Penhaligon's

08. března 2015 23:35
Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 23:38

blackviolet  Některé si šetřím

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 09:51

blackviolet A nemá ji černá káva právě na sobě?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 09:58

Korsičanka Včera měla Shalimar 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 10:00

blackviolet Tak tě poslechla, že? Mmch zkusila jsem tvoji White Leather a to je zvláštně pěkná vůně!

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 17:07
Reakce na Korsičanka:

blackviolet Tak tě poslechla, že?

To já zkušené poslechnu, to zas jo.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 17:09

černá káva Tak to má byť.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 17:14

Korsičanka Moc vás není, na koho rady dám, ale díky za vás.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 17:28

černá káva No, mě mezi odbornice nepočítej, jsem tu jen 1,5 roku.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. července 2019 14:21

Portraits: The Ingénue Cousin Flora 

Příběhy z rodiny britských aristokratů pokračují nevinnou a hodnou sestřenicí Florou, která sestoupila do kuchyňského traktu, uvázala si čerstvě vypranou zástěru a pomáhá kuchařce krájet citróny na limonádu.

Žluté a šťavnaté citróny, zelené limetky, celkem pěkný svěže kyselý začátek. Jenže pak už nepřijde skoro nic, jenom trochu mýdlového pižmo a ambroxan. A ten drží bohužel hodně dlouho.

Portraits: The Impudent Cousin Matthew 

Bratranec Matthew je Flořin bratr - dvojče - a také má rád citrusy, v podobě pánské kolínské. Bergamot, neroli, mandarinka a olistěné větvičky pomerančovníku jsou hezky zakomponované do vetiverového základu s čistým pižmem. Klasické, britské, příjemné. Ale to už přece známe z desítek podobných vůní a za daleko mírnější cenu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2019 20:27
Reakce na blackviolet:

Changing Constance 

Constance má ztělesňovat sestru lady Blanche, veskrze liberální a moderní ženu, které muži leží u nohou. Pokud je navoněná touto vůní, ani se jim nevidím. Z Constance dělá opravdu ženu k nakousnutí. Máslový karamel se zrnky soli si nejdřív smíchá s kardamomem a pálivou čili papričkou a tato kombinace dovede pěkně rozehřát. Z usušených tabákových listů si ubalí doutník,  koketně se usadí u dřevěného barového stolku a objedná si vanilkový Kiss in the Dark.

​Tak s odstupem času a pořádném prouzkoušení můžu říct, že tohle je pro mě asi vítěz mezi vůněmi se slaným karamelem. Ta kombinace s kardamomem mu vyloženě svědčí. Tou tabákovou fází s vanilkou a sladkostí karamelu mi zase něčím typově připomíná mojí Enigmu pour Homme. A kašmeran mi tu nevadí.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. zaří 2019 23:03

wendulka Taky mě v tom kašmeran nijak nerušil.

Moc pěkná karamelová je i La Capitale od Xerjoff, tady ale karamel není slaný.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 27. zaří 2019 23:11
Reakce na wendulka:

​Tak s odstupem času a pořádném prouzkoušení můžu říct, že tohle je pro mě asi vítěz mezi vůněmi se slaným karamelem. Ta kombinace s kardamomem mu vyloženě svědčí. Tou tabákovou fází s vanilkou a sladkostí karamelu mi zase něčím typově připomíná mojí Enigmu pour Homme. A kašmeran mi tu nevadí.

​Tak ale to zni dobre? Jakou to ma vydrz? Halfeti mi drzi nekonecne nejvic ze vseho asi :)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. zaří 2019 09:36

0zero7 Tak Halfeti je trochu větší držák. Changing Constance je úplně jiná vůně, rozhodně ale i přes tu sladkost slaného karamelu není typicky dámská, což vím, že tě nebere. Tak až někde potkáš, zkus pro zajímavost.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 01. října 2019 23:38

wendulka Zkusim, myslim je ma Holt Renfrew a chystam se na nejaky koncerty do Vanu, tak se tam proflaknu! 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. října 2019 22:12

Cairo 

Vůně z Trade Routes Collection má Penhaligon's už tradičně velmi dobré. Hodně dobrá je i Cairo, i když se jedná o jednu z mnoha verzí orientální růže s šafránem, pačuli, oudem nebo dřevem.

Na začátku připomíná Rose d'Arabie. Olejovitá rudá růže s šafránem, pačuli a dřevem. Ale tady je ještě trochu kadidla, zeleně dřevitý papyrus a semišové labdanum. Růže tak vlastně nedominuje, ale stává se součástí orientálního, trochu zakouřeného, balzamického a santalového potpourri.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 21:39

Heartless Helen 

Bezcitná Helena je skoro čistě tuberózová vůně. Zeleně mentolová tuberóza, sladká a čistá, s probleskující mandarinkovou kůrou a s hladkým dřevitým pižmem, které tuberózu promění v krémové tuberózové mýdlo. Jednoduchá, ale povedená.

Terrible Teddy 

O co méně kůže, o to více ambroxanu. Trochu jehličí a sladkých bylin, trocha citrusů a pepře, i to kadidlo se najde. Kůže ale zmizela pod náloží syntetického ambroxanu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 21:43

blackviolet Měla jsem tu H. Helen vyhlédnutou na ebay a nakonec jsem odolala i slevovým nabídkám. Mně ty slepáky nevycházejí. Ale asi bych nešlápla vedle, což? Je srovnatelná s jinou tuberózovkou, prosím?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 21:53

Korsičanka Kdo má rád tuberózu, nemůže udělat krok vedle. Ve srovnání třeba s Carnal Flower je bez kafrového podtónu. Je bez jasmínu (aspoň já jsem ho tam necítila), je jednoduchá a líbivá, taková čistá, trochu sladce žvýkačková.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 22:01

blackviolet Díky, to by asi mým tuberózám konkurovat nemohla. (T. Couture P. Guillaume, Kilianova Beyond Love, T. od Nishane a nakonec už vůbec Lutensově Kriminálnici...Tak jsem dobře udělala.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 22:04

Korsičanka To určitě nemohla, tohle je spíš tuberóza pro začátečníky .