi okrajovou roli.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 07. března 2022 21:53

The World According to Arthur (Portraits) 

Nekončící řada portrétů má další přírůstek, tentokrát je to sladká vanilkově balzamická vůně. Pryskyřičný začátek rychle přechází do krémové tonky a vanilky s kapičkou kadidla. Příjemná vůně, něco ve stylu VC&C Orchidee Vanille, která ale bohužel nemá dlouhou výdrž, ani prostorovou projekci.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 12. ledna 2024 21:46

Highgrove Bouquet 

Letní den v zahradě Highgrove. Obklopena kamennou zídkou je plná svěží zeleně. Lípy vrhají chladivý dřevitý stín, na větvičkách je pár opozdilých květů. Na slunečné straně jsou keře mimózy se žlutými omamně vonícími květy, plnými medově sladkého pylu. V zeleni se schovávají i pudrové kosatce, kvítek tuberózy a pár stonků levandule. K večeru zůstaně vůně šťavnatých zelených listů a dřeva.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. ledna 2024 21:51

Solaris 

Květinovka plná slunce. Citron a neroli s ylang ylangem a květy tiaré, sladkokyselý černorybízový vánek na květech jasmínu, pláž, palmy, krém a vyhřáté dřevo, která láká k usazení a poslouchání uklidňujícího příboje. Nejraději někde v jižním Pacifiku.